Férfi NB I B: 100 fölé jutott a Vasas a Jászberény ellen
08
2022
2022. február 8.  |  09:55
A legutóbbi forduló meglepetése mindenképpen a Vasas fölényes, 32 pont különbségű Jászberény elleni diadala volt a férfi NB I B piros csoportjának egyik rangadóján. A MAFC jó kezdésének köszönhetően verte az Óbudát, a Veszprém 20 ponttal győzött a Nagykőrös ellen. A papírformának megfelelően simán verte a Honvéd a Baját, 8 vereség után győzött az izgalmas alsóházi rangadón a PVSK-t 2 ponttal felülmúló Pápa, a forduló másik rangadóján pedig az NKA nyerni tudott a BKG otthonában. A zöld csoportban nyert a három éllovas: a Cegléd a Pénzügyőrt "gyűrte le", az Újpest 60 pontot tartva a Békést diadalmaskodott, a MEAFC pedig óriási hajrával fordított Hódmezővásárhelyen. A másik borsodi gárda, a Tiszaújváros is idegenben győzött, miután alsóházi rangadót nyert közel 30 ponttal az Elite otthonában. A Győr simán, csaknem 40 ponttal győzött a bonyhádiak ellen, a debreceni fiatalok pedig küzdelmes mérkőzésen a hajrát jobban bírták, így a SMAFC fölé kerekedtek.

Óbudai Kaszások - Conoil Pápa KC 104-72

A páros negyedekben nagy, sőt helyenként nyomasztó fölényben játszva győzte le Fekete Viktor (19/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Sedin Karavdic (17/3 pont, 7 lepattanó), Czura Attila (17/3 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Czirbus József (15/3 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játékával a lepattanóharcot 45-32-re nyerve a Kaszások a feladathoz Sonyák Béla (15/9 pont), Németh András (15/3 pont, 4 szerzett labda), Koma Dániel (13/3 pont, 7 lepattanó) és Erdei Márk (10/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából csak a páratlan negyedekben felnövő pápai csapatot.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - Nagykőrösi Sólymok KE 98-78

A második negyedet leszámítva a hazaiak Füzi Róbert (22/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Glatz Soma (20/15 pont, 7 lepattanó), Szabó Péter (16/3 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Stefan Glogovac (16 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Dancsecs András (15/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) ponterős játékával kézben tartották a játék irányítását és 20 ponttal legyőzték a szinte kizárólag Mácsai Károly és Timkó Norbert (mindkettő 15 pont, 6 lepattanó), Molnár Miklós (12/9 pont, 4 eladott labda), Mester Márk (12/6 pont, 4 lepattanó) és Molnár Bence (12 pont) kosaraira alapozó nagykőrösieket.

MAFC - Óbudai Kaszások 88-79

A 33-22-re megnyert első negyedre, valamint Bordács Soma (27 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Tóth Péter (25/9 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Kovács Ádám (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős, jó játékára építve győzte le a MAFC a Fekete Viktor (24/15 pont, 6 lepattanó)-Sedin Karavdic (18/9 pont, 14 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Czura Attila (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz) trió vezette óbudai együttest.

Salgótarjáni KSE - TF-BP 71-82

A két középső negyedben rákényszerítve akaratát a Veljko Dragasevic (22/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Takács András (14 pont, 10 lepattanó), Nshimba Joel (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Molnár Dániel (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet) találataira támaszkodó Salgótarjánra aratott összességében biztosnak mondható győzelmet Tichov Dominik (26/12 pont, 3 lepattanó), Oroszi Bence (20/9 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) és Nagy Szabolcs (13/9 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a TF-BP.

Vasas Akadémia - Jászberényi KSE 103-71

Már az első félidőben is egyértelműen a Radics Gerzson (23/3 pont), Andrássy Gáza (22/3 pont, 7 lepattanó), a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Moravcsik Áron (12/3 pont, 9 lepattanó, 11 gólpassz), valamint Medve Máté (11/6 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) és Boros Márk (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) kosaraira alapozó házigazda Vasas akarata érvényesült. Szünet után a vendéglátó rátett még egy lapáttal - a harmadik negyedet 26-6-ra nyerte, s végül teljesen megérdemelten mért több mint 30 pontos verést az első 30 percben szétesően kosarazó Jászberényre, amelyből ezúttal csak Kucsora Csaba (14/6 pont, 3 gólpassz) és Rosic Uros (11/6 pont) jutott 10 pont fölé.

Budapesti Honvéd SE - Bajai Bácska FKE 102-57

Minden negyedet megnyerve fölényes győzelem formájában érvényesítette a papírformát egységes csapatjátékára, azon belül pedig Markovic Luka (19/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Takács Dániel (15/15 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), a debütáló Czirbus József (12 pont, 7 lepattanó), Tanoh András (12 pont), Stefan Mijovics (11/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) és Kovács Soma (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építve az éllovas Honvéd a sereghajtó bajai együttes ellen. Mivel hazai részről 6 játékos is kétszámjegyű pontot ért el, hiába adta Jakab Péter (30/18 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) személyben a mezőny messze legeredményesebb játékosát a vendég Baja, mellé érdemben ezúttal egyedül Goldring József (16/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) tudott pontszerzésben felnőni, így a papírformának megfelelően simán győzött a Honvéd.

BKG Príma Akadémia - NKA Pécs 84-94

Sokkal jobban, határozottabban, pontosabban kezdte a rangadót az NKA csapata, amely bő három perc elteltével 12-2-re vezetett, és a gyorsan szerzett 10 pontos előnyét a nyitó etap végéig megtartotta. A második negyedben a BKG több felzárkózási kísérletét is visszaverte, s szünetben 12 ponttal vezetett a Nemanja Djordjevics (19/3 pont, 11 lepattanó), az igen jó triplázó formát kifogó Scherer Bálint (18/18 pont - 6/9 tripla - 4 lepattanó), Benke Krisztián (11/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) és Bíró Levente (10/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) pontjaiban bízó pécsi együttes. A 10 pont körüli vendég előny a harmadik negyed közepéig állandósult, majd a szakasz hajrájában egy 10-2-es rohammal 3 pontra felzárkóztak a Nagy Botond (40/24 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda)-Nick Allen (14 pont, 6 lepattanó)-Nagy Benedek (13/6 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz) trió vezette szigetszentmiklósiak. A negyedik negyed előtt 4-gyel "ment" az NKA, ez a felvonás azonban hazai duplával indult - rég nem látott közelségbe kerülve ellenfeléhez 2 pontra jött föl a BKG. A felzárkózás a jelek szerint sokat kivett a hazaiakból - az NKA egy 12-0-lal a negyedik negyed közepén újra tetemes, "tízen túli", egészen pontosan 14 pontos előnyt szerzett. A hajrá nagy dobópárbajt hozott, amelyben egyszer 6 pontra még feljött a BKG, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

Conoil Pápa KC - PVSK-Cargate 90-88

A Sonyák Béla (30/15 pont) és Popadic Miljan (22/12 pont, 4 lepattanó) hatalmas dobópárbaját, valamint összesen 60 pontot hozó nyitó etap után 2 ponttal a vendég PVSK-fiatalok vezettek. Amint az várható volt, a második negyed már inkább szólt a védekezésről, főleg hazai részről. A félidő hajrájában 6 ponttal is vezetett a folytatásban Sonyák pontjai mellett már Murai Gábor (17/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Koma Dániel (17 pont), Hódi Patrik (10/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Németh András (10 pont - 8/8 büntető -, 4 gólpassz) találataira is támaszkodó Pápa, de büntetőkkel szünetig 2 pontra feljöttek a pécsiek. A második félidőt 6-2-vel kezdve gyorsan fordított a szünet után elsősorban Meleg Gergő (23/3 pont, 6 lepattanó), Farkas Dániel (13/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk) és Goldring Gergő (13/3 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozó PVSK-Cargate, ám erre egy 10-3-mal reagált, s 5 ponttal megugrott a Pápa. A harmadik negyed 70-70-es döntetlennel zárult. A záró játékrészben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A kiélezett végjátékban az addig is hibátlanul büntetőző Németh keze nem remegett meg a vonalon, így végül hazai siker született - 8 vereség után győzött újra a Pápa.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Atomerőmű KSE Bonyhád 94-56

Az első három negyedben egyértelműen fölényben játszva aratott magabiztos, közel 40 pont különbségű győzelmet a szédületes dupla-duplát szállító Berneczei László (24/6 pont, 23 lepattanó, 3 szerzett labda), valamint Kámán Bálint (16/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Gosztola Gábor (16/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bakon Csanád (10/6 pont) vezérletével a lepattanóharcot elsősorban Berneczei jóvoltából "döntő fölénnyel", 57-27-re nyerő győri együttes a nagyrészt Pajor Dávid (14/9 pont, 6 eladott labda), Arnold Botond (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) és Tömösváry Máté (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) találataira támaszkodó bonyhádiak ellen.

Ceglédi KE - Pénzügyőr SE 86-69

Kiss Lajos (12 pont, 5 lepattanó), Nagy Joel (11/9 pont, 3 lepattanó), Steier Bence (11 pont, 4 lepattanó) és Szálas Gábor (10/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából egészen a hajráig tartotta a lépést a Pénzügyőr a listavezető hazai gárdával. Az ezúttal a Csaba György (21 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Dominik Herendic (17/3 pont, 3 lepattanó, 9 gólpassz)-Hajdu Márton (13/3 pont - 5/5 dupla, 1/1 tripla) trió vezette éllovas Cegléd egy 14-5-ös utolsó bő két perccel biztosította be győzelmét.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - MEAFC-Miskolc 77-80

A mérkőzés elején valósággal állva hagyta a 18-6-os nyolc percet produkáló MEAFC a hazaiakat. A negyed utolsó két percében azonban egy 9-1-gyel szorossá tette a találkozót a Semin Burko (23 pont, 11 lepattanó) és Bálint Erik (20/9 pont, 8 lepattanó) ponterős játékára támaszkodó Vásárhely. A második etapban végig tartotta 5 pont körüli előnyét a borsodi gárda. Fordulás után egy 8-0-s bő három perccel kezdett, és fordított a Kosársuli. "Őrült hullámvasutazás" vette kezdetét: előbb a Kozák Márton (23/6 pont, 4 lepattanó), Tóth Bence (18/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Szögi Ádám (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), azaz a mezőnysora vezette MEAFC mutatott be egy 11-2-es rohamot, amelyre a vendéglátók egy 10-0-lal reagáltak - 4 pontos hazai vezetésről indult a negyedik negyed. Ennek elején visszavette a vezetést a vendég "borsodi brigád", ám a szakasz közepén egy 10-0-lal 9 ponttal megugrott a Hódmezővásárhely. A fordulatokban amúgy is bővelkedő találkozó végjátékában ugyanis volt még egy "csavar": egy 13-1-es utolsó bő két és fél perccel a miskolciak a maguk javára fordították az összecsapást.

ELITE Basket - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 74-103

Az alsóházi rangadó első félidejében végig fej-fej mellett haladtak a felek - egy, a félidő utolsó pillanataiban dobott triplával szünetre 4 pontos előnyt szereztek a vendégek. A harmadik negyed közepéig ott "loholt" a Tiszaújváros nyomában a két kulcsjátékosa, Láncos Krisztián és Somogyfoki Szabolcs távollétében Tóth András (18/9 pont), Somogyfoki Péter (16/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Jilling László (10/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) eredményességében, valamint Hegedűs Attila (9 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) mezőnymunkájában bízó Elite. Ettől kezdve viszont fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került a Tiszaújváros, amely végül 50-34-re nyerve a lepattanócsatát Jordan Martin-Andrews (23/9 pont, 10 lepattanó), Hegedűs Gergely (22/6 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Bán Tibor (15/9 pont, 3 lepattanó) Drahos Gábor (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 11 gólpassz) és Gerőcs Roland (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével közel 30 pontos győzelmet aratott.

Újpest-MT - Békési SzSK 73-60

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint leginkább Varga Dániel (18 pont, 8 lepattanó), Pollák Árpád (12/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Antoni Csanád (9/3 pont, 4 lepattanó) és Bea Bence (9 pont, 5 lepattanó) eredményességének, no meg a hatékony védekezésének köszönhetően győzte le az Újpest a játékot a szünet után elsősorban Csorba Szabolcs (15 pont), Balog Gábor (11/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Nemanja Acsimovics (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) révén kiegyenlítetté tevő viharsarki gárdát.

DEAC U23 - SMAFC 1860 KA 61-56

A tartalékos soproniak kezdtek jobban, s a nyitó etap közepén 8 ponttal elléptek. A második negyedben előbb az irányítást, majd még szünet előtt a vezetést is átvették a debreceni fiatalok. A fordulás után újabb fordulat következett a játékban. A Vincent Fernandez (15/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Schöll Richárd (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Csátaljay Barna (11/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozó soproniak egy 13-0-lal indítva a második félidőt 10 pontos előnyt szereztek. Ezt követően azonban támadásban "elfogytak" a vendégek, a DEAC ezúttal igen erős összetételben pályára lépő U23-as együttese pedig végül Neuwirth Bence (17/9 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda), Ságodi Róbert (14/6 pont, 4 gólpassz) és Pollák Balázs (13/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével a maga javára fordította a találkozót.

Dunaharaszti MTK - KTE-Duna Aszfalt U23 66-71

Jól kezdett és 7 ponttal megnyerte az első negyedet a szinte kizárólag Jordan Santiago (17 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 9 eladott labda, 7 gólpassz), Csabay Ádám (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Bocsárdi Gábor (13 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Imolay Ákos (12/3 pont) találataira támaszkodó Dunaharaszti. A folytatásban a kecskeméti fiatalok átvették az irányítást, Tóth Barna (23/3 pont, 5 gólpassz), Ivkovic Milán (15/9 pont, 9 lepattanó) és Kiss Dávid (9 pont, 6 lepattanó) révén a harmadik negyedben a vezetést is, és szoros végjátékban megnyerték a találkozót.