U20: Nem hibázott a Körmend, a Kaposvár és a Falco sem
30
2021
2021. október 30.  |  19:18
Hat mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja - a Szolnok-KTE találkozót kedden játsszák. Az éllovasok közül a továbbra is hibátlan Egis Körmend, a Kaposvár és a Falco is könnyed győzelmeket aratott, az Alba viszont a négybe jutásért jelenleg fontosnak tűnő mérkőzésen kikapott a Sopron otthonában, a DEAC pedig úgy múlta felül 25 ponttal a ZTE-t, hogy három negyed után még hátrányban volt. Lássuk, mi történt a 8. forduló első hat meccsén!

8. forduló

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Kaposvári KK U20 56-91 (21-19, 10-16, 14-32, 11-24)

A Szenti Mátyás (16 pont) vezette Nyíregyháza egy negyed után még vezetett, és az első félidőben szoros csatára késztette a tabella második helyezettjét. A fordulás után aztán a Paár Márk (29 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Puska Bence (15 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz), Fehér Benjamin (15 pont, 4 pattanó), Győr Bálint Gergely (12 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) és Hajduk Attila Dominik (14 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) fémjelezte kaposváriak akarata érvényesült, akik végül simán hozták a mérkőzést.

Sopron KC U20 - Alba Fehérvár U20 79-72 (15-14, 22-18, 17-21, 25-19)

Nagyon messze még az idény vége, de a jelenlegi erőviszonyok alapján úgy tűnik, hogy a két együttes a négybe kerülésért (és ezzel együtt az országos döntőért) fog egymással viaskodni, így kiemelten fontos volt a Sopron és az Alba összecsapása. A Csátaljay Péter (25 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) és Schöll Richárd (20 pont, 16 pattanó, 7 eladott labda) húzta hazaiak komolyabb előnyt építettek ki maguknak a második és a harmadik negyed során. A vendégek leginkább a Balsay Ádám (24 pont, 8 pattanó), Góbi Marcell (16 pont, 8 pattanó), Kass Balázs (18 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda), Dallos Bence (9 pont, 4 szerzett labda) négyes révén átvették a vezetést 58-59-nél. Az SKC azonban újítani tudott, futott egy 11-3-as szakaszt ezután, így megnyerte a rangadót.

DEAC KA U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 82-57 (10-20, 18-14, 20-17, 34-6)

A ZTE 30 perc játék után 3 ponttal vezetett a 10 ponttal megnyert első negyednek, valamint elsősorban a Csuti Kornél (20 pont, 4 pattanó), Szalay Domonkos (12 pont, 4 pattanó) duónak köszönhetően. Az utolsó 10 percben aztán hengerelt a Szívós Patrik Dávid (18 pont, 6 pattanó), Kiss Kolos (20 pont), Czermann Patrik Ákos (12 pont, 7 pattanó) és Tóth Gergő (10 pont, 12 pattanó) húzta DEAC Kosárlabda Akadémia, amely így végül simának látszó, 25 pontos diadalt aratott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - MVM-OSE Lions U20 101-54 (29-20, 30-11, 20-12, 22-11)

A Falco a Kovács Levente Hetény (13 pont, 8 gólpassz), Horváth Natan (15 pont, 5 pattanó), Takács Zsolt (11 pont, 4 pattanó) hármas segítségével, nagyszerű csapatmunkájának köszönhetően rettentően könnyed győzelmet szerzett. Az Ungvárai Zalán (15 pont, 5 pattanó) és Veilandics Barna (17 pont) vezette oroszlányiaknak csak felvillanásaik voltak, főként az első negyed során.

Atomerőmű SE U20 - Szedeák U20 82-66 (23-9, 16-22, 24-12, 19-23)

A két páratlan negyedben összesen 26 pontot vert ellenfelére a Pajor Dávid (16 pont, 14 pattanó, 7 gólpassz, 8 szerzett és 7 eladott labda), Arnold Botond (28 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Csizmadia Attila (8 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) fémjelezte Atomerőmű SE, amely ezzel a két felvonással el is döntötte a maga javára a találkozót. A Szedeák Tráser Miklós László (10-10 pont és pattanó, 4 szerzett labda), Sajgó Lajos Fülöp (13 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Tráser Nándor Zoltán (15 pont, 7 pattanó) vezetésével kapaszkodott becsülettel, de nem tudta igazán megszorongatni a paksiakat.

Egis Körmend U20 - PVSK-VEOLIA U20 81-59 (29-18, 23-18, 3-5, 26-18)

A címvédő, hibátlan mérleggel listavezető Körmend a harmadik negyedet leszámítva gyakorlatilag végig irányította a mérkőzés alakulását, és több jó egyéni teljesítménynek köszönhetően nyert - a vasi piros-feketék legjobbjai Dunai Zétény Péter (16 pont, 7 pattanó, 8 szerzett labda), Kiss Mátyás (11 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz, 5 szerzett labda), Herczeg Kristóf (14 pont) és Kenéz Csaba (13 pont) voltak. A pécsiek próbálkoztak leginkább Hőgye Péter (14 pont, 7-7 pattanó és eladott labda) vezetésével, de nem tudtak lépést tartani a vendéglátóval.