Női Amatőr: 54 pont kétszer is nyerő volt
17
2020
2020. február 17.  |  08:55
Az ELTE-BEAC Újbuda az MTK elleni fővárosi derbin, a Vasas pedig a debreceni vendégjátékán diadalmaskodott úgy, hogy elég volt 54 pontot dobnia a sikerhez a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, amelyben a papírforma érvényesült a múlt heti összecsapásokon. A zöldben viszont született egy meglepetés: a szegedi lányok a Szolnok elleni diadallal egyről a kettőre jutottak a győzelmek tekintetében. Jó hetük volt a szombathelyieknek, kétszer is nyerni tudtak - az ELTE Fortis viszont, bár szívósan, jól küzdött, két vereséggel zárta a múlt hetet.

Tatabányai KC - Csata DSE 51-79

Minden negyedet megnyerve, de már a 25-10-re megnyert első etapnak, valamint egységes csapatjátékénak, azon belül pedig Rakita Lili (15/9 pont), Gyöngyösi Janka (13/3 pont, 7 lepattanó), Várszegi Réka (12/3 pont, 5 lepattanó), Balogh Liza (12 pont, 3 lepattanó) és Angyal Barbara (12 pont, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően győzött biztosan a Csata a nagyrészt Kaluha-Guti Alexandra (12/6 pont, 3 eladott labda), Horváth Szilvia (11 pont, 3 lepattanó) és Szamosi Rita (10/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) kosaraira támaszkodó Tatabánya otthonában.

Kecskeméti KC - Ajka 50-81

Szabó Bettina (19/3 pont, 4 szerzett labda), Zsovár Orsolya (16/12 pont - 2/2 dupla, 4/4 tripla -, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kulcsár Bianka (12 pont) és Szabó Petra (11 pont, 8 lepattanó) vezérletével az Ajka szünetre 23 pontos előnyt szerezve egy félidő alatt eldöntötte a találkozót. A hazaiak a második félidőben ugyan Burján Laura (15/3 pont, 3 lepattanó) és Serbán Anett (9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de az Ajka biztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

ELTE-BEAC Újbuda - MTK-Budapest 54-50

Végig szoros, küzdelmes találkozón, a záró etapban végig vezetve győzte le Mérész Beatrix (18 pont - 19 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth Dorina (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Laufer Gabriella (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 blokk) vezetésével a BEAC a triplákat és a duplákat csaknem azonos hatékonysággal értékesítő (5/20, 25%, ill. 13/51, 25,5%), elsősorban Koch Dóra (16/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 7 gólpassz) és Szeitl Vanessza (10/6 pont) találataira támaszkodó MTK csapatát.

DEAC DSI - Vasas Akadémia 48-54

A szünetig megszerzett 12 pontos előnyére, valamint Salamon Zsófia (12 pont, 10 lepattanó) és Kuncz Petra (12 pont) eredményességére, no meg a 42-32-re megnyert lepattanózásra építve győzött a Vasas a szívósan küzdő, Göttlinger Anna (19/9 pont - 22 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Földvári Andrea (18 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk) jóvoltából bő másfél perccel a vége előtt még 4 pontra felzárkózó debreceniek otthonában. Mivel azonban a hazaiak részéről a keret többi tagja együtt összesen 11 pontra volt képes, fordítani már nem tudtak.

PINKK SE - MAFC 99-69

Minden negyedet megnyerve, a páratlan negyedekben nagy fölényben játszva aratott Vári Zita (21 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Jáhni Zsófia (19/3 pont, 15 lepattanó), Szabó Laura (12/6 pont, 4 lepattanó), Pucz Eszter (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) és Chroméj Hajnalka (8 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) vezérletével kerek 30 pontos győzelmet a PINKK az Aradi Zsanett (11 pont, 10 lepattanó, 2 blokk)-Rozsics Lilla (11 pont, 3 gólpassz)-Tarnai Kata (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Hercze Szandra (10/3 pont, 3 szerzett labda) kvartett vezette MAFC ellen.

BKG Príma Akadémia - Széchenyi KA Győr 81-50

Tekintettel arra, hogy a mérkőzéssel egy időben a Győr élvonalbeli csapata is játszott, a vendégek ezúttal erősen tartalékos összeállításban léptek pályára, ám Biczó Laura (16 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) és Baffy Fanni (13/3 pont, 4 lepattanó) jóvoltából az első félidőben még jól tartották magukat a veretlen listavezető otthonában. Szünet után már kidomborodott a szigetszentmiklósi együttes erőfölénye, amely a második félidőt több mint 20 ponttal nyerve, Camesha Davis (17 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda, 2 blokk), Suppán Anna (15/9 pont), Bodnár Fanni (11/3 pont, 3 lepattanó) és Lantos Adrienn (10 pont - 10/10 büntető -, 4 gólpassz) találataira építve végül 31 pontos győzelmet aratott.

ELTE Fortis - Szombathelyi Egyetem 66-75

A remek támadójátékával 12 pont különbséggel, 29-17-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Balogh Viktória (26/9 pont, 6 lepattanó), Szabó-Haklits Zsuzsanna (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), valamint Mezősi Anna (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) találataira építve győzött a Szombathely az ezúttal leginkább Stekler Kamilla (17 pont, 14 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 3 szerzett labda), Kiss Anna (13 pont - 14 mezőnykísérlet), Nagyi Tímea (11/3 pont, 11 lepattanó) és Szabó Zsanett (11/3 pont, 4 lepattanó, 8 eladott labda) eredményességében bízó ELTE Fortis otthonában.

Bajai NKK - Pilis Basket 81-57

Bár Erdődi Anna (15 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Galba Eszter (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 9 eladott labda) és Imre Noémi (11 pont, 3 lepattanó) jóvoltából a páratlan negyedekben a Pilis egyenrangú ellenfele volt a Bajának, a páros - különösen a 24-9-re megnyert második - szakaszokban jobban, pontosabban játszó hazaiak Pap Regina (21/3 pont, 15 lepattanó - 11 támadó -, 2-2 gólpassz blokk és eladott, 3 szerzett labda), Raus Vivien (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Szakony Kata (11/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével, és a lepattanózást 47-33-ra megnyerve simán győztek.

ELTE Fortis - Nyíregyházi Kosársuli 73-78

Parádés kezdésével a Glavinics Anna (16/12 pont)-Szabó Zsanett (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Stekler Kamilla (12 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda, 5 blokk)-Nagyi Tímea (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kvartett vezetésével az első negyed végére 10 pont fölötti előnyt szerzett a hazai együttes. A folytatásban a soraikat rendező vendég nyíregyháziak nagyrészt Farkasinszki Orsolya (20 pont, 19 lepattanó, 3 gólpassz), Borza Laura (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Ványi Kinga (13 pont, 5 lepattanó) jóvoltából fokozatosan csökkentették hátrányukat, a záró etap előtt csupán egyetlen pontos volt a Fortis előnye. A 34. percben is még a hazaiak álltak jobban, ám a szakasz közepén egy 12-4-es rohammal a nyírségi hölgyek a maguk javára fordították a találkozót. A sokáig jól játszó hazaiak a hajrára elfáradtak, s ebben annak is lehetett némi szerepe, hogy hét közben ők már játszottak egy bajnoki találkozót.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Törekvés SE 73-58

Anamaria Pop (17/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Haag Panna (15/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Istókovics Adél (13 pont, 7 lepattanó) és Hanti Daniella (11/3 pont) hatékony, jó játékával szünetig csaknem 20 pontos előnyt szerezve győzték le a szekszárdi fiatalok a játékot szünet után elsősorban Széky Anna (14/6 pont, 5 lepattanó) és Sváb Gréta (9 pont, 4 eladott labda) révén kiegyenlítetté tevő Törekvés együttesét.

Szombathelyi Egyetem - Kiss Lenke KA 85-67

A "lehengerlő" támadójátékkal 29-16-ra megnyert második negyedre, továbbá főként Szabó-Haklits Zsuzsanna (23/12 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Jakubovics Dóra (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 6 eladott labda), Plózer Petra (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó), Balogh Viktória (12 pont, 9 lepattanó, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Mezősi Anna (10/6 pont, 4 gólpassz) találataira építve győzte le egységesnek mondható csapatmunkával a Szombathely a mezőny legeredményesebb, legértékesebb játékosának bizonyuló Opitz Petra (24 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), valamint a két Zsófia, Kertész (12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Tuica (10 pont, 4 eladott labda) pontjaira támaszkodó, a pattanózást nem mellesleg 50-43-ra megnyerő KLKA együttesét. A hazaiak jónak mondható triplázásukkal (8/19, 42%, ill. 0/8) ellensúlyozták az elveszített lepattanózást.

Szegedi KE - Szolnoki MÁV SE 66-56

Hiába szerezte csapata pontjainak több mint a felét, s bizonyult messze a mezőny legeredményesebb játékosának Baczuk Virág (30/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) eléggé magára maradt a pontszerzésben. Társai közül egyedül Czinger Boglárka (9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont közelébe, így meglepetésre Váradi Nóra (20 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz), Perényi Lídia (17/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), valamint Ódry Krisztina (11/9 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda) vezérletével a csapatként sokkal jobban "működő" hazaiak sikerét hozta a Tisza-parti party. E sikerével a győzelmek tekintetében egyről a kettőre jutott a több labdát eladó (23, ill. 17), ám ezt a lepattanócsata 43-31-es megnyerésével kompenzáló Szeged.

Pilis Basket - Kanizsai Vadmacskák SE 66-92

Bár a hosszú idő után visszatérő Abaházy Anna (18 pont, 13 lepattanó, 5 blokk), valamint Szammer Anett (14 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda) és Kapornai Dóra (13 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) eredményes játékával a páratlan szakaszokban a Pilis felnőtt a feladathoz, és teljesen egyenrangú ellenfele volt a Nagykanizsának, a páros negyedekben egyértelműen a vendég együttes akarata érvényesült, amely a Baa Dominika (22 pont, 7 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz)-Budai Dorina (21 pont, 7 lepattanó)-Fuisz Viktória (20/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda)-Bánhegyi Beatrix (11 pont, 7 lepattanó)-Zsámár Panna (10 pont, 3 lepattanó) "ötösfogat" vezetésével biztosan nyert.