U20: Még nagyobb lett a címvédő előnye
13
2021
2021. december 13.  |  13:55
A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában nyolc találkozót rendeztek a héten. A címvédő Egis Körmend a Sopron legyőzésével továbbra is 100%-os, a Falco viszont kikapott Kecskeméten, így a két vasi gárda között már három vereség a különbség az első két helyen. A Szolnok két győzelmet aratott, ezzel jelenleg a harmadik. Lássuk, mi történt az egyes mérkőzéseken!

9. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 - Sopron KC U20   85-76

A hazaiak a kiegyenlített első félidő után a harmadik felvonásban döntötték el a maguk javára a küzdelmet Sebők András (18 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Szanyi Bence (20 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Csornai Bence (16 pont, 6 pattanó) vezetésével. Az SKC legjobbja Schöll Richárd (31 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) volt, de eléggé magára maradt ezúttal.

11. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20   69-63

Az első negyed első felében még a Sövegjártó Ábel György (15 pont, 10 pattanó), Kovács Levente Hetény (11 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) és Horváth Ádám (12 pont, 4 pattanó) húzta Falco vezetett. Ezt követően azonban átvette az irányítást a Kőházi Bence (12 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Botka Botond (10 pont, 6 pattanó) és Tóth Patrik (14 pont, 5 pattanó) fémjelezte Kecskemét. A Falco a negyedik negyed közepén egyszer még átvette a vezetést, a hazaiak azonban gyorsan reagáltak, és nyertek is.

SZEDEÁK U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20   70-64

Két és fél negyedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezt követően pedig a Kazsuk Botond (13 pont, 12 pattanó) és Csikós Botond (18 pont, 5 gólpassz) vezette vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. A záró felvonás második felében reagált a Tráser Nándor Zoltán (20 pont, 9 pattanó), Csornai Csaba (21 pont, 5 pattanó) és Lőrincz Bálint (8 pont, 10 pattanó) húzta Szedeák, amely ekkor átvette a vezetést, és meg is nyerte a meccset.

Alba Fehérvár U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   103-72

Az Alba Balsay Ádám (31 pont), Góbi Marcell (16 pont, 6 pattanó) és Kass Balázs (21 pont, 6 gólpassz) révén végig kontrollálta az összecsapást, nagyon magabiztosan győzött. A Szűcs Valter (8 pont, 9 pattanó) és Csuti Kornél (20 pont) vezette ZTE az utolsó negyedet megnyerte ugyan, de ezzel csak kozmetikázott veresége mértékén.

Sopron KC U20 - Egis Körmend U20   63-82

Az első negyed fele után még egyetlen egyszer, a második játékrész első felében még pariban volt a listavezetővel a Schöll Richárd (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Lakatos Levente (18 pont, 5 pattanó) fémjelezte Sopron. Innentől kezdve viszont nagyon magabiztosan játszott, és simán győzött is a Nagy Péter (9 pont, 5 pattanó), Dunai Zétény Péter (19 pont, 7 pattanó) és Kenéz Csaba (10 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezette címvédő Körmend.

Atomerőmű SE U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   76-73

Három negyedig úgy tűnt, hogy simán nyer a Pajor Dávid (27 pont, 8 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Csizmadia Attila (11 pont, 16 pattanó) és Arnold Botond (14 pont, 8 pattanó) vezette ASE. A DEAC Udemezue Ekenedilichukwu (23 pont, 12 pattanó), Czermann Patrik Ákos ( 14 pont, 12 pattanó) és Gadus Bogdán Olivér (15 pont) vezetésével a negyedik negyedben többször is feljött három, illetve egy pontra, fordítania azonban nem sikerült.

MVM-OSE Lions U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   87-112

Már az első 10 perc során 40 pontot dobott, és el is döntötte a mérkőzés sorsát a Hőgye Péter (17 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 6 szerzett labda), Goldring Gergő (26 pont, 4 pattanó) és Bor Sándor (25 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) vezette Pécs. Az OSE leginkább Szabadfi Márk (27 pont, 4 pattanó), Ungvárai Zalán (21 pont, 7 pattanó) és Vujity-Zsolnay Benjamin (11 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) révén a harmadik negyedben próbált zárkózni, de ebben el is fáradt a végére.

Szolnoki Olajbányász U20 - Kaposvári KK U20   89-68

Az első negyed első felében még a Paár Márk (15 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Hajduk Attila Dominik (20 pont, 5 pattanó), Puska Bence (18 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) és Antalics Dániel (11 pont, 4 gólpassz) fémjelezte Kaposvárnál volt az előny. Innentől kezdve azonban az Abraham Arabo (20 pont, 24 pattanó), Pallai Tamás (21 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), valamint Fodor Máté (14 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda).