Légiós körkép: Hanga Ádámék kikaptak a spanyol bajnokság csúcsrangadóján
23
Jan
2022
2022. január 23.  |  20:28
Ezen a héten a Real Madrid újfent két találkozót játszott. Az elsőn, az Euroligában végig kézben tartotta az Alba Berlin elleni idegenbeli összecsapását, és magabiztosan győzött is idegenben (74-89). Hanga Ádám kiválóan játszott: 22 és fél perc alatt 9 pont, 4 pattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett labda és egy blokk is a neve mellé került, összesen 15 VAL-t gyűjtött. A Real 16-3-mal vezeti a tabellát. A madridiak a bajnokságban rangadót játszottak ma este az ősi rivális Barcelonával szemben, méghozzá saját közönségük előtt. A hazaiak jól kezdtek, a középső két negyedet azonban a katalánok uralták, és hiába kapaszkodott vissza a királyi gárda egy 10-0-s sorozattal a negyedik negyedben (66-68), végül kikapott (75-85) - a Real ettől függetlenül 16-2-vel még mindig első az ACB Ligában. Hanga 19 perc alatt 3 pontot és 2 lepattanót jegyzett volt csapata ellen.

A Joventut Badalona újabb sikert könyvelhetett el a EuroCupban, ezúttal a Dolomiti Energia Trentót verte, a harmadik negyedet leszámítva simán (82-65), így 8-2-vel még mindig az első helyen áll az A csoportban. Maronka Zsombort viszont továbbra sem nevezte a badalonai együttes, amely a bajnokságban ezúttal nem játszott - egyébként 10-5-tel a negyedik.

A Monbus Obradoiro a rájátszás helyen álló Río Breogánt fogadta ma este - a mérkőzés jelenleg is tart, ám Filipovity Márkó nincs ott a hazaiaknál a meccskeretben.

A japán bajnokságban nincs új a nap alatt, a Niigata Albirex újabb két vereséget gyűjtött be a szünetet követően, ezúttal a Shinshu Brave Warriors Nagano ellen (64-76, 59-89), így 2-26-tal az utolsó, 11. helyen áll az élvonal keleti csoportjában, és már három győzelemre van az utolsó előttitől. Rosco Allen mindkét találkozón csapata egyik legjobbja volt: előbb 15 pontot, 13 pattanót és 5 gólpasszt hozott 20 VAL-ért, majd 13 pontot és 9 lepattanót jegyzett (15 VAL).