Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Izgalmas csaták mindkét csoportban
12
2021
2021. április 12.  |  11:05
Kiélezett, szoros, izgalmas mérkőzések egész sorát hozta az elmúlt hét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban az MTK-TFSE nagy csatában győzött az Ajka, a Vasas pedig a MAFC otthonában, míg a Radobasket remek hajrával verte a soproniakat. A zöld csoportban a hét rangadóján a Szombathely egy rendkívül hullámzó, izgalmas találkozón 2 ponttal győzött Székesfehérváron. Szintén 2 ponttal nyert a Kecskemét Kőbányán, a Zsíros Akadémia otthonában, ráadásul e találkozón hosszabbítás után alakult ki a végeredmény. A Nyíregyháza a Tata, a Diósgyőr U23-as együttese pedig a BKG II otthonában nyert a vártnál jóval nehezebben.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Sportdarázs-SMAFC 73-57

A két tartalékos csapat összecsapását a 24-11-re megnyert második negyednek, továbbá Anamaria Pop (25/15 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Vincze Nikolett (16/12 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Horváth Dóra (10 pont, 4 eladott labda) és Holcz Rebeka (9/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményes, jó játékának köszönhetően a hazaiak nyerték a Sitku Zsuzsanna (15 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Soós Dorina (13 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda)-Karácsony Tamara (11 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) trió vezette soproniak ellen.

Ajka - MTK-TFSE 60-63

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 11 ponttal még a főként Székely-Horváth Zsuzsanna (12/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Farkas Fanni (12/3 pont), Szabó Bettina (11/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kalocsai Dorina (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) kosaraira alapozó hazaiak álltak jobban. Térfélcsere után az MTK-TFSE átvette az irányítást, és Szeitl Vanessa (17/12 pont) és Szeli Dorina (10 pont, 3 eladott labda) eredményességére, valamint a 7/3 pontja mellé nem kevesebb, mint 24 lepattanót szerző Karlócai Julianna mezőnymunkájára építve már a harmadik negyedben fordított. Az izgalmas negyedik negyedben váltva vezettek a csapatok: a végjáték a lepattanócsatát 45-35-re, az utolsó 4 percet pedig 7-2-re megnyerő vendég együttesnek sikerült jobban.

UNI-Győr SzESE -  BKG Príma Akadémia 40-89

Végig fölényben játszva, minden negyedet megnyerve győzött Suppán Anna (24/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), Aldazabal Laura (19 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Camesha Davis (15 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős játéka, no meg a 44-30-ra megnyert lepattanózás révén nagyon simán a BKG annak a győri együttesnek az otthonában, amelyből egyedül Baffy Fanni (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda) érte el a 10 pontot.

MAFC - Vasas Akadémia II 74-80

A sokáig kiélezett, szoros összecsapás 34. percében 5 ponttal még a találkozóra mindössze 6 játékossal érkező, a Horváth Enikő (21/9 pont - 26 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Aradi Zsanett (20 pont, 6 lepattanó)-Bozsó Katica (14/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz)-Stekler Kamilla (10 pont, 6 gólpassz) kvartett vezette hazai együttes állt jobban. A záró etap közepén azonban úgy tűnt, "elfogyott" a MAFC? egy 15-0-lal 10 ponttal ellépett a lényegesen hosszabb kispaddal rendelkező, a lepattanózást végül 47-35-re megnyerő, s elsősorban Dúl Terka (21/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Salamon Zsófia (12 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Tóbel Lívia (10/6 pont) és Madár Kata (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) kosaraira alapozó vendég együttes. A hajrában egy 5-0-lal még megfelezte hátrányát a tartalékos hazai együttes, de ennél már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

NKA-Pécs-PEAC - Ajka 55-71

Egy negyed után 4 ponttal még az Adenika Olawuyi (12 pont, 9 lepattanó), Hegedűs Rebeka (11/9 pont, 4 lepattanó), valamint Nagy Réka és Laczkó Sára (10/6-10/6) eredményességére építő hazai csapat vezetett. A folytatásban átvette az irányítást az Ajka, amely Shirian Fatime (20 pont, 23 lepattanó, 5 gólpassz, 45 VAL), Székely-Horváth Zs. (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz), Szabó B. (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó), Hidas Réka (9/3 pont, 4 lepattanó) és Zana Klaudia (9/3 pont) találataira, no meg a végül 50-35-re megnyert lepattanózásra támaszkodva fordított, s a záró szakaszt a hazaiaknál jobban bírva végül magabiztossá tette győzelmét.

Csata DSE - DEAC 78-51

A két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le Gyöngyösi Janka (23/6 pont, 6 lepattanó) és Toman Petra (20 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) ponterős játéka, valamint a 47-23-ra megnyert lepattanózás révén biztosan a Csata a DEAC-ot. A debreceniektől egyedül Göttlinger Anna (22/6 pont) jutott 10 pont fölé, s időnként eléggé magára maradt a kosárszerzésben.

Radobasket - Sportdarázs-SMAFC 61-57

A végig szoros, kiélezett összecsapás befejezése előtt két perccel 2 ponttal még a Sitku Zsuzsanna (14 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Soós Dorina (14 pont, 7 lepattanó)-Kovács Léna (11/9 pont) trió vezette vendég soproniak álltak jobban. A végjátékban azonban talán a hétközi, szekszárdi "fellépés" fáradtsága is kiütközött, így a Schiroky Szonja (12/3 pont, 9 lepattanó), Gróf Tímea (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), Munteán Lili (9 pont, 7 lepattanó) és Kaluha-Guti Alexandra (9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó sereghajtó hazaiak egy 6-0-lal a maguk javára fordították a találkozót.

PINKK-PVSK U23 - BEAC Újbuda 71-59

Egészen a negyedik negyed közepéig tudták tartani a lépést a BEAC Dénes Diána (17 pont, 15 lepattanó)-Orosz Zsófia (16/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) duó vezette fiataljai a hazaiakkal. A 35. és a 38. perc között azonban a Borbás Panni (17 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Tenyér Zsófia (14 pont, 6 gólpassz), Jáhni Zsófia (13 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Horváth Boglárka (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó hazaiak egy 14-2-vel "lerázták" magukról a szívósan küzdő BEAC-ot.

Bajai NKK - Kanizsai Vadmacskák SE 87-74

A 31-20-ra megnyert első negyedre, továbbá Pap Regina (29 pont, 17 lepattanó, 3 blokk), Tamás Gréta (18/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Szöllősi Boglárka (16/12 pont, 6 lepattanó) és a tripla-duplától 2 lepattanóval elmaradó Kucsora Réka (11 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) eredményes, jó játékára építve győzte le a Nagykanizsa a Baa Dominika (40/9 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Füredi Linda (15/9 pont, 6 lepattanó) és Zsámár Panna (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezetésével keményen, szívósan, jól küzdő Nagykanizsát egy színvonalas, jó mérkőzésen.

Tatai SE - Nyíregyházi Kosársuli 64-70

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében kerek 10 ponttal "ment" a Gusztafik Lilla (14/6 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda)-Gyöngyösi Eszter (13/3 pont, 8 lepattanó) kettős vezette tatai együttes. A nyíregyházi csapat azonban parádés harmadik negyedének, Karakó Dorina (18 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Takács Anna (14/9 pont, 8 lepattanó), Csegény Csenge (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Kovács Orsolya (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességének, no meg a "döntő fölénnyel", 46-28-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően fordított és nyerni tudott Tatán.

BKG Príma Akadémia II - DVTK Miskolc U23 60-66

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékéra, valamint Bacsó Zsófia (15/3 pont, 5 lepattanó), Kárpáti Réka (11/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Szarvas Lilla (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kosaraira építve tudtak nyerni az erősen tartalékos összeállításban pályára lépő diósgyőri fiatalok a szinte kizárólag a Kovács Virág (23/15 pont - 24 mezőnykísérlet -, 5 gólpassz)-Levente Zsófia (18 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Horváth Boglárka (14 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda) trió tagjainak találataira, no meg az 52-36-ra megnyert lepattanózásra támaszkodó BKG II otthonában. Amit nyert a BKG a lepattanózáson, azt a mezőnybeli dobószázalékok tekintetében (22/71, 31%, ill. 30/65, 46,15%) elveszítette.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kecskeméti KC 68-70 hosszabbítás után

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 10 ponttal még a Horváth Lili (20/6 pont, 5 lepattanó), Tatár Hanna (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Gallyas Andrea (12 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Turi Eszter (11 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességére építő hazai együttes vezetett. A második félidő elég hullámzó játékot hozott. A harmadik negyed közepén 3 pontra feljött a Tasi Rebeka (23/12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Alexandra (17/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) és Burján Bianka (14/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) ponterős játékában bízó Kecskemét. A vendégek negyedik negyed előtt 4, ennek közepén viszont már 11 pontos hátrányban voltak. Az utolsó 5 perc azonban egyértelműen az alföldieké volt, akik egy 14-3-as rohammal, a végjátékban a "célzókészüléket" ekkorra "élesre" állító Fekete Adrienn duplájával, majd triplájával ledolgozták hátrányukat, s hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás közepén 3 ponttal még a hazaiak vezettek, de ekkor Burján triplája egy 7-0-s kecskeméti rohamot indított útjára, amely végül győzelmet ért a vendégeknek.

TFSE-MTK U23 - Tatai SE 82-40

Minden negyedet megnyerve, szünet után már nagy fölényben játszva győzte le a Vörösházi Jázmin (19/12 pont, 6 lepattanó, 8 szerzett labda)-Szabó Evelin (19/6 pont, 3 lepattanó)-Takács Emese (19/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Kelemen Barbara (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) kvartett vezetésével a TFSE-MTK a Tata csapatát. A vendégektől egyedül Horváth Dóra (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) érte el a 10 pontot, Morcz Viktória 8 ponttal - 9 mezőnykísérletből -, 9 lepattanóval, 7 eladott labdával és 3 gólpasszal zárta a találkozót.

Törekvés SE - Szegedi KE 60-68

A 18-7-re megnyert harmadik negyedre, továbbá Perényi Lídia (19/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Gréta (18 pont, 3 lepattanó, 8 szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz) és Balatoni Zoé (10 pont, 4 lepattanó) kosaraira építve tudott nyerni a Szeged annak a Törekvésnek az otthonában, amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Dobos Kíra (20/6 pont, 6-6 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé, Egri Zsófia 9 pontot - 11 mezőnykísérletből - és 6 lepattanót ért el.

Dávid Kornél KA - Szombathelyi Egyetem 72-74

Rangadóhoz méltó izgalmakat és a két csapat részéről hihetetlen hullámhegyeket és hullámvölgyeket hozott a találkozó, amelynek első negyedében 10 pont fölötti előnyt szerzett a vendég Szombathely. A második etapban valósággal "hengerelt", s azt 25-5-re megnyerve szünetben 8 pontos előnyt szerzett a Balsay Anna (28 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 43 VAL), Tamás Jázmin (13/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Szőke Cintia (13/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) pontjaira építő hazai együttes. Térfélcsere után ismét a vendég szombathelyi gárda akarata érvényesült, amely Kovács Georgina (25/6 pont, 9-9 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Püspöki Lotti (16/12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (13/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Plózer Petra (12 pont, 16 lepattanó) vezérletével fordítani tudott, és az utolsó 2 percre 6 pontos előnnyel fordult. A hazaiak egy 8-2-vel, fél perccel a befejezés előtt ledolgozták a hátrányukat, ám Plózer jóvoltából a szombathelyieké volt az utolsó szó. A fehérvári együttesnek még volt lehetősége fordítani, de a nyerőnek szánt tripla célt tévesztett, így a szombathelyiek nyerték a dobogós csapatok fordulatos, izgalmas rangadóját.

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke KA 87-76

A kiegyenlített játékot hozó, kosarakban gazdag, színvonalas első félidőben Nagy Andrea (18 pont, 5 lepattanó), Szabó Enikő (11/9 pont, 5 lepattanó), Opitz Kitti (11/3 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Ozsvárt Kata (10/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével remekül tartották magukat a vendégek. A második félidőt 8-0-lal kezdte a Nyíregyháza, s bár ezt követően többször feljött 5-6 pontra a KLKA, a hazaiak a tripla-dupla közelében járó Karakó D. (26 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz), a szintén rendkívül sokoldalúan kosarazó Dobó Lilla (16 pont - 10/10 büntető -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), valamint Kovács O. (14/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Csegény Cs. (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda 6 gólpassz) ponterős játéka révén már nem adták ki kezükből a vezetést.