Férfi NB I B: A Cegléd is söpört, bonyhádi bravúrjával megmenekült az Elite
15
2022
2022. április 15.  |  19:29
Egyenlített a Vasas a BKG ellen az NB I B piros csoportjában a felsőházi rájátszásban. Az alsóházban pápai sikerével a PVSK-Cargate biztosította bennmaradását. A zöld csoportban az Újpest mellett a Cegléd is söpréssel biztosította helyét az elődöntőben, a debreceni fiatalok otthon kerültek lépéselőnybe a Hódmezővásárhellyel szemben. Az alapszakaszt a sereghajtó pozíciójában záró Elite magabiztos, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott Bonyhádon, és ezzel a bravúrral meghosszabbította NB I B-s tagságát.

Az 1-8. helyért

Vasas Akadémia - BKG Príma Akadémia 81-70

A szünetig szerzett 19 pontos előnyére, valamint leginkább Bagó Martin (18 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Andrássy Géza (12 pont, 9 lepattanó), Boros Márk (11/3 pont, 5 lepattanó) és Moravcsik Áron (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) kosaraira alapozva győzött, és egyenlítette ki a párharc állását a Vasas a Nagy Botond (26/15 pont - 30 mezőnykísérlet -, 6 gólpassz), Nick Allen (17/3 pont, 5 lepattanó) és Nagy Benedek (10/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 gólpassz) pontjaiban bízó BKG ellen.

A párharc állása: 1-1.

A 9-14. helyért

Conoil KC Pápa - PVSK-Cargate 76-85

Németh András (23/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Sonyák Béla (15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Koma Dániel (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából a hazaiak 35 percig abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a pécsi fiataloknak. A negyedik negyed közepén aztán a Meleg Gergő (21 pont, 7 lepattanó), Kalmár Viktor (18 pont, 5 lepattanó) és Popadic Miljan (17/9 pont, 4 lepattanó) ponterős játékában bízó vendégek egy 10-0-s rohammal "döntő csapást" mértek a pápai együttesre, megnyerték a találkozót, s ezzel együtt a párharcot is.

A párharc végeredménye: 2-0 a PVSK-Cargate javára.

Ceglédi KE - KTE-Duna Aszfalt U23 88-65

Minden negyedet megnyerve győzte le Csaba György (18/6 pont, 3 lepattanó), Erdei Márk (11/9 pont), Tóth Zoltán (11/6 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Kovács Bálint (11 pont) és Tóth Norbert (10 pont, 7 lepattanó) vezetésével harmadszor is a Cegléd a kecskeméti fiatalokat, akik közül ezúttal egyedül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Kiss Dávid (21 pont, 5 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

A párharc végeredménye: 3-0 a Ceglédi KE javára.

DEAC U23 - Vásárhelyi Kosársuli 69-57

A nyitó és a záró etapban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Neuwirth Bence (15/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Fábián Szabolcs (14 pont, 5 lepattanó), Kovács Ákos (12/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Gáspár Mátyás (10/6 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően "gyűrték le" küzdelmes mérkőzésen a debreceni fiatalok a Varga Ákos (11/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Varga Zalán (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Bálint Erik (10/3 pont) trió vezette Hódmezővásárhely csapatát.

A párharc állása: 2-1 a DEAC U23 javára.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Elite Basket 60-78

Jobban kezdte az alapszakaszt az utolsó helyen záró Elite a párharc harmadik, döntő összecsapását, sőt a nyitó etap második felében egy 14-2-es rohammal 15 pontos előnyt szerzett. A folytatásban ugyan kiegyenlített lett a játék, de a különbség szünetre tovább nőtt, 18 pontra. Térfélcsere után nagyon "bekezdett", s a harmadik etap első felében egy 11-3-as rohammal 10 pontra zárkózott föl az Orgona Gergő (14/3 pont, 7 lepattanó), Pajor Dávid (13/3 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett, 4 eladott labda) és Karosi Gergely (11/3 pont, 7 lepattanó) pontjaiban bízó Bonyhád. Erre azonban egy 9-0-lal reagálva újra megnyugtató előnyhöz jutott a Jilling László (26/15 pont, 3 gólpassz)-Bodnár Balázs (12/3 pont, 8 lepattanó) kettős vezette törökbálinti gárda, amely a negyed végéig tartotta 15 és 20 pont közötti vezetését. A mérkőzés a záró etap közepén dőlt el, amikor egy 10-0-lal 25 ponttal húzott el az Elite, amely ezzel a magabiztos idegenbeli győzelemmel megnyerte a párharcot.

A párharc végeredménye: 2-1 az Elite Basket javára.