Férfi NB I B: A visszavágás színe zöld
11
2022
2022. április 11.  |  10:04
Bár mindhárom olyan párharc 2-0-ra áll a férfi másodosztály piros csoportjában, amelyben két mérkőzés már lezajlott, a hétvége már igazi playoff izgalmakat hozott mindkét csoportban. A Jászberény csak hosszabbítás után tudott nyerni Veszprémben, a most kezdődő BKG - Vasas párharcban pedig a szigetszentmiklósiak közel 20 pontos hátrányból felállva tudták legyőzni a fővárosiakat. A zöld csoportban a Győr a Miskolcnak, a Hódmezővásárhely pedig a debreceni fiataloknak vágott vissza. A Békésen is magabiztos győzelmet arató Újpest, valamint a Kecskeméten a szünetben még hátrányban lévő Cegléd már csak egy lépésre van az elődöntőtől. Egy visszavágás az alsóházban is születetett a csoportban, az Elite harcolta ki folytatás lehetőségét a Bonyhád ellen.

Az 1-8. helyért

MAFC - NKA Pécs 66-86

A vendéglátó MAFC elsősorban Tóth Péter (19 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Polgárdy Ádám (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) találataira támaszkodva egészen a negyedik negyed közepéig tartotta a lépést a Nemanja Djordjevics (20 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz), Benke Krisztián (16/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Lados Erik (13/6 pont, 3 eladott labda), Meszlényi Róbert (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Bíró Levente (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) kosaraira alapozó pécsi legénységgel. A 34. percben 64-63-ra vezetett az NKA, amely ekkor "robbantott", és egy 13-0-lal eldöntötte a maga javára az összecsapást az igen gyengén (1/23, 4,3%) triplázó MAFC otthonában, így egyetlen győzelemre van az elődöntőtől.

A párharc állása: 2-0 az NKA Pécs javára.

Veszprémi Kosárlabda Kft - Jászberényi KSE 95-103 hosszabbítás után

A végig szoros, kiélezett összecsapáson nagy esélye volt kiegyenlíteni a párharcot a Dancsecs András (34/12 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Szabó Péter (27/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Stefan Glogovac (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) trió vezette Veszprém. A rendes játékidő végén azonban a Jászberény legeredményesebb játékosa, Lewis Chester (21/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) hosszabbításra mentette a találkozót, a ráadásban pedig a Lewiséi mellett elsősorban a veszprémi körülményeket jól ismerő Nebojsa Dukics (19/12 pont, 6 lepattanó), Kucsora Csaba (18/9 pont), Velkey János (18/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Simon (13/6 pont) és Rosic Uros (11/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaiban bízó Jászberény lélektani előnyét érvényesítve diadalmaskodott.

A párharc állása: 2-0 a Jászberényi KSE javára.

TF-BP - Budapesti Honvéd SE 80-90

A félidőben még döntetlenre állt a Tichov Dominik (21/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Peringer Balázs (16 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Szántó Dániel (14/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) és Nagy Szabolcs (12/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő TF-BP az alapszakasz győztesével szemben. Szünet után viszont Markovic Luka (17/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Simon Kristóf (16 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Czirbus József (14 pont, 7 lepattanó) és Tanoh András (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezérletével egy 11-2-vel kezdett a Honvéd. Ebből még visszajöttek a hazaiak egyetlen pontra a negyedik negyed elején, ám ekkor egy 9-0-lal 10 ponttal ellépett az alapszakasz győztese, s ezzel győzött.

A párharc állása: 2-0 a Budapesti Honvéd SE javára.

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia 77-74

Ellentétes félidők mérkőzésén a mindkét Nagy-fivért 10 pont alatt, összesen pedig 15-ön tartó Vasas Bagó Martin (15 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Medve Máté (12/12 pont), Radics Gerzson (12/12 pont, 3 eladott labda) és Moravcsik Áron (11/3 pont, 4 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével tetemes, 17 pontos előnyt szerzett szünetre. A fordulás óriási fordulatot hozott: a harmadik negyedben a hazaiak Nick Allen (31/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Buzás Bence (19/12 pont, 5 lepattanó) ponterősségével a szakaszt 29-12-re megnyerve ledolgozták hátrányukat, majd lendületben maradva 5-0-lal kezdték a záró etapot, amelyben volt már 9 pontos előnyük is. Ebből a hajrában még egy 6-0-lal háromra visszajött a Vasas, de fordítani már nem tudott, így a tavalyi finálé vesztese került lépéselőnybe a Hepp Kupa friss győztesével szemben.

A párharc állása: 1-0 a BKG Príma Akadémia javára.

A 9-14. helyért

Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE 150-79

A valóságos kosáresőt hozó találkozón hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát Jakab Péter (55/33 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) személyében a Baja, rajta kívül csak Szűcs Marcell (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda) és Szatmári Szabolcs (10/6 pont, 10 lepattanó) dobott legalább 10 pontot. A végig nagy fölényben játszó, a lepattanócsatát 70-30-ra megnyerő nógrádi gárdából heten - Kuttor Gergő (30 pont, 17 lepattanó), Takács András (28/6 pont, 11 lepattanó), Karanfilovski Valentino (16 pont, lepattanó, 3 szerzett labda, 20 (!) gólpassz), Dragasevic Veljko (14/6 pont, 3 lepattanó), Hargitai Krisztián (11/3 pont, 4 lepattanó), Nshimba Joel (11 pont, 7 lepattanó) és Monye Martin (10 pont, 3 gólpassz) - értek el kétszámjegyű pontot, így a Salgótarján fölényesen, 71 pont különbséggel nyerte a párharc nyitó összecsapását.

A párharc állása: 1-0 a Salgótarjáni KSE javára.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - DEAC U23 77-62

A szünetig megszerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint Varga Zalán (20/6 pont, 6 lepattanó), Semin Burko (15 pont, 9 lepattanó), Varga Ákos (14 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Pavlovic Vuk (13 pont, 4 gólpassz) és Kelemen Balázs (11/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően köszönhetően vágott vissza, s egyenlített a párharcban a Hódmezővásárhely az igazán jól a Neuwirth Bence (19/14 pont, 4 lepattanó)-Kovács Ákos (15/3 pont, 8 lepattanó)-Ságodi Róbert (12/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezetésével csak a harmadik negyedben játszó debreceni fiatalok ellen.

A párharc állása: 1-1.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MEAFC-Miskolc 82-76

Sokkal jobban kezdtek a győriek, mint hét közben Miskolcon, és meg is nyerték a nyitó etapot. A második szakaszban azonban a Csák Bence (16/12 pont), Puszta Dávid (15/3 pont, 4 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz), valamint Kozák Márton (15 pont, 3 gólpassz) ponterősségében bízó MEAFC fordított, és kétpontos előnyből várhatta a második félidőt. Ebben azonban a hazaiak valamivel pontosabban játszva Bakon Csanád (27/18 pont), Geiger Bálint (23/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Kámán Bálint (12 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) és Lógár Bence (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével végül "legyűrték" a borsodi legénységet, és kiegyenlítették a párharcot.

Békési SzSK - Újpest-MT 64-82

A páros negyedekben mutatott sokkal jobb, pontosabb játékának, valamint Katona Bence (19/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Varga Dániel (14/3 pont), Zoran Talley (12 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Pongó Martin (12 pont, 4 lepattanó) és Pollák Árpád (11/3 pont, 4 lepattanó) kosarainak köszönhetően tudott nyerni az Újpest a Balog Gábor (15/6 pont, 3 gólpassz)-Danijel Krsztics (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Cvijin Patrik (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 szerzett labda)-Okoh Viktor (10 pont, 8 lepattanó) kvartett vezette Békés otthonában.

A párharc állása: 2-0 az Újpest-MT javára.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Ceglédi KE 73-82

A kecskeméti fiatalok sokkal nagyobb ellenállást fejtettek ki, mint hét közben Cegléden, olyannyira, hogy szünetben Tóth Barna (20/12 pont, 3 gólpassz), Ivkovic Milán (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Botka Botond (11/3 pont, 3 lepattanó) és Tóth Balázs (10 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével szünetben 2 ponttal még ők vezettek. A Cegléd aztán a remek harmadik negyedével, továbbá Csaba György (23/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Dominik Herendic (23 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) és Tóth Norbert (17 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) ponterősségével megfordította a találkozót, és 1 győzelemre került az elődöntőtől.

A párharc állása 2-0 a Ceglédi KE javára.

Elite Basket - Atomerőmű KSE Bonyhád 83-76

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva, a negyedik negyed előtt elsősorban Somogyfoki Szabolcs (15 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Jilling László (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz), Tóth András (9/9) és Nagy Dániel (9 pont,  3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) révén 17 pontos előnyt szerezve egyenlített a párharcban az Elite a Pajor Dávid (24/9 pont, 4 lepattanó 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Tömösváry Máté (13/6 pont, 7 lepattanó), Karosi Gergely (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Frank Áron (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) pontjaiban bízó Bonyhád ellen.

SMAFC 1860 KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 96-82

Az első negyedet 7 ponttal megnyerte a Jordan Madrid Andrews (27/3 pont, 8 lepattanó), Drahos Gábor (13/9 pont, 6 gólpassz) és Gerőcs Roland (11/3 pont) találataira támaszkodó vendég borsodi legénység. A folytatásban azonban Csendes Péter (34/27 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Csátaljay Péter (19/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Werner Viktor (12 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Benedek (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével még a szünet előtt átvette az irányítást és a vezetést a hazai gárda, és győzelemmel kezdte a párharcot.

A párharc állása: 1-0 a SMAFC 1860 KA javára.