Férfi NB I B: Az Óbudai Kaszások és a Pápa jutott a négy közé a zöld csoportban
19
2021
2021. április 19.  |  14:49
Dr. Elek András halála miatt nagyon szomorú, ugyanakkor igen izgalmas hétvégén van túl a férfi másodosztály. A piros csoportban a Miskolc kihasználta a pályaelőnyt, s vezetést szerzett az MTK-val szemben a már kiesett csapatok ütközetében, míg az egyik a 9-12. helyért kezdődő párharcban a Nagykőrös kerek 100 pontot dobva került előnybe a TF-BP ellen. A zöld csoportban az 1-4. helyért Óbuda nagyot hajrázva fordította meg a Pénzügyőr elleni párharc döntő, harmadik meccsét, s egyben magát a párharcot is. A Pápa az alapítóját, elnökét, korábbi edzőjét elveszítve hősiesen küzdő Vásárhelyi Kosársuli otthonában harcolta ki a négy közé jutást. Az alsóházban a Tiszaújváros az Eger ellen otthon, a SMAFC pedig Győrben szerzett előnyt.

A 9-12. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - TF-BP 100-81

A páratlan negyedekben remek támadójátékot nyújtva, a lepattanócsatát 53-39-re megnyerve győzte le egységes csapatjátékkal a Nagykőrös a mezőny két legeredményesebb tagja, Kerkai Ákos (23/9 pont, 3 gólpassz) és Karosi Gergely (19/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) vezette TF-BP együttesét. A hazaiak hat játékosa is - Molnár Miklós (18/9 pont, 6 lepattanó), Mester Márk (17/12 pont), Kovács Soma (14/6 pont, 11 lepattanó), Bartos Bálint (14 pont, 6 lepattanó), Mácsai Károly (13/3 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Fehér Péter (11 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) - 10 pont fölé jutott.

A 13-14. helyért

MEAFC-Miskolc - MTK-Elite Basket 96-81

Az első három negyedben irányítva a játékot, s fokozatosan elhúzva szerzett Lippai Szabolcs (23 pont - 11/11 mezőnyből -, 8 lepattanó), Kozák Márton (23 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 10 gólpassz), Homoki Donát (16/3 pont, 6 lepattanó), Tóth Bence (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz) és Érdek Marcell (10/6 pont) vezérletével közel 20 pontos előnyt a záró etap előtt a MEAFC. A negyedik negyedben az egyik kulcsjátékosát, Takács Andrást nélkülözve Farkas Dániel (19/12 pont, 9 lepattanó), Láncos Krisztián (17 pont, 8 lepattanó), Jakab Péter (12/6 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Hegedűs Attila (12 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó, a lepattanóharcot 48-41-re megnyerő, de a hazai csapatnál gyengébben dobó MTK a záró szakaszban kicsit "kozmetikázott" veresége mértékén. Nem tudta szorossá tenni azonban a találkozót, így a Miskolc szerzett vezetést a piros csoportban a már kiesett csapatok párharcában.

Az 1-8. helyért

Óbudai Kaszások KA - Pénzügyőr SE 77-68

A hullámzó, fordulatos találkozót a hazaiak kezdték jobban, 15-6-ra vezettek a nyitó negyed közepén. Egy 8-2-vel szorossá tette a meccset a Pénzügyőr, a szakasz azonban egy 7-0-s óbudai rohammal és 10 pontos hazai vezetéssel zárult. A két középső negyedben, majd a záró etap elején a Pénzügyőr - a párharc során nem először - rá tudta kényszeríteni akaratát a Kaszások együttesére. A harmadik negyed végén átvette a vezetést, a negyediket pedig 7-1-gyel indítva a 34. percben 8 a szakasz közepén pedig 7 ponttal állt jobban a Horváth Barnabás (27/18 pont)-Mihalics Gábor (11/6 pont, 3 lepattanó)-Baranyi Péter (9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz)-Kiss Lajos (7 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) kvartett vezette vendég gárda - levegőben lógott a meglepetés. Ekkor azonban egy 11-0-t "repesztve" visszaszerezte a vezetést, s összességében az utolsó 4 percet 19-5-re nyerve a maga javára fordított a találkozót, s a párharcot az ezúttal Steve Rosemond (18/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Bencsik Barnabás (17/6 pont, 4 gólpassz), Puszta Dávid (14/3 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Horváth Márton (13 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes játékára alapozó Kaszások.

A párharc végeredménye: 2-1 az Óbuda javára.

Vásárhelyi Kosársuli - Conoil MOTAX KC Pápa 74-79

Minden bizonnyal letargikus állapotban várták a párharc döntő összecsapását a hazai együttes játékosai, szakmai stábjának tagjai, ugyanis a mérkőzés napján, a találkozó előtt néhány órával elhunyt dr. Elek András, a klub elnöke. A vásárhelyiek ebben az állapotban óriási lelki erőről tanúbizonyságot téve Varga Ákos (23/12 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Varga Zalán (16/3 pont, 7 eladott labda), Bálint Erik (10/6 pont, 4 eladott labda), Nemanja Acsimovics (10 pont, 7 lepattanó) és a tripla-duplától 2 ponttal elmaradó Pavlovic Vuk (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 gólpassz) vezérletével a harmadik negyed hajrájában még 7 ponttal vezettek. A szakasz végén egy 9-2-vel egyenlítettek a vendégek. A negyedik negyed elején váltva vezettek a csapatok, majd két triplával ellépett az Erdei Márk (15/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Murai Gábor (12/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Horváth Attila (11/9 pont, 3 lepattanó), Koma Dániel (11 pont, 5 lepattanó), Sonyák Béla (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet) és Hódi Patrik (9/9 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó Pápa. Ettől kezdve a hazaiak többször is felzárkóztak 1-2 pontra, de a kritikus pillanatokban valaki mindig villant a rutinos játékosok alkotta pápai együttesnél, amely végül hátrányból megfordította a párharcot - ez szép siker tőlük, de ennek valószínűleg most ők sem tudnak felhőtlenül örülni. A vásárhelyieknek ezúton kívánunk erőt és kitartást úgy a rövidebb, mint a hosszabb távú folytatáshoz.

A párharc végeredménye: 2-1 a Pápa javára.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - EKE Eger KOK 82-65

A hullámzó játékot hozó, kiegyenlített első félidőt követően 2 ponttal még a vendég Papp Bendegúz (19/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Klepej Roland (11/9 pont) kettős vezette egri legénység állt jobban, de a 25-7-re "behúzott" harmadik etapnak, Kovács Martin (17 pont, 6 lepattanó), Drahos Gábor (16 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz), Szabó Norbert (13 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Asszú Áron (12 pont, 8 lepattanó) és Szilasi Bence (10/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) eredményességének, valamint az 56-45-re megnyert lepattanócsatának köszönhetően nyerte összességében biztosan a párharc első meccsét a Tiszaújváros.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - SMAFC 61-70

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást, fokozatosan ellépve az igazi vezéregyéniség nélkül játszó győri együttestől, a záró etap előtt 16 pontos előnyt kialakítva még egyik kulcsjátékosa, Bakk Krisztián nélkül is megérdemelten nyerte meg a megyei párharc első meccsét Papp Barna (18/12 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Kovács Benedek (13 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz, 3 blokk) és Hencz Balázs (11/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével a soproni együttes. A hazaiaktól senki nem érte el a 10 pontot, Bakon Csanád 9/3 ponttal - 10 mezőnykísérletből - és 3 gólpasszal, Geiger Bálint pedig 9/3 ponttal zárta a találkozót.