Női Amatőr: A diósgyőri fiatalok bravúrja Nagykanizsán
02
2020
2020. március 2.  |  12:50
A piros csoportban a Csata, a zöldben pedig a Diósgyőr fiataljai nyertek meg két találkozót is a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Az egyetlen meglepetés ez utóbbi társulat hétközi mérkőzésén született: a középmezőnyben található miskolci lányok teljesen megérdemelten arattak bravúros győzelmet a 2. helyezett Nagykanizsa otthonában.

NKA-Pécs-PEAC - Csata DSE 59-73

A nyitó etapban alaposan meglepték a Habling Lara (18/9 pont - 25 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda)-Csényi Anna (11/3 pont)-Nagy Gabriella (9 pont, 18 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette pécsi fiatalok a Csatát. A fővárosi együttes azonban a két középső negyedben lendületesebben, pontosabban játszva Boros Júlia (20/15 pont - 23 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Várszegi Réka (16 pont, 7 lepattanó) és Gyöngyösi Janka (13/3 pont, 5 lepattanó) ponterőssége révén a harmadik negyed végére 10 pont fölötti előnyt szerzett, és megnyerte a találkozót.

Ajka - DEAC DSI 81-33

Minden negyedet megnyerve, különösen a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva, Szabó Petra (20 pont, 9 lepattanó), Szabó Bettina (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) és Takács Emese (12 pont - 6/6 mezőnyből -, 3 lepattanó) vezérletével aratott győzelmet az Ajka. A vendég debreceni együttesből egyedül a dupla-duplát elérő Foltin Blanka (13 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) jutott 10 pont fölé.

MAFC - Kecskeméti KC 72-55

Burján Laura (16/6 pont, 15 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Schlégl Odett (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) jóvoltából három negyeden át remekül tartotta magát a kecskeméti együttes, a záró etap előtt mindössze 4 pont volt a MAFC előnye. A befejező szakasz ráadásul kecskeméti triplával indult, ám a 33. és a 39. perc között a leginkább Aradi Zsanett (20 pont, 15 lepattanó), Tarnai Kata (14/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Hercze Szandra (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Enikő (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) kosaraira építő hazaiak egy 18-0-t "repesztve" lerázták magukról a hajrára elfáradó kecskemétieket.

Csata DSE - Sportdarázs 81-28

A találkozó idején a soproni csapat legjobbjainak Miskolcon volt jelenésük az élvonal csúcsrangadóján, s így a vendégek tartalékosan, Kocsis Fanni (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) vezetésével, a második negyedtől kezdve már nem tudtak túl sok ellenállást kifejteni. A hazaiak Boros Júlia (17/6 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Gyöngyösi Janka (14 pont), és Horváth Fruzsina (10 pont) vezérletével minden negyedet megnyerve úgy arattak fölényes győzelmet, hogy mind a 12 pályára lépő játékosuk szerzett kosarat.

Széchenyi KA Győr - MTK-Budapest 55-70

A 26-11-re megnyert első szakasznak, Koch Dóra (15/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Pál Szandra (15 pont), Szeitl Vanessza (14/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Gróf Tímea (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) találatainak, valamint az 51-39-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzött biztosan az MTK a Biczó Laura (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Bánszegi Borbála (12 pont, 10 lepattanó) találataira támaszkodó győri együttes otthonában.

BKG Príma Akadémia - Tatabányai KC 96-62

A Pusztai Sára (13/3 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Kaluha-Guti Alexandra (12/3 pont, 3 eladott labda) kettős vezette vendég Tatabánya csak a páros negyedekben volt egyenrangú ellenfele a hazai együttesnek, így a BKG a remek dobóformát kifogó Suppán Anna (19/15 pont - 5/6 tripla -, 6 lepattanó), Aldazabal Laura (16/3 pont, 5 lepattanó), Bodnár Fanni (13/6 pont, 3 lepattanó) és Bozsó Katica (10/9 pont) vezérletével simán, gond nélkül szerezte meg újabb győzelmét. Érdekesség, hogy mindkét csapat játékosai igen jól, 50% fölötti hatékonysággal (16/31, ill. 8/15) dobták a triplákat.

Kanizsai Vadmacskák SE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 58-72

A nyitó és a záró szakaszban mutatott jobb, pontosabb játékára, Vég-Dudás Anna (22 pont, 20 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Kababik Bianka (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz), Suhajda Vanda (12/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Szegeczki Nóra (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Ocsenás Flóra (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira, valamint a "döntő fölénnyel" 46-19-re megnyert lepattanózásra építve arattak meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a diósgyőri fiatalok a Fuisz Viktória (16 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Bánhegyi Beatrix (16 pont, 5 lepattanó) és Kovács Rebeka (12/3) találataira támaszkodó Nagykanizsa otthonában.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KA 68-58

A páratlan negyedekben Baczuk Virág (31/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint Czinger Boglárka (11-11 pont és lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével győzték le a hazaiak a vendég fővárosiakat. A KLKA ugyan a Tóth Fruzsina (12/6 pont, 4 gólpassz)-Opitz Petra (12 pont, 9 lepattanó)-Czombos Luca (10 pont, 9 eladott labda) trió pontjai révén a páros szakaszokat, ha szűken is, de megnyerte, de a szolnoki sikert nem tudta kétségessé tenni.

Kanizsai Vadmacskák SE - Nyíregyházi Kosársuli 71-64

Valamivel biztosabb volt a kanizsai siker az ország túlsó végéből érkező nyírségiek ellen, mint amit a végeredmény mutat. A hazaiak elsősorban az igen jó dobóformát kifogó Zsámár Panna (20/12 pont - 4/5 dupla és tripla -, 4-4 lepattanó és eladott labda), az ezúttal is nagy mezőnymunkát végző Fuisz Viktória (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), valamint Kovács Rebeka (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes játéka révén a záró szakasz közepére apránként, fokozatosan ellépve ellenfelüktől 15 pontos előnyt szereztek. A jórészt Farkasinszki Orsolya (19 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Borza Laura (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Ványi Kinga (11/3 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) kosaraira támaszkodó nyíregyháziaknak becsületükre legyen mondva, nem törtek meg, az utolsó pillanatig küzdöttek, és a végén egy 11-3-mal 10 ponton belülre kerültek.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Tatai SE 87-54

Egységes csapatjátékára, a nyitó és a záró negyed eredményes, hatékony támadójátékára, Vég-Dudás Anna (13 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Frindt Nikolett (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 7 gólpassz), Tóth Boglárka (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Hajdu Angelika (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére, illetve a 70-47-re megnyert lepattanózásra alapozva arattak fölényes győzelmet a diósgyőri fiatalok a játékot a két középső szakaszban Morcz Viktória (18/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) és Mohai Zita (17 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tevő tataiak ellen.

Szombathelyi Egyetem - Nyíregyházi Kosársuli 82-75

A kosarakban gazdag, rendkívül színvonalas, kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyed első felét 14-4-re nyerve ellépett a Jakubovics Dóra (29/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Szabó-Haklits Zsuzsanna (18/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Balogh Viktória (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette hazai együttes, amely a hajráig tartotta a 10 pont körüli előnyét nyugati portyája második mérkőzésén pályára lépő, s ezúttal Farkasinszki Orsolya (16 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Ványi Kinga (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Lizák Kitti (13/9 pont, 3 lepattanó) kosaraira támaszkodó nyíregyházi csapattal szemben. Az utolsó percben 5 pontra megközelítette a szombathelyieket a vendég együttes, de ennél közelebb nem tudott a hazaiakhoz kerülni.

Törekvés SE - Pilis Basket 68-57

Az újonc derbin a Farkas Fanni (12/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Abaházy Anna (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz) és Zana Klaudia (10 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) vezette Pilis csupán a második negyedben játszott igazán jól, és ez kevésnek bizonyult a páratlan negyedekben egyértelműen fölényben játszó, Dobos Kira (26/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Széky Anna (11 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezette Törekvéssel szemben.