Férfi NB I B: Hosszabbításos hazai siker a piros és a zöld csoportban egyaránt
20
2021
2021. október 20.  |  10:50
A férfi NB I B mindkét csoportjában adódott egy-egy hosszabbításos találkozó. A piros csoport rangadóján remek hajrájával Szigetszentmiklóson nyert a Honvéd, a tartalékos Baja otthonában biztosan győzött az egyre inkább magára találó MAFC, és Pápán is vendég siker született: Földi Sándor jászsági alakulata biztosan verte a Kálmán László vezette Pápát. A pécsi derbit a PVSK fiataljai nyerték, az Óbuda pedig kosarakban gazdag, fordulatos találkozót nyert meg Nagykőrösön. A zöld csoportban tovább őrzik veretlenségüket az ezúttal a Békést legyőző kecskeméti fiatalok, a Hódmezővásárhely a hajrában "gyűrte le" a Győrt, míg az Újpest remek második félidei játékával győzött Bonyhádon. A debreceni fiatalok a Pénzügyőr otthonában, a Cegléd pedig Dunaharasztiban nyert fölényesen.

Conoil Pápa KC - Jászberényi KSE 82-95

Sokkal jobban, pontosabban kezdték a pikáns találkozót - amelyen a hazai szakvezetővel, Kálmán Lászlóval szemben korábbi edzője, Földi Sándor meccselt - az előző évadban még élvonalbeli, vendég jászságiak, akik a nyitó etap közepén 17-7-re elléptek a zöld csoportból a pirosba fellépő Pápától. Erre a szakasz közepén egy 9-2-vel "reflektálva" szorossá tette a találkozót a hazai gárda - a negyed végén 4-gyel "ment" a Velkey János (21/9 pont, 6 lepattanó)-Olasz Ádám (20 pont)-Rakic Miljan (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Rosic Uros (14/3 pont)-Chester Lewis (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) ötösfogat "húzta" Jászberény. A második etapban tartották 5 pont körül előnyüket a vendégek, akik a szakasz közepén egy 10-4-es "részhajrával" 10 pontosra növelték ezt, szünetben pedig 11-gyel jártak a vendéglátók előtt. A második félidőt jól kezdve a harmadik etap közepére 3 pontra felzárkózott a Murai Gábor (15/3 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda), Koma Dániel (14 pont, 3 lepattanó), Sonyák Béla (13/9 pont), Hódi Patrik (11/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Balázs (11/3 pont) és Németh András (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó Pápa. Ezzel azonban a hazaiak "ellőtték puskaporukat": egy 9-1-gyel 10 fölé növelte előnyét a JKSE, amely végül biztosan győzött.

BKG Príma Akadémia - Budapesti Honvéd SE 75-87

Hullámzó, változatos játékkal indult a rangadó: 11-4-re ellépett a BKG, ám erre egy 10-2-vel felelve a szakasz közepén fordított a Honvéd. A szakasz hajrája a hazai gárdáé volt, amely 20-20 után egy 6-0-lal szerzett előnyt. A második etapot egy lehengerlő, 13-2-es rohammal kezdve 6 pontos hátrányát gyorsan 5 pontos vezetéssé alakította a Markovic Luka (27/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Stefan Mijovics (17/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Tanoh András (16 pont, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) találataira támaszkodó Honvéd az ekkor sok labdát eladó vendéglátókkal szemben. Volt 7 egységnyi is a vendég előny, ám a félidő hajrájában egy 8-1-gyel egalizáltak a szigetszentmiklósiak. Ezt követően azonban még a szünet előtt egy 5-1-es rohammal 4 pontos vezetést szerzett a látogató. A második félidő elején váltva estek a kosarak: a fővárosiak tartották 5 pont körüli előnyüket, sőt a szakasz közepén ezt két számjegyűre, 10 egységnyire növelték. Két triplára építve azonban egy 8-0-s rohammal szorossá tette a rangadót a Nagy Benedek (16/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz), Nagy Benedek (16/12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Zsihla Zsombor (12/6 pont, 4 gólpassz) és Buzás Bence (11/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) eredményes játékára építő BKG, amely a szakasz végén a Nagy fivérek egy-egy bravúr-triplájával visszaszerezte a vezetést, s 2 pontos előnyről várta a negyedik negyedet. Ez újabb hazai hármassal indult, ám utána egy 8-2-vel ismét a Honvéd jutott előnyhöz. Rövid ideig váltva vezettek a felek, majd a hajrá egyértelműen a vendégeké volt, akik egy 15-0-lal eldöntötték a mérkőzést a maguk javára.

Bajai Bácska FKE - MAFC 92-105

A 17. percben 19 ponttal vezetett az egységes csapatjátékot nyújtó vendég MAFC, amelyből nem kevesebb, mint 7 játékos - Tóth Péter (18/12 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Bősze Bálint (16/3 pont), Kovács Ádám (16 pont, 3 szerzett labda), Csapai Péter (14 pont, 3 lepattanó), Misek Levente (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Polgárdy Ádám (12/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Bordács Soma (10 pont 5 lepattanó) ért el két számjegyű pontot. Az első félidő hajrájától ugyan Pongó Martin (32/12 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda), Nagy Dániel (23/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 7-7 gólpassz és eladott labda), valamint Jakab Péter (17/6 pont) ponterős játékával kiegyenlítetté tette az összecsapást, sőt a záró etapban "kozmetikázott" is a veresége mértékén a Baja, de nem tudta kétségessé tenni a magabiztos vendég győzelmet.

NKA Pécs - PVSK-Cargate 70-81

Az ellentétes félidőket hozó pécsi városi derbin közel 20 pontos előnyt szereztek szünetre a Popadic Miljan (17/6 pont, 4 lepattanó)-Kalmár Viktor (16 pont)-Armaghani Ármin (13/9 pont) tró vezette PVSK-fiatalok. A második félidőre ugyan Nemanja Djordjevics (22/6 pont, 11 lepattanó), Bíró Levente (13/9 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Váits Olivér (12/3 pont) révén átvette az irányítást az NKA együttese, de csak a mérkőzés végén tudott feljönni 10 pont közelébe, így biztos vasutas-sikerrel zárult a találkozó.

TF-BP - Veszprémi Kosárlabda Kft. 102-98 hosszabbítás után

Félidőben 5 ponttal még a Szabó Péter (25/6 pont, 9 lepattanó), Nebojsa Dukics (20/6 pont, 8 lepattanó), Horváth Ákos (15/6 pont, 5 gólpassz), Dancsecs András (12/12 pont, 3 lepattanó) és Madár András (12/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó vendég Veszprém vezetett. A harmadik etap után viszont már a Tichov Dominik (29/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Csík Richárd (29/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Nagy Szabolcs (11/6 pont, 6 lepattanó) és Béres Benedek (11/6 pont) találataira támaszkodó hazai gárda állt jobban egy triplányival. A hajrá hihetetlen izgalmasan alakult: a 40. percre 1 pontos vendég előnnyel fordultak a felek, majd Szabó 2+1-es játékával győzteseknek látszottak a veszprémiek. Csakhogy Csík hármast dobott, majd egy jó Madár-büntető után Nagy Sz. hosszabbításra mentette a meccset a hazaiaknak. A ráadás ugyan Szabó révén vendég kosárral indult, ám erre 2 triplával és egy duplával felelve döntésre vitte a dolgot, s megnyerte a színvonalas, izgalmas összecsapást a TF-BP gárdája.

Nagykőrösi Sólymok KE - Óbudai Kaszások 93-95

A Lakosa Ákos (24 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Molnár Bence (15/3 pont, 3 gólpassz), Molnár Miklós (15/3 pont), Timkó Norbert (12 pont, 7 lepattanó), Fehér Péter (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Mester Márk (10/9 pont, 3 lepattanó) pontjaiban bízó hazaiak rendkívül hatékony, pontos játékkal valósággal állva hagyták az óbudai gárdát, a nyitó etap közepén 22-10-re elhúztak. Ezt követően magukra találtak a Czura Attila (23 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Stefan Perunicsics (20/12 pont)-Czirbus József (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Fekete Viktor (12/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Kalassai Martin (12/6 pont, 3 szerzett labda) "ötösfogat" által "húzott" vendégek, s a 14. percben kiegyenlítettek. A félidő hajrájában fej-fej mellett haladtak a felek, szünetben 2 ponttal vezetett a Nagykőrös. A második félidő hasonlóan indult az elsőhöz: a harmadik negyed közepén ismét ellépett 12-vel a Sólymok együttese. Nem tört meg a Kaszások csapata, amely előbb kiegyenlítetté tette a játékot, majd a negyedik negyed közepén egy 10-0-lal át is vette a vezetést. Az izgalmas hajrában váltva vezettek a csapatok, a végén Perunicsics duplája döntött az óbudai gárda javára.

MEAFC-Miskolc - ELITE Basket 75-61

Az első negyed második felében bemutatott 13-3-as rohammal 10 pont fölötti előnyt szerzett a Csák Bence (18/18 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Tóth Bence (17/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Kozák Márton (13/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz. 6 eladott labda)-Szögi Ádám (12/6 pont, 7 gólpassz) kvartett vezette MEAFC - ezt a második etap közepén megfejelte egy 13-2-vel, így szünetben kerek 20 ponttal vezetett. A harmadik negyed első felét 15-4-re nyerve 10 ponton belülre került az elsősorban Jilling László (11/9 pont, 5 lepattanó), Somogyfoki Szabolcs (11 pont, 9 lepattanó), Láncos Krisztián (11 pont, 4 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), valamint Nagy Dániel (10/3 pont, 5 eladott labda) jóvoltából "felpörgő" Elite. Úgy tűnt, két kosárral megtöri a törökbálinti lendületet a miskolci legénység, ám nem lankadtak a vendégek, hanem egy 9-0-lal 2 pontra megközelítették a borsodi gárdát. Az Elite a záró etap közepéig tartotta a lépést vendéglátójával, ám ekkor egy 11-0-s rohammal a MEAFC eldöntötte a maga javára a találkozót.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - SMAFC 1860 KA 81-77 hosszabbítás után

Az első negyed közepéig váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a vendég soproniaknak sikerült pár pontos előnyt állandósítani. A második etap közepén egy 8-2-vel fordított a Phoenix, ám ekkor a szinte tarthatatlan Füzi Róbert (46/12 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) és Kovács Benedek (10 pont, 12 lepattanó) egy 9-0-s soproni rohamot vezényelt - szünetben 10 ponttal vezetett a tartalékos SMAFC. A harmadik negyedben tovább "nyílt az olló", a negyedik negyed előtt 15 pont volt a látogató előnye. Ebben óriásit hajrázott a Drahos Gábor (26/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz), Lajsz Gergő (19 pont, 8 lepattanó), Asszú Áron (14 pont, 7 lepattanó) és Kovács Zoltán (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 szerzett labda) találataira támaszkodó Tiszaújváros, amely a 40. percre már 1 pontos előnnyel fordult. A SMAFC egy 2+1-gyel visszavette a vezetést, majd Lajsz hosszabbításra mentette a találkozót a hazaiaknak, s a ráadásban a lélektani előnyben lévő Tiszaújváros ellenfele fölé kerekedett.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 83-74

A végig szoros, kiegyenlített nyitó etap végén 2 ponttal a vendég győri együttes állt jobban. A második etapban pontosabban játszó, Geiger Bálint (22/12 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Kámán Bálint (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 szerzett 6 eladott labda) és Gosztola Gábor (11 pont, 10 lepattanó) eredményességére építő vendégek szünetre 8 pontos előnyt szereztek. Szünet után átvette a játék irányítását a Hódmezővásárhely, amely a harmadik negyed végére Varga Ákos (29/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Pavlovic Vuk (24 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Varga Zalán (18/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével 1 pontra csökkentette hátrányát. A záró etapban egészen a végjátékig szoros volt az állás - az utolsó 3 percet 8-0-ra megnyerve győztek végül 9 ponttal a vendéglátók.

Pénzügyőr SE - DEAC U23 64-98

Az első félidő végére 24 pontos előnyt szerezve, minden negyedet megnyerve, Neuwirth Bence (26/18 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Ákos (24/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), Balázsi Soma (14/6 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Pollák Balázs (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) és Fábián Balázs (10 pont, 7 lepattanó) eredményes, hatékony játékával arattak sima győzelmet a debreceni fiatalok. Hazai részről csak Steier Bence (10/3 pont, 4 lepattanó) és Kiss Lajos (10 pont, 6 lepattanó) érte el a 10 pontot.

Dunaharaszti MTK - Ceglédi KE 67-93

Sokkal jobban kezdett, s a nyitó etap közepére 11 pontos, 15-4-es előnyt szerzett az egységes csapatmunkára, azon belül pedig Csaba György (17/6 pont, 3 gólpassz), Mészáros Máté (13/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Csákvári Csaba (12/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth Zoltán (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Dominic Herendic (4-4 lepattanó és szerzett, 5-5 gólpassz és eladott labda) kosaraira alapozó vendég Cegléd. A szakasz második felében kiegyenlítetté tette a játékot a Dunaharaszti, ám ahogy az első, a második szakasz elején is domináltak a vendégek, s 18-2-re nyerve az etap első 6 percét, 20 pont fölötti előnyre tettek szert. Három negyed után már egy híján 30 pont volt a különbség. A negyedik negyedben valamit csökkentett a hátrányán a Kerti Patrik (13/3 pont, 3 lepattanó) és Csabay Ádám (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) vezette DMTK, de nem volt esélye szorossá tenni a találkozót.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Újpest-MT 70-88

Sokkal jobban, "élesebben" kezdett, s 7 perc elteltével már 9 ponttal vezetett a Karosi Gergely (17/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Pajor Dávid (14/9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz)-Orgona Gergő (11/6 pont, 3 lepattanó)-Tömösváry Máté (11 pont, 4 lepattanó)-Pupp Bence (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) "ötösfogat húzta" Bonyhád. Ezt követően rendezték soraikat, s kiegyenlítetté tették a játékot a vendég újpestiek - félidőben 6 ponttal állt jobban a hazai gárda. A fordulás hatalmas fordulatot hozott: a szakasz első felét 15-2-re nyerve a 6 pontos félidei hátrányából 7 pontos előnyt csinált Varga Dániel (20 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Kelemen Balázs (19/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda), Puszta Dávid (16/6 pont, 3 lepattanó) és Katona Bence (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8-8 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda) vezérletével az Újpest, amely ebben a szakaszban végig nagy fölényben játszva 11 pontos vezetés birtokában várhatta a negyedik negyedet. Ennek első felében egy 8-3-as futást bemutatva közel 20 pontosra növelte előnyét a vendég gárda, amely ezzel bebiztosította győzelmét.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Békési SzSK 79-66

A mérkőzést egy 7-0-lal indítva a kecskeméti fiatalok valósággal állva hagyták viharsarki vendégeiket. A nyitó negyed közepén rendezte sorait és a félidő hajrájáig tapadt ellenfelére a Danijel Krsztics (19/12 pont, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Cvijin Patrik (13/3 pont, 8 lepattanó) és Milos Olics (10/6 pont, 6 lepattanó) találataira támaszkodó Békés. A félidő hajrájában előbb egy 6-0-lal közel 10 ponttal elléptek a hazaiak, de a félidő egy 5-0-s vendég rohammal és 4 pontos hazai vezetéssel zárult. A második félidő elején ki is egyenlített a Békés, de a jelek szerint a hátrány ledolgozása sokat kivett játékosaiból. A 23. és a 30. perc között kiváló támadójátékkal, jórészt Kucsera Dániel (17/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Kiss Dávid (14 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Velkey Géza (14/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Tóth Barna (12/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) találataira támaszkodva egy 30-12-es "száguldás" formájában úgy tűnt, a kecskemétiek "döntő csapást" mérnek ellenfelükre. A Békés azonban nem tört meg: a harmadik negyed végén és a negyedik elején egy 14-4-es futással 10 ponton belülre került. A hajrában állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés, s végül 13 pontos diadalt aratva megőrizte veretlenségét a Kecskemét.