Női Amatőr: Megizzadt az éllovas Baján
21
2022
2022. február 21.  |  14:32
Több izgalommentes és néhány elég egyoldalú találkozó mellett az erősen tartalékos összetételben pályára lépő listavezető Vasas csak elég nehezen, 5 ponttal tudott nyerni az utolsó előtti helyen tanyázó Baja otthonában a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A zöldben is akadtak egyoldalú találkozók - egy ilyenen gyarapította tovább győzelmei számát a listavezető SzPA. A sereghajtó Szolnok a félidő hajrájában még vezetett a címvédő TFSE-MTK U23-as csapata ellen, de végül ezen a mérkőzésen is érvényesült a papírforma.

Bajai NKK - NKA Universitas PEAC II 64-82

A 34-16-ra megnyert harmadik negyednek, Ilina Selcova (22/6 pont - 24 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó (9 támadó), 3 gólpassz), Laczkó Sára (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Tőczik Borbála (11/9 pont) és Adenike Olawuyi (10 pont, 13 lepattanó, 4 blokk) kosarainak, valamint az 52-34-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően nyertek a pécsiek a nagyrészt Szakony Kata (16/3 pont, 10 lepattanó, 7 eladott labda), Tamás Gréta (16/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) és Pálfi Veronika (13/3 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó bajai együttes otthonában.

Sportdarázs-SMAFC - DVTK U23 97-55

Minden negyedet megnyerve aratott Molnárová Anna-Laura (20 pont, 7 lepattanó), Bakó Patrícia (19 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 9 gólpassz, 2 blokk), Bognár Dóra (14 pont, 3 lepattanó) és Pfeiffer Virág (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével fölényes, több mint 40 pontos győzelmet a Sportdarázs a tartalékos diósgyőri fiatalok ellen. A vendégektől egyedül Kovács Éva (14/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) jutott 10 pont fölé.

DVTK U23 - ZTE NKK 30-92

Végig nagy fölényben játszva aratott könnyed, magabiztos győzelmet Pap Regina (31 pont, 9 lepattanó, 5 blokk), Kovács Georgina (21/18 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 7-7 gólpassz és szerzett labda), Frindt Nikolett (21/15 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és Szórád Anna (13 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) kosaraira alapozva a ZTE. Az erősen tartalékos hazaiak legeredményesebb játékosa Győri Éda  (7 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) volt.

NKA Universitas PEAC II - Sportdarázs-SMAFC 68-46

Három negyedet megnyerve, egyet döntetlenre "adva", az utolsó három perc 8-0-s rohamával fölényessé téve sikerüket győzték le Laczkó Sára (24/12 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Farkas Szonja (20/6 pont, 11 lepattanó) ponterős játékával, no meg a 46-30-ra megnyert lepattanózással a pécsi fiatalok soproniakat. A vendégek az egyedül 10 pont fölé jutó, csapata pontjainak csaknem felét szerző Bakó Patríciát (21/3 pont, 9 lepattanó) eléggé magára hagyták a pontszerzésben.

Ajka - BEAC Újbuda 60-68

Ellentétes félidőket hozó összecsapáson a félidőben még 7 ponttal a Foltin Blanka (20 pont, 3 lepattanó) és Shirian Fatime (10 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) kosaraira alapozó hazaiak álltak jobban. Szünet után azonban a Boros Júlia (31/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Zsámár Lili (21/12 pont, 6 lepattanó) kettős vezetésével magára talált, és a maga javára fordította a találkozót a BEAC.

DEAC - Kanizsai Vadmacskák SE 82-53

Úgy győzte le biztosan, minden negyedet megnyerve a nagyrészt Jurkó Noémi (20 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett,5 eladott labda) és Bánhegyi Beatrix (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban bízó nagykanizsaiakat Mezei-Göttlinger Anna (21/6 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Holinka-Miklós Hanna (13/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével a DEAC, hogy a debreceni együttes mind a 12 pályára lépő játékosa szerzett kosarat.

MAFC - Csata DSE 60-78

A szünetig szerzett 13 pontos vezetésének, valamint Gábor Lili (18 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Toman Réka (15/9 pont, 5 szerzett labda), Toman Dóra (13/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Szörényi Laura (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) eredményes játékának köszönhetően aratott összességében biztosnak mondható győzelmet a Csata a Miháczi Diána (13/3 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-dr. Varga Barbara (13 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Horváth Enikő (11/3 pont, 3 lepattanó) trió vezette MAFC otthonában.

PINKK-PVSK U23 - UNI-Győr SzESE 90-53

A pontszerzésben a társai által eléggé magára hagyott, a vendégektől egyedüliként 10 pont fölé jutó Rozmán Lilla (22/12 pont, 9 eladott labda) vezette győri csapat a második negyed közepéig tartotta a lépést a PINKK fiataljaival. A hazaiak ettől kezdve nagy fölényben játszva, Vincze Nikolett (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Jáhni Zsófia (12/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk), Borbás Panni (11/3 pont) és Kovács Kitti (10/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével biztosan győztek.

Bajai NKK - Vasas Akadémia II 52-57

Egyetlen negyedet nyert meg az Aho Tyra (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda), Kádár Orsolya (14 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Örsi Kata (14 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Hámori Bernadett (10 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraira alapozó, erősen tartalékos összetételben pályára lépő Vasas az alsóházban tanyázó, és nagyot harcoló bajai csapat otthonában. Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Tamás Gréta (23/9 pont, 4 szerzett labda) személyében a Baja, egyedül ő jutott 10 pont fölé a vendéglátótól. Lehet, ha akadt volna még valaki, aki felnő mellé, bombameglepetést okozhattak volna a hazaiak - de ezúttal nem akadt!

Szolnoki MÁV SE - TFSE-MTK U23 59-70

Az első negyedet a papírformának megfelelően simán, 26-14-re nyerve megnyugtató előnyt szerzett a Takács Emese (29/3 pont, 6 szerzett, 7 eladott labda, 8 gólpassz), Szabó Evelin (13/3 pont, 3 lepattanó) és Budai Zsófia (10 pont, 9 lepattanó) kosaraira alapozó fővárosi együttes. A budapestieket feltehetően meg is nyugtatta a "tízen túli" vezetés, mert a 18. percben átvette a vezetést a Munkácsi Adél (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Nemeskéri-Kutlán Nóra (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 eladott labda) vezetésével parádés bő 7 percet produkáló hazai együttes. A félidő 8-0-s TFSE-MTK rohammal és 7 pontos vendég vezetéssel zárult. A második félidőt újra koncentrált játékkal kezdte a zöld csoport tavalyi bajnoka, amely a szakasz közepén 15 pontosra növelte előnyét. Ezt követően elsősorban Emel Gyöngyi (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából a hazaiak kiegyenlítetté tették a játékot, de a TFSE-MTK U23-as csapatának sikerét nem tudták kétségessé tenni.

Dávid Kornél KA - SzPA-HSE 43-88

Végig kézben tartva a játék irányítását aratott győzelmet elsősorban Fabini Borbála (17 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Ecker Viktória (12/6 pont, 3 lepattanó) és Somkuti Janka (12 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) jóvoltából az SzPA csapata a főleg Bakró-Nagy Kata (13/3 pont, 6 lepattanó) és Vas Beatrix (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodó fehérváriak otthonában.

Tatai SE - Törekvés SE 37-87

Minden negyedet megnyerve juttatta érvényre Dobos Kira (18/3 pont, 5 szerzett labda), Egri Zsófia (17 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Sváb Gréta (14/6 pont, 4 szerzett labda), Strbik Fanni (13 pont, 5 lepattanó) és Ferenczi Lívia (11/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével a Törekvés a papírformát. A vendéglátó tataiaktól egyedül Sulyák Noémi (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda) érte el a 10 pontot.

Kiss Lenke KA - Nyíregyházi Kosársuli 72-58

Az első félidőben szerzett 15 pontos előnyére, valamint egységes csapatmunkájára, azon belül pedig nagyrészt Keszte Sára (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Ozsvárt Kata (12/3 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Nagy Zsófia (12 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda), Básti Gabriella (11/3 pont) és Tóth Fruzsina (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) kosaraira alapozva győzte le a KLKA a főként Arad Zsófia (12 pont, 11 lepattanó) és Dobó Lilla (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 6 eladott labda) eredményességére építő nyíregyháziakat.

Radobasket - ELTE Fortis 79-64

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Kaluha-Guti Alexandra (21/6 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Budai Dorina (19 pont, 13 lepattanó)-Schiroky Szonja (12/3 pont, 8 lepattanó)-Kovács Laura (12/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 8 eladott labda) kvartett vezetésével a Radobasket a Vári Anna (13 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda), Kiss Anna (12/6 pont, 4 eladott labda) és Nagyi Tímea (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó ELTE Fortis csapatát.

Szegedi KE - BKG Príma Akadémia 90-45

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Czintos Boglárka (20/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 6-6 gólpassz és eladott labda), Vér Violetta (16 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Pásztor Lili (13 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Felföldi Liliána (11/9 pont, 3 lepattanó) és Balatoni Zoé (11 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével magabiztosan a Szeged a csapata pontjainak csaknem felét szerző Levente Zsófia (20 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), valamint a mezőnyből hibátlanul dobó Gyurász Fruzsina (8/6 pont, 6 eladott labda) vezette BKG csapatát.