Légiós körkép: Filipovity és Rosco Allen továbbra is kitűnő teljesítményt nyújtanak
22
2022
2022. március 22.  |  09:22
A Real Madrid felemás héten van túl, miután az Euroligában győzni tudtak Hanga Ádámék az LDLC ASVEL Villeurbanne ellen (70-57), a bajnokságban viszont hazai pályán kaptak ki a BAXI Manresával szemben (75-86) - előbbi sorozatban 22-7-tel, utóbbiban pedig 18-6-tal állnak a második helyen. Hanga a franciák ellen 2 pontot és 4 lepattanót ért el, a Manresa ellen pedig nem lépett pályára.

A Joventut Badalona magabiztos sikert aratott a spanyol élvonalban a Coosur Betis vendégeként (66-77), így 16-8-cal maradt a negyedik helyen - Maronka Zsombort ezúttal nem nevezték a találkozóra.

A török bajnokságban a HDI Sigorta Afyon Belediyesi a két páros negyedben teljesen esélytelen volt a Pinar Karsiyaka ellen, nagyon sima vereséget szenvedett, ezzel továbbra is utolsó előtti, 4-19-cel az élvonal 15. pozíciójában áll. Filipovity Márkó ezúttal 10 pontig és 5 lepattanóig jutott.

A japánoknál nincs új a nap alatt: a Niigata Albirex újabb két vereséget gyűjtött be, ezúttal a közvetlenül előtte álló Cyberdyne Ibaraki Robots otthonában (74-54, 79-76), így a Niigata végleg leszakadni látszik mindenkitől, jelenleg 5-35-ös mutatóval a keleti utolsó. Rosco Allen először 14 ponttal és 7 lepattanóval, másodjára pedig 10 ponttal, valamint 6-6 lepattanóval és gólpasszal volt csapata legjobbja.

Olaszországban az UnaHotels Reggio Emilia hosszabbításban verte a Banco di Sardegna Sassarit (85-81), így 12-10-zel maradt a negyedik helyen. Honosított magasemberünk, Mikael Hopkins jelentősen kivette a részét a sikerből, miután 18 pontjával, 11 lepattanójával és 3 gólpasszával (27 VAL) csapata legjobbja volt.