Férfi NB I B: Szinte a fél mezőny 100 fölött a piros csoportban
09
2021
2021. november 9.  |  11:38
Amilyen sok izgalmas, drámai végjátékba torkolló találkozót hozott az előző forduló, legalább annyi volt a sima, egyoldalú "ütközet" a hétfőn záruló legutóbbi körben a férfi másodosztály piros csoportjában. Nem kevesebb, mint 6 találkozón jutott 100 pont fölé az egyik fél. A Veszprém a PVSK, a MAFC a Pápa, míg a Honvéd a TF "kárára" saját szurkolóit örvendeztette meg 100 fölötti tempóval. Az NKA Pécs Baján, a BKG Óbudán, a Jászberény pedig Salgótarjánban hozta össze a háromjegyű pontszámot. A zöld csoportban a 9 pontos különbség volt a "sláger": ennyivel verte a Győr a Tiszaújvárost, az Újpest a debreceni fiatalokat, és ilyen különbséggel tudott nyerni a Békés Törökbálinton. Szorosabb volt a Hódmezővásárhely és a Bonyhád, valamint a Dunaharaszti és a SMAFC összecsapása, viszont simábban nyert a Cegléd a MEAFC ellen, s győzött a Kecskemét a Pénzügyőr otthonában.

Vasas Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 73-64

Hiába adta Lakosa Ákos (22/3 pont, 4 lepattanó) és Molnár Bence (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) személyében a mezőny két legeredményesebb játékosát a vendég Nagykőrös, a Vasas remek, 24-15-re megnyert első negyedének, egységes csapatmunkájának, valamint leginkább Moravcsik Áron (11/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Boros Márk (11/3 pont, 4 gólpassz), Farkas Attila (10/9 pont) és Kerkai Ákos (10/6 pont, 6 lepattanó) kosarainak köszönhetően megnyerte a küzdelmes találkozót.

Bajai Bácska FKE - NKA Pécs 84-107

Még mindig erősen tartalékosan, de a legutóbbi, Honvéd elleni találkozóhoz képest valamivel erősebb összetételben pályára lépő Baja Nagy Dániel (29/3 pont, 5-5 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Goldring József (26/12 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda) és az edzőből játékossá váló Délity Bence (15/9 pont) vezérletével három negyeden át jól tartotta magát az NKA ellen. A Bíró Levente (28/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Kollár Bence (24/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Rátvay Balázs (19 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Nemanja Djordjevics (14/3 pont, 5 lepattanó) ponterősségére, továbbá Benke Krisztián (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 11 gólpassz) hatékony játékszervezésére építő vendég pécsi fiatalok a záró etapot egy 18-7-es 4 perccel kezdve 20 pontosra növelve előnyüket végül biztosnak látszó, 23 pontos győzelmet arattak.

Óbudai Kaszások - BKG Príma Akadémia 65-101

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal pontosabb, lendületesebb játékának, továbbá Nagy Botond (46/33 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Nick Allen (18 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) és Nagy Benedek (10 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda) jó, hatékony játékának köszönhetően győzött biztosan a BKG a továbbra is tartalékos, két meghatározó játékosát, Czirbus Józsefet és Fekete Viktort ezúttal is nélkülözve Kalassai Martin (14/9 pont), Horváth Márton (13 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Boinitzer Dávid (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó, igazán jól csak a második negyedben játszó óbudai együttes otthonában.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - PVSK-Cargate 109-71

Lehengerlő páratlan negyedeire, valamint egységes csapatjátékára, azon belül pedig Madár András (28/21 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Horváth Ákos (19/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Nebojsa Dukics (17/9 pont, 8 lepattanó), Dancsecs András (13/9 pont), Szabó Péter (11 pont, 10 gólpassz), Tóth Norbert (11 pont, 15 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és eladott labda) és Glatz Soma (10 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve győzte le a simán Veszprém a Miljan Popadic (18 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Armaghani Ármin (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó)-Kalmár Viktor (12 pont) trió vezette PVSK-fiatalokat.

MAFC - Conoil Pápa KC 101-80

Az első negyed közepén bemutatott 14-2-es rohamával a 15 ponttal megnyert első etapra, valamint Bordács Soma (17 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Polgárdy Ádám (10/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Misek Levente (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint a dobást nem hibázó Biber Áron (10 pont, 3 gólpassz) kosaraira alapozva győzte le magabiztosan a mezőny két legeredményesebb játékosa, Sonyák Béla (25/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Koma Dániel (23 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Murai Gábor (10/3 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) találataira támaszkodó pápai együttest.

Salgótarjáni KSE - Jászberényi KSE 51-101

Minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban egyértelmű fölényben játszva aratott Velkey János (24/9 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz), Olasz Ádám (20 pont, 8 lepattanó), Rosic Uros (14/9 pont, 4 gólpassz), Chester Lewis (13/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) és Homoki Donát (12/3 pont, 8 lepattanó) vezérletével fölényes győzelmet az ezúttal a "rosszabb arcát" mutató, s ellenfeléhez csak miután már minden eldőlt, a záró etapban felnövő Salgótarján otthonában. Hazai oldalon egyedül a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Molnár Marcell (21/12 pont) jutott 10 pont fölé.

Budapesti Honvéd SE - TF-BP 107-84

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát az éppen a Honvédtól igazolt Tichov Dominik (37/12 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) személyében a vendég TF, rajta kívül a látogatóktól egyedül Csík Richárd (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) jutott 10 pont fölé, így a Honvéd Stefan Mijovics (27/12 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Markovic Luka (26/12 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), a tripla-duplától nem sokkal elmaradó Tanoh András (18 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Völgyi Marcell (13 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Takács Dániel (11/6 pont, 4 gólpassz) eredményes, hatékony játékával, a lepattanóharcot 50-36-ra megnyerve magabiztos győzelmet aratott.

Ceglédi KE - MEAFC-Miskolc 83-69

Az első három negyedben a Csaba György (30 pont, 9 lepattanó)-Tóth Zoltán (18/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda)-Dominik Herendic (11 pont, 5 szerzett labda, 7 gólpassz)-Csákvári Csaba (10-10 pont és lepattanó) kvartett vezette hazai együttes kézben tartva a játék irányítását 20 pont fölötti előnyt épített ki. A záró szakaszban az elsősorban Tóth Bence (16 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Pintér Dávid (11/9 pont) és Ragályi Levente (10/3 pont) eredményességére építő miskolciak ugyan 20 ponton belülre kerültek, de a biztos ceglédi győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 95-86

Az első negyedben a borsodiak Drahos Gábor (26/16 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Gerőcs Roland (22/9 pont, 6 lepattanó), Lajsz Gergő (19 pont, 10 lepattanó) és Molnár Bence (12/12 pont, 3 lepattanó) révén parádés támadójátékkal kirukkolva meglepték a győri együttest. A folytatásban a hazaiak a remek dobóformát kifogó Kámán Bálint (31/21 pont - 7/10 tripla -, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Horváth Ádám (18/12 pont, 9 lepattanó), Geiger Bálint (13/3 pont, 10 gólpassz), Bakon Csanád (13/9 pont, 4 gólpassz) és Lógár Bence (13/3 pont, 6 lepattanó) eredményes, jó játékával előbb a játék irányítását, majd még szünet előtt a vezetést is átvették. A vendéglátók a nagy dobópárbajt hozó második félidő után a meg is nyerték látványos, összesen nem kevesebb, mint 30 hárompontos kosarat hozó a találkozót.

ELITE Basket - Békési SzSK 70-79

Három negyeden át Danijel Krsztics (21/15 pont, 8 lepattanó), Balog Gábor (15/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Milos Olic (12/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével kézben tartotta a játék irányítását a Békés, amely így nyerni tudott a tartalékosan, Somogyfoki Szabolcs (21 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Jilling László (18/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Tóth András (12/12 pont, 4 gólpassz) kosaraira alapozva az utolsó pillanatig harcoló, a negyedik negyedben 10 ponton belülre kerülő Elite csapatának otthonában.

Újpest-MT - DEAC U23 82-73

Remek kezdésének, a 30-16-ra megnyert első negyedének, valamint Varga Dániel (22 pont, 7 lepattanó), Puszta Dávid (19/12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Katona Bence (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz), illetve Steve Rosemond (14/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően győzte le az Újpest a Pollák Balázs (13/3 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Neuwirth Bence (13/3 pont, 3 lepattanó)-Kovács Ákos (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott labda) trió vezette debreceni fiatalokat.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Atomerőmű KSE Bonyhád 84-79

A rendkívül hatékony támadójátékkal az első negyedben szerzett 9 pontos előnyére, no meg Pavlovic Vuk (19/9 pont, 13 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Varga Ákos (15/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Semin Burko (14 pont, 10 lepattanó), Varga Zalán (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Bodócsi Benjámin (10/6 pont) eredményességére építve sokáig tartotta 10 körüli előnyét a hazai gárda. A záró etap közepén feljött 7-re a Szalai Milán (23/9 pont, 3 gólpassz), Baki Sándor (14/6 pont, 3 lepattanó), Orgona Gergő (11/3 pont, 4 lepattanó), Pajor Dávid (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) és Frank Áron (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével szívósan küzdő Bonyhád, de ezt a felzárkózási kísérletet visszaverték a hazaiak. A hajrában azonban új erőre kapott a tolnai társulat, amely egy 7-0-lal fél perccel a befejezés előtt egyetlen triplányira közelítette meg a vendéglátókat. Ezt követően azonban egyetlen hazai kosár született, így végül 5 ponttal győzött a Hódmezővásárhely.

Pénzügyőr SE - KTE-Duna Aszfalt U23 50-65

A harmadik negyedben írd és mondd 4 ponton tartva a vendéglátókat diadalmaskodtak Tóth Barna (24/15 pont - 5/6 tripla -, 5 eladott labda), Kucsera Dániel (14/3 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda), valamint Kiss Dávid (10 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozva a kecskeméti fiatalok a Kiss Lajos (16 pont, 7 lepattanó)-Szálas Gábor (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette Pénzügyőr otthonában.

Dunaharaszti MTK - SMAFC 1860 KA 93-89

A második negyed hajrájáig egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, a 18. percben 16 ponttal "ment" a Jordan Santiago (32/9 pont, 8-8 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz), Joó Tamás (17/6 pont, 4 lepattanó) és Bocsárdi Gábor (13 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) hatékony, jó játékára építő Dunaharaszti. A félidő hajrájában kezdtek magukra találni, és a harmadik negyed végére le is dolgozták hátrányukat Füzi Róbert (32/18 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Schöll Richárd (14 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Hajnal Kristóf (11/9 pont, 3 lepattanó) és Papp Barna (11/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével a soproniak, akik a záró etap közepén, ha minimális különbséggel is, de vezettek. Ekkor azonban egy 8-1-gyel fordítottak, és elléptek a hazaiak, akik a végjátékban már nem adták ki kezükből a vezetést.