Női Amatőr: Izgalmak csak a zöld csoportban
07
2022
2022. március 7.  |  10:32
Izgalommentes héten van túl a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának mezőnye: a "legszorosabb" összecsapáson, a Baja-Győr találkozón is 10 pont fölötti különbség alakult ki a végére. Izgalmak inkább a zöld csoportban adódtak, ahol a Radobasket váratlanul nagy ellenállásba ütközött Kecskeméten, s a végjátékban csak nagyobb rutinjának köszönhetően tudott nyerni. A címvédő, de most csak a középmezőnyben tanyázó TFSE-MTK U23-as csapata "elkapta" a második helyen álló Törekvés együttesét. A Zsíros Akadémia egy negyed után még 16 pontos hátrányban volt, mégis nyerni tudott Szegeden, a Kiss Lenke KA pedig saját pályáján fordított úgy az ELTE Fortis ellenében, hogy szünetben 9 ponttal még a vendégek álltak jobban.

NKA Universitas PEAC II - Ajka 86-71

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint Laczkó Sára (26/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Adenike Olawuyi (23 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékának köszönhetően győzték le a pécsi fiatalok a Foltin Blanka (24 pont, 7 lepattanó), Shirian Fatime (13 pont, 10 lepattanó), Szabó Bettina (11/9 pont, 4 eladott labda) és Lendér Lilla (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményességére építő Ajkát.

Sportdarázs-SMAFC - Kanizsai Vadmacskák SE 97-32

Végig nagy fölényben játszva arattak 65 pont különbségű győzelmet Molnárová Anna-Laura (20 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Pfeiffer Virág (18/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Bakó Patrícia (17 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk) és Erdélyiová Alexandra (14 pont, 3 gólpassz) vezérletével a soproniak a tartalékos nagykanizsai együttes ellen. A vendégektől egyedül Füredi Linda (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 szerzett, 9 eladott labda, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

MAFC - PINKK-PVSK U23 65-80

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban kosárlabdázva arattak Szűcs Luca (22/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Kovács Kitti (21 pont, 13 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Horváth Boglárka (17/3 pont, 5 lepattanó) ponterős játékával magabiztos győzelmet a PINKK fiataljai az Aradi Zsanett (24 pont, 10 lepattanó), Horváth Enikő (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet) és dr. Varga Barbara (11 pont, 6 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozó MAFC otthonában.

DVTK U23 - Vasas Akadémia II 40-117

A papírformának megfelelően elég egyoldalú játékot hozott az éllovas vendégjátéka a sereghajtónál. Az igen erős összetételben pályára lépő Vasas Budácsik Dorottya (33 pont, 13 lepattanó), Radócz Fanni (15/3 pont, 8 lepattanó), Madár Kata (14 pont, 3 lepattanó), Aho Tyra (11/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) és Szerencsés Tamara (11/3 pont, 6 szerzett labda) vezetésével minden negyedet megnyerve fölényesen nyert. Hazai részről egyedül Suhajda Vanda (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) érte el a 10 pontot.

DEAC - Atomerőmű KSC Szekszárd II 71-52

A szünetig megszerzett 18 pontos előnyének, valamint Mezei-Göttlinger Anna (19/3 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 2-2 blokk és gólpassz), Ocsenás Flóra (15 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Szabó Zita (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) pontjainak köszönhetően győzte le biztosan a DEAC a Horváth Dóra (17 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Holcz Rebeka (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda) és Andi Hanna (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda) találataira támaszkodó szekszárdi fiatalokat.

Bajai NKK - UNI-Győr SzESE 57-69

Az alsóházi rangadó szünetében 11 ponttal még a Baffy Fanni (21/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Rozmán Lilla (19/6 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Horváth Dóra (14/12 pont, 5 lepattanó) és Bánszegi Borbála (12-12 pont - 16 mezőnykísérlet - és lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó vendég győri együttes állt jobban. A harmadik negyedben az elsősorban az egységes csapatmunkára, azon belül pedig főleg Hilcz Alexa (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Scherer Dorottya (9 pont, 11 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Istókovics Adél (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) eredményességére építő hazaiak ledolgozták hátrányukat. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a bajai hölgyekből: a negyedik negyedet egy 13-0-s bő négy perccel kezdve a győriek eldöntötték az összecsapást.

ZTE NKK - BEAC Újbuda 73-51

A szünetig szerzett 16 pontos vezetésének, valamint Frindt Nikolett (23/9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Pap Regina (22 pont, 10 lepattanó) és Kovács Georgina (10/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a ZTE a Zsámár Lili (21/3 pont - 26 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda)-Orosz Zsófia (13/6 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda) duó vezette, mindössze 6 játékossal felálló BEAC csapatát.

SzPA-HSE - Szolnoki MÁV SE 73-47

Bár Nemeskéri-Kutlán Nóra (13/6) és Munkácsi Adél (12/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) jóvoltából a két középső negyedben a sereghajtó Szolnok egyenrangú ellenfele volt a listavezető SzPA csapatának, a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszó hazaiak Fabini Borbála (14 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Balsay Rita (12 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda) és Somkuti Janka (11 pont, 4 lepattanó) vezérletével biztosan győztek.

Tatai SE - Nyíregyházi Kosársuli 49-96

Az első három negyedben Karsai Zsóka (22 pont, 4 lepattanó), Lukács Panni (19/9 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Karakó Dorina (19 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Arad Zsófia (13 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából a vendégek kézben tartva a játék irányítását fölényes győzelmet arattak a Koncsár Eszter (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda)-László Dóra (11 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Rabi Kiara (10 pont) trió vezette Tata otthonában.

Kecskeméti KC - Radobasket 59-62

A végig kiélezett, szoros találkozón a hazaiak elsősorban Tózer Nemes Boglárka (14/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Hévízi Dóra (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) jóvoltából abszolút felnőttek a feladathoz, és másfél perccel a befejezés előtt 2 ponttal még vezettek. A végjátékban viszont a Kaluha-Guti Alexandra (16 pont, 4 eladott labda) és Schiroky Szonja (11/3 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira, no meg a 63-41-re megnyert lepattanózásra alapozó, tapasztaltabb játékosok alkotta Radobasket a maga javára fordította az összecsapást. A bravúrhoz közel álló kecskeméti hölgyek jobb büntetőzéssel akár meglepetést is szerezhettek volna, de a hazaiak nagyon rosszul (2/11, 18,18%) céloztak a vonalról.

Szegedi KE - Zsíros Akadémia Kőbánya 57-62

Az első negyedben a Pásztor Lili (15 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda)-Vér Violetta (14 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda)-Szabó Réka (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 szerzett labda) trió vezette Szeged valósággal átrohant a kőbányai együttesen, s 16 pontos, 21-5-ös előnyre tett szert. A folytatásban azonban Takács Dorina (26 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Kutrik Dóra (13 pont, 6 lepattanó) és Tatár Hanna (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda) vezérletével a vendégek fokozatosan átvették az irányítást, a harmadik negyed végén a vezetést is, és nagy hátrányból felállva a maguk javára fordították a két dobogóra hajtó csapat rangadóját.

Kiss Lenke KA - ELTE Fortis 56-51

Az ellentétes félidőket hozó, küzdelmes összecsapás szünetében 9 ponttal még a Nagyi Tímea (17/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) és Simon Réka (9/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda) vezette vendég Fortis állt jobban. Szünet után azonban magukra találtak a hazaiak, Nagy Andrea (18 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Nagy Zsófia (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraira, valamint a végül 52-40-re megnyert lepattanózásra alapozva fordítottak, és végül ellenfelük fölé kerekedtek.

Dávid Kornél KA - BKG Príma Akadémia 68-46

Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot nyerték meg Rozsics Teodóra (13-13 pont és lepattanó), valamint Dávid Mia (11 pont, 8 lepattanó) vezérletével, a lepattanózásban 59-36-ra felülmúlva a vendégeket az alsóházi rangadót a fehérváriak a Levente Zsófia (18 pont), valamint Al-Ariki Mariam (11/9 pont) pontjaiban bízó BKG ellen.

Törekvés SE - TFSE-MTK U23 76-82

A címvédő, de jelenleg csak a középmezőnyben tanyázó TFSE-MTK-fiatalok az óriási dobópárbajt hozó, s 29-23-ra megnyert nyitó negyedre, valamint Takács Emese (25/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Kelemen Barbara (16/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Szabó Evelin (12/12 pont, 3 szerzett, 6 eladott labda) és Galli-Hirling Borbála (10 pont, 20 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira, no meg a 49-35-re megnyert lepattanóharcra alapozva győzték le igen színvonalas mérkőzésen a második helyen álló, s ezúttal a Dobos Kira (17/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda)-Mohos Eszter (12 pont, 8 eladott labda)-Egri Zsófia (11 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette Törekvés csapatát.