11
Jan
2022
2022. január 11.  |  17:20
A nagy sorozatok megszakadásával indult a 2022-es év a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban: először kapott ki a piros és a zöld csoport listavezetője. Előbbi, a Csata az Ajka otthonában, utóbbi, a Szent Pál Akadémia pedig saját pályáján, a Nyíregyházával szemben maradt alul. A piros csoportban egy rossz széria is véget ért: a soproniakat felülmúlva megszerezte első győzelmét a Baja.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - ZTE NKK 67-87

Minden negyedet megnyerve győzte le a tavalyi év utolsó mérkőzésén a remek triplázó formát kifogó Gorjanácz Ágnes (35/24 pont - 8/12 tripla -, 7 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Pap Regina (19 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Georgina (16/9 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 9 gólpassz) ponterős játékára építő ZTE a feladathoz és az ellenfeléhez a két középső etapban leginkább Szűcs Gréta (21/3 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), Andi Hanna (15/9 pont, 4 lepattanó) és Holcz Rebeka (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) révén felnövő fiatal szekszárdi együttest.

Ajka - Csata DSE 55-52

Hullámzó, fordulatokban gazdag, küzdelmes mérkőzésen a negyedik negyed elején bemutatott 8-0-s rohamának, valamint jórészt Foltin Blanka (18 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda), Székely-Horváth Zsuzsanna (9/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz, 5 eladott labda) és Kalocsai Dorina (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosarainak köszönhetően "kapta el" az idei év első mérkőzésén az Ajka a leginkább Szörényi Laura (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet) és Strausz Ednia (12-12 pont - 14 mezőnykísérlet - és lepattanó, 4 eladott labda, 5 blokk) találataira támaszkodó éllovas, de ezúttal tartalékos felállásban pályára lépő Csata csapatát.

Vasas Akadémia II - MAFC 72-49

Egységes csapatmunkával, minden negyedet megnyerve aratott Gelei Karola (12/3 pont, 3 lepattanó), Aho Tyra (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Radócz Fanni (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet a Vasas II - a vendégektől egyedül Horváth Enikő (12/6 pont) jutott 10 pont fölé.

DEAC - DVTK U23 84-68

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá Mezei-Göttlinger Anna (19/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 blokk), Holinka-Miklós Hanna (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Baczuk Virág (11/6 pont) és Szabó Zita (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) eredményességére építve győzte le a DEAC a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Bacsó Zsófia (35/12 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), valamint Vég-Dudás Anna (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) vezette diósgyőri fiatalokat.

Kanizsai Vadmacskák SE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 78-69

A színvonalas, végig kiegyenlített, szoros első félidő után 4 ponttal vezettek a hazaiak, akik Zsámár Panna (25/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) és Jurkó Noémi (15 pont, 19 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős játéka révén a harmadik negyed első felét 13-3-ra nyerve jelentős, 14 pontos előnyre tettek szert, a záró etap előtt pedig 17-tel "mentek". A nagyrészt Andi Hanna (15 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Sámóczi Zsófia (15 pont, 4 lepattanó) és Berekali Petra (11/9 pont, 3 eladott labda) találataira támaszkodó, tartalékosan pályára lépő szekszárdi fiatalok nem törtek meg, az utolsó pillanatig küzdve 10 ponton belülre kerültek, de igazán szorossá tenni a találkozót nem volt esélyük.

PINKK-PVSK U23 - Ajka 70-49

A hétközi bravúr, az éllovas Csata legyőzése a jelek szerint sokat kivett az Ajka csapatából, amely Foltin B. (15 pont, 8 lepattanó) és Szabó Bettina (14/3 pont, 3 eladott labda) jóvoltából csupán a második negyedben játszott igazán jól. A vendég gárda így nem tudott jelentős ellenállást kifejteni az igen erős összetételében pályára lépő, Szűcs Luca (13/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz), Vincze Nikolett (12/6 pont, 3 gólpassz), Borbás Panni (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda), Jáhni Zsófia (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Révész Luca (10 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezette PINKK-fiatalok ellen, akik simán nyertek.

Bajai NKK - Sportdarázs-SMAFC 78-74

A végig kiélezett, szoros összecsapás félidejében 2 ponttal még a Bakó Patrícia (27/3 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Molnárová Anna-Laura (17/3 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Ács Luca (13 pont, 11 lepattanó) és Erdélyiová Alexandra (13 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékára építő soproniak vezettek. Szünet után bajai oldalon javult a dobóforma. A hazai együttes Hilcz Alexa (24/21 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Pálfi Veronika (21/6 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Szakony Kata (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Istókovics Adél (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó) vezérletével megfordította a találkozót, s megszerezte első győzelmét - amiben jelentős szerepe volt annak, hogy a vendéglátó előrelépett abban, ami eddig a leginkább gyengéje volt, s 46-41-re megnyerte a lepattanózást.

NKA Universitas PEAC II - Csata DSE 63-67

Az első negyed közepén bemutatott 10-2-es rohamát követően szünetig tartotta 5 pont körüli előnyét a Csata - a félidő végén egy triplával 3-ra zárkóztak fel a pécsi fiatalok. A második félidőt 11-3-mal indítva 10 pont fölötti előnyt alakított ki a Jánosi Virág (19/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Szörényi Laura (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda)-Toman Dóra (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) trió vezette éllovas fővárosi együttes, ám a Laczkó Sára (17/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Adenike Olawuyi (14 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Farkas Szonja (12 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) kosaraira alapozó NKA egy 6-0-lal hamar felzárkózott, sőt a negyedik negyed közepén a vezetést is átvette. Az izgalmas hajrában váltva vezettek a csapatok, a végjátékban pedig 4-ből 4 büntetőt értékesítve a vendégek kerekedtek fölül.

Kiss Lenke KA - Kecskeméti KC 112-52

Végig nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve úgy aratott fölényes győzelmet a KLKA csapata a Bibok Liza (20/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Sinka-Pálinkás Szonja (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó kecskemétiek ellen, hogy nem kevesebb mint 7 játékosa - Básti Gabriella (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Nagy Andrea (15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Enikő (13/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Lajkó Dóra (13 pont, 3 lepattanó), Ozsvárt Kata (12/6 pont, 4 gólpassz), Maticsné dr. Mészáros Anna (12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Kozma Renáta (11/9 pont) - is 10 pont fölé jutott.

Radobasket - TFSE-MTK U23 80-84

Az előző évadban még a piros csoportban szereplő Radobasket és a zöldet megnyerő TFSE-MTK fiatalok összecsapásán a második negyed elején 10 ponttal megugrottak a hazaiak. A szakasz közepén azonban egy 13-2-vel fordítani tudott a Takács Emese (25/9 pont, 4 lepattanó), Kelemen Barbara (22/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Szabó Evelin (13/3 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Vadász Adél (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 blokk) eredményességére, no meg az 53-40-re megnyert lepattanózásra építő címvédő. A színvonalas, fordulatos félidő végén 1 ponttal a vendéglátó Radobasket csapata állt jobban. Szünet után végig szoros volt a találkozó, a harmadik negyed után már a vendégeknél volt az előny. A záró etap elején egy triplával még visszaszerezték a vezetést a hazaiak, de erre egy 10-2-vel reagáltak a TF-MTK fiataljai. Bár a Kaluha-Guti Alexandra (29/15 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Budai Dorina (18 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Göbölös Réka (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk és szerzett labda) trió tagjainak találataira, valamint Schiroky Szonja (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 6 gólpassz) mezőnymunkájára támaszkodó hazai együttes mindent megpróbált, és az utolsó percben 2 pontra feljött, fordítani nem tudott.

SzPA-HSE - Nyíregyházi Kosársuli 70-72

Végig szoros, kiélezett találkozón ért el elsősorban Dobó Lilla (18/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Karakó Dorina (14 pont, 10 lepattanó, 8 eladott labda) és Mátyás Eszter (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából bravúros győzelmet a Nyíregyháza a vasárnapi matinén, a nyíregyházi együttes otthonában, megfosztva ezzel veretlenségétől az ezúttal az Ecker Janka (19/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda)-Balsay Anna (14 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Balsay Rita (12/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezette, éllovas SzPA együttesét. A vendégek sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a szabolcsi hölgyek jobban (16/20, 80%) dobták a büntetőket, mint a hazaiak (24/36, 66%).

Szegedi KE - Tatai SE 93-39

Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszva győzte le Czintos Boglárka (24/9 pont, 4 lepattanó), Vér Violetta (16 pont, 6 lepattanó), Váradi Nóra (12 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Horváth Gréta (11 pont, 3 lepattanó) és Vér Alexandra (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a Szeged a Tata csapatát. A vendégektől egyedül Horváth Dóra (12 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Kiss Lenke KA - BKG Príma Akadémia 86-49

Minden negyedet megnyerve, a szünetig szerzett 24 pontos vezetésére, valamint elsősorban Nagy Zsófia (14 pont, 12 lepattanó), Nagy Andrea (13 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Ozsvárt Kata (10/6 pont, 3 gólpassz) eredményességére építve úgy verte biztosan a KLKA a BKG együttesét, hogy mind a 12 játékosa szerzett kosarat. A vendégektől Kovács Virág (8/6 pont - 13 mezőnykísérlet) és Molnár Flóra (8/3 pont - 9 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek.

Törekvés SE - Szolnoki MÁV SE 87-41

A 31-4-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Dobos Kira (16/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Egri Vivien (16 pont, 7 lepattanó) és Altmann Anna (13 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Törekvés az Emel Gyöngyi (10 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Nemeskéri-Kutlán Nóra (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodó szolnokiak ellen.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Radobasket 64-72

Az első félidőben egyértelműen tudatosabban, pontosabban, hatékonyabban játszva meglepetésre tetemes, 14 pontos előnyt szerzett a Kaluha-Guti Alexandra (22/9 pont, 7 eladott labda, 5 gólpassz), Schiroky Szonja (20/12 pont - 4/5 tripla -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Budai Dorina (13/3 pont, 12 lepattanó) ponterősségére építő Radobasket a második helyen álló kőbányai fiatalok otthonában. Szünet után ugyan feljavultak a hazaiak, de ez csak arra volt elegendő a fiatal kőbányai együttesnek, hogy Takács Dorina (23/6 pont, 8-8 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda), Tatár Hanna (14 pont - 25 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Gallyas Andrea (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Turi Eszter (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével 10 ponton belülre kerüljön.

Dávid Kornél KA - TFSE-MTK U23 62-82

A Kelemen Barbara (29 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz)-Takács Emese (22/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Szabó Evelin (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette fővárosi fiatalok a szünetig 14 pontos előnyt szerezve, minden negyedet megnyerve győzték le a fehérváriakat, akik szünet után kiegyenlítetté tették a játékot. A hazaiak közül egyedül Vas Beatrix (13/9 pont, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Ehmann Tímea pedig 9 ponttal, valamint 4-4 lepattanóval és eladott labdával zárta a mérkőzést.