Női Amatőr: Hosszabbításban hengerelt a Vasas, bajnokot vert a Zsíros Akadémia
05
2021
2021. október 5.  |  19:08
Szinte a "sírból" mentette hosszabbításra a Sportdarázs elleni mérkőzését a Vasas II, amely a ráadás 5 percében 16 pontot vert ellenfelére a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A forduló meglepetései a zöld csoportban születtek: a Zsíros Akadémia az előző évad bajnokcsapatának, a TFSE-MTK U23-as együttesének otthonában tudott nyerni, az újonc SzPA pedig - ellenfele néhány korábbi játékosával a soraiban - simán verte a Dávid Kornél KA csapatát.

Vasas Akadémia II - Sportdarázs-SMAFC 76-60 hosszabbítás után

A végeredményből első látásra nem sejthető, de a biztosnak látszó, 16 pontos hazai siker hosszabbítás után született meg. Parádés második negyedének, továbbá főként Bakó Patrícia (20 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) és Tarr Sára (13 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda) eredményességének köszönhetően szünetre 10 pont fölötti előnyt szerzett a vendég soproni együttes, amely a harmadik negyedben ezt még 3 ponttal "megfejelte". Nagy hajrába kezdett a Vasas, de az utolsó percre fordulva még 5 pont előnyük volt a vendégeknek. A végjátékban azonban labdákat adtak el, büntetőket hibáztak a soproniak, a hazai együttes pedig Gelei Karola (25/6 pont, 10 lepattanó, 8 eladott labda, 4 blokk), Tóbel Lívia (18/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Van Rijs Luca (11 pont - 18 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Kádár Orsolya (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Aho Tyra (10/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével ledolgozta hátrányát. A vendéglátó a hosszabbításban lélektani előnyben játszva 16 ponttal győzött a ráadásra kulcsjátékosait elvesztő soproniak ellen.

ZTE NKK - Ajka 84-68

A szünetig megszerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Gorjanácz Ágnes (21/9 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), Kovács Georgina (16/12 pont, 4 gólpassz), Frindt Nikolett (16/9 pont, 4 lepattanó) és Pap Georgina (14 pont, 8 lepattanó) ponterősségének köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a ZTE a szünet után elsősorban Szabó Bettina (20/3 pont), Kalocsai Dorina (14 pont) és Shirian Fatime (11 pont, 5 lepattanó) jóvoltából magára találó Ajka ellen.

DEAC - UNI-Győr SzESE 77-65

A nyitó szakasz végén egy 7-2-vel 6 pontos előnyt szereztek a Chroméj Hajnalka (16 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Révész Boróka (16 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), valamint Perl Zsófia (11/3 pont) eredményességére építő vendégek. A második negyed aztán egyértelműen a vendéglátó debreceni hölgyeké volt, akik 9-2-vel kezdve a szakaszt előbb fordítottak, majd a szakasz második felében egy 13-2-es futással 10 pont fölötti előnyt szereztek - végül 8-cal "mentek" szünetben. A Mezei-Göttlinger Anna (17/3 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 blokk)-Baczuk Virág (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Szabó Zita (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette hazaiak a záró szakasz közepéig tartották 5 pont körüli vezetésüket, s ekkor egy 8-2-es rohammal 10 pont fölé növelve előnyüket bebiztosították győzelmüket.

Kanizsai Vadmacskák SE - Bajai NKK 84-56

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le simán Jurkó Noémi (31/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Zsámár Panna (28/15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Füredi Lilla (11/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes, hatékony játéka révén a Nagykanizsa a Tamás Gréta (22/3 pont - 27 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és Hilcz Alexa (17/12 pont, 5 lepattanó) ponterős játékában bízó bajai csapatot.

MTK-TFSE - MAFC 59-54

A küzdelmes találkozó nagy részében, ha szűken is, de a főként Baa Dominika (23 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Király Andrea (9/9 pont) találataira támaszkodó hazaiak vezettek. A MAFC elsősorban Horváth Enikő (14 pont, 6 eladott, labda) és Aradi Zsanett (11 pont, 4 eladott labda) jóvoltából végig "tapadt" a vendéglátókra. Végül nagy küzdelemben hazai siker született: a MAFC ugyan 34-22-re megnyerte a lepattanócsatát, de a 10% alatti (2/22, 9,09%) triplamutató, valamint a 26 eladott labda - 13 ellenében - a vendég együttes vereségéhez vezetett.

Csata DSE - BEAC Újbuda 102-26

Végig nyomasztó fölényben játszva aratott Toman Réka (21/12 pont, 4 lepattanó), Toman Petra (20/6 pont, 4 szerzett labda), Gyöngyösi Janka (15/9 pont, 3 gólpassz), Bajzáth Lili (13/3 pont, 8 szerzett labda, 5 gólpassz) és Toman Dóra (10, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével közel 80 pontos győzelmet a Csata. A vendégek legeredményesebb játékosa Bencsik Luca (6-6 pont és eladott labda, 3 lepattanó) volt.

NKA Universitas PEAC - DVTK U23 74-52

Az első szakaszt 4 ponttal az elsősorban Vég-Dudás Anna (10 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) és Bacsó Zsófia (10 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó vendég diósgyőri fiatalok nyerték. A folytatásban a hazaiak átvették az irányítást, és a páros negyedekben mutatott hatékony játékuknak, valamint leginkább Tőczik Borbála (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Réka (12/3 pont) és Halmágyi Kata (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően végük biztosan győztek.

Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 55-67

Remekül kezdtek az elsősorban Csordás Rozina (11/3 pont, 4 eladott labda) és Béres Dóra (10-10 pont és lepattanó) találataira támaszokdó hazaiak, akik 9 pontos előnyt szereztek az első negyedben. A folytatásban a Kecskemét átvette a játék irányítását, s a Bibok Liza (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 5 eladott labda)-Kiss Virág (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Lenkei Cintia (12 pont) trió vezetésével szünetre ledolgozta hátrányát, majd a harmadik és negyedik negyedet egyaránt 19-13-ra nyerve 12 ponttal győzött.

TFSE-MTK U23 - Zsíros Akadémia Kőbánya 40-54

Meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a játék irányítását főként Takács Dorina (15 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Turi Eszter (14 pont, 13 lepattanó) jóvoltából az első három negyedben kézben tartó vendég együttes az előző kiírás bajnokcsapatának otthonában. A TFSE-MTK fiataljai közül senki nem érte el a 10 pontot: a legeredményesebb játékos hazai részről Takács Emese (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) volt. Galli-Hirling Borbála 8 ponttal - 11 mezőnykísérletből - és 15 lepattanóval, valamint 3 szerzett és 6 eladott labdával és 2 blokkal, Kelemen Barbara pedig szintén 8 ponttal - 14 mezőnykísérletből - 10 lepattanóval, valamint 3-3 szerzett labdával és gólpasszal zárta az összecsapást. Érdekesség, hogy a két együttes játékosai összesen 29 alkalommal próbálkoztak hárompontos kosarat szerezni, de mindössze 1 találat született távolról. A "légelhárítás" viszont mindkét oldalon kiválóan működött: a hazaiak 5, a vendégek 4 dobást blokkoltak.

SzPA-HSE - Dávid Kornél KA 93-48

Az első félidőben helyenként nyomasztó, de szünet után is egyértelmű fölényben játszva győzött fölényesen, Ecker Viktória (20/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Fabini Borbála (15 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Balsay Rita (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Óvári Fruzsina (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) és Abaházi Hanna (10/6 pont) vezérletével az újonc a Markó Vivien (16/9 pont, 3 lepattanó)-Dávid Mia (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) kettős vezette fehérvári fiatalok ellen.

BKG Príma Akadémia - Szegedi KE 37-75

A szünetig szerzett 30 pont fölötti vezetésének, valamint leginkább Horváth Gréta (21/3 pont, 3 gólpassz) és Perényi Lídia (12 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) kosarainak köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Szeged. A hazaiak szünet után elsősorban az egyedüliként 10 pont fölé jutó Molnár Flóra (18/9 pont, 3-3 gólpassz, lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima szegedi sikert nem tudták kétségessé tenni.

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke KA 66-106

A hazaiak az egyedüliként 10 pont fölé jutó Lukács Panna (17/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) vezetésével csupán a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a fővárosi együttesnek. A KLKA a mérkőzés többi részében fölényben játszva, Keszte Sára (34 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Andrea (13 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Tóth Fruzsina (13 pont, 3 lepattanó) és Nagy Zsófia (11 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet aratott.

ELTE Fortis - Radobasket 53-77

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva győzött a Göbölös Réka (19/12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Budai Dorina (18-18 pont és lepattanó, 6 eladott labda, 3 blokk)-Schiroky Szonja (16 pont, 11 lepattanó)-Kaluha-Guti Alexandra (11/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) kvartett tagjainak eredményessége révén simán a Radobasket csapata. Hazai részről senki nem ért el a 10 pontot - Kiss Anna (8 pont, 5 lepattanó) és Csomor Flóra (8 pont) bizonyult a legeredményesebbnek.

Törekvés SE - Tatai SE 112-43

A vendég tataiak a csapatukból a 10 pontot egyedüliként elérő Tóth Zsófia (10 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz, szerzett és eladott labda) vezetésével csak a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz. A mérkőzés többi szakaszában a hazaiak nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva úgy arattak közel 70 pontos győzelmet, hogy 7 játékosuk is - Dobos Kira (22 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda), Altmann Anna (18 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Sváb Gréta (17/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz), Egri Zsófia (13 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda), Szilvási Kincső (12 pont - 13 mezőnyísérlet -, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Strbik Fanni (11 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Mohos Eszter (10/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda) - dobott legalább 10 pontot.