Férfi NB I B: Hosszabbításos dráma Pápán és Törökbálinton, dudaszós nyerő Honvéd-tripla Pécsett
16
2021
2021. november 16.  |  10:30
Volt izgalom bőven a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában, amelyben mind a piros, mind pedig a zöld csoportban akadt 1-1 drámai, hosszabbításos összecsapás. Előbbiben Pápán a feszült légkörben, hazai kiállításokkal záruló rendes játékidő után győzött a BKG. A zöld csoport hosszabbításos csatájában is vendég siker született: a DEAC fiataljai örülhettek Törökbálinton, az Elite otthonában. Visszatérve a piros csoportra: a Honvéd dudaszóra dobott triplával győzött Pécsett az NKA csapatának otthonában, a zöldben pedig érdekes, fordulatos találkozót nyert meg a remekül menetelő újonc Dunaharaszti Újpesten, míg a hajrára főnixmadárként "feltámadó" Tiszaújváros szédületes utolsó 5 perccel fordított a Vásárhelyi Kosársuli ellen.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - MAFC 108-95

Sokkal jobban, pontosabban kezdett a MAFC, amely 14-5-re vezetett a nyitó etap közepén, ám a szakasz második fele a hazai együttesé volt, amely ledolgozta hátrányát. A második negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd ekkor egy 8-0-lal ismét elléptek a remekül játszó Lakits András (25/12 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint Misek Levente (16 pont), Polgárdy Ádám (14/6 pont), Kovács Ádám (12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Bordács Soma (10 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) kosaraira alapozó vendégek, akik az ekkor szerzett előnyüket szünetig meg is tartották. Sőt, a MAFC egészen a harmadik negyed közepéig tudta állandósítani az 5 és 10 pont közötti vezetését. A harmadik etap hajrájában azonban egy 9-2-es rohammal egyenlített a Veszprém, s a záró etapnak döntetlen állásról vágtak neki a felek. Ezt egy parádés 15-5-ös bő 4 perccel indítva 10 pontos előnyre tettek szert a Madár András (36/9 pont, 7 lepattanó)-Tóth Norbert (17 pont, 14 lepattanó)-Horváth Ákos (14/9 pont)-Dancsecs András (13/9 pont, 4 lepattanó)-Szabó Péter (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) "ötösfogat húzta" hazaiak. Bár 5 pontra még visszajöttek a fővárosiak, de a hajrában a Veszprém már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Óbudai Kaszások - Bajai Bácska FKE 108-90

A továbbra is tartalékos Baja, bár jól küzdött, Nagy Dániel (28/9 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Goldring József (27/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Végh Botond (16/6 pont, 3 lepattanó) ponterős játékával igazán csupán a páros negyedekben tudott felnőni a feladathoz, és ellenfeléhez, a hajrára pedig elfáradt. A hazai együttes így a remek dobóformát kifogó Czura Attila (30/24 pont - 8/12 tripla), valamint Ruják Bence (17/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Vas-Teplán Miklós (12/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Boinitzer Dávid (11 pont, 7 lepattanó), Horváth Márton (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Czirbus József (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Bencsik Barnabás (10/3 pont) eredményességére építve biztosan nyerte a találkozót.

Nagykőrösi Sólymok KE - Salgótarjáni KSE 92-73

A nyitó etapban és a hajrában egyértelműen jobban, pontosabban játszva nyerte meg egységes, jó csapatjátékkal Molnár Miklós (20/12 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Fehér Péter (17/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Timkó Norbert (13 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), Lakosa Ákos (11/3 pont, 5 gólpassz), Molnár Bence (11 pont, 3 lepattanó) és Mácsai Károly (10 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) vezérletével az alsóházi rangadót a Nagykőrös. A két középső etapban a Salgótarján Dragasevic Veljko (18/12 pont, 5 lepattanó), Molnár Marcell (18/6 pont, 5 eladott labda), Molnár Dániel (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Takács András (13/6 pont, 7 lepattanó) révén ugyan felnőtt a feladathoz, és egyenrangú ellenfele volt a hazai gárdának, sőt a záró szakasz közepén 5 pontra feljött. Az utolsó bő 6 percet azonban 23-9-re nyerve végül közel 20 ponttal győzött a Sólymok együttese.

NKA Pécs - Budapesti Honvéd SE 76-79

Hullámzó, fordulatos és igen izgalmas találkozón az első negyed után 9 ponttal a vendég Honvéd, félidőben viszont 4-gyel már a Nemanja Djordjevics (21 pont, 12 lepattanó), Kocsis Zalán (16/9 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), Lados Erik (13/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Bíró Levente (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet) kosaraira alapozó hazai gárda állt jobban. A harmadik negyed egyértelműen a Stefan Mijovics (24/3 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Tanoh András (18/3 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda)-Markovics Luka (12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette Honvédé volt, amely 8 pontos előnnyel ment neki a záró etapnak.

És egészen a végjátékig úgy tűnt, különösebb nehézségek nélkül "ér révbe" az éllovas, amely nem egészen két perccel a befejezés előtt még 6 ponttal "ment", az utolsó perc elejére azonban 2 pontra visszajöttek a hazaiak. Ezt követően Mijovics ugyan 4 büntetőből hármat bedobott, de technikait is kapott. Az NKA csapatának pedig a büntetőit biztos kézzel értékesítő, s egy duplát is beemelő Bíró révén volt minderre válasza, így kiegyenlítettek a hazaiak. Az utolsó szó azonban az addig pont nélkül álló, s mindössze 6 percet játszó Kopácsi Ákos triplájával a Honvéd csapatáé volt, amelynek új szakvezetője, a Németországba szerződő Vladimir Lucsics eddigi segítője, a vezetőedzővé avanzsáló Baksa Szabolcs tehát győzelemmel debütált csapata élén.

Conoil Pápa KC - BKG Príma Akadémia 90-97 hosszabbítás után

A színvonalas, izgalmas találkozón a hazaiak parádés, 30-19-re megnyert második negyedüknek, valamint jórészt Sonyák Béla (21/9 pont, 3 eladott labda), Koma Dániel (18 pont, 4 lepattanó), Németh András (14/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Murai Gábor (14 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) és Horváth Attila (12/12 pont) eredményességének köszönhetően 8 ponttal vezettek a félidőben, s a harmadik etap hajrájáig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket. Ekkor egy 7-0-lal ledolgozta hátrányát a BKG, a záró szakaszra pedig 2 pontos pápai vezetéssel fordult a két gárda.

Ennek elején 6 ponttal megugrott a vendéglátó, de szűk 3 perccel a befejezés előtt ledolgozták hátrányukat a Nagy Botond (44/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda), Nick Allen (14 pont, 11 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Halász Ákos (14 pont, 6 lepattanó) ponterős játékára építő szigetszentmiklósiak. Bár újra előnyhöz jutott a Pápa, a vendégek hosszabbításra mentették a találkozót. A rendes játékidő enyhén szólva is feszült légkörben ért véget, ugyanis a játékvezetők érvénytelenítettek egy hazai találatot, amely a győzelmet jelentette volna a pápaiaknak, akiktől ezt követően a vezetőedző és segítője is a kiállítás sorsára jutott. A ráadás első felében még fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. A hosszabbítás végét viszont jobban bírta a BKG, amely egy 10-2-vel nyerte meg a feszült légkörű, érdekes, izgalmas és magas színvonalú összecsapást.

Jászberényi KSE - TF-BP 111-81

A második negyed kivételével az egységes csapatmunkának, azon belül pedig Velkey János (22/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Olasz Ádám (18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Meleg Károly (16/6 pont, 5 lepattanó), Chester Lewis (14 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Rosic Uros (13/9 pont), Miljan Rakics (13/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Homoki Donát (10 pont, 5 lepattanó) eredményes, hatékony játékának köszönhetően a jászsági gárda fölényesen nyerte ezt a nagy dobópárbajt hozó mérkőzést, amelyen a Tichov Dominik (33/6 pont, 5 lepattanó)-Bartos Bálint (14 pont, 6 lepattanó)-Nagy Szabolcs (12/6 pont) trió vezette fővárosiak csupán a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Jászberénynek.

PVSK-Cargate - Vasas Akadémia 53-97

Úgy aratott minden negyedet megnyerve Barócsi Ádám (16/9 pont, 5 lepattanó), Bagó Martin (16 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk) és Medve Máté (13/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével a vártnál jóval nagyobb különbségű, mondhatni fölényes győzelmet a lepattanózást 53-25-re megnyerve a Vasas az Armaghani Ármin (15/3 pont)-Farkas Dániel (11/3 pont, 8 lepattanó) kettős vezette PVSK-fiatalok otthonában, hogy mind a 12 pályára lépő játékosa szerzett pontot.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Ceglédi KE 46-83

Egy 22-0-s 9 perccel indítva a vendég Cegléd Csaba György (15 pont, 3 lepattanó), Hajdu Márton (13 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Norbert (11 pont, 7 lepattanó) és Dominik Herendic (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével nagyon hamar eldöntötte a találkozót az erősen tartalékos felállásban, lényegében a második sorával pályára lépő fiatal kecskeméti együttes otthonában. A folytatás ugyan elsősorban a mezőny legeredményesebb játékosának, a hazai gárda legjobbjának, a csapata pontjai csaknem felét jegyző Velkey Gézának (22/9 pont - 24 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda) köszönhetően már kevésbé volt egyoldalú a játék, de semmi veszély nem fenyegette a Cegléd sima rajt-cél győzelmét.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK- Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 82-77

A 35. percig úgy tűnt, megszerzi első idegenbeli győzelmét a Hódmezővásárhely, amely elsősorban Varga Zalán (21/18 pont, 4 lepattanó), Bálint Erik (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Varga Ákos (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Pavlovic Vuk (11 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) és Bodócsi Benjámin (10/6 pont) kosaraival 14 ponttal, 74-60-ra vezetett a záró etap közepén. Ekkor azonban óriási hajrába kezdett a Drahos Gábor (26/12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Gerőcs Roland (12/6 pont)-Asszú Áron (11 pont, 6 lepattanó) trió vezette hazai gárda, amelynek volt már nagy fordítása a negyedik negyedben. És ez ezúttal is sikerült ez a Tiszaújvárosnak, amely elsősorban Drahos révén egy szédületes, 22-3-as utolsó 5 perccel a maga javára fordította az összecsapást.

SMAFC 1860 KA - Pénzügyőr SE 94-79

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Füzi Róbert (23/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), a remek dobóformát kifogó Hajnal Kristóf (22/18 pont - 6/8 tripla) és Schöll Richárd (13 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével a SMAFC az alsóházi rangadón a Horváth Barnabás (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Nemes Milán (13/3 pont) és Szekeres Ábel (11 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) találataira támaszkodó Pénzügyőr ellen.

Elite Basket - DEAC U23 91-93 hosszabbítás után

Hosszabbításba torkollott ez a végig szoros, kiélezett, színvonalas találkozó, amelyen a rendes játékidő vége felé győztesnek látszott a Láncos Krisztián (29/3 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 7 blokk), Jilling László (22/15 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 7 gólpassz), Tóth András (15/12 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Somogyfoki Szabolcs (15/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére, valamint Hegedűs Attila (3 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz, 5 blokk) mezőnymunkájára alapozó hazai gárda. Ságodi Róbert (12/3 pont - 19 mezőnykísérlet, 1/9 tripla -, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 gólpassz) egyetlen sikeres hárompontosával azonban a DEAC fiataljai hosszabbításra mentették a találkozót.

A ráadás is végig szoros volt, ebben is váltott vezetéssel haladtak a felek, s végül a Ságodi mellett a hosszabbítás utolsó percére fordulva kulcsfontosságú triplát szerző Pollák Balázs (30/9 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz), Gáspár Mátyás (22/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kiss Kolos (12/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) és Balázsi Soma (10/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő debreceni fiatalok kerültek ki győztesen.

Újpest-MT - Dunaharaszti MTK 71-74

A harmadik negyed végére 10 pontos előnyt épített föl a Fekete Bálint (24/9 pont), Joó Tamás (19/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 2 blokk), az újból tripla-duplával jelentkező Jordan Santiago (13/6 pont, 14 lepattanó, 13 gólpassz) és Csabay Ádám (11/9 pont, 4 lepattanó) kosaraira és hatékony játékára építő vendég Dunaharaszti. A záró etap első felét aztán 15-0-ra megnyerve fordított a Puszta Dávid (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Katona Bence (19/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette hazai gárda. A hajrára magukra találtak a vendégek, s lehet, az előző percek pontos, koncentrált játéka sokat kivett a hazaiakból. Egy 12-1-gyel nemcsak visszavette a vezetést a DMTK, hanem ezzel a hajrában bemutatott rohammal meg is nyerte a találkozót.

Békési SzSK - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 76-64

Három negyeden át kiegyenlített volt a játék, a záró etap előtt még egyetlen ponttal a Geiger Bálint (22/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kámán Bálint (12/3 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz), valamint Lógár Bence (11/3 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó vendég győriek vezettek. Két és fél perccel a vége előtt is csupán 3 pont volt a hazai gárda előnye. Nem először produkált azonban, főleg hazai pályán óriási hajrát a Békés, amelyet ezen a mérkőzésen Nemanja Acsimovics (22 pont, 5 lepattanó), Olic Milos (13/9 pont, 3 gólpassz), a tripla-dupla közepében járó Danijel Krsztics (13/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz) és Cvijin Patrik (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezetett úgy győzelemre, hogy az utolsó két és fél percet 9-0-ra nyerte a vendéglátó.

Atomerőmű KSE Bonyhád - MEAFC-Miskolc 76-67

Az első negyedet még "elvitte" a jórészt Pintér Dávid (13/9 pont, 5 lepattanó), Tóth Bence (12/6 pont, 6 szerzett, 5 eladott labda), Szögi Ádám (11/3 pont) és az új csapatában dupla-duplával debütáló Lajsz Gergely (10 pont, 11 lepattanó) eredményességére építő miskolci gárda. A folytatásban valamivel pontosabban játszottak, fordítottak, és Baki Sándor (25/3 pont, 11 lepattanó), Frank Áron (18/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 6 eladott labda), Pajor Dávid (11/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Szalai Milán (11/3 pont, 3 gólpassz) révén apránként elhúztak a bonyhádiak, a végén pedig már nem fenyegette veszély a sikerüket.