Női Amatőr: A MAFC elkapta az MTK-TFSE csapatát, a ZTE hosszabbításban verte az Ajkát
28
2022
2022. február 28.  |  15:29
Az előző hetek viszonylag izgalommentes fordulói után a múlt héten volt izgalom bőven a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, főleg a piros csoportban. A MAFC színvonalas, remek mérkőzésen úgy győzte le az MTK-TFSE együttesét, hogy mindkét fél 80 pont fölé jutott. A Csata igen kemény ellenállásba ütközött az ezúttal erős összetételben pályára lépő BEAC otthonában, s küzdelmes mérkőzésen végül egyetlen ponttal győzött. Nem született döntés viszont a rendes játékidőben az Ajka-ZTE találkozón, amelyen a ráadásban szinte végig hátrányban lévő zalaiak végül a maguk javára fordították a találkozót. A zöld csoportban - azok után, hogy hét közben legyőzte a címvédő TFSE-MTK U23-as együttesét, - alaposan "megizzadt" az ELTE Fortis otthonában a Törekvés. Az alsóházi rangadókon vendég sikerek születtek: a Kecskemét a BKG otthonában, a Dávid Kornél KA pedig Szolnokon győzött.

DVTK U23 - NKA Universitas PEAC II 51-82

Oláh Fruzsina (14/3 pont), Kárpáti Réka (11/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Bacsó Zsófia (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából az első félidőben a diósgyőri fiatalok még tartották a lépést a pécsiekkel. A Tőczik Borbála (17/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Farkas Szonja (16/6 pont, 10 lepattanó), Laczkó Sára (05/12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Csényi Anna (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Adenike Olawuyi (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, blokk, szerzett és eladott labda) kosaraira alapozó vendégek azonban a harmadik negyedet 27-8-ra nyerve eldöntötték a találkozót.

MAFC - MTK-TFSE 84-82

Ellentétes félidők remek mérkőzésén a MAFC Horváth Enikő (26/18 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), Aradi Zsanett (19 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Karlócai Julianna (14/12 pont, 7 lepattanó) ponterős játékának, valamint a tripla-duplától egyetlen ponttal elmaradó dr. Varga Barbara (9 pont, 11-11 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) hatalmas mezőnymunkájának köszönhetően szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett a presztízs meccsen, amelyen több korábbi MTK-játékos szerepelt a MAFC-ban. A második félidő egyértelműen a Kenyeres Anett (22/6 pont - 6/6 dupla, 2/2 tripla -, 5 szerzett labda, 7 gólpassz)-Úr Boglárka (21/15 pont, 4 lepattanó)-Herjeczki Patrícia (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió vezette, csapatszinten remekül (12/18, 66,66%) triplázó vendég együttesé volt, ám a MAFC 2 pontot meg tudott tartani tetemes félidei előnyéből.

Ajka - ZTE NKK 72-74 hosszabbítás után

A 23-15-re megnyert első negyedre, valamint Frindt Nikloett (26/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Kovács Georgina (15/3 pont, 4 lepattanó, 7-7 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth F. (11/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére építve 6 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet a ZTE. Ebben azonban a Foltin Blanka (29 pont, 15 lepattanó), Hizsnyik Dóra (12/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Szabó Bettina (11/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) és Shirian Fatime (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó Ajka ledolgozta hátrányát, sőt át is vette a vezetést - Frindt duplával hosszabbításra mentette a találkozót a ZTE-nek. A "túlórát" 5-0-lal kezdte, s annak utolsó percére 4 pontos előnnyel fordult az Ajka. Ezt a percet azonban a ZTE két duplával és két büntetővel 6-0-ra nyerve a maga javára fordította a találkozót.

Sportdarázs-SMAFC - Vasas Akadémia II 55-75

A nyitó és a záró etapban egyértelműen jobban, pontosabban játszva aratott a Radócz Fanni (23/9 pont, 7 lepattanó)-Szerencsés Tamara (13/3 pont, 5 szerzett labda)-Dúl Terka (13/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) trió vezetésével magabiztos győzelmet a Vasas az éllovashoz és a feladathoz a két középső negyedben Sitku Zsuzsanna (21/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Bakó Patrícia (18/6 pont, 5 lepattanó) ponterős játéka révén felnövő soproniak otthonában.

UNI-Győr SzSE - DEAC 51-74

A nyitó és a záró szakaszban Ocsenás Flóra (18 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda), Mezei-Göttlinger Anna (16/3 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda), Baczuk Virág (13/3 pont, 4 lepattanó) és Mezei Dóra (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából sokkal jobban, pontosabban játszó debreceniek biztosan győztek a leginkább Rozmán Lilla (18/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) és Perl Zsófia (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó, igazán hatékonyan csak a második negyedben játszó győri együttes otthonában.

BEAC Újbuda - Csata DSE 52-53

Ellentétes félidőket hozó kemény, küzdelmes találkozón az első félidőben még 8 ponttal vezetett az egyedüliként 10 pont fölé jutó Gyöngyösi Janka (14/6 pont, 5 lepattanó), valamint Toman Dóra (8/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Szörényi Laura (8/3 pont) és Strausz Edina (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraira alapozó Csata. Szünet után feljavult, pontosabb lett a Zsámár Lili (14/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Katona Boglárka (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda) kettős vezette BEAC, amely ugyan 1 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott.

Bajai NKK - Kanizsai Vadmacskák SE 81-64

A szünetig szerzett 20 pontos előnyének, valamint Hilcz Alexa (20/9 pont, 6 lepattanó), Tamás Gréta (20/6 pont, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Pálfi Veronika (19/6 pont, 10 gólpassz) és Szakony Kata (10/6 pont, 7 lepattanó) kosarainak köszönhetően győzte le az alsóházi rangadón a Baja a Jurkó Noémi (21 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Zsámár Panna (18/9 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Bánhegyi Beatrix (10 pont - 19 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó) eredményességére építő, s a szünet után feljavuló Nagykanizsát.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - PINKK-PVSK U23 56-95

Minden negyedet megnyerve aratott Borbás Panni (21/9 pont, 6 lepattanó), Vincze Nikolett (19/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott landa), Kovács Kitti (15 pont, 7 lepattanó) és Jáhni Zsófia (11/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével, a lepattanóharcot 44-25-re nyerve fölényes győzelmet a PINKK az elsősorban Szücs Gréta (14 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Andi Hanna ((13 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) találataira támaszkodó szekszárdiak otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - TFSE-MTK U23 78-71

A 20-9-re megnyert második negyednek, valamint Turi Eszter (16 pont, 9 lepattanó), Horváth Lili (15/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Tatár Hanna (14 pont) és Gallyas Andrea (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) kosarainak köszönhetően győzte le a Zsíros Akadémia csapata a Takács Emese (17/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Galli-Hirling Borbála (14-14 pont és lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), Kelemen Barbara (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Budai Zsófia (10/3 pont) találataira támaszkodó TFSE-MTK U23-as együttesét.

Dávid Kornél KA - Radobasket 56-84

Roppant precízen minden negyedben 21 pontot szerezve, s minden szakaszt megnyerve aratott Budai Dorina (34 pont, 20 lepattanó), Göbölös Réka (15/6 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra (13/9 pont) és Schiroky Szonja (12 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezérletével, a lepattanócsatát 54-42-re megnyerve magabiztos győzelmet a Radobasket a feladathoz és ellenfeléhez igazán csak az első negyedben "felnövő", s ezúttal Csegény Csenge (15/12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Rozsics Teodóra (12 pont, 5 lepattanó) és Szőke Cintia (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) találataira támaszkodó fehérvári együttes otthonában.

SzPA-HSE - Tatai SE 80-50

Az éllovas SzPA az első három negyedben Balsay Rita (20 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Tánczos Tímea (12 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) és Somkuti Janka (10 pont, 6 lepattanó) jóvoltából kézben tartva az irányítást biztosan verte a tabellán az utolsó előtti helyen tanyázó tatai csapatot. A vendégeket dicséret illeti, hogy nem estek szét, hanem Kurucz Réka (15/3 pont, 4 lepattanó) és Morcz Viktória (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda) ponterősségével megnyerték a negyedik negyedet - igaz, a sima hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.

ELTE Fortis - Zsíros Akadémia Kőbánya 64-66

Csomor Flóra (16/6 pont, 6 lepattanó) és Nagyi Tímea (13/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából a 9. helyen álló ELTE Fortis alaposan megnehezítette a dobogóra hajtó, s hétközben kemény, nehéz mérkőzést játszó, s megnyerő kőbányai együttes dolgát. A végig szoros, kiélezett összecsapás hajrájára Takács Dorina (19 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth L. (14/6 pont, 6 lepattanó), Turi E. (13 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) és Tálas Lívia (10-10 pont és lepattanó) vezérletével 7 pontos előnyt szerzett a vendég gárda. Egy duplával és egy triplával szorossá tette a végjátékot a hazai együttes, amelynek még volt labdája, esélye egyenlíteni, sőt egy triplával a maga javára fordítani a találkozót, ám nem tudott élni ezzel, így a vendégek örülhettek.

BKG Príma Akadémia - Kecskeméti KC 50-100

Az alsóházi rangadón a Levente Zsófia (25 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett, 8 eladott labda, 3 gólpassz) és Horváth Boglárka (11-11 pont és lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) találataira támaszkodó hazai csapat az első negyedben még tartotta a lépést a kecskemétiekkel. A folytatásban azonban Sinka-Pálinkás Szonja (22 pont, 7 lepattanó, 12 szerzett labda), Tózer Nemes Boglárka (22 pont, 6 lepattanó, 5-5 lepattanó és szerzett labda), Hévizi Dóra (18/12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) és Bibok Liza (16 pont, 8 lepattanó) ponterős játékával nagy fölénybe kerültek a vendégek, s végül kétszer annyi pontot szerezve, mint a vendéglátók, kerek 50 pontos győzelmet arattak.

Szolnoki MÁV SE - Dávid Kornél KA 62-73

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Szőke C. (20/9 pont, 5 eladott labda, 11 gólpassz), Bakró-Nagy Kata (15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Rozsics T. (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 20 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével a DKKA a Munkácsi Adél (15/9 pont, 8-8 lepattanó, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz)-Nemeskéri-Kutlán Nóra (13/3 pont, 9 lepattanó)-Csordás Rozina (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett és eladott labda) trió vezette Szolnok otthonában az alsóházi rangadón.

Nyíregyházi Kosársuli - Törekvés SE 59-66

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát a csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Arad Zsófia (20 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) személyében a Nyíregyháza, a nyitó és a záró negyedet szorosan megnyerve, a két középső szakaszt pedig döntetlenre adva tudott egységes csapatjátékára, valamint Egri Zsófia (14 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Egri Vivien (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Strbik Fanni (12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Dobos Kira (11/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda) kosaraira alapozva győzni a Törekvés.

Radobasket - Szegedi KE 73-53

Három negyedet "precízen" 17-14-re, a második etapot pedig 22-11-re nyerve győzött kerek 20 ponttal a Kaluha-Guti A. (21/9 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Schiroky Sz. (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Budai D. (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) ponterős játékára alapozó Radobasket a dobogóért küzdő csapatok rangadóján a Szabó Réka (13/6 pont, 5 lepattanó)-Balatoni Zoé (13-13 pont és lepattanó)-Czintos Boglárka (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 8 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette szegedi együttes ellen.