Női Amatőr: Hosszabbításos rangadót nyert a Csata, menetel a DEAC
26
2021
2021. október 26.  |  13:17
A Hepp-kupa miatt az utóbbi két hétben jobbára a piros csoportban rendeztek mérkőzéseket a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Két nehéz meccset megnyerve tovább őrzi veretlenségét a DEAC, a Csata pedig rendkívül színvonalas rangadót nyert meg hosszabbítás után a PINKK otthonában. A Győr megyei rangadón győzte le a Sportdarázs együttesét, a nyeretlenek ütközetét a szekszárdi fiatalok nyerték Baján, míg a Vasas, bár a kezdésnél "beragadt", végül fel tudta múlni az Ajkát. A zöld csoportban a Tata legyőzte a Dávid Kornél KA együttesét.

PINKK-PVSK U23 - Atomerőmű KSC Szekszárd II 80-64

Az egyaránt 15-15 ponttal megnyert két páratlan negyednek, valamint elsősorban Kovács Kitti (19 pont, 7 lepattanó) és Borbás Panni (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) eredményességének, no meg annak köszönhetően győzött biztosan a PINKK, hogy 10 játékosa is betalált. A szekszárdi fiatalok gyengén dobtak, vereségük mértékét a záró szakaszban Holcz Rebeka (17/3 pont, 5-5 lepattanó, szerzett és eladott labda), Andi Hanna (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Pop Anamaria (15 pont - 20 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) ponterős játékának köszönhetően csökkenték.

Kanizsai Vadmacskák SE - DEAC 71-73

A második negyed közepéig a csapatként egységes DEAC, ha szűken is, de jobbára vezetett az első 20 hazai pontból 15-öt "vállaló" Jurkó Noémi (25/3 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezette hazai együttes ellen. A negyed közepén, ahogy mások is - elsősorban Zsámár Panna (16/6 pont, 6 szerzett labda) és Füredi Linda (13 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) - "beszálltak" a kosárszerzésbe hazai oldalon, egy 10-3-mal fordított a Nagykanizsa, sőt 8 ponttal el is húzott. A félidő végén Baczuk Virág (23/15 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) két triplájával feljött a DEAC - a fordulatos első 20 perc 4 pontos hazai vezetéssel zárult.

A harmadik negyed közepéig tartotta szűk előnyét a Nagykanizsa, ám a szakasz második felében egy 12-2-es rohammal fordított, s 5 ponttal vezetett a negyed végén a Baczuk mellett elsősorban Holinka-Miklós Hanna (14/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Mezei-Göttlinger Anna (11/3 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) kosaraira, a főleg idegenben kiváló (10/22 45,45%) triplázásra, valamint a 43-31-re nyert lepattanózásra alapozó, ugyanakkor a 16 nagykanizsaival szemben 25 labdát eladó debreceni együttes. A záró szakaszban sokáig tartotta előnyét, két és fél perccel a befejezés előtt 6 ponttal járt ellenfele előtt a debreceni együttes, ám ekkor a hazaiak egy 8-1-gyel fordítottak, és az utolsó percre már a Nagykanizsa fordult előnnyel. Egy duplával visszaszerezte a vezetést a DEAC, majd egy jó büntetővel 2-re növelte előnyét. A mérkőzés végén két lehetősége is volt fordítani vagy hosszabbításra menteni a találkozót a Vadmacskák együttesének, ám kimaradtak a dobások, így végül a vendégek örülhettek: megőrizték a veretlenségüket.

Vasas Akadémia II - Ajka 59-48

12-0-lal indított a vendég Ajka - úgy tűnt izgalommentes estéje lesz a két csapatnak, valamint a Kéri-Káré bírópárosnak. Összességében így is történt, ám nem úgy, ahogy azt az első percek alapján várni lehetett. A nyitó etap hajrájában egy 9-2-vel feljöttek a Vasas fiataljai, akik a második etapban fordítottak, s minimális különbségű, 1 pontos vezetéssel fordultak. A harmadik negyed első felét 9-1-re nyerve csaknem 10 ponttal léptek el Hámori Bernadett (14 pont, 5 lepattanó) és Dúl Terka (9/3 pont, 3 gólpassz) révén a vendéglátók, majd a mezőny legeredményesebb játékosa, a társai által a pontszerzésben eléggé magára hagyott Lendér Linda (20/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) vezetésével kiegyenlített játék következett. A záró etapot 8-2-vel kezdve 15 pontra növelte előnyét a Vasas II, és végül biztos győzelmet aratott.

Kanizsai Vadmacskák SE - DVTK U23 72-58

A 20-8-ra megnyert harmadik etapnak, valamint Zsámár Panna (40/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Jurkó Noémi (23 pont, 15 lepattanó) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Nagykanizsa a Bacsó Zsófia (17/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda)-Suhajda Vanda (16/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda)-Balla Sára (13/6 pont) trió vezette diósgyőri fiatalokat.

NKA Universitas PEAC - ZTE NKK 68-61

A végig szoros első félidő után 3 ponttal a hazai együttes állt jobban, majd a harmadik negyed végén egy 9-2-vel fordítottak, s a negyedik negyed előtt 5 egységnyi előnyt szereztek a Gorjanácz Ágnes (21/15 pont - 24 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 szerzett labda), Kovács Georgina (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 10 gólpassz) és Pap Regina (12 pont, 8 lepattanó) kosaraira alapozó vendég zalaiak. A vezetést egy 10-0-s bő 4 perccel indítva visszaszerezték, s 5 ponttal meg is ugrottak a Laczkó Sára (25/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Csényi Anna (16/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Adenike Olawuyi (12 pont, 7 lepattanó) és Nagy Réka (10/3 pont, 3 lepattanó) eredményességében bízó vendéglátó pécsiek. Egy időkérést követően a vendégek egy 8-3-mal bő 2 perccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlítettek. Az végjátékban a zalaiak elveszítették egyik legjobbjukat, a kipontozódó Papot, és bár a vendégeknél játszottak tapasztaltabb kosaras hölgyek, a pécsi fiatalok maradtak higgadtabbak, s voltak pontosabbak - egy 7-0-s végjátékkal meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Bajai NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd II 60-77

A két középső szakaszban jobban, pontosabban kosarazva győztek Andi Hanna (19/12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Szűcs Gréta (12/3 pont, 18 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Horváth Dóra (11 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda), és Berekali Petra (10/6 pont) eredményességére, no meg az 53-26-ra megnyert lepattanózásra építve a szekszárdi fiatalok a Pálfi Veronika (22/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Tamás Gréta (17/3 pont - 18 mezőnykísérlet) és Szakony Kata (16/6 pont) ponterős játéka révén a nyitó és a záró etapban egyenrangú ellenfélnek bizonyuló Baja otthonában.

DEAC - MAFC 62-57

Bár Baczuk Virág (22/9 pont) révén csupán egyetlen játékos jutott 10 pont fölé hazai részről, Holinka Miklós Hanna (9/9 pont - 10 mezőnykísérlet) és Szabó Zita (8/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) tripláival, valamint Mezei-Göttlinger Anna (7 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) mezőnymunkájával "alátámasztva" az Aradi Zita (15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Horváth Enikő (13/6 pont, 3 eladott labda)-dr. Varga Barbara (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette MAFC-ot is legyőzte a DEAC együttese, amely így négy mérkőzés után is megőrizte makulátlan mérlegét.

UNI-Győr SzSE - Sportdarázs-SMAFC 73-53

A szünetig megszerzett 20 pontos vezetésének, valamint nagyrészt Révész Boróka (22/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Rozmán Lilla (17/9 pont) és Bánszegi Borbála (16 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) ponterősségének köszönhetően nyerte biztosan a megyei rangadót a győri együttes a Bakó Patrícia (19 pont, 14 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett, 6 eladott labda) és Molnárová Anna (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz) dupla-duplájára építő soproniak ellen.

PINKK-PVSK U23 - Csata DSE 90-91 hosszabbítás után

Óriási fordulatokat, hihetetlen izgalmakat és roppant magas színvonalú játékot hozott a két veretlen együttes csúcsrangadója. A harmadik etap után 11 ponttal vezettek a Borbás Panni (27/9 pont, 7 lepattanó), Jáhni Zsófia (18/3 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Vincze Nikolett (14/6 pont, 4 lepattanó), Szűcs Luca (11/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Tenyér Zsófia (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) kosaraira alapozó hazaiak. A negyedik negyed azonban egyértelműen a Toman Petra (37/9 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és szerzett labda)-Balogh Liza (18 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Gyöngyösi Janka (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Kastl Dóra (11 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) kvartett vezette Csata csapatáé volt, amely fordított. A rendes játékidő végén viszont Tenyér 1 büntetőt értékesítve egyenlített, így hosszabbításba torkollott a csúcsrangadó. A ráadás két hazai hármassal (Jáhni, Borbás) kezdődött, ám erre három duplával felelve a ráadás közepére ledolgozta hátrányát a fővárosi alakulat. Egy 2+1-gyel ismét a PINKK jutott előnyhöz, ám egy dupla, majd egy Toman-tripla után fordult a kocka, és már a fővárosiak álltak nyerésre. A budapestiek ugyan egy büntetőket hibáztak, a ráadás végén már nem adták ki a kezükből a vezetést, így két élcsapathoz méltó, kiváló összecsapáson a Csata őrizte meg veretlenségét.

MTK-TFSE - BEAC Újbuda 68-49

Az első negyedet 3 ponttal "elvitte" a nagyrészt Zsámár Lili (13/6 pont, 5 lepattanó) és Telek Noémi (11-11 pont és lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó BEAC. A 29-12-re megnyert második negyednek, valamint Baa Dominika (25/3 pont, 9 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Kenyeres Anett (12/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), valamint Boros Dorka (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) eredményességének köszönhetően azonban simán nyertek a hazaiak.

Tatai SE - Dávid Kornél KA 84-53

A két középső negyedben nagy fölényben játszva nyerte Horváth Dóra (29 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Kurucz Réka (20/6 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és Mohai Zita (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda) vezérletével a Tata a nyeretlenek csatáját a Monics Dorka (13 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Szőke Cintia (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 5 eladott labda) és Dávid Mia (11 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda) találataira támaszkodó fehérvári fiatalok ellen.