U20: Kikapott a Kaposvár, a címvédő Körmend az élen
17
2021
2021. október 17.  |  18:40
Nyolc meccsel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A Falco mindkét mérkőzését megnyerte, másodjára az eddig veretlen Kaposvár ellen, így a Debrecenben diadalmaskodó Egis Körmend vette át a tabellán a vezetést, egyetlen 100%-os csapatként a mezőnyből. Nyert a Sopron, az Alba és a Szolnok is, így az elején nagy a csata a Top4-be kerülésért. Lássuk a heti találkozókat!

13. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 107-73 (38-17, 24-24, 29-9, 16-23)

A Takács Zsolt (19 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Horváth Ádám (13 pont, 7 gólpassz), Sövegjártó Ábel György (11 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Németh Bálint Péter (17 pont, 7 gólpassz), Horváth Natan (14 pont, 6 pattanó) és Nárai Gergely András (9 pont, 4 gólpassz) vezette Falco a két páratlan negyedben óriási fölényben játszott, magabiztosan nyert. A leginkább Lakatos Zsomborra (23 pont, 5 pattanó) és Verba Szabolcs Andrásra (12 pont) támaszkodó nyíregyháziak a két páros felvonás során jól játszottak, de ez most nem volt elég a sikerre.

6. forduló

Alba Fehérvár U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 78-64 (26-15, 23-13, 6-17, 23-19)

A Balsay Ádám (31 pont, 16 pattanó), Kass Balázs (15 pont, 8-8 pattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Góbi Marcell (15 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) húzta Alba az első félidőben komoly előnyre tett szert. A KTE Ivkovic Milán (14 pont, 13 pattanó), Tóth Patrik (10 pont, 11 pattanó), Tóth Balázs (8-8 pont és pattanó), illetve Kőházi Bence (7 pont, 5 pattanó) vezetésével megpróbált visszajönni a meccsbe jó harmadik negyedével, 5 pontra meg is közelítette ellenfelét, de ennél jobban nem tudta megszorítani a hazaiakat.

Sopron KC U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 92-63 (25-16, 21-24, 29-10, 17-13)

Jól kezdett a Schöll Richárd (25 pont, 16 pattanó), Csendes Péter (22 pont, 6 gólpassz), Csátaljay Péter (17 pont, 6 gólpassz), Woditsch Tamás (10 pont, 5 pattanó) kvartett fémjelezte Sopron, a félidőre viszont visszajött 6 pontra a Nyíregyháza, leginkább Végső Bálint (17 pont) és Kazsuk Botond (13 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) révén. A fordulás után aztán eldöntötte a nyitott kérdéseket a vendéglátó, amely végül közel 30 pontos sikert aratott.

DEAC KA U20 - Egis Körmend U20 63-72 (15-15, 12-23, 16-13, 20-21)

Egál első negyed után a második felvonás elején nagyobb előnybe került a Balogh Máté (22 pont, 9 pattanó), Kenéz Csaba (10 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) és Takács Kristóf (13 pont) vezette címvédő. A DEAC mindent megpróbált, hogy visszazárkózzon a körmendiekre, Kovács Ákos Bence (23 pont, 10 pattanó) és Kiss Kolos (11 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 4 eladott labda) révén ez sikerült is valamennyire. A Körmend azonban már nem engedte ki a vezetést a kezéből, a végjátékban is megtartotta előnyét, így 100%-os maradt - egyedül a mezőnyből.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Kaposvári KK U20 91-67 (26-15, 28-24, 19-15, 18-14)

Már az első negyedben nagyobb előnybe került, ezt pedig végig meg is tartotta a Sövegjártó Ábel György (31 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Horváth Natan (19 pont, 10 pattanó), Takács Zsolt (17 pont, 10 pattanó) és Kovács Levente Hetény (5 pont, 7 gólpassz) vezette Falco, amely nagyon sima sikert aratott. Az eddig még veretlen, ezúttal Hajduk Attila Dominik (19 pont, 10 pattanó), Szőke Bálint (12 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Paár Márk (14 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) húzta Kaposvár csak a második negyed közepén tudott kicsit közelebb kerülni ellenfeléhez, egyébként végig nagy hátrányban kosarazott.

Atomerőmű SE U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 81-89 (12-27, 29-21, 23-20, 17-21)

Nagyszerűen kezdett a Csuti Kornél (26 pont, 12 pattanó), Makkos Dávid (14 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szalay Domonkos (16 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) fémjelezte ZTE, amely 15 pontos előnyt épített ki magának. A sokáig pont nélkül álló, Pajor Dávid (17 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Arnold Botond (9 pont, 11 pattanó, 4 blokk), Heimann Gergő (18 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) és Géringer Gergő (13 pont, 5 pattanó) húzta ASE már a második negyedben egyenlíteni tudott, és megtette ugyanezt a harmadik felvonásban többször is. A ZTE viszont gyakorlatilag végig előnyben játszott ezt követően is, még ha nem is nagyban - végül 8 pontos sikert arattak a vendégek.

Szedeák U20 - MVM-OSE Lions U20 73-49 (24-12, 19-15, 10-12, 20-10)

Az első felvonás során eldöntötte a mérkőzést a maga javára, a negyedik negyedben pedig bebiztosította sikerét a Káposzta Kristóf (11 pont, 18 pattanó, 5 szerzett labda), Tráser Nándor Zoltán (17 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) és Bella Ádám (10 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezette szegedi együttes. Az Oroszlány Veilandics Barna (13 pont, 14 pattanó) révén küzdött, próbálta tartani magát, de az utolsó negyedre elfáradt.

Szolnoki Olajbányász U20 - PVSK-VEOLIA U20 61-40 (17-8, 24-10, 17-14, 3-8)

Az első félidőben uralta a mérkőzést, így összességében nézve megérdemelt győzelmet aratott az Abraham Arabo (13 pont, 12 pattanó), Vincze Roland (12 pont) és Gilszki Erik (16 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és eladott labda) húzta Szolnok annak ellenére is, hogy az utolsó felvonásban csak három pontig jutott. A Pécsnek komoly gondjai voltak a támadójátékkal ezen az összecsapáson - Gordán Levente (7 pont, 8 pattanó) végzett egyedül 12 VAL pont fölött (17) a vendégektől.