Női Amatőr: Legyőzte és megelőzte a Vasas a Csatát
17
2022
2022. január 17.  |  15:10
Több rangadót is rendeztek a hétvégén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban bár jól kezdett, simán kikapott a Csata a Vasastól, s ezzel váltás történt a csoport élén. A PINKK fiataljai remekül sikerült második negyedükkel simán győztek Zalaegerszegen, a Diósgyőrben diadalmaskodva sorozatban a második győzelmét elérő Baja pedig elkerült a sereghajtó pozíciójából. A Sportdarázs, bár "beragadt" a rajtnál, "legyűrte" a BEAC-ot, a MAFC a Nagykanizsát, a Szekszárd pedig a Győrt verte simán. A zöld csoportban az éllovas SzPA magabiztos győzelmet aratott a címvédő TFSE-MTK U23-as csapatának otthonában. Hullámzó mérkőzésen aratott fölényesnek látszó győzelmet a KLKA a Radobasket pályáján. Alaposan megizzadt a Zsíros Akadémia a Tata otthonában. Jó hete volt az ELTE Fortis csapatának, amely előbb Kecskeméten nyert, majd odahaza győzte le a Dávid Kornél KA együttesét.

DVTK U23 - Bajai NKK 54-88

Minden negyedet megnyerve, a 33-11-es második etappal lényegében szünetre eldöntve a meccset szerezte meg Pálfi Veronika (26/9 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Szakony Kata (21/9 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz), Hilcz Alexa (16/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Kovács Brenda (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével sorozatban második győzelmét a sokáig nyeretlen Baja. Hazai részről egyedül Bacsó Zsófia (19/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) jutott  10 pont fölé, gyakorlatilag csak ő jelentett érdemi veszélyt a bajai csapat gyűrűjére.

Csata DSE - Vasas Akadémia II 41-63

A rangadót még az erősen tartalékos, a találkozó előtt a csoportot vezető házigazda Csata kezdte jobban, 17-10-re megnyerve a nyitó negyedet. A második szakasztól azonban Van Rijs Luca (17 pont) és Madár Eszter (15-15 pont és lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékára, valamint a végül 50-57-re megnyert lepattanózásra építve átvette a játék irányítását, és végül sima, 22 pontos győzelmet aratott a pasaréti együttes. A gyenge dobóformát kifogó hazai csapat részről egyedül Jánosi Virág (13 pont) jutott 5 (!) pont fölé. Sikerével a Vasas átvette a vezetést a piros csoportban.

MAFC - Kanizsai Vadmacskák SE 92-64

Az első félidőben kézben tartva a játék irányítását, a harmadik negyedben pedig nagy fölényben játszva győzte le Horváth Enikő (20/9 pont, 3 gólpassz), Aradi Zsanett (20 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz), dr. Varga Barbara (18 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Szeli Dorina (11 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) kosaraira, no meg az 55-24-re megnyert pattanózásra alapozva simán a MAFC a Zsámár Panna (21 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz)-Balogh Viktória (18/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Bánhegyi Beatrix (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió vezette Nagykanizsát.

ZTE NKK - PINKK-PVSK U23 74-88

Remekül, 9-2-vel kezdték a rangadót a hazaiak, ám erre egy 16-2-vel reagáltak a PINKK fiataljai, akik 3 pontos előnnyel zárták a nyitó szakaszt. A vendégek a második etap közepéig tartották szűk előnyüket, majd Vincze Nikolett (24/6 pont), Jáhni Zsófia (18 pont, 5 lepattanó), Tenyér Zsófia (15/3 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Révész Luca (11/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz, 2 blokk) vezérletével "robbantottak", és a félidő hajrájában egy 24-6-os "száguldással" szünetre 20 pont fölötti előnyt szereztek. Bár szünet után feljavult a ZTE játéka, és a hazai csapat Pap Regina (24 pont, 10 lepattanó), Kovács Georgina (17/6 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Gorjanácz Ágnes (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) jóvoltából ugyan megnyerte a második félidőt. A szünetig összeszedett tetemes hátránya után viszont már nem tudta szorossá tenni a találkozót, s kétségessé tenni a baranyai diadalt az ellentétes félidőket hozó rangadón.

Sportdarázs-SMAFC - BEAC Újbuda 57-54

A hétközi, az MTK-TFSE otthonában elért Hepp-kupa bravúrja után nagyon tompán, enerváltan kezdett a soproni együttes. Ezt kihasználva a nyitó etap közepén 14-2-re elhúztak a BEAC Katona Boglárka (23 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Jármay Anna (10 pont - 12 mezőnykísérlet) eredményességére építő fiataljai. A negyed második felében magukra találtak a hazaiak, de a második etapot 9-2-vel indítva ismét 10 pont fölötti előnyre tettek szert a fővárosiak, s már 16 ponttal is vezettek. A félidő hajrájában egy 8-2-vel 10 pontra felzárkóztak a hazaiak. A második félidőt egy 18-6-os bő 7 perccel kezdve fordítani tudott az Ács Luca (16 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Bakó Patrícia (10-10 pont - 12 mezőnykísérlet - és lepattanó, 5 eladott labda)-Molnárová Laura (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette Sportdarázs, ám a harmadik negyed végén egy 7-1-gyel visszaszerezte a vezetést a BEAC. A záró etapban, egészen az utolsó percig egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, amely újfent megfordította az állást, s az utolsó perc elején már 7 ponttal vezetett. A vége izgalmas lett, a hazaiak eladott labdáiból ugyanis 3 pontra feljött a BEAC, és a végén volt esélye egy triplával egyenlíteni. A vendégek azonban nem találtak be, így végül soproni siker született.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - UNI-Győr SzESE 77-53

Minden negyedet megnyerve arattak Sinka Noémi (20/18 pont), Szűcs Gréta (18/3 pont, 11 lepattanó) és Horváth Dóra (18 pont, 19 lepattanó) ponterős játéka, valamint az 51-38-ra megnyert pattanózás révén magabiztos győzelmet a szekszárdi fiatalok a nagyrészt Baffy Fanni (17/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Rozmán Lilla (14/6 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó győriek ellen.

Kecskeméti KC - ELTE Fortis 50-59

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban és pontosabban, jelentős fölényben játszva tudott nyerni elsősorban Darabos Sára (10 pont, 3 lepattanó), Csernik Zita (9/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Mérész Petra (9/3 pont, 6 lepattanó) találataira támaszkodva az ELTE Fortis Kecskeméten. Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát Bibok Liza (18 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) személyében a páros negyedekben hatékony hazai együttes, rajta kívül csak Tózer-Nemes Boglárka (9 pont, 10 lepattanó) jelentett nagyobb veszélyt a fővárosi együttes kosarára.

TFSE-MTK U23 - SzPA-HSE 58-75

A címvédő és az éllovas rangadóján előbbi Takács Emese (25/15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Kelemen Barbara (18 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékával nagyjából a negyedik negyed közepéig tudta tartani a lépést az éllovassal. Ekkor egy 12-4-es rohammal eldöntötte a rangadót a maga javára a csapatként "több lábon álló", s leginkább Fabini Borbála (24 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Balsay Rita (16 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda), Somkuti Janka (13 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz) és Balsay Anna (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 6 gólpassz) kosaraira, továbbá az 57-39-re megnyert lepattanózásra alapozó SzPA, amely végül közel 20 pontos győzelmet aratva javított a Nyíregyháza elleni meglepő hazai vereség után.

Tatai SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 80-88

A tabellán alulról harmadik Tata Horváth Dóra (24/3 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz), Kurucz Réka (19/12 pont - 4/4 tripla -, 5 eladott labda), Tóth Zsófia (11 pont, 16 lepattanó, 6 eladott labda), Stocker Petra (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Morcz Viktória (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) jóvoltából, a lepattanózást 48-39-re megnyerve végig remekül tartotta magát a Gallyas Andrea (24 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz), Takács Dorina (22/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Turi Eszter (13 pont, 4 lepattanó) és Horváth Lili (12 pont, 3 lepattanó és szerzett labda) találataira támaszkodó, a harmadik helyen álló, s győzelmét csak a végjátékban bebiztosító Zsíros Akadémia ellen.

Szolnoki MÁV SE - Nyíregyházi Kosársuli 35-87

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva úgy aratott több mint 50 pontos győzelmet a lepattanózást 66-32-re nyerő Nyíregyháza, hogy nem kevesebb mint 6 játékosa - Karakó Dorina (22 pont, 12 lepattanó, 2 blokk), Dobó Lilla (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Lizák Kitti (11/9 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Karsai Zsóka (11 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Homonyik Dorka (11 pont, 7 lepattanó) és Mátyás Eszter (10-10 pont és lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) - is kétszámjegyű pontot dobott. Hazai részről egyedül Márki Laura (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda) érte el a 10 pontot.

Radobasket - Kiss Lenke KA 70-94

16-4-gyel indítva a vendégek a mérkőzés elején szinte állva hagyták a Radobasket csapatát, amely azonban rendezte sorait, és a második etap közepén átvette a vezetést - olyannyira, hogy 6 ponttal megugrott. A fordulatos félidő hajrája a vendégeké volt, akik egy szédületes 18-2-es rohamot bemutatva 10 pontos előnnyel térhettek pihenőre. A harmadik negyed első felében parádézva, egy 19-5-tel kezdve 4 ponttal ellépett a Kaluha-Guti Alexandra (24/6 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Budai Dorina (18 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda), Göbölös Réka (13/12 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Kovács Laura (12/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) kosaraira alapozó Radobasket, ám ezzel, úgy tűnt, "ellőtte puskaporát". A negyed második felét 13-4-re nyerve, majd a negyedik felvonás első felében egy 17-4-et bemutatva eldöntötte a maga javára a találkozót a KLKA, amely végül Szabó Enikő (18/12 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Nagy Zsófia (17 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Keszte Sára (16 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Tóth Fruzsina (14/3 pont, 5 lepattanó) és Ozsvárt Kata (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével végül 24 ponttal győzött, de nem volt ez annyira sima és egyszerű siker, mint ahogy azt a különbség mutatja.

ELTE Fortis - Dávid Kornél KA 63-41

Az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal az elsősorban Szőke Cintia (11/3 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Dávid Mia (9 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó fehérvári fiatalok. Szünet után azonban a leginkább Mérész Petra (15/9 pont, 5 lepattanó) és Csomor Flóra (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) kosaraiban és hatékony játékában bízó ELTE Fortis fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe, s a záró etapot 14-1-re nyerve úgy aratott végül 23 pontos győzelmet, hogy mind a 11 pályára lépő játékosa dobott pontot.