Férfi NB I B: Hosszabbításra kényszerítette a Nagykőrös a Honvédot
07
2021
2021. december 7.  |  15:00

Egy elvileg "fix egyes" jellegű találkozó, a Honvéd-Nagykőrös mérkőzés hozta a legtöbb izgalmat a férfi másodosztályban: a piros csoport éllovasa, a fővárosi gárda biztos győztesnek látszott, de a 4. negyedben "szárnyra kapó" Sólymok ledolgozták közel 20 pontos hátrányukat, hosszabbításra mentették a találkozót, s a ráadásban 7 pontos előnyük is volt - végül a favorit Honvéd nyert. A Vasas fölényes győzelmet aratott Baján, a BKG remek kezdésével tudott nyerni a Salgótarján otthonában, a MAFC pedig kiváló harmadik negyedével aratott magabiztos győzelmet a TF pályáján. Az NKA rangadót nyert a Veszprém ellen, a Jászberény pedig biztosan verte a PVSK fiataljait. A zöld csoportban a Cegléd a Tiszaújváros kárára nagy különbségű sikerrel próbálta feledtetni múlt heti soproni vereségét, a MEAFC, bár beragadt a rajtnál, kerek 20 ponttal verte a DEAC fiataljait. A forduló meglepetését a Hódmezővásárhely szolgáltatta a Dunaharaszti magabiztos legyőzésével. A SMAFC nem tudta "megfejelni" újabb sikerrel a Cegléd elleni bravúrt, tartalékos felállásban bár nagyot hajrázott, nem tudta megakadályozni az irányítást gyakorlatilag végig kézben tartó Újpest sikerét. Hazai siker született a Kecskemét-Elite, a Bonyhád-Békés, valamint a Pénzügyőr-Győr találkozón.

Piros csoport:

Bajai Bácska FKE - Vasas Akadémia 56-105

Hiába Jakab Péter remeklése (22/12 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), rajta kívül egyedül Goldring József (11/6 pont, 3 szerzett labda) jutott 10 pont fölé hazai részről. A Vasas egységes csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban nagy fölényben játszva aratott az éppen Bajóról a Vasashoz igazoló Bagó Martin (18 pont, 6 lepattanó), valamint Boros Márk (14/9 pont, 3 eladott labda), Andrássy Géza (14/3 pont, 6 lepattanó), Kelenföldi Domonkos (13 pont, 5 lepattanó, 4 blokk), Moravcsik Áron (12/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Radics Gerzson (11 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodva közel 50 pontos győzelmet.

Salgótarjáni KSE - BKG Príma Akadémia 75-87

A 33-18-ra megnyert első negyednek, valamint Nick Allen (30 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Botond (18/18 pont, 4 szerzett labda), a vendégek játékát rendkívül hatékonyan szervező Nagy Benedek (11/3 pont, 15 gólpassz) és Zsihla Zsombor (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a BKG a Salgótarján otthonában. Dragasevic Veljko (17/9 pont, 3 eladott labda), Molnár Dániel (16/9 pont, 3 lepattanó) és Takács András (11 pont, 13 lepattanó) révén a második negyedtől tartották magukat a hazaiak, de ez ezúttal kevésnek bizonyult.

Jászberényi KSE - PVSK Cargate 94-75

7-0-lal indítottak a hazaiak, de egy 9-4-gyel hamar szorossá tették a találkozót a PVSK fiataljai, majd a negyed végén 5-tel "ment" a Jászberény. A 12. és a 15. perc között egy 10-2-vel 10 pont fölé növelte előnyét a vendéglátó, majd állandósult a 10 pont körüli különbség, szünetben 9 ponttal járt a pécsiek előtt a Jászberény. A harmadik negyed első felét 19-5-re nyerve 20 pont fölötti előnyt kialakítva a Velkey János (21/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Olasz Ádám (18 pont, 5 lepattanó)-Miljan Rakics (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz)-Meleg Károly (10/3 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette  JKSE lényegében eldöntötte a mérkőzést a maga javára. A záró etap előtt 26 pontnyi "szakadék" tátongott a felek között. A 4. negyedben a Farkas Dániel (23/15 pont, 8 lepattanó), Goldring Gergő (14 pont, 5 eladott labda) és Meleg Gergő vendégek valamit ugyan "kozmetikáztak" vereségükön, de szorossá tenni a találkozót nem volt esélyük.

NKA Pécs - Veszprémi Kosárlabda Kft. 78-70

A kiegyenlített játékot hozó első negyed után a másodikat 8-0-lal kezdve ellépett az NKA együttese, majd állandósult az 5 és 10 pont közötti hazai vezetés. A szakasz közepén egy újabb  8-0-lal 10 pont fölé növelték előnyüket az elsősorban centerei, Rátvay Balázs (19 pont, 8 lepattanó) és Nemanja Djordjevics (13 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) hatékony játékára építő pécsiek, akik 13 pontos vezetéssel térhettek pihenőre. A második félidőt 5-0-lal kezdve közel 20 pontosra növelte a különbséget az NKA, de egy parádés 19-4-es rohammal a harmadik negyed  hajrájára az elsősorban Madár András (27/21 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Horváth Ákos (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet) pontjaiban bízó Veszprém egyetlen triplányira közelítette meg a hazaiakat. A szakasz egy pécsi 2+1-gyel, és 6 pontos NKA vezetéssel zárult. A küzdelmes záró etapban a hazaiak a Veszprém minden felzárkózási kísérletét visszaverték, sőt a szakasz közepén egy 5-0-s "részhajrával" 10 pont fölé "hizlalták" előnyüket és innen már nem volt visszaút a vendégeknek.

TF-BP - MAFC 80-99

A második negyed közepéig váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a félidő hajrájában bemutatott 15-5-ös rohamának köszönhetően szünetre 8 pontos előnyt szerzett a MAFC. A második félidőt 13-0-s bő 3 perccel indítva a lendületben maradó vendégek 20 pont fölötti vezetéshez jutottak. Időkérés után 3 triplával közelített az egyik legjobbja, Csík Richárd nélkül a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Tichov Dominik (28/9 pont. 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Szántó Dániel (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Oroszi Bence (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó hazai gárda, de a további felzárkózást megállítva sokáig állandósított egy stabil 15 pont körüli vezetést a MAFC. Az első félidő végén és a második elején bemutatott 28-5-ös "száguldásnak", valamint jórészt Bordács Soma (18 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth Péter (16/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Kovács Ádám (13 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Csapai Péter (13 pont) és Polgárdy Ádám (10 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) kosarainak köszönhetően biztosan nyertek a vendégek.

Bp. Honvéd - Nagykőrösi Sólymok 100-96

Elsősorban a remek második negyedének, valamint Stefan Mijovics (26/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Tanoh András (23 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Markovic Luka (17/3 pont - 23 mezőnykísérlet, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Völgyi Marcell (13 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) és Takács Dániel (12/3 pont, 5 gólpassz) eredményességének köszönhetően a 4. negyed előtt 17 ponttal vezetett, és a papírformának megfelelően biztos győztesnek látszott a listavezető Honvéd. Ezt a hazaiak talán el is hitték, de nem úgy a Nagykőrös, amely szédületes negyedik negyedet produkálva Lakosa Ákos (24/3 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Fehér Péter (21/12 pont, 5 lepattanó), Mester Márk (17/9 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), valamint Rozs Máté (12/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével a rendes játékidő végére ledolgozta tetemes hátrányát. A ráadás kezdetén úgy tűnt, lélektani előnyt ki is tudja használni a Sólymok együttese, amely 7-0-lal indította a hosszabbítást.  Ezt azonban elsősorban a büntetőit  biztos kézzel értékesítő Takács jóvoltából egy 13-2-es hazai roham követte, s így végül a Honvéd nyerte ezt a drámai végjátékba torkolló összecsapást.

Zöld csoport:

KTE Duna Aszfalt - Elite Basket 76-52

A szünetig megszerzett közel 30 pontos előnyére, továbbá leginkább Velkey Géza (15/9 pont, 3 lepattanó), Tóth Balázs (13/9 pont, 3 lepattanó), Tóth Barna (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) és Kiss Dávid (10 pont, 11 lepattanó) eredményességére építve győzték le biztosan a kecskeméti fiatalok a Láncos Gergely (24/3 pont, 19 lepattanó, 6 eladott labda, 2 blokk) és Somogyfoki Szabolcs (14 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) dupla-duplájában bízó Elite együttesét.

Ceglédi KE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 113-69

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Dominik Herendic (18/6 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda, 11 gólpassz), Tóth Zoltán (16/3 pont, 3 gólpassz), Szabó Norbert (15/3 pont, 4 lepattanó), Csaba György (15/3 pont, 3 lepattanó) és Hajdu Márton (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével lényegében a papírformának megfelelően simán a Cegléd az Asszú Áron (14 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda)-Frikker Marcell (10/6 pont)-Gerőcs Roland (10 pont, 5 lepattanó) trió vezette Tiszaújvárost.

MEAFC-Miskolc - DEAC U23 75-55

Bátran, jól kezdtek a jórészt Neuwirth Bence (18/3 pont, 5 lepattanó) és Ekendelichukwu Udemezue (15/3 pont) kosaraira alapozó debreceni fiatalok, akik 9 pontos előnyre tettek szert az első 10 percben. A folytatásban a borsodi legénység előbb az irányítást, majd még szünet előtt a vezetést is átvette. Szünet után is az egységes csapatmunkára, azon belül pedig leginkább Kozák Márton (12/3 pont, 9 lepattanó), Cseh György (12 pont, 4 lepattanó), valamint Sándor Bence és Ungi Keve (10/6-10/6 pont)  eredményességére építő MEAFC akarata érvényesült, így a 20 pontos hazai sikerrel zárult az összecsapás.

Vásárhelyi Kosársuli - Dunaharaszti MTK 98-76

A 27. percben 22 ponttal, 74-52-re vezettek a csapategységben bízó hazaiak, akiknél hat játékos - Varga Zalán (19/9 pont, 5 lepattanó), Semin Burko (17/6 pont, 9 lepattanó), Pavlovic Vuk (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 11 gólpassz), Bálint Erik (13/3 pont, 4 lepattanó), Varga Ákos (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Bodócsi Benjámin (10/6 pont) - is eljutott legalább 10 pontig. A harmadik negyed hajrájában egy 13-3-as rohammal a szakasz végére a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a Jordan Santiago (21/3 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Bocsárdi Gábor (11 pont, 8 lepattanó) kettős vezette Dunaharaszti, amely a közelmúltban, Győrben hasonló időszakban hasonló hátrányból felállva már megfordított egy bajnokit. A vásárhelyiek azonban - tanulva a DMTK bravúros győri fordításából - a záró etap első felében 2 ponton tartották a vendégeket, s ezalatt 3 triplát is beemelve közel 20 pontra "felhízlalva" előnyüket eldöntötték a maguk javára az összecsapást. Ezzel zsinórban három vereség után győztek újra, egy igen értékes skalpot gyűjtve.

SMAFC 1860 KA - Újpest MT 76-82

Az első szakasz után 8, a harmadik után pedig 12 ponttal vezetett a Steve Rosemond (20/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Katona Bence (19/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Márton (16/3 pont, 7 lepattanó) és Varga Dániel (13/3 pont, 7 lepattanó) hatékony játékára alapozó vendég újpesti együttes. A tartalékos soproniaktól a harmadik negyedben a második sportszerűtlen hibával kivált a játékból az egyik kulcsjátékos, Füzi Róbert (16/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz). Nagy hajrába kezdtek, Kovács Benedek (19 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Németh Márk (13/9 pont, 5 lepattanó) vezetésével az utolsó percben 3 pontra feljöttek - de fordítani nem tudtak.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Békési SzSK 86-77

A 30-22-re megnyert 3. negyedre, valamint Karosi Gergely (17/9 pont), Szalai Milán (16/9 pont, 3 lepattanó), Pajor Dávid (12/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Baki Sándor (12 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) és Frank Áron (10/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) eredményességére építve győzte le a Bonyhád a Danijel Krsztics (29/15 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz)-Balog Gábor (14/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Nemanja Acsimovics (10 pont, 4 lepattanó) trió vezette békési legénységet.

Pénzügyőr SE - Agrofeed Széchenyi Egyetem GyKC 74-66

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását szakította meg hosszú rossz sorozatát Kiss Lajos (20 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda) és Horváth Barnabás (17/6 pont, 3 lepattanó) ponterős játékával a Pénzügyőr. A nagyrészt a tripla-dupla közelében járó Geiger Bálint (22/15 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz), valamint Lógár Bence (18 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) és Kámán Bálint (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) kosaraira alapozó győriek csak a zárónegyedben játszottak igazán hatékonyan, bő 2 perccel a befejezés előtt 4 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak.