Férfi NB I B: Hazai sikerek a piros csoportos rangadókon
22
2021
2021. november 22.  |  17:05
A Honvéd a Jászberény ellen nagy küzdelemben, a BKG a Veszprémet pedig végül közel 30 ponttal legyőzve nyert rangadót hazai környezetben a férfi másodosztály piros csoportjában. A MAFC Tóth Péter extrájával tudott nyerni a Vasas, a Pápa pedig 100 pont fölé jutva a Baja otthonában. Az NKA simán verte az Óbudát, hosszú idő után nyert a Salgótarján küzdelmes találkozón legyőzve a PVSK fiataljait, a Nagykőrös pedig "legyűrte" a TF-BP együttesét. A zöld csoportban a Békés izgalmas végjátékban győzött Hódmezővásárhelyen. Az Elite hét közben otthon a Bonyhád ellen, hétvégén pedig Dunaharasztiban maradt alul egyaránt 4-4 ponttal. A Győr legyőzte a debreceni fiatalokat, a borsodi derbit simán nyerte a MEAFC a tartalékos Tiszaújváros ellen. A Cegléd a hét közben diadalmaskodó Bonyhádot, a Kecskemét - szintén még hét közben - a SMAFC-ot verte magabiztosan, az Újpest pedig gyakorlatilag végig vezetve győzte le a szívósan küzdő Pénzügyőr együttesét.

Vasas Akadémia - MAFC 79-82

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó etap közepén egy 11-3-as rohammal ellépett az Andrássy Géza (18 pont, 6 lepattanó), Radics Gerzson (14 pont, 7 lepattanó), Medve Máté (11/6 pont), Boros Márk (11/3 pont, 4 gólpassz) és Bagó Martin (11 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó Vasas. A második etap elején négy triplát is beemelve egy 14-4-es futást bemutatva nagyjából három és fél perc alatt fordított, s félidőben 3 ponttal már ellenfele "előtt járt" a Tóth Péter (36/18 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Bordács Soma (14/3 pont, 6 lepattanó)-Kovács Ádám (11/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) trió vezette MAFC. Szünet után tartotta szűk előnyét a vendég gárda, majd a harmadik negyed hajrájában ugyan egalizált a Vasas, de fordítani nem tudott, s a záró etap előtt ugyanúgy 3 ponttal álltak jobban a vendégek, mint szünetben. A negyedik negyedben úgy tűnt, a Vasas belefárad ellenfele üldözésébe, a szakasz közepén 10 ponttal megugrott a MAFC. A végén a vendéglátók nagy hajrába kezdtek, egy 11-4-gyel 3 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak.

Bajai Bácska FKE - Conoil Pápa KC 92-103

A jelentősen erősödő, de továbbra is tartalékos Baja a több élvonalbeli csapatot is megjárva hazatérő Kucsora Csaba (35/9 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Nagy Dániel (21/9 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Goldring József (16/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Szűcs Marcell (13/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével a második negyed közepéig tartotta a lépést a Pápával. A félidő hajrájában egy 9-3-as rohammal közel 10 ponttal elléptek a vendégek, s a második félidőt egy 13-6-os rohammal indítva 15 pontosra növelték előnyüket. Ez a szakasz hajrájában már 25 is volt, a végén pedig 22. A hazaiak egy pillanatra sem adták föl, de a negyedik negyedben nagy dobópárbaj mellett az egységes csapatjátékra alapozó Pápa, amelyben nem kevesebb, mint 6 játékos is - Németh András (20/9 pont, 9 lepattanó), Varga Balázs (19 pont, 5 lepattanó), Sonyák Béla (16/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Koma Dániel (14 pont), Hódi Patrik (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Murai Gábor (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz) - 10 pont fölé jutott, állandósított egy stabil 15 és 20 pont közötti vezetést. A hajrában egy 8-0-lal a 10 pont közelébe küzdötte vissza magát a Baja, de igazán szorossá tenni a találkozót nem volt esélye.

NKA Pécs - Óbudai Kaszások 97-65

Az elején, ahogy mondani szokás, egy csapat volt a pályán: a 7. percben 26-7-re vezettek a pécsi fiatalok. Ezt követően a második etap közepéig a Kaszások együttese kiegyenlítetté tette a játékot, ám ekkor egy 12-0-lal 25 pontosra hizlalta a különbséget a Rátvay Balázs (18 pont, 4 lepattanó), Nemanja Djordjevics (16/6 pont, 10 lepattanó), Meszlényi Róbert (11 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Benke Krisztián (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Bíró Levente (11 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) kosaraira, valamint a 45-30-ra megnyert lepattanózásra alapozó NKA együttese. A hazaiak a harmadik negyedben még rátettek egy lapáttal, s a negyedik negyed előtt már közel 40 pont volt közte. A záró etapban kicsit "kozmetikázott" ugyan veresége mértékén a Fekete Viktor (17/12 pont, 4 eladott labda)-Czura Attila (15/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Czirbus József (12/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda)-Boinitzer Dávid (11 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) kvartett vezette Óbuda, ám a fölényes pécsi diadal egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Salgótarjáni KSE - PVSK-Cargate 61-59

7-0-s "repülőrajtot" vett a Salgótarján, ám erre egy 10-0-lal feleltek, és a küzdelmes első után 4 ponttal vezettek a pécsi fiatalok. A második negyed közepéig tartotta néhány pontos előnyét a pécsi gárda, majd ekkor egy 9-2-vel fordítani tudtak a hazaiak, s a fordulatos első félidő végül döntetlennel zárult. A küzdelmes játékot hozó, végig szoros harmadik etap után 3 ponttal a leginkább Veljko Dragasevic (19/7 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda) és Molnár Dániel (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda) eredményességére építő, Takács András (8 pont, 11 lepattanó) és Kuttor Gergő (8 pont, 10 lepattanó) vezetésével a lepattanózást 48-36-ra megnyerő hazai csapat állt jobban. A negyedik negyedet azonban egy 9-2-es 4 perccel kezdve fordított, és 4 ponttal el is lépett a nagyrészt Farkas Dániel (20/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Goldring Gergő (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó PVSK-Cargate. 9-2-re 9-2 volt a válasz, újra "ment" 3 ponttal a Salgótarján, majd az utolsó perc elején egy triplával egalizáltak a PVSK fiataljai. Ezt követően Takács szerezte meg azt a duplát, amely végül a győzelmet jelentette a hazaiaknak, mivel utána már csak 1-1 pont született büntetőkből.

Nagykőrösi Sólymok KE - TF-BP 69-54

Sokkal jobban kezdett, és a 7. percben 15-5-re vezetett a Nagy Szabolcs (16/3 pont, 5 lepattanó) és Tichov Dominik (11 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) eredményességére építő vendég fővárosi gárda. A második 10 perc óriási fordulatot hozott, a negyed első felét 17-5-re nyerte a "szárnyra kapó" Sólymok együttese, amely szünetben már 8 ponttal vezetett, és a Lakosa Ákos (16/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Molnár Miklós (14/12 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Timkó Norbert (14 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) trió vezetésével a harmadik negyedben még egy lapáttal rátéve, a lepattanócsatát 58-40-re megnyerve végül magabiztos győzelmet aratott.

Budapesti Honvéd SE - Jászberényi KSE 77-70

Sokkal jobban, "pörgősebben" kezdte a Honvéd a forduló egyik rangadóját, s a nyitó etap közepén 16-8-ra vezetett. A szakasz második fele egyértelműen a vendég jászsági legénységé volt, amely egy 12-2-vel a negyed végére átvette a vezetést. A kis szünetben rendezte sorait, és a második szakasz első felét 11-3-ra nyerve 6 ponttal ellépett a hazai gárda, amely 5 pontos előnnyel fordulhatott. Ahogy a mérkőzést, úgy a második félidőt is az elsősorban Markovic Luka (22 pont, 13 lepattanó), Stefan Mijovics (14/9 pont, 6 lepattanó), Tanoh András (13 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) és Völgyi Marcell (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó Honvéd kezdte jobban, méghozzá egy 10-3-as rohammal. Nem késett a jászberényi "reakció", egy 11-0-t "repesztve" 1 pontra feljöttek a Velkey János (16/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Olasz Ádám (16 pont, 5 lepattanó) és Rosic Uros (15/3 pont, 5 lepattanó) ponterősségében bízó vendégek, de ezúttal nem sikerült átvenniük a vezetést, 4 pontos Honvéd előnnyel fordultak a felek a negyedik negyedre. Ezt 5-0-lal indítva fordított a JKSE, ám erre az addig pont nélküli Kovács Soma (6/6 pont, 5 lepattanó) két triplájára építve egy 8-0 volt a Honvéd-válasz. A folytatásban, kritikus pillanatokban fontos labdákat, támadópattanókat szerezve tartotta meg előnyét a hazai gárda, amelynek sikerét a végjátékban a gyors befejezéseket erőltetve kapkodó Jászberény nem tudta kétségessé tenni.

BKG Príma Akadémia - Veszprémi Kosárlabda Kft. 96-68

Az 5. és a 14. perc között bemutatott 23-6-os "száguldással" 35-18-ra ellépett a Nagy Benedek (28/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz)-Nagy Botond (21/9 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz)-Buzás Bence (15 pont, 9 lepattanó)-Nick Allen (15 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kvartett vezette hazai gárda, amely e remek periódusának köszönhetően megnyugtatónak tűnő, 14 pontos előnnyel fordulhatott. A második félidő elején váltva estek a kosarak, majd a szakasz közepén egy 5-0-s "részhajrával" 10 ponton belülre kerültek a jórészt Tóth Norbert (24 pont, 8 lepattanó), Glatz Soma (13/6 pont, 5 lepattanó) és Nebojsa Dukic (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) eredményességére építő vendégek. Ezt követően a záró etap közepéig állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés, ekkor pedig egy Nagy Benedek két triplájára épített 8-0-lal közel 20 pontosra növelte az előnyét, s ezzel eldöntötte az összecsapást a BKG. A Veszprém a hajrára belefáradt a hazai gárda üldözésébe, így a vége nagyon sima lett.

KTE-Duna Aszfalt U23 - SMAFC 1860 KA 79-58

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékának, valamint leginkább Ivkovic Milán (20/6 pont, 6 lepattanó), Kucsera Dániel (17/6 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz) és Tóth B. (11/6 pont, 3 lepattanó) eredményes játékának köszönhetően győzték le a kecskeméti fiatalok a leginkább Kovács Benedek (19 pont, 9 lepattanó) és Füzi Róbert (10 pont - 17 mezőnykísérlet - ,4 lepattanó) kosaraira alapozó  tartalékos soproni együttest.

Elite Basket - Atomerőmű KSE Bonyhád 96-100

A látványos játékot, s "testvéries", 16-16-os megosztásban összesen 32 hárompontos találatot hozó, kosarakban gazdag, végig szoros összecsapás másfél perccel a befejezés előtt még 91-91-re állt. Ezt követően Szalai Milán (22/12 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) 5-ből 5 büntetőt értékesített, így ellépett a rajta kívül még Pajor Dávid (26/15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Frank Áron (21/6 pont, 10 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Orgona Gergő (15/12 pont, 5 lepattanó) ponterős játékára építő Bonyhád. Ezt követően még 1 pontra visszajött a Tóth András (26/24 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Somogyfoki Szabolcs (18/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz-Láncos Krisztián (13 pont, 15 lepattanó, 4-4 blokk és gólpassz, 3 eladott labda)-Jilling László (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) kvartett vezette Elite, de fordítani nem tudott. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot 53-40-re nyerték a hazaiak, de ezt a labdára jobban "vigyázva" kompenzálni tudta a 17 ellenében mindössze 9 labdát eladó Bonyhád.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - DEAC U23 91-82

Jobban kezdtek a hazaiak, akik a nyitó etap közepén 14-7-re vezettek, ám egy 9-1-gyel fordítottak a debreceni fiatalok. A szakasz vége újra a győri gárdáé volt, amely 3 ponttal vezetett a negyed végén. A második etap közepén ismét "ment" 7-tel a Győr, szünetben pedig ugyanúgy 3-mal, mint az első 10 perc után. A harmadik etap közepéig együtt haladtak a felek, majd a szakasz második felében egy 15-2-es rohamot "elővezetve" 12-vel elléptek a mezőny legeredményesebb játékosa, Kovács Ákos (36/6 pont, 3 lepattanó), valamint Neuwirth Bence (12/6 pont, 4 lepattanó) és Balázsi Soma (11/6 pont, 9 lepattanó) eredményességére építő vendégek. A szakasz végén 8-ra visszajött, s a negyedik negyed elején lendületben maradva egy 8-0-lal villámgyorsan egalizált a hazai gárda. Ekkor újra előnyt szerzett a DEAC U23-as együttese, majd rövid ideig fej-fej mellett haladtak a felek. A szakasz közepén egy 9-1-es rohammal gyakorlatilag lezárta az összecsapást a Geiger Bálint (26/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Kámán Bálint (25 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Lógár Bence (16 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda)-Horváth Ádám (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kvartett vezette hazai gárda.

Ceglédi KE - Atomerőmű KSE Bonyhád 92-73

A 27-11-re megnyert első negyednek, valamint Csaba György (26/3 pont, 6 lepattanó), Tóth Zoltán (19/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Dominik Herendic (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk), Micev Nikola (10/6 pont, 4 lepattanó), valamint Csákvári Csaba (10 pont, 13 lepattanó) eredményes, jó játékának köszönhetően nyerte biztosan a mérkőzést a Cegléd a két nappal e találkozó előtt is bajnokit játszó, ezúttal leginkább Szalai Milán (21/15 pont, 6 lepattanó), Pajor Dávid (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Frank Áron (13 pont, 9 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz) pontjaiban bízó Bonyhád ellen.

MEAFC-Miskolc - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 84-44

Az első három negyedben nagy, sőt helyenként nyomasztó fölényben játszva győzte le tartalékos megyei riválisát Kozák Márton (19/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Pintér Dávid (18/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth Bence (16 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) és Szögi Ádám (10/6 pont) vezérletével a MEAFC. A Tiszaújváros - amelyből egyedül Asszú Á. (13 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Gerőcs Roland pedig 9/3 ponttal 7 lepattanóval és 4 eladott labdával zárt - csak a negyedik negyedben volt egyenrangú ellenfele a miskolci együttesnek.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Békési SzSK 79-81

A végig szoros, kiegyenlített első félidőt követően 1 ponttal a Balog Gábor (26/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Cvijin Patrik (13/9 pont, 12 lepattanó), Danijel Krsztics (13/9 pont, 9 gólpassz) és Olic Milos (10/6 pont) kosaraira alapozó Békés vezetett, amely a harmadik negyedben egy 16-7-es 7 percet bemutatva 10 ponttal elhúzott, s 9 egységnyi előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ez ráadásul vendég triplával indult, majd megindította a hosszú hajrát a Varga Zalán (19/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda)-Semin Burko (15/3 pont, 11 lepattanó)-Varga Ákos (14/3 pont, 7 lepattanó)-Pavlovic Vuk (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 12 gólpassz) kvartett vezette hazai gárda. A szakasz közepére egy 12-5-ös rohammal 5 pontra zárkózott föl a Hódmezővásárhely, ekkor azonban Balog büntetői és triplája után ismét 10-zel "mentek" a vendégek. Ez sem törte meg a Vásárhelyi Kosársuli együttesét, amely egy 7-0-lal 3 pontra felzárkózva kiélezetté, szorossá tette a végjátékot. A végén a nagy büntetőpárbajban a vendégek kétszer is csak 1-1 dobást értékesítettek a vonalról, így Varga Á. triplájával egyenlítettek a hazaiak. Az utolsó szó azonban a nem sokkal korábban egyik büntetőjét elrontó Krsztics révén a vendégeké volt, így győzött a játékidő nagyobb részében ellenfele "előtt járó", azaz vezető Békés.

Dunaharaszti MTK - Elite Basket 93-89

A kosarakban gazdag első félidőt követően 4 ponttal még a héten már egy mérkőzést lejátszó, az előző évadban még piros csoportos vendég Elite együttese állt jobban. A másodikat azonban egy 13-3-as 4 perccel indítva fordított, s el is lépett az NB II-ből a zöld csoportba feljutó, s ezúttal a Jordan Santiago (27/3 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Joó Tamás (20 pont, 4 lepattanó)-Csabay Ádám (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Bocsárdi Gábor (12 pont, 17 lepattanó, 6 gólpassz)-Haris Róbert (11/9 pont) "ötösfogat húzta" hazai gárda. Ezt követően rendezte sorait, és tapadt ellenfelére az Elite, amely Láncos Krisztián (32 pont, 12 lepattanó), Jilling László (23/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Somogyfoki Szabolcs (16 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játéka révén végig "látótávolságon" belül volt. A kritikus helyzetekben azonban valaki mindig villant hazai oldalon, így a hétközi 4 pontos hazai veresége után idegenben is szoros meccsen, ugyanilyen különbséggel maradt alul a törökbálinti együttes.

Pénzügyőr SE - Újpest-MT 80-85

A második negyed utolsó percére fordulva 12 ponttal vezetett a vendég újpesti együttes, ám egy gyors 6-0-lal szünetre megfelezte a hátrányát a hazai gárda, amely 5-0-lal indítva a második félidőt 1 pontra megközelítette ellenfelét. Erre egy 8-1-gyel reagálva ismét megugrott a Katona Bence (33/9 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Antóni Csanád (21/12 pont, 5 lepattanó) jó dobóformájára, ponterős játékára alapozó Újpest, amely ugyanúgy 6 pontos előnyben volt a negyedik negyed előtt, mint a félidőben. A záró etapot 8-0-lal kezdve 14-re növelte előnyét a vendég gárda, ám a Nemes Milán (21 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Kiss Lajos (19 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Szekeres Ábel (14/6 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Horváth Barnabás (12/6 pont, 3 szerzett labda) eredményességére építő Pénzügyőr nem tört meg, hanem a szakasz közepén egy 8-0-lal izgalmassá tette a hajrát, 4 pontnál viszont nem tudott közelebb kerülni az Újpesthez.