U20: Rangadót nyert a Kaposvár ellen a címvédő
26
2021
2021. december 26.  |  13:03
Hat meccset játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A címvédő Egis Körmend továbbra is hibátlan, már 13 sikernél jár, de az üldözők közül a Szolnok és az Alba is győzött. Lássuk, mi történt az egyes találkozókon!

13. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   73-59

Jól kezdett, és másfél negyedig többnyire jobban is állt ellenfelénél a Kiss Kolos (19 pont, 4 szerzett labda) vezette DEAC. Ezt követően azonban egyértelműen a Botka Botond (26 pont, 6 pattanó) és Takács Erik (10-10 pont és pattanó, 4 szerzett labda) fémjelezte kecskemétiek akarata érvényesült, akik a második félidőben végig magabiztosan vezetve nyertek.

Egis Körmend U20 - Kaposvári KK U20   92-86

Az első felvonás során 12 pontos előnyt szerzett az eddig hibátlan címvédő, melynek legjobbjai Kenéz Csaba (29 pont, 5 pattanó, 7 szerzett labda), Kiss Mátyás (20 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz) és Andrich Clemens Habel (16 pont, 5 pattanó) voltak ezen az összecsapáson. A második negyed második fele egyértelműen a Paár Márk (24 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Fehér Benjamin (20 pont, 9 pattanó), Hajduk Attila Dominik (16 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Puska Bence (16 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) húzta Kaposváré volt, amely a félidőben 1 ponttal vezetett, és három negyed után is egál volt az állás. A végjáték aztán a hazaiaknak sikerült jobban, akik így 100%-osak maradtak.

Atomerőmű SE U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   79-71

Jobban kezdett a Pajor Dávid (19 pont, 16 pattanó, 7 gólpassz) és Arnold Botond (16 pont, 8 pattanó) vezette ASE, a második negyed második felében azonban 11 pontos előnybe került a Jakov Jozo Marjanovic (14 pont, 8 pattanó) és Hőgye Péter (14-14 pont és pattanó) fémjelezte Pécs, amely 30 perc játék után is még 4 pontos előnyben volt. A hazaiak lendülete azonban a negyedik negyedre is kitartott, így az utolsó percek nem hoztak nagyobb izgalmakat, győzött a paksi gárda.

SZEDEÁK U20 - Alba Fehérvár U20   71-89

Kiegyenlített első játékrész után a második 10 percben hengerelt a Góbi Marcell (25 pont), Balsay Ádám (22 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda) és Kass Balázs (10 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) húzta Alba, amely erre alapozva sima sikert aratott. A szegedieknél Csornai Csaba (27 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Tráser Nándor Zoltán (19 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) kifejezetten jól játszottak, de ez nem volt elég a szoros összecsapáshoz.

Szolnoki Olajbányász U20 - MVM-OSE Lions U20   91-65

Az első félidőben komoly előnyt szerzett magának az Abraham Arabo (21 pont, 18 pattanó), Csornai Bence (21 pont, 3 blokk), Gilszki Erik (17 pont, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) és Fodor Máté (12 pont, 5 gólpassz, 6 szerzett labda) vezette Szolnok, amely a második félidőben nem is engedte ki kezéből a sikert. Az OSE kiemelkedően legjobbja Szabadfi Márk volt (33 pont, 8 pattanó).

Sopron KC U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   81-65

Az első negyed nagy részében még leginkább a Makkos Dávid (24 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda) és Szalay Domonkos (8 pont, 17 pattanó) húzta ZTE-nél volt az előny, és még a 18. percben is 37-37 volt az állás. A félidő végén futott egy 9-0-t a Schöll Richárd (20 pont, 14 pattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) és Flasár Botond (21 pont, 7 pattanó) vezette Sopron, amely ezt követően már nem engedte magához igazán közel ellenfelét, és nyert is.