Női Amatőr: Rangadót nyerve maradt veretlen a Csata DSE és a SzPA-HSE
13
2021
2021. december 13.  |  17:30

Több rangadót rendeztek a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a veretlen éllovas Csata a vártnál jóval biztosabban verte a ZTE együttesét, az Ajka pedig fordulatos összecsapáson múlta fölül az MTK-TF csapatát. Szekszárdon győzött a Vasas, a BEAC Baján, a Győr pedig odahaza a Nagykanizsa ellen nyert alsóházi rangadót. A zöld csoportban az éllovas SzPA három negyed után még közel 20 pontos hátrányban volt, ám remek negyedik negyedével a Törekvés ellen is megőrizte makulátlan mérlegét. Közel 100 pontot szerezve aratott magabiztos győzelmet a Radobasket, a Kiss Lenke KA és a Nyíregyháza, a Szegednek viszont 40 dobott pont is elég volt a sikerhez

Piros csoport:

Ajka - MTK-TFSE 71-67

Az óriási fordulatok tarkította rangadón a gyengén kezdő, ám a két középső negyedben nagy fölényben játszó Ajka egységesebb csapatjátékának, valamint jórészt Székely-Horváth Zsuzsanna (21/12 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 7 eladott labda), Hidas Réka (15/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Lendér Lilla (10/3 pont, 10 lepattanó) és Foltin Blanka (10 pont, 6 lepattanó), no és az 50-35-re megnyerte lepattanózásnak köszönhetően diadalmaskodott a nagyrészt Baa Dominika (26/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz)-Burján Laura (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) kettős kosaraira alapozó,  remekül kezdő és hatalmasat hajrázó MTK-TFSE ellen.

PINKK PVSK U23 - DVTK U23 83-77

A záró szakasz előtt jórészt a parádés 2. szakaszára, valamint Oláh Fruzsina (28/6 pont, 3 eladott labda), a remek dupla-duplával jelentkező Papp Lilla (17 pont, 18 lepattanó), Suhajda Vanda (12/6 pont) és Bacsó Zsófia (11 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességére, no meg a végül 46-33-ra megnyert lepattanózásra építve 3 ponttal még az előző mérkőzéseikhez képest erősebb összeállításban pályára lépő diósgyőri fiatalok álltak jobban. A 4. negyed vendég duplával indult, ám erre egy 13-3-mal reagálva 5 pontos előnnyé alakította a Tenyér Zsófia (20/6 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz)-Jáhni Zsófia (19/3 pont, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Szűcs Luca (16/6 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz)-Borbás Panni (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 3 blokk) kvartett vezette PINKK, és már nem is adta ki kezéből a vezetést.

Sportdarázs-SMAFC - DEAC 80-66

A remek nyitó szakaszt produkáló hazaiak a két, végül dupla-dupláig jutó játékosuk, Bakó Patrícia (38 pont, 17 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz, szerzett és eladott labda) és Ács Luca (19/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda) ponterős játéka révén az első negyedben közel 20 pontos előnyt szereztek. A második negyedtől magára találó DEAC Ocsenás Flóra (15/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Holinka-Miklós Hanna (14/12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Szabó Zita (14/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével fokozatosan csökkentette hátrányát, sőt a 4. negyed közepén a vezetést is átvette. A hátrány ledolgozása azonban a hajrára úgy tűnik sok erőt kivett a vendégekből, a Sportdarázs újítani tudott és egy 17-2-es rohammal a soproniak eldöntötték a találkozót a maguk javára.

Csata DSE - ZTE NKK 73-49

Minden negyedet megnyerve, s már az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve győzte le elsősorban Szörényi Laura (18/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Toman Petra (11/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Strausz Edina (11/3 pont, 10 lepattanó, 3 blokk) és Balogh Liza (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kosaraira alapozva a vártnál jóval biztosabban a Csata az ezúttal a Pap Regina (17 pont, 7 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda)-Frindt Nikolett (10/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) kettős vezette Zalaegerszeg csapatát.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Vasas Akadémia II 56-63

Bár 2-1-re még a hazaiak vezettek, a mérkőzés nagy részében a Gelei Karola (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kádár Orsolya (11 pont, 5 lepattanó) és Aho Tyra (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda) eredményességére építő vendég Vasasnál volt a hol nagyobb, hol kisebb előny. A szinte kizárólag Andi Hanna (16/6 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda), Annamaria Pop (16/3 pont - 22 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz) és Horváth Dóra (16 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) ponterősségében bízó hazaiak a hajrában 2 pontra megközelítették a fővárosiakat, de fordítani nem tudtak.

MAFC - NKA Universitas PEAC II 74-62

A két középső negyedben nyújtott hatékony és eredményes játékának, valamint Karlócai Julianna (15/6 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk), Horváth Enikő (14/12 pont - 15 mezőnykísérlet - 3 gólpassz), Aradi Zsanett (14 pont, 4 lepattanó) és dr. Varga Barbara (10 pont, 12 lepattanó) kosarainak és a 48-38-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le a MAFC a Kötő Luca (16 pont, 4 lepattanó)-Csényi Anna (11/3 pont, 4 eladott labda)-Farkas Szonja (8/6 pont - 10 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió vezette pécsi együttest.

Bajai NKK - BEAC Újbuda 74-97

Az alsóházi rangadó első negyedét még megnyerte a Tamás Gréta (25/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), és Pálfi Veronika (24/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) ponterős játékában bízó hazai együttes, ám a folytatásban fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe az ezúttal aránylag erős összetételben pályára lépő BEAC, amely végül a remek dobóformát kifogó Zsámár Lili (35/27 pont - 9/11 tripla - 7 lepattanó, 6 szerzett labda), Juhász Angéla (27 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz, 3 blokk) és Dénes Diána (14 pont, 17 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 5 eladott labda) vezérletével, a lepattanó harcot 48-26-ra megnyerve magabiztos győzelmet aratott.

UNI Győr Széchenyi ESE - Kanizsai Vadmacskák 96-75

A szoros, kiegyenlített első negyed után még a Jurkó Noémi (23/6 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Zsámár  Panna (14/3 pont, 3 eladott labda), Füredi Linda (11/9 pont - 16 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Horváth Lili (10 pont, 7 lepattanó) eredményességére építő vendégek álltak jobban egyetlen ponttal, de később fokozatosan lett egyre hatékonyabb és magabiztosabb a győri csapat, amely fordított, majd Chroméj Hajnalka (32/6 pont, 4 lepattanó, 8 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Bánszegi Borbála (22 pont, 20 lepattanó, 4 eladott labda), Rozmán Lilla (16/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Szűts Boglárka (11 pont, 6 lepattanó) hatékony, eredményes játéka révén negyedről negyedre fokozatosan növelve előnyét végül 20 pont fölötti győzelmet könyvelhetett el.

Zöld csoport:

TFSE-MTK U23 - Kecskeméti KC 60-37

A páros szakaszokban nagy fölényben játszva győzték le az igen "mutatós" dupla-duplát elérő Kelemen Barbara (21/6 pont, 19 lepattanó, 4 gólpassz) hatékony játéka, valamint a gyenge dobóformát kifogó, Szabó Evelin (9/3 pont, - 11 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Takács Emese (8/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) mezőnymunkája révén  összességében biztosan a címvédő TF-MTK fiataljai a Pettner Hanna (14/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) és Burján Bianka (12 pont - 20 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) találataira támaszkodó kecskemétieket.

Tatai SE - Radobasket 48-96

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nagy fölényben játszva aratott győzelmet Kaluha-Guti Alexandra (29/15 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Budai Dorina (28 pont, 17 lepattanó) igencsak ponterős játékával a Radobasket, hazai részről egyedül az eredményessége mellett nagy mezőnymunkát is végző Horváth Dóra (12 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KA 42-96

A Nemeskéri-Kutlán Nóra (14/6 pont - 20 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 eladott labda)-Csordás Rozina (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kettős vezette hazaiak csak a 3. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a fővárosiaknak, így a KLKA csapata Nagy Andrea (17 pont - 19 mezőnykísérlet - 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Ozsvárt Kata (13/3 pont, 9 lepattanó), Tóth Fruzsina (12/3 pont), Nagy Zsófia (12 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda) és Soós Alexandra (10/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével sima, fölényes győzelmet aratott.

ELTE-Fortis - Szeged KE 36-40

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, ám a remek, 14-2-re "behúzott" nyitó etap elegendőnek bizonyult a Czintos Boglárka (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Vér Violetta (7-7 pont és lepattanó) kosaraira alapozó szegedi együttesnek a győzelemhez a 2. negyedtől Nagyi Tímea (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezetésével magára találó, s a 4. negyedben, a végjátékban 2 pontra felzárkózó ELTE-Fortis otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Dávid Kornél KA 97-55

A vendég fehérváriak a csapatukból egyedüliként 10 pont fölé jutó Vas Beatrix (15/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Monics Dorka (9/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából az első negyedben még tartották a lépést a hazaiakkal. A második negyedtől azonban az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább Mátyás Eszter (15/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Karakó Dorina (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Lukács Panna (13/3 pont, 5 gólpassz), Arad Zsófia (10 pont, 8 lepattanó) és Karsai Zsóka (11 pont, 3 gólpassz) kosaraira alapozó Nyíregyháza fokozatosan elhúzott, s különösen a két középső negyedben helyenként nyomasztó fölényben játszva simán győzött.

Zsíros Akadémia Kőbánya - BKG Príma Akadémia 69-60

Ellentétes félidőket hozó találkozót nyert meg a szünetig szerzett 16 pontos vezetésének, valamint Tatár Hanna (20/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Takács Dorina (15 pont - 19 mezőnykísérlet - 6-6 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Kutrik Dóra (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményességének köszönhetően a Zsíros Akadémia a szünet után feljavuló, s végül a Kovács Virág (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Levente Zsófia (14 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 eladott labda)-Molnár Flóra (11/9 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) trió vezetésével 10 ponton belülre kerülő BKG ellen.

SzPA HSE - Törekvés SE 76-74

A rangadó záró szakasza előtt nem kevesebb, mint 17 pontos előnyben volt a Dobos Kira (17/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott labda)-Darázsi Dóra (14/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Egri Zsófia (13 pont, 7 lepattanó)-Altmann Anna (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kvartett vezette, egészen extra 3. negyedet produkáló vendég Törekvés de a nagyrészt Ecker Janka (19/6 pont, 4 szerzett, 11 eladott labda, 3 gólpassz), Balsay Rita (16 pont, 13 lepattanó), Fabini Borbála (14 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és  Balsay Anna (11 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) kosaraira alapozó listavezetőnek erre egy parádés 4. negyed volt a válasza, amelyben 3 perccel a vége előtt átvette a vezetést, s végül izgalmas végjátékban a SzPA  a Törekvés fölé kerekedett.