Női Amatőr: Simán nyerte a rangadót a Csata, bravúrgyőzelmet aratott a Törekvés
03
2021
2021. november 3.  |  11:03
A veretlenek rangadóján a Csata fiataljai legyőzték a DEAC csapatát a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Ugyanitt az MTK-TF is rangadót nyert. Az NKA simán győzött a tartalékos BEAC otthonában, és a MAFC-nak sem jelentett nehézséget a Baja idegenbeli legyőzése. A Diósgyőr-Győr, az Ajka-Nagykanizsa és a ZTE-Vasas találkozón hazai siker született. A zöld csoportban a Törekvés bravúrja kívánkozik az élre, amely a címvédő TFSE-MTK U23 otthonában tudott nyerni. A Zsíros Akadémia és az újonc SzPA is megőrizte makulátlan mérlegét. Fővárosi derbit nyert a Kiss Lenke KA, megszerezte első győzelmét a Nyíregyháza, az eddig nyeretlenek ütközete után pedig a Dávid Kornél Akadémia örülhetett a BKG-val szemben.

BEAC Újbuda - NKA Universitas PEAC 39-84

Minden negyedet megnyerve, az első 30 percben nagy fölényben játszva verte biztosan a Laczkó Sára (14/6 pont, 4 gólpassz), Csényi Anna (13/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Nagy Réka (3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Bojtár Boglárka (12/3 pont, 7 gólpassz) és Halmágyi Kata (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó PEAC a tartalékos BEAC-ot. Hazai részről senki nem érte el a 10 pontot, Bencsik Luca (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

Csata DSE - DEAC 78-37

14-2-es "villámrajtot" vett a Toman Petra (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Balogh Liza (13/3 pont), Jánosi Virág (13 pont, 3 lepattanó), Toman Dóra (10/6 pont, 4 lepattanó) és Gyöngyösi Janka (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) eredményességére építő Csata a két veretlen együttes összecsapásán. Az összecsapást a 4. perctől a második etap közepéig Baczuk Virág (13 pont, 6 lepattanó) és Mezei-Göttlinger Anna (12/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda) jóvoltából kiegyenlítetté tette a DEAC, ekkor azonban egy 10-3-mal 20 pont fölé növelte előnyét a Csata. Szünet után a hazaiak gyorsan lezárták a találkozót, amelyen addig is "nekik állt a zászló". A harmadik etapot 11-2-vel kezdve 30 pont fölé nőtt a vendéglátó előnye, a végén pedig 41 pontos győzelemmel őrizte meg veretlenségét a Csata.

DVTK U23 - UNI-Győr SzESE 56-48

Küzdelmes mérkőzésen a negyedik negyed közepéig tartotta a lépést elsősorban Chroméj Hajnalka (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Baffy Fanni (9/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) révén a győri együttes a Diósgyőrrel. Az utolsó bő 5 percet 14-7-re nyerve azonban Oláh Fruzsina (20/12 pont - 21 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Suhajda Vanda (10/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére, valamint Vég-Dudás Anna (9 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 4 blokk) mezőnymunkájára építve végül a hazaiak kerekedtek felül.

Ajka - Kanizsai Vadmacskák SE 94-75

Három negyeden át Zsámár Panna (29/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Füredi Linda (14/3 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) és Jurkó Noémi (13 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével remekül játszva nem engedte ellépni a Nagykanizsa a hazai együttest. A záró etapot egy 10-0-s rohammal kezdve azonban a Foltin Blanka (19 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Hidas Réka (15/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Lendér Lilla (15/3 pont, 6 lepattanó) és Székely-Horváth Zsuzsanna (13/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) pontjaira, és persze a "döntő fölénnyel" 52-27-re megnyert lepattanózásra alapozó Ajka "lerázta" magáról ellenfelét, és végül magabiztosnak tűnő, közel 20 pontos győzelmet aratott.

ZTE NKK - Vasas Akadémia II 65-53

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, Pap Regina (20 pont, 10 lepattanó) és Gorjanácz Ágnes (18/9 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős teljesítményének és a 49-36-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le összességében magabiztosan a ZTE a Dúl Terka (14/6 pont, 3 eladott labda)-Gelei Karola (10 pont, 3 lepattanó) duó vezette Vasas II együttesét.

Bajai NKK - MAFC 43-76

A 23-7-re megnyert első negyedre, valamint leginkább Horváth Enikő (19/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Aradi Zsanett (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Hegyi Hanna (12/6 pont, 3 lepattanó) és dr. Varga Barbara (10 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk) találataira, továbbá az 55-21-re megnyert lepattanózásra támaszkodva aratott fölényes győzelmet a MAFC az egyedüliként 10 pont fölé jutó Hilcz Alexa (18/9 pont) vezérletével a feladathoz csak a második etapban felnövő bajai együttes otthonában.

MTK-TFSE - PINKK-PVSK U23 73-67

Három negyedet szűken megnyerve, egyet - a harmadikat - pedig döntetlenre adva győzte le egy végig szoros, kiélezett találkozón Baa Dominika (18 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda), Burján Laura (17/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Boros Dorka (16/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) ponterős játékával az MTK-TFSE a Vincze Nikolett (16/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Szűcs Luca (13/9 pont, 7 lepattanó), Borbás Panni (13/3 pont, 4 lepattanó), Jáhni Zsófia (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Tenyér Zsófia (11 pont, 6 gólpassz) találataira támaszkodó PINKK fiatalokat.

TFSE-MTK U23 - Törekvés SE 52-56

A sokkal határozottabban, pontosabban kezdő vendégek Dobos Kira (18/3 pont, 3 3 szerzett, 4 eladott labda) remeklése révén gyorsan elléptek 8-2-re. A szakasz hajrájában szorossá tette a mérkőzést a címvédő, ám a negyed végén egy 5-0-lal közel 10 pontos előnyt szerzett a Törekvés. A második etapban többször is felzárkóztak 3-4 pontra a TFSE-MTK fiataljai, de az ilyen kritikus helyzetekben rendre újítani tudott a Törekvés, amely 7 ponttal vezetett félidőben. A második etapot Darázsi Dóra (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) két triplájára építve 8-0-lal indította, s 15 ponttal ellépett a Törekvés, amelyben Altmann Anna (8 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk) is hasznosan játszott.

A szakasz közepén egy 10-1-es rohamot bemutatva szorossá tette a találkozót a Galli-Hirling Borbála (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó)-Kelemen Barbara (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Takács Emese (11/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 8-8 lepattanó és gólpassz) trió vezette vendéglátó. Az etap azonban egy Törekvés triplával, s 9 pontos vendég vezetéssel zárult. A negyedik negyedet elszántan kezdte, s a szakasz első felét 10-0-ra nyerve fordított a TFSE-MTK, miközben a Törekvés kapkodó játékosai sorra hagyták ki a büntetőket. Akkor törte meg hosszú kosárcsendjét a vendég együttes, amikor hátrányba került, és ez átlendítette a holtponton a Törekvést - ráadásul játékosai a végjátékban 6-ból 5 büntetőt bedobtak, így nyerni tudtak a címvédő otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szegedi KE 80-42

A Perényi Lídia (9/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 7 szerzett labda), Szabó Réka (8/3 pont, 4 lepattanó) és Balatoni Zoé (8 pont, 4 lepattanó) pontjaiban bízó szegediek az első negyedben még tartották a lépést a kőbányaiakkal. A második negyedtől azonban nagy fölénybe került a Zsíros Akadémia csapata, amely Turi Eszter (17 pont, 8 lepattanó), Horváth Lili (15/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Takács Dorina (11 pont, 5 lepattanó) és Kutrik Dóra (10 pont, 9 lepattanó) vezérletével, a lepattanócsatát 52-39-re nyerve nagy, közel 40 pont különbségű győzelmet aratott.

Nyíregyházi Kosársuli - Tatai SE 80-69

A harmadik negyed közepéig tartotta a lépést a Horváth Dóra (18/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda)-Mohai Zita (15/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Kurucz Réka (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) trió vezette Tata a hazaiakkal. Ekkor azonban egy 12-3-as rohammal ellépett a Karakó Dorina (19 pont, 7 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Mátyás Eszter (13 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Karsai Zsóka (12 pont, 3 lepattanó) és Lukács Panna (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) kosaraira alapozó nyíregyházi együttes, amely ezt követően megtartva 10 pont körüli előnyét megnyerte a találkozót, s ezzel megszerezte első győzelmét.

ELTE Fortis - Kiss Lenke KA 50-60

Az első félidőben szerzett 10 pontos vezetésének, valamint főleg Szabó Enikő (20/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, valamint Nagy Zsófia (9 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a KLKA együttese az elsősorban Darabos Sára (10 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Mérész Petra (8/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kosaraira alapozó ELTE Fortis otthonában.

BKG Príma Akadémia - Dávid Kornél KA 58-60

Izgalmas, fordulatos játékot hozott a két a találkozó előtt nyeretlen együttes összecsapása, amelyen a két középső negyedben nyújtott pontosabb játékára, valamint nagyrészt Szőke Cintia (27/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) és Dávid Mia (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményességére építve diadalmaskodtak a fehérváriak a Levente Zsófia (17 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda)-Mudra Viola (13 pont - 22 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) kettős vezette BKG otthonában. Ami fontos volt ezen a kiélezett mérkőzésen, az a vendég együttes hatékonyabb (4/15, 26,6%) triplázása a távolról igen gyengén (2/21, 9,5%) célzó hazaiakkal szemben.

Szolnoki MÁV SE - SzPA HSE 52-82

Minden negyedet megnyerve aratott Ecker Viktória (17 pont, 3 eladott labda), Fabini Borbála (14 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Óvári Fruzsina (12/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Balsay Rita (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 7 gólpassz) találataira, valamint az 59-25-re megnyert pattanózásra támaszkodva magabiztos győzelmet a SzPA együttese a szinte kizárólag Emel Gyöngyi (16/6 pont, 3 gólpassz), Nemeskéri-Kutlán Nóra (15/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) és Munkácsi Adél (13/6 pont, 7-7 lepattanó, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozó szolnokiak otthonában.