Férfi NB I B: Meglepetések sorát hozta az alapszakasz záró fordulója
28
2022
2022. március 28.  |  11:16
Több nagy meglepetés is született a férfi másodosztályban az alapszakasz záró fordulójában. Igaz, hogy jó néhány csapat számára már nem volt tétje az alapszakasz utolsó fordulójának, de mind a piros, mind pedig a zöld csoportban volt, hogy az alsóházban tanyázó csapatok dobogós gárdákat kaptak el. Ilyen volt a piros csoportban a Salgótarján sikere az NKA, a zöldben pedig a Pénzügyőr bravúrja a MEAFC ellen. Meglepőnek mondható a BKG fölényes sikere is a Jászberény ellen, valamint az is, hogy a Békés "elkapta" a zöld csoport alapszakaszának győztesét, a Ceglédet.

Vasas Akadémia - Óbudai Kaszások 87-69

Remekül kezdte a fővárosi derbit, és nem egészen 8 perc alatt 10 pont fölötti előnyt (19-8) szerzett az Andrássy Géza (21/3 pont, 6 lepattanó), Farkas Attila (13/9 pont, 6 lepattanó), Medve Máté (11/6 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Radics Gerzson (11 pont, 7 lepattanó) és Boros Márk (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) pontjaiban, valamint Moravcsik Áron (7/3 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz) hatékony szervezésében bízó vendéglátó. Ezt követően a magukra találó óbudaiak kiegyenlítetté tették a játékot, sőt a félidő hajrájában 6 pontra megközelítették a hazaiakat. Szünetben 8 ponttal vezetett a Vasas.

Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, akik egy 13-5-ös három és fél perccel hamar megduplázták félidei előnyüket. A szakasz közepén aztán egy 11-3-mal ismét 10 ponton belülre került a Fekete Viktor (18/9 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Czura Attila (12/3 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Boinitzer Dávid (12 pont, 8 lepattanó), Sedin Karavdic (10 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), és Bartos Bálint (10 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő Kaszások csapata, amely a negyedik negyed közepéig tudott "látótávolságon" belül maradni. Ekkor azonban a Vasas egy 9-2-es rohammal 16 pontosra növelte előnyét, és eldöntötte a találkozót.

BKG Príma Akadémia - Jászberényi KSE 107-85

Parádés támadójátékkal 12 pontos előnyt (28-16) szerzett a nyitó etapban a hazai gárda. Ezt a második etap elején két triplával megfejelve közel 20 ponttal húzott el a Nagy Botond (31/21 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Reizer Roland (18 pont, 3 lepattanó), az eredményessége mellett a hazai gárda játékát remekül szervező Nagy Benedek (16/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 0 eladott labda, 17 gólpassz) és Halász Ákos (10/3 pont) kosaraira alapozó BKG. A vendéglátó nagy dobópárbaj és kiegyenlített játék mellett szünetig megtartotta 18 pontos előnyét. A második félidőt 10-5-tel indítva 20 fölé "hizlalta" előnyét a szigetszentmiklósi gárda, amely a negyedik negyed közepén 29 ponttal vezetett. A házigazda végül simán verte a Homoki Donát (21/9 pont, 9 lepattanó), Rosic Uros (20/12 pont), Nebojsa Dukics (11/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Lewis Chester (11/9 pont, 4 eladott labda) pontjaiban bízó, de gyengén védekező jászsági gárdát.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - Conoil Pápa KC 92-79

A megyei rangadó látványos játékot hozó, nem igazán a védekezésről szóló, kosarakban gazdag első negyede után 2 ponttal a hazaiak álltak jobban. A második etapban sem csökkent a "tűzerő" - Sonyák Béla (20/3 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Koma Dániel (16 pont, 3 lepattanó) és Hódi Patrik (11/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Horváth Attila (11/9 pont, 3 gólpassz) jóvoltából a Pápa a szakasz közepéig "tapadt" a Veszprémre. A félidő utolsó négy percében egy 13-7-es "részhajrával" szünetre 8 pontos előnyt szerzett a Szabó Péter (31/12 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz)-Stefan Glogovac (22 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz)-Birkás András (11/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) kvartett vezette vendéglátó. A második félidőt elszántan kezdve a harmadik negyed közepén 3 pontra felzárkóztak a vendégek, ám ez a jelek szerint sokat kivett a pápai játékosokból. Egy 7-0-lal 10 pontosra növelte előnyét a Veszprém, amely a záró etap elején ezt még egy 5-0-lal "megfejelte", s ezzel lezárta a találkozót.

MAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 95-86

Az első negyed közepén egy 10-0-s rohammal elhúzott az ekkor elsősorban a mezőny két későbbi legeredményesebb játékosa, Lakosa Ákos (24/12 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) és Mester Márk (22/18 pont), valamint Molnár Bence (10 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) jóvoltából szárnyaló Sólymok csapata. A negyed hajrájában egy 7-0-lal 2 pontra feljött a MAFC, majd a második felvonás elején is tartotta szűk előnyét a Nagykőrös. A szakasz közepén egy 6-0-lal fordítottak a fővárosiak, de egy 9-2-vel a vendégek visszaszerezték a vezetést.

A félidő hajrája azonban a MAFC-nak sikerült jobban, amelyből hat játékos, Tóth Péter (18/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 3-3 eladott labda és gólpassz), Csapai Péter (16 pont, 4 lepattanó), Misek Levente (14/9 pont, 3 szerzett labda), Bordács Soma (13 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett labda), Polgárdy Ádám (13 pont, 3 lepattanó) és Lakits András (10 pont, 3 szerzett labda) is kétszámjegyű pontot szerzett. A hazaiak egy 7-2-es rohammal minimális különbségű előnnyel fordulhattak a második félidőre. A harmadik negyedet egy 16-3-mal perccel indítva a szakasz közepén 14 pontos előnyre tett szert a MAFC, amely 11 pontos vezetésről várhatta a záró etapot. Ennek elején váltva estek a kosarak, majd egy 10-0-s másfél perccel 20 egységnyire növelte a különbséget a vendéglátó, s ezzel eldöntötte a mérkőzést. A találkozó végén az utolsó pillanatig szívósan küzdő vendégek 10 ponton belülre kerültek.

Salgótarjáni KSE - NKA Pécs 92-81

A nagy dobópárbajt hozó első negyed végén egy 9-1-es futással az addig "összeszedett" 4 pontos hátrányukat ugyanekkora előnnyé alakították a vendég pécsiek, ám a második etap első felét 14-2-re nyerve fordított, és elhúzott az SKSE. A félidő végén 5 pontra feljött az NKA. Kollár Bence (14/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Herger Salamon (14/3 pont, 5 lepattanó), Nemanja Djordjevics (13/9 pont, 9 lepattanó) és Scherer Bálint (12/6 pont, 3 gólpassz) révén a vendégek a szünet után is - ha úgy tetszik - lendületben maradtak, s a harmadik etap első felét 11-4-re nyerve fordítottak. Erre azonban egy 9-1-gyel reagált a nógrádi legénység, amely 7 pontos előnyről várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején 5 pontra még feljöttek a vendégek, ám ekkor egy 7-0-lal 10 fölé növelte előnyét a Molnár Marcell (21/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Takács András (20/9 pont, 4 lepattanó), Kuttor Gergő (13/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Hargitai Krisztián (10/9 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó hazai gárda. A vendéglátó ezt követően végig tartva 10 pont körüli előnyét megérdemelt győzelmet aratott.

Bajai Bácska FKE - TF-BP 82-111

Az első negyedben Jakab Péter (38/24 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Goldring József (24/15 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) ponterős játéka révén még tartották a lépést a hazaiak a fővárosi gárdával, a második etapban viszont már egyértelmű fölényben játszva szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett a TF-BP. A második félidő elején a hazaiak ismét felnőttek a feladathoz, s kiegyenlítetté tették a játékot. A harmadik etap második felében azonban a Peringer Balázs (28 pont, 14 lepattanó)-Csík Roland (18/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz)-Tichov Dominik (14/6 pont, 3 lepattanó)-Nagy Szabolcs (14 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Szántó Dániel (12/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) "ötösfogat húzta" TF egy 22-3-as rohammal 30 pont fölé "hizlalta" előnyét, s ezzel eldöntötte a találkozót.

PVSK-Cargate - Budapesti Honvéd SE 66-94

Minden negyedet megnyerve, egységes csapatmunkával, elsősorban a Lauber-csarnokot jól ismerő Simon Kristóf (13/9 pont, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Czirbus József (13/3 pont, 5 lepattanó), Kopácsi Ákos (12/6 pont), Tanoh András (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Wirth Ádám (10/6 pont) vezérletével érvényesítette a papírformát a Honvéd a nagyrészt a mezőny két legeredményesebb játékosa, Popadic Miljan (14 pont, lepattanó) és Kalmár Viktor (13 pont, 3 lepattanó), valamint Laufer Gergely (11/3 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó PVSK-fiatalok otthonában.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 74-60

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Ivkovic Milán (19/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth Barna (14/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Fazekas Máté (12/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) eredményességére építve győzték le a kecskeméti fiatalok a szünet után elsősorban Kámán Bálint (19/9 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 8 eladott labda) és Bakon Csanád (11/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából magára találó győri együttest.

Békési SzSK - Ceglédi KE 78-74

A páratlan negyedekben remekül játszva ért el bravúros győzelmet Danijel Krsztics (23/12 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz), Balog Gábor (20/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Nemanja Acsimovics (16/6 pont, 3 lepattanó) és Cvijin Patrik (15/9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) ponterőssége révén a Békés a Csaba György (20/3 pont), Tóth Zoltán (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Dominik Herendic (14 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezetésével nagyot hajrázó, alapszakaszgyőztes Cegléd ellen.

Dunaharaszti MTK - Atomerőmű KSE Bonyhád 75-65

A 25-9-re megnyert harmadik negyednek, továbbá leginkább a vendéglátóktól egyedüliként 10 pont fölé jutó Jordan Santiago (25 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), valamint Fekete Bálint (9/9 pont) és Imolay Ákos (9/3 pont) kosarainak köszönhetően győzte le a Dunaharaszti a szünetben még Frank Áron (16/6 pont, 5 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz), Baki Sándor (13/3 pont, 10 lepattanó), Orgona Gergő (11/3 pont, 5 lepattan, 3 eladott labda) és Szalai Milán (10/6 pont, 4 lepattanó) révén 2 ponttal vezető Bonyhádot.

Elite Basket - Újpest-MT 57-141

Végig nyomasztó fölényben játszva aratott több mint 80 pontos győzelmet Katona Bence (26/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Varga Dániel (24 pont, 8 lepattanó), a tripla-dupla közelében járó Zoran Talley (22 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz), Grkovic Marko (19/6 pont, 7 lepattanó) és Széphelyi Tamás (16/9 pont, 4 lepattanó, 8 szerzett labda, 5 gólpassz) ponterős játékával az Újpest a Nagy Dániel (16/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Láncos Krisztián (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) találataira támaszkodó, de túl sok ellenállás kifejtésére ezúttal nem képes törökbálintiak otthonában.

Pénzügyőr SE - MEAFC-Miskolc 69-65

A harmadik negyed végére szerzett 15 pontos előnyre, valamint elsősorban Horváth Barnabás (20/12 pont, 4 eladott labda) és Nemes Milán (16/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozva győzte le a Pénzügyőr az ezúttal leginkább Csák Bence (12/9 pont, 3 lepattanó) és Lippai Szabolcs (12 pont, 4 lepattanó) pontjaiban bízó, nagyot hajrázó MEAFC csapatát.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - DEAC U23 64-79

A páros negyedekben jobban, pontosabban játszva győztek a Ságodi Róbert (19/12 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz)-Kovács Ákos (18/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Neuwirth Bence (15/12 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) trió vezette debreceni fiatalok a nagyrészt Jordan Madrid Andrews (27 pont, 11 lepattanó) Drahos Gábor (11/6 pont, 4 gólpassz), Molnár Bence (9/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Hegedűs Gergely (9/6 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) találataira támaszkodó Tiszaújváros otthonában.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt U23 67-65

A harmadik negyed után a remek "triplavető" formát kifogó Lukács Döme (20/18 pont - 6/7 tripla -, 4 lepattanó), valamint Kucsera Dániel (16/9 pont, 6 lepattanó), Kiss Dávid (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Tóth B. (10/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével 10 ponttal még a kecskeméti fiatalok álltak jobban. A nagyot hajrázó, Varga Ákos (19/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Semin Burko (13 pont, 10 lepattanó), Pavlovic Vuk (11 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Kelemen Balázs (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére építő vásárhelyiek azonban a záró szakaszban 7 ponton tartva ellenfelüket a maguk javára fordították a találkozót.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - SMAFC 1860 KA 90-70

A megyei rangadó első félidejében egyértelműen a Geiger Bálint (27/15 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Kámán B. (20/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Bakon Cs. (13/9 pont) és Kámán Kristóf (10/3 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozó hazai gárda akarata érvényesült, amely szünetig 10 pont fölötti előnyt szerzett. A második félidőt 10-0-lal kezdve szorossá tette a meccset a Sitku Márton (17/6 pont, 6 lepattanó)-Schöll Richárd (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Soós Bence (10/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette SMAFC. A szakasz közepén azonban egy 13-3-mal visszaverte ellenfele felzárkózási kísérletét a Győr, s ezzel el is döntötte az összecsapást.