Női Amatőr: Az SzPA nyerte a zöld csoport csúcsrangadóját
24
2021
2021. november 24.  |  11:20
Aránylag izgalommentes fordulón van túl a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának mezőnye. Érdekesség, hogy a DEAC 13 egységnyi hátrányból nyert végül 26 ponttal a tartalékos BEAC ellen. "Hengerelt" a Csata a szintén tartalékos felállásban pályára lépő diósgyőri fiatalok otthonában, az MTK-TFSE pedig színvonalas meccset nyert meg Sopronban. Jól helytállt a PINKK otthonában, de nem tudta megszerezni első győzelmét a Baja, az Ajkának egy igazán jó negyed is elég volt nyerni a MAFC otthonában, az NKA, bár a nyitó etapot elbukta, fölényes győzelmet aratott Győrben, a Vasas fiataljainak pedig nem okozott gondot Nagykanizsán nyerni. A bajnokság múlt heti nagy rangadóját a zöld csoportban játszották: a két veretlen csapat találkozóján az SzPA színvonalas mérkőzésen őrizte meg makulátlan mérlegét a Zsíros Akadémia együttesével szemben. Kezd magára találni a címvédő TFSE-MTK U23, s ennek most az ELTE Fortis látta kárát. Zsinórban másodszor nyert a BKG, küzdelmes mérkőzést nyert meg a Szeged Nyíregyházán, simán győzött Szolnokon a Radobasket, tovább menetel a Törekvés és a Kiss Lenke KA.

MAFC - Ajka 53-63

A 21-11-re megnyert második negyednek, valamint Foltin Blanka (19 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Székely-Horváth Zsuzsanna (18/12 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) ponterős játékának köszönhetően tudott győzni egy küzdelmes mérkőzésen az Ajka a Horváth Enikő (15/9 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) személyében mindössze egyetlen 10 pont fölé jutó játékost felvonultató MAFC otthonában.

Kanizsai Vadmacskák SE - Vasas Akadémia II 53-89

A páratlan negyedekben nyújtott pontos, hatékony játékára, valamint Van Rijs Dóra (15 pont, 13 lepattanó), Nagy Lili (15 pont), Gelei Karola (14/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Kádár Orsolya (14 pont, 5 lepattanó) és Dúl Terka (10 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) kosaraira alapozva aratott fölényes győzelmet a Vasas a Zsámár Panna (19/3 pont, 4 lepattanó) és Horváth Lili (10 pont, 3 lepattanó) vezette Nagykanizsa otthonában.

UNI-Győr SzESE - NKA Universitas PEAC 52-90

A végeredmény alapján meglepő, de tény: az első negyedet 22-16-ra meg az a hazai együttes nyerte, amelyből végül egyedül Perl Zsófia (18/9 pont) jutott 10 pont fölé. A második negyedtől átvették az irányítást a pécsiek, és Csényi Anna (19/3 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Farkas Szonja (15/3 pont, 8 lepattanó), Bojtár Boglárka (13/3 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Olawuyi Adenike (13 pont, 15 lepattanó) és Simon Dorottya (10/6 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezérletével helyenként nagy fölényben játszva sima, közel 40 pont különbségű győzelmet arattak.

DEAC - BEAC Újbuda 75-49

A második negyed közepéig egyértelműen a tartalékos felállásban pályára lépő fővárosi együttes akarata érvényesült, amely az extra teljesítményt nyújtó, s végül csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Katona Boglárka (26/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével 13 pontos előnyre tett szert. A félidő hajrára magára talált a DEAC, és egy 18-3-as rohammal még szünet előtt fordított. A második félidőben már egyértelműen a Shirian Jázmin (18/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Baczuk Virág (14/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Mezei-Göttlinger Anna (13 pont, 14 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda, 3 blokk)-Mezei Dóra (10/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) kvartett vezette hazai együttes akarata érvényesült, amely bár 10 pont fölötti hátrányban is volt, végül közel 30 pontos győzelmet aratott.

PINKK-PVSK U23 - Bajai NKK 80-71

A precízen 21-14-re megnyert páratlan negyedekre, valamint Borbás Panni (26/3 pont, 6 lepattanó), Jáhni Zsófia (13 pont, 4 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda, 9 gólpassz), a gyakorlatilag hiba nélkül játszó Földing Anna (10/6 pont - 2/2 dupla és tripla -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Szűcs Luca (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozva győzték le a PINKK fiataljai a Pálfi Veronika (27/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Tamás Gréta (24/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) ponterős játékára építő, jól küzdő bajai együttest.

DVTK U23 - Csata DSE 27-107

Végig nyomasztó fölényben játszva, egységes csapatjátékkal 100 pont fölé jutva úgy győzte le nagy különbséggel a Csata az erősen tartalékos diósgyőri fiatalokat, hogy nem kevesebb mint 6 játékosa is - Jánosi Virág (21 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett labda, 3 gólpassz), Balogh Liza (19 pont), Szörényi Laura (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Bajzáth Lili (13/3 pont, 3 szerzett labda), Polgári Melinda (12 pont, 5 gólpassz) és a tripla-dupla közelében járó Toman Petra (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9-9 lepattanó és gólpassz) is 10 pont fölé jutott. A hazaiak közül ezúttal Kápolnai Dorina (9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 14 eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek, Vég-Dudás Anna 6 ponttal - 13 mezőnykísérletből - és 8 lepattanóval zárta az összecsapást.

Sportdarázs-SMAFC - MTK-TFSE 70-84

A páratlan negyedeket 7-7 ponttal megnyerve, a páros szakaszokat pedig "döntetlenre adva" győzte le Burján Laura (21/9 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3-3 blokk és eladott labda), Baa Dominika (16 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Király Andrea (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Boros Dorka (13 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) vezérletével az MTK-TFSE a Sitku Zsuzsanna (23/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Kókai Patrícia (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 43 eladott labda)-Bakó Patrícia (12 pont, 5 lepattanó) trió vezette soproni együttest.

SzPA-HSE - Zsíros Akadémia Kőbánya 77-69

A két veretlen együttes csúcsrangadóját a páros negyedekben pontosabban, hatékonyabban kosárlabdázó újonc, ám tapasztaltabb játékosok alkotta SzPA nyerte meg Balsay Anna (21/3 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda), Fabini Borbála (21 pont - 24 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Somkuti Janka (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira, valamint az 52-41-re megnyert lepattanózásra alapozva a Takács Dorina (23/6 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda)-Turi Eszter (17 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette, de rangadóhoz méltó módon csak a páratlan negyedekben játszó Zsíros Akadémia ellen.

TFSE-MTK U23 - ELTE Fortis 58-38

A 16-1-re megnyert első első negyednek, valamint elsősorban Galli-Hirling Borbála (14 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Kelemen Barbara (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) eredményes játékának köszönheteőn győzték le biztosan a TFSE-MTK fiataljai az ELTE Fortis együttesét. A vendégektől senki nem érte el a 10 pontot, Nagyi Tímea (9/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

Tatai SE - BKG Príma Akadémia 62-80

Koncsár Eszter (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Tóth Zsófia (10 pont,  5-5 lepattanó és eladott labda) vezérletével negyedik negyed közepéig tartotta a lépést a Tata az alsóházi rangadón a BKG együttesével. Az utolsó bő 5 percet azonban 23-7-re nyerve a vendégek elsősorban a remek dobóformát kifogó Kovács Virág (34/27 pont - 9/12 tripla), valamint Levente Zsófia (18/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Horváth Boglárka (10 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda) jóvoltából biztosnak tűnő és igen értékes győzelmet arattak.

Nyíregyházi Kosársuli - Szegedi KE 48-58

A 22-13-ra megnyert második negyedre, valamint nagyrészt Perényi Lídia (22 pont, 3 lepattanó) és Czintos Boglárka (11/3 pont, 3 eladott labda) eredményességére építve tudott nyerni a Szeged a Mátyás Eszter (16/6 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda) és Tóth Friderika (13 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette, s a lepattanózást amúgy 45-36-ra megnyerő Nyíregyháza otthonában.

Kiss Lenke KA - Dávid Kornél KA 74-38

A hamar, a második negyed közepére megszerzett 20 pontos vezetésének, valamint főként Ozsvárt Kata (15/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Nagy Andrea (14 pont, 7 lepattanó), Maticsné dr. Mészáros Anna (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) és Keszte Sára (10 pont, 7 lepattanó) kosarainak köszönhetően nyerte simán az "akadémiai ütközetet" a KLKA együttese a DKKA ellen. A vendégektől egyedül Szőke Cintia (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) érte el a 10 pontot, rajta kívül még Vas Beatrix (6 pont - 8 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 eladott labda) emelhető ki.

Szolnoki MÁV SE - Radobasket 65-90

Minden negyedet megnyerve aratott Schiroky Szonja (30/6 pont, 16 lepattanó, 6 szerzett labda), Serfőző Viktória (20 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 11 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra (16/3 pont, 3 gólpassz) és Göbölös Réka (12 pont, 8 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet a Radobasket a Nemeskéri-Kutlán Nóra (15/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Viktória (14/9 pont, 5 eladott labda), Munkácsi Adél (14/6 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) és Csordás Rozina (11 pont) találataira támaszkodó szolnoki csapat otthonában.

Törekvés SE - Kecskeméti KC 104-53

Minden negyedet megnyerve győzte le egységes csapatmunkával, Stelczer Virág (15/3 pont, 3 lepattanó), Darázsi Dóra (14/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Dobos Kíra (12/3 pont, 3 szerzett labda), Altmann Anna (12 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Egri Zsófia (12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére építve a Törekvés a nagyrészt a mezőny legeredményesebb játékosa, Pettner Hanna (18/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), valamint Burján Bianka (15 pont, 9-9 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó Kecskemétet.