Női Amatőr: A Vasas és a Csata hete volt
14
2022
2022. február 14.  |  10:19
Két-két mérkőzést nyert meg a héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának két éllovasa, a Vasas és a Csata. Előbbi ráadásul az egyik nagy riválisa, a PINKK otthonában aratta egyik diadalát, utóbbi pedig pár napon belül legyőzte a Hepp-kupa mindkét döntősét - igaz a soproniak és a szekszárdiak is tartalékosan álltak fel a négyesdöntőn látott csapatukhoz képest. A hét meglepetése Debrecenben született, ahol a DEAC hátrányból felállva győzte le a Zalaegerszeg csapatát. A zöld csoportban remek mérkőzésen fektette két vállra a Nyíregyháza a Zsíros Akadémiát, a Radobasket pedig értékes győzelmet aratott a címvédő TFSE-MTK U23 otthonában. A Kecskemét a Szolnok, a Dávid Kornél KA pedig a Tata ellen nyert alsóházi rangadót. Érdekesség: ugyanaz a 67-60-as végeredmény született a TFSE-MTK U23 - Radobasket és a DKKA - Tata találkozón - előbbin a vendégek, utóbbin a vendéglátók örülhettek.

PINKK-PVSK U23 - Vasas Akadémia II 53-78

Minden negyedet megnyerve, szünetig 20 pontos előnyt szerezve diadalmaskodott a két, gyakorlatilag a legerősebb keretével felálló együttes rangadóján Pusztai Petra (16 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Dúl Terka (14/9 pont, 3 gólpassz), Madár Eszter (13 pont, 8 lepattanó) és Radócz Fanni (10 pont) kosaraira, valamint a 45-34-re megnyert lepattanózásra alapozva simán a Vasas a nagyrészt Jáhni Zsófia (12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Kovács Kitti (10 pont, 4 lepattanó) és Vincze Nikolett (10 pont) találataira támaszkodó PINKK otthonában.

Csata DSE - Sportdarázs-SMAFC 71-28

A Hepp-kupa négyesdöntőjéhez képest erősen tartalékos felállásban pályára lépő soproniak Pfeiffer Virág (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) és Bakó Patrícia (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) jóvoltából - más nem is szerzett pontot a vendégek részéről - a második negyedben hellyel közzel egyenrangú ellenfelei voltak a gyakorlatilag a legerősebb keretével felálló Csatának. A hazaiak Szörényi Laura (21/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Strausz Edina (13 pont, 8 lepattanó), Kastl Dóra (10-10 pont és lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Gábor Lili (10-10 pont és lepattanó) eredményességére építve minden negyedet megnyertek, s fölényes, 40 pont fölötti győzelmet arattak.

DEAC - ZTE NKK 67-62

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 6, és még a harmadik negyede után is 3 ponttal az egyik kulcsjátékosát, Gorjanácz Ágnest nélkülöző, s távollétében szinte kizárólag Pap Regina (28 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) és Kovács Georgina (24/15 pont, 6 lepattanó, 10 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játékára építő vendég zalai együttes állt jobban. A negyedik negyedben azonban a csapatként "több lábon álló" debreceniek Ocsenás Flóra (17 pont, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Szabó Zita (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Baczuk Virág (13/3 pont, 4 lepattanó) és Mezei-Göttlinger Anna (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) jóvoltából maguk javára fordították a találkozót.

Vasas Akadémia - DEAC 64-43

A szünetig szerzett 24 pontos vezetésének, továbbá elsősorban Kádár Orsolya (11 pont, 4 lepattanó), Salamon Zsófia (10 pont) és Szerencsés Tamara (9/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) kosarainak, no meg a 48-29-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le biztosan a Vasas a Mezei Göttlinger Anna (8/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Szabó Zita (8/6 pont, 6 szerzett, 5 eladott labda) kettős vezette debreceni együttest.

DVTK U23 - Ajka 48-87

Minden negyedet megnyerve aratott a fölényes győzelmet Foltin Blanka (20 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda)-Lendér Lilla (16/6 pont, 8 lepattanó)-Kalocsai Dorina (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó)-Munteán Lili (12/6 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette vendég Ajka. Hazai oldalon Oláh Fruzsina (17/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) eléggé magára maradt a pontszerzésben, rajta kívül senki más nem dobott 5 pontnál többet.

MAFC - BEAC Újbuda 64-76

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött Katona Boglárka (20 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda), Boros Júlia (17/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 7 eladott labda) és Dénes Diána (15/6 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) ponterős játékával a BEAC a dr. Varga Barbara (14 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz)-Horváth Enikő (13/9 pont, 3 gólpassz) kettős vezette MAFC otthonában.

Kanizsai Vadmacskák SE - PINKK-PVSK U23 46-105

Végig nagy fölényben játszva arattak Vincze Nikolett (20/6 pont), Földing Anna (15/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Temes Boróka (10/6 pont), Szűcs Luca (10/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Kovács Kitti (10 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Pucz Eszter (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével fölényes, közel 60 pont különbségű győzelmet a baranyai fiatalok a Zsámár Panna (20/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Jurkó Noémi (18 pont, 11 lepattanó) ponterős játékára támaszkodó Nagykanizsa otthonában.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Csata DSE 62-79

A két középső etapban egyértelműen jobban, pontosabban játszva vágott vissza a tripla-dupla közelében járó Toman Dóra (20/9 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz), továbbá Strausz Edina (19 pont, 7 lepattanó, 3 blokk), Toman Réka (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Kastl Dóra (10 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) kosaraira alapozva a Csata az ezúttal Berekali Petra (17/12 pont), Holcz Rebeka (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Horváth Dóra (15 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó szekszárdi fiataloknak a bő hete a Hepp-kupa elődöntőjében elszenvedett vereségért - igaz, ahhoz a találkozóhoz képest a szekszárdiak azért tartalékosak voltak.

Sportdarázs-SMAFC - ZTE NKK 52-60

A 11 ponttal megnyert első negyednek, valamint Pap Regina (21 pont, 10 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz), Kovács Georgina (13/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Óházy Julianna (10 pont, 7 lepattanó) kosarainak köszönhetően tudott győzni a ZTE a Bakó Patrícia (20/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Szomszéd Csenge (10 pont, 5 lepattanó) kettős vezette, igazán jól csak a harmadik negyedben játszó soproniak otthonában.

Kecskeméti KC - Szolnoki MÁV SE 63-47

A 25-11-re megnyert első negyednek, valamint leginkább Burján Bianka (15/3 pont, 10 lepattanó), Radics Anna (14/6 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda) és Tózer-Nemes Boglárka (10 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) kosarainak, valamint a 48-36-tal "behúzott" lepattanózásnak köszönhetően diadalmaskodott az alsóházi rangadón a Kecskemét a két középső szakaszban - elsősorban az egyedüliként 10 pont fölé jutó Munkácsi Adél (15/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) jóvoltából - időnként 10 pont alá "be-benéző" szolnoki együttes ellen.

SzPA-HSE - Kecskeméti KC 77-39

Az első félidőben a Kecskemét a csapatból egyedüliként 10 pont fölé jutó Sinka-Pálinkás Szonja (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) sokoldalú játéka révén teljesen egyenrangú ellenfele volt az éllovas Szent Pál Akadémia együttesének. Szünet után viszont már nagy fölényben játszott, és a második félidőben 10 ponton tartva a hírös városból érkezett hölgyeket végül simán, közel 40 ponttal győzött a Balsay Anna (22/9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Somkuti Janka (18 pont, 9 lepattanó) és Fabini Borbála (16 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda) ponterős játékára, no meg a 63-41-re megnyert lepattanózásra építő listavezető.

BKG Príma Akadémia - ELTE Fortis 34-82

Minden negyedet megnyerve győzte le Csomor Flóra (16/6 pont), Horváth Patrícia (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Darabos Sára (12 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Vári Anna (10/6 pont) kosaraira alapozva az ELTE Fortis biztosan a BKG csapatát. A hazai együttes legeredményesebb játékosának Horváth Boglárka (8 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) bizonyult.

Szolnoki MÁV SE - Szegedi KE 41-70

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva nyerte meg simán, a lepattanózásban 49-30-ra felülmúlva a szolnokiakat, Balatoni Zoé (18/3 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Váradi Nóra (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) és Czintos Boglárka (11 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) vezérletével a "Tisza-parti partit" a Szeged. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Nemeskéri-Kutlán Nóra (7 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) volt.

Dávid Kornél KA - Tatai SE 67-60

Az alsóházi rangadón az első félidőben Szőke Cintia (15/9 pont, 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Ehmann Tímea (14 pont, 4 lepattanó)-Gugolya Eszter (13/3 pont, 4 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda) trió vezetésével közel 20 pontos előnyt szerzett a fehérvári együttes. Szünet után magára talált a Tata, amely az "eszelős" dupla-duplát elérő Horváth Dóra (31/3 pont - 34 mezőnykísérlet -, 28 lepattanó, 6 szerzett labda) és László Dóra (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) találataira támaszkodva, remekül hajrázva végül ugyan 10 ponton belülre került, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

TFSE-MTK U23 - Radobasket 60-67

A szünetig szerzett 9 pontos vezetésének, továbbá leginkább Budai Dorina (14 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), Schiroky Szonja (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Scheiszl Julianna (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Radobasket a Szabó Evelin (21/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Takács Emese (11/9 pont) eredményességére építő címvédő TF-MTK-fiatalok otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Zsíros Akadémia Kőbánya 86-78

Hullámzó, fordulatos, színvonalas mérkőzésen remekül kezdett a Takács Dorina (22/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Turi Eszter (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 szerzett labda), Tatár Hanna (15/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Gallyas Andrea (13/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) ponterős játékára építő vendég kőbányai együttes, amely 35 pontot szerezve a nyitó etapban 10 pont fölötti előnyhöz jutott.

A második etap óriási, mondhatni döntő fordulatot hozott, ezt ugyanis 26-9-re nyerve átvette a vezetést az Arad Zsófia (18 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz)-Karsai Zsóka (14 pont, 3 lepattanó)-Mátyás Eszter (12/3 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda)-Dobó Lilla (12 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda)-Lukács Panna (10/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) "ötösfogat húzta" hazai együttes. A második félidő kiegyenlített, magas színvonalú játékot hozott. A harmadik negyed közepén átmenetileg visszaszerezte a vezetést a Zsíros Akadémia, ám erre egy 9-0-lal reagálva ellépett, s a folytatásban már nem adta ki a kezéből a vezetést a Nyíregyháza.