Férfi NB I B: Hazai sikerekkel kezdődött a rájátszás
08
2022
2022. április 8.  |  13:18
Az alapszakaszban elért helyezéseknek megfelelően az ott jobb helyezéseket elérő, a playoff-párharcokat pályaelőnyből kezdő csapatok sikereivel kezdődött el hét közben a rájátszás a férfi másodosztályban. A talán legtöbb izgalom a végére kialakult 16 pontos különbség ellenére a Honvéd - TF-BP mérkőzésen volt, amelyen a negyedik negyed közepén még döntetlenre álltak a felek, a Veszprém pedig megszorongatta a Jászberényt. A zöld csoportban a Cegléd erődemonstrációval feléről sikerrel kezdett a tartalékos kecskeméti fiatalok ellen. Erőt demonstrált az első félidőben a MEAFC is a győri csapattal szemben, de szünet után a vendégek "tisztesre kozmetikázták" vereségüket.

Rájátszás az 1-8. helyért

NKA Pécs - MAFC 76-55

A nyitó szakaszban a Csapai Péter (11 pont, 6 lepattanó), Bordács Soma (10/3 pont, 3 lepattanó) és Lakits András (10/3 pont) találataira támaszkodó MAFC alaposan meglepte a fiatal pécsi együttest, s a szakasz hajrájában már 15-6-ra is vezetett. A folytatásban a hazaiak Nemanja Djordjevics (19 pont, 12 lepattanó), Lados Erik (15/6 pont, 3 lepattanó) és Benke Krisztián (12/6 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével átvették az irányítást, már szünet előtt a vezetést is, s fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve, a lepattanóharcot 52-34-re nyerve végül biztosan győztek.

Budapesti Honvéd SE - TF-BP 70-54

A rájátszásba a 8. helyen bejutó TF-BP Nagy Szabolcs (15/6 pont, 5 lepattanó), Peringer Balázs (11 pont, 6 lepattanó) és Tichov Dominik (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda), valamint a játékát ügyesen szervező Szántó Dániel (7 pont - 8 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) jóvoltából a negyedik negyed közepéig remekül tartotta magát a listavezető Honvéd otthonában - ekkor még 51-51-re állt a találkozó. Az utolsó 5 percet aztán 19-3-ra nyerve végül 16 ponttal nyert az ezúttal a Markovic Luka (26/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Simon Kristóf (15/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Takács Dániel (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Völgyi Marcell (9 pont, 20 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) kvartett vezette, s a lepattanózást 53-40-re megnyerő alapszakaszgyőztes.

Jászberényi KSE - Veszprémi Kosárlabda Kft 88-81

Elsősorban a remek, 27-11-re megnyert második negyednek, egységes csapatjátékának, azon belül pedig főleg Nebojsa Dukics (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Meleg Károly (16/3 pont, 3 lepattanó), Velkey János (13/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Olasz Ádám (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően diadalmaskodott a fordulatos találkozón a Jászberény a végig szívósan küzdő, s a mérkőzést Dancsecs András (21/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Szabó Péter (20/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Horváth Ákos (14/6 pont, 3 eladott labda) és Stefan Glogovac (14 pont, 15 lepattanó, 2-2 blokk, eladott labda és gólpassz) révén nagyobb hátrányból is felállva szorossá tevő Veszprém ellen.

A 9-14. helyért

PVSK-Cargate - Conoil KC Pápa 100-87

Az első negyedben 9 pontos előnyt szereztek a hazaiak, de szünetig 2 pontra felzárkózott a Sonyák Béla (23/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Hódi Patrik (15/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Murai Gábor (14/6 pont, 7 gólpassz) és Koma Dániel (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kosaraira alapozó Pápa, amely a harmadik negyed közepéig tapadt vendéglátójára. Ekkor egy 10-2-vel 10 ponttal elléptek a PVSK fiataljai, akiknek ezúttal a remek dobóformát kifogó Meleg Gergő (35/15 pont - 8/10 dupla, 5/5 tripla -, 6 lepattanó), Farkas Dániel (23/15 pont, 9 lepattanó) és Goldring Gergő (11/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) voltak a vezérei. A hazaiak ezzel megtörték a Pápa ellenállását, s a negyedik negyed közepén már 19 ponttal is vezetve megszerezték az első győzelmet a párharcban az utolsó pillanatig becsülettel küzdő pápai együttes ellen.

Ceglédi KE - KTE-Duna Aszfalt U23 106-29

Alapszakaszgyőzteshez méltó játékkal, minden negyedet megnyerve kezdte Csaba György (17/6 pont), Tóth Norbert (16 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Dominik Herendic (16 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) és Tóth Zoltán (14/9 pont, 4 gólpassz) vezérletével fölényes győzelemmel a rájátszást a szenzációs triplázó formát (11/14, 78,6%) kifogó Cegléd a tartalékos kecskeméti fiatalok ellen. A vendégek legeredményesebb játékosa Tóth Patrik volt 8 ponttal.

Újpest-MT - Békési SzSK 98-76

Minden negyedet megnyerve kezdte Antóni Csanád (21/12 pont), Katona Bence (18/3 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) és Széphelyi Tamás (17/9 pont, 3 lepattanó) ponterőssége révén, a békésiek legjobbját Danijel Krszticset 1 mezőnykosáron és 6 ponton tartva magabiztos, fölényes sikerrel a párharcot az Újpest. A Cvijin Patrik (20/15 pont, 10 lepattanó), Vass Dominik (18/12 pont, 3 eladott labda) és Nemanja Acsimovics (16/6 pont, 5 lepattanó) eredményességére építő vendég békésiek igazán csak az óriási dobópárbajt hozó harmadik negyedben nőttek fel a feladathoz.

DEAC U23 - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 71-47

A szoros első negyedet követően egyértelmű fölényben játszva kezdték Neuwirth Bence (20/12 pont, 4 lepattanó), Pollák Balázs (15 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) és Kovács Ákos (10/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével sima, magabiztos győzelemmel a párharcot a debreceni fiatalok az elsősorban Varga Ákos (13 pont, 6 lepattanó) és Pavlovic Vuk (10 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó Hódmezővásárhely ellen.

MEAFC-Miskolc - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 95-82

Az első félidőben megszerzett közel 40 (!) pontos (57-20) vezetésének, valamint Ragályi Levente (20/9 pont, 6 lepattanó), Puszta Dávid (20/6 pont, 6 lepattanó), Kozák Márton (16 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Lajsz Gergő (10 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően kezdte biztos győzelemmel a párharcot a MEAFC. A második félidő ugyan a győri együttesé volt, amely Geiger Bálint (24/12 pont, 3 gólpassz), Berneczei László (15 pont, 7 lepattanó), Kámán Bálint (15 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Friedl Kristóf (13/6 pont, 3 eladott labda) révén "kozmetikázott" nem is keveset a veresége mértékén, de a szünet után már "kiengedő" hazai gárda sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Rájátszás a 9-14. helyért, 1. mérkőzés

Atomerőmű KSE Bonyhád - Elite Basket 82-62

Az alapszakaszt a sereghajtó pozíciójában záró Elite Láncos Krisztián (22/3 pont, 10 lepattanó), Jilling László (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Somogyfoki Péter (12/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) jóvoltából egy félidőn át tudta tartani a lépést a bonyhádiakkal. A döntetlennel végződő első 20 percet követően a hazaiak a harmadik negyedet 24-10-re nyerve, Pajor Dávid (27/21 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), Frank Áron (19/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), valamint Karosi Gergely (10/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével eldöntötték a maguk javára a találkozót.