Női Amatőr: Ajkai dupla-diadal
17
2021
2021. május 17.  |  10:57
Több csapat is "duplázott", azaz két mérkőzést is játszott a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban az Ajka két diadallal stabilizálta 5. helyét, a győriek az MTK-TFSE elleni bravúrjuk után simán kikaptak a bajnoki végjátékban rendre igen erős összetételben pályára lépő BEAC otthonában. A talán a legtöbb halasztást "felhalmozó" együttes, a MAFC három összecsapást is vívott a héten, s mindhárom alkalommal alulmaradt. A zöld csoport mindhárom élcsapata, a TFSE-MTK és a DVTK U23-as együttese, valamint a Szombathely egyaránt 20 pont fölötti idegenbeli győzelemmel tudta le a múlt hetet.

UNI-Győr SzESE - MTK-TFSE 70-56

A 22-9-re megnyert második negyednek, valamint Révész Boróka (17 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Kéita Aya (16 pont), Dombai Réka (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Bánszegi Borbála (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) kosarainak köszönhetően győzték le a győriek a Benke Sára (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Szeitl Vanessa (14/6 pont, 3 eladott labda) kettős vezette MTK-TFSE együttesét.

NKA-Pécs-PEAC - MAFC 70-55

Laczkó Sára (25/15 pont, 7 lepattanó), Csényi Anna (11/3 pont) és Adenike Olawuyi (10 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz) vezérletével az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzték le biztosan a pécsiek a nagyrészt Aradi Zsanett (22 pont, 17 lepattanó, 5 eladott labda) és Horváth Enikő (14/12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) találataira támaszkodó MAFC együttesét.

Bajai NKK - Csata DSE 51-77

Úgy tűnik, Pap Regina (21 pont, 17 lepattanó, 2 blokk) és Szakony Kata (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) kivételével sokat kivett a bajai lányokból a két nappal korábbi, MTK otthonában elért bravúrgyőzelem. A Csata fiataljai a két héttel ezelőtti kadett döntő MVP-je, Toman Petra (20/12 pont, 3 lepattanó), valamint Gyöngyösi Janka (18/12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Rakita Lili (14/6 pont, 3 gólpassz) ponterős játéka révén minden negyedet megnyerve simán győztek.

Ajka - Radobasket 74-55

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását, a második etapban kimondottan nagy fölényben játszva győzte le Székely-Horváth Zsuzsanna (17/9 pont - 4/4 dupla, 3/3 tripla -, 3 lepattanó), Foltin Blanka (14 pont, 13 lepattanó) és Kalocsai Dorina (11/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével simán az Ajka a veresége mértékén a záró szakaszban kozmetikázó, elsősorban Schiroky Szonja (17/3 pont, 12 pont, 3 eladott labda), Kaluha-Guti Alexandra (13/9 pont) és Gróf Júlia (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó Radobasket együttesét.

MAFC - MTK-TFSE 65-72

Három negyeden át egyértelműen kézben tartva a játék irányítását szerzett elsősorban Benke Sára (22/12 pont, 6 lepattanó. 3-3 szerzett és eladott labda), Hanti Daniella (14/12 pont), Szeitl Vanessa (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Szeli Dorina (12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából 15 pontos előnyt a negyedik negyed előtt a vendég együttes. A záró szakaszban óriási hajrába kezdett a Horváth Enikő (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Aradi Zsanett (16 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) kettős vezette MAFC, amely a végjátékban 5 pontra felzárkózott, de ennél már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

BEAC Újbuda - UNI-Győr SzESE 94-65

Boros Júlia (19/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Mérész Beatrix (18 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Orosz Zsófia (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Zsámár Lili (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Laufer Gabriella (10 pont) vezérletével minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le magabiztosan a BEAC a Dombai Réka (27/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 43 VAL)-Révész Boróka (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Kéita Aya (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) trió vezette győri együttest.

Ajka - Kanizsai Vadmacskák SE 92-42

Végig nagy fölényben játszva, a liga legeredményesebb játékosát, Baa Dominikát mindössze 7 ponton tartva győzte le minden negyedet megnyerve Szabó Bettina (17 pont, 5 gólpassz), Hidas Réka (15/3 pont, 3 gólpassz), Foltin Blanka (13 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és eladott labda), Székely-Horváth Zsuzsanna (10/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Lendér Lilla (10 pont, 3 gólpassz) vezérletével kerek 50 ponttal az Ajka a Jurkó Noémi (15/3 pont, 8 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz) és Budai Dorina (15 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozó Nagykanizsát.

MAFC - DEAC 66-76

A harmadik negyed végére felépített 20 pontos előnyének, valamint elsősorban az ismét remek dobóformát kifogó Mezei-Göttlinger Anna (32/15 pont - 5/7 tripla -, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 46 VAL), valamint Mezei Dóra (9/3 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) hatékony, jó játékának köszönhetően győzte le a DEAC az öt nap alatt a harmadik mérkőzését játszó, ezúttal Aradi Zs. (23/3 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Hegyi Hanna (11/3 pont, 3 gólpassz) és Horváth E. (10 pont - 13 mezőnykísérlet) találataira támaszkodó MAFC csapatát.

Radobasket - PINKK-PVSK U23 71-77

A végig szoros, kiegyenlített első félidőben egyik fél sem tudott nagyobb előnyt szerezni, szünetben döntetlenre állt a találkozó. A harmadik negyed közepén egy 13-2-es rohammal 8 ponttal elléptek a Tenyér Zsófia (23/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Jáhni Zsófia (17/6 pont, 9 lepattanó), Kovács Kitti (16/3 pont, 12 lepattanó) és Horváth Zsanett (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó 4 szerzett labda) eredményes játékára építő vendégek. A Kaluha-Guti Alexandra (24/15 pont, 3-3 gólpassz ás eladott labda)-Gróf Júlia (11 pont, 8 lepattanó)-Schiroky Szonja (10-10 pont - 11 mezőnykísérlet - és lepattanó) trió vezette Radobasket csapata azonban nem tört meg, hanem egy 9-0-lal a szakasz végén visszaszerezte a vezetést. A záró etap közepéig, ahogy az első félidőben, fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy 6-0-lal 4 pontos előnyt szereztek a baranyai fiatalok, akik ezt követően már nem adták ki kezükből a vezetést.

Kecskeméti KC - DVTK Miskolc U23 61-83

Oláh Fruzsina (18/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Frindt Nikolett (16/6 pont, 3 gólpassz), Csoma Petra (13/3 pont, 4 szerzett 3 eladott labda) és Peitl Fruzsina (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével 27-7-re nyerték az első negyedet, és gyakorlatilag 10 perc alatt eldöntötték a mérkőzést a diósgyőri fiatalok. A második negyedtől ugyan Bibok Liza (21 pont - 22 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 7 eladott labda) és Burján Bianka (19/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) jóvoltából a hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak a DVTK fiataljainak, de nem tudták szorossá tenni az összecsapást.

Kiss Lenke KA - Kecskeméti KC 78-58

Az első félidőben a Tasi Rebeka (21 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz)-Bibok Liza (14 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezetésével a vendég kecskemétiek még tartották a lépést a KLKA együttesével. Szünet után azonban már egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely Nagy Andrea (22/6 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Opitz Kitti (16/3 pont, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Szabó Enikő (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Nagy Zsófia (12/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével végül biztos, 20 pontos győzelmet aratott.

Tatai SE - Törekvés SE 66-78

A 30-19-re megnyert első negyednek és elsősorban Dobos Kira (26/9 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), Szilvási Kincső (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Sváb Gréta (11/3 pont, 5 lepattanó) és Mohos Eszter (10/6 pont, 3 szerzett, 6 eladott labda) eredményességének köszönhetően győzött a Törekvés a Morcz Viktória (15/12 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Horváth Dóra (13 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Kiss Judit (12/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Tóth Zsófia (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó tatai csapat otthonában.

Kiss Lenke KA - Szombathelyi Egyetem 62-95

Minden negyedet megnyerve győzte le Püspöki Lotti (28/12 pont, 8 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Kovács Georgina (21/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 17 gólpassz), Balogh Viktória (21/3 pont, 8 lepattanó), valamint Plózer Petra (18 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játéka révén a szombathelyi együttes az előző napi, Kecskemét elleni mérkőzés fáradalmaival a lábakban pályára lépő, s ezúttal Básti Gabriella (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Opitz Kitti (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Lajkó Dóra (10 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó Kiss Lenke KA együttesét.

Nyíregyházi Kosársuli - TFSE-MTK U23 69-90

A harmadik negyed végére fokozatosan ellépve a Karakó Dorina (18 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk)-Takács Anna (17/9 pont, 7 lepattanó)-Dobó Lilla (14 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) trió vezette hazaiaktól 15 pontos előnyt szerzett a Vörösházi Jázmin (28/9 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Takács Emese (17/3 pont, 7 lepattanó), Galli-Hirling Borbála (17 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) és Kelemen Barbara (17 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes, jó játékra építő TFSE-MTK U23. A záró etapot egy viharos, 10-1-es két perccel indítva 6 pontra zárkózott föl a Nyíregyháza, ám ezzel "ellőtte puskaporát". Az utolsó 7 percet 19-4-re nyerve végül 20 pont fölötti győzelmet arattak a vendégek.