U20: Nincs megállás a címvédő számára
19
2021
2021. december 19.  |  17:19
Nyolc találkozót játszottak le a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A címvédő Egis Körmend újabb két meccset nyert meg, továbbra is hibátlan, de a Top5-ből mindenki más is győzött. Lássuk, mi történt az egyes találkozókon.

3. forduló

Egis Körmend U20 - SZEDEÁK U20   108-65

A hazaiak a második negyed első felét leszámítva végig jobban játszottak ellenfelüknél, tükörsima sikert arattak Andrich Clemens Habel (23 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz) és Dunai Zétény Péter (21 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezetésével, de még több jó egyéni teljesítményre alapozva. A szegediek legjobbjai Csornai Csaba (19 pont, 5 pattanó) és Lőrincz Bálint voltak.

12. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Szolnoki Olajbányász U20   61-70

A Szalay Domonkos (10 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda) vezette ZTE egy negyed után még 8 ponttal vezetett, a kocka azonban a második félidő elején fordult. A leginkább Sebők András (17 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Szolnok ebben a szakaszban fordított, majd a negyedik negyedben be is biztosította sikerét.

Kaposvári KK U20 - Sopron KC U20   81-78

A kifejezetten jó mérkőzés nagy részében a Paár Márk (27 pont, 12 pattanó), Puska Bence (18 pont, 7 pattanó) és Hajduk Attila Dominik (18 pont, 9 pattanó) vezette Kaposvár vezetett. A végjátékban rövid időre előnybe került a Schöll Richárd (23 pont, 13 pattanó, 3 blokk) és Csendes Péter (24 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) húzta SKC, de 77-78 után Halmai Dániel triplája és Puska büntetője a hazaiak felé billentette el a mérleg nyelvét.

Egis Körmend U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   99-64

A Körmend második eheti meccsét is nagyon simán nyerte ugyanolyan kiváló csapatmunkával, csak ezúttal Kiss Mátyás (24 pont, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) és Kenéz Csaba (19 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezetésével. A kecskemétieknél Tóth Balázs volt a legjobb (13 pont, 5 pattanó), de a 9 eladott labda nála is lehúzza némileg az összképet.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - SZEDEÁK U20   66-93

A Szedeák is simán győzött második eheti meccsén, miután 32-8-ra nyerte az első felvonást. A vendégeknél Tráser Nándor Zoltán (22 pont, 14 pattanó, 6 gólpassz) és Bella Ádám (35 pont) voltak az igazán kiemelkedőek, de a kezdőötös minden tagja kitűnően kosárlabdázott ezúttal, míg a hazaiak legjobbja Hőgye Péter (23 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) volt.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Atomerőmű SE U20   73-111

Ez a mérkőzés is eldőlt a félidőre, az Arnold Botond (28 pont, 18 pattanó, 3 blokk), Csizmadia Attila (23 pont, 14 pattanó), Pajor Dávid (22 pont, 11-11 pattanó és gólpassz), valamint Géringer Gergő (19 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) vezette vendégek csak tovább növelték előnyüket a fordulás után. A nyírségiek legjobbja Papp László Bence (12 pont, 7 pattanó) volt.

MVM-OSE Lions U20 - Alba Fehérvár U20   50-114

Ez az összecsapás is rendkívül hamar eldőlt: a Kass Balázs (18 pont, 8 pattanó), Juhász Levente (18 pont, 5 gólpassz) és Balsay Ádám (14 pont, 8 pattanó) kitűnő és többek jó játékára alapozó Alba komolyabb gondok nélkül győzött Oroszlányban. Az OSE legjobbja Szabadfi Márk (23 pont, 8 pattanó) volt ezen a meccsen.

DEAC KA U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20   50-76

Ennek a találkozónak a második negyed "vetett véget", miután azt 19-3-ra hozta a Kovács Levente Hetény (14 pont, 6 pattanó) és Horváth Natan (16 pont, 11 pattanó) húzta Falco, amely erre alapozva nagyobb izgalmak nélkül hozta a meccset. A hazaiaknál Varga Boldizsár (7 pont, 8 pattanó) volt a leghasznosabb, és csak Czermann Patrik Ákos (11 pont, 9 pattanó) jutott 10 pont fölé.