Női Amatőr NB: Megizzadt az Ajka az MTK otthonában
13
Jan
2020
2020. január 13.  |  12:50
Ha nem is könnyedén, de győztek az élcsapatok a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Bár a BKG végül csak 9 ponttal nyert a jól küzdő MAFC otthonában, sikere nem forgott veszélyben, nem úgy a szünetben még biztos győztesnek látszó Ajkáé az MTK pályán, de végül ott is az esélyes vendégcsapat győzött. Színvonalas, jó mérkőzésen verte a Csata a BEAC-ot, a PINKK küzdelmes csatában a Vasast múlta fölül, a Tatabánya pedig alsóházi rangadót nyert Győrben. A zöld csoportban az ELTE Fortis tette meg ugyanezt a Szolnok ellen, a Baja simán győzött a Törekvés otthonában, a szombathelyiek pedig a Pilis pályáján diadalmaskodtak Szabó-Haklits Zsuzsanna extra triplázásának köszönhetően.

DEAC DSI - Sportdarázs 50-66

Két dupla-duplát elérő játékosa, Göttlinger Anna (20 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Foltin Blanka (10 pont - 16 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 blokk) vezérletével a záró etap közepéig tartották a lépést a hazaiak a soproni együttessel. A végét azonban az Úr Boglárka (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Bakó Patrícia (14/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Szeli Kitti (12 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) trió vezette vendégek sokkal jobban bírták, s egy 17-4-es utolsó négy és fél perccel végül közel 20 ponttal nyertek, köszönhetően elsősorban a sokkal jobb (2/16, 12,5%, ill. 9/23, 39,1%) triplamutatójuknak.

Széchenyi KA Győr - Tatabányai KC 62-79

Göbölös Réka (24/3 pont, 13 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Mojzes Gina (22/3 pont - 10/11 mezőnyből -, 8 lepattanó), Kaluha-Guti Alexandra (14/3 pont, 3 gólpassz) és Pusztai Sára (9 pont, 7 gólpassz) vezérletével szünetre 20 pont fölötti előnyt építve 20 perc alatt eldöntötte az alsóházi rangadót a vendég Tatabánya. A lepattanózást 50-43-ra megnyerő hazaiak elsősorban Baffy Fanni (15/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Ferenczi Kata (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) jóvoltából a második félidőt ugyan megnyerték, de a Tatabánya sima sikerét nem tudták kétségessé tenni. Biztos győzelmét sokkal jobb dobóformájának (26/92 28,26% ill. 33/57, 57,9% mezőnyből) köszönhette a Tatabánya.

MAFC - BKG Príma Akadémia 68-77

Az ellentétes félidőket hozó összecsapást szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve a Suppán Anna (17 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda)-Czirják Noémi (15/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Camesha Davis (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó)-Katona Bianka (10 pont, 4 lepattanó) kvartett vezette, a pattanózást 46-32-re megnyerő veretlen éllovas BKG gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a maga javára a találkozót. A MAFC-nak azonban volt tartása, a hazaiak remek második félidőt produkálva elsősorban Horváth Enikő (19/12 pont), Hercze Szandra (16/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Aradi Zsanett (12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából 10 ponton belülre kerültek, de az éllovas újabb sikerét nem tudták megakadályozni.

Csata DSE - ELTE-BEAC Újbuda 73-67

A 17-11-re megnyert nyitó etapnak, továbbá jórészt Várszegi Réka (20 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Boros Júlia (17/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 5-5 gólpassz és eladott labda) eredményességének köszönhetően nyerte meg a színvonalas összecsapást a Csata a Mérész Beatrix (25 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Tóth Franka (16/3 pont, 5 lepattanó) kettős vezette, a záró etap közepén 1 pontra felzárkózó BEAC ellen.

NKA-PEAC-Pécs - Kecskeméti KC 79-69

Ellentétes félidőket hozó találkozón a remek első félidőt produkáló hazaiak Varga Eszter (19 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Habling Lara (16/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Milica Vojinovics (11 pont, 8 lepattanó) vezérletével a szünetig 21 pontos előnyt szereztek. A második félidőre elsősorban Burján Laurának (20/12 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Kiss Virágnak (12/3 pont, 3 szerzett labda) és Kálló Dórának (12/6 pont, 6-6 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) köszönhetően alaposan feljavuló kecskemétiek az utolsó percben 5 pontosra csökkentették hátrányukat, ám a pécsiek büntetőkkel bebiztosították győzelmüket.

PINKK SE- Vasas Akadémia 60-53

Az aránylag erős összetételben pályára lépő Vasas elleni végig kiélezett, szoros találkozó minden bizonnyal jól szolgálta az ezúttal Jáhni Zsófia (21/3 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz)-Vári Zita (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Tenyér Zsófia (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette PINKK csapatának felkészülését, a hétvégi, hazai, pécsi rendezésű Hepp-kupa négyesdöntőre. A Vasas elsősorban Madár Kata (11/3 pont, 4 lepattanó) és Budácsik Dorottya (9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 6 eladott labda) pontjai révén tette végig szorossá a találkozót.

MTK-Budapest - Ajka 63-68

Szünetig elsősorban Zsovár Orsolya (12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Szabó Bettina (12 pont, 4 szerzett labda), Kulcsár Bianka (12 pont) és Szabó Petra (10 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából a papírformának megfelelően megnyugtatónak mondható, 14 pontos előnyt szerzett az esélyes Ajka. Talán túlságosan meg is nyugodtak a vendégek: az MTK jórészt Gróf Tímea (21 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Koch Dóra (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Pál Szandra (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével egy szédületes, 25-9-re megnyert harmadik etapot produkálva előnnyel várhatta a záró szakaszt. Ennek közepén egy 8-0-lal a lepattanózásban a hazaiakat 55-27-re felülmúló Ajka végül a vártnál jóval nehezebben, de megnyerte a találkozót.

ELTE Fortis - Szolnoki MÁV SE 68-49

Az egyedüliként 10 pont fölé jutó Baczuk Virág (17/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezette szolnokiak az első félidőben még tartották a lépést az ELTE Fortis csapatával. Térfélcsere után azonban a 21-6-ra megnyert harmadik negyednek, továbbá Stekler Kamilla (19/9 pont, 6 lepattanó, 8 szerzett labda, 3-3 gólpassz és eladott labda), Nagyi Tímea (12 pont, 13 lepattanó) és Szabó Zsanett (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) eredményességének köszönhetően simán nyertek a hazaiak.

Törekvés SE - Bajai NKK 57-92

A páratlan negyedekben helyenként már-már nyomasztó fölényben játszva nyerte fölényesen a két, középmezőny elején tanyázó csapat előzetesen rangadónak ígérkező összecsapását a Raus Vivien (34/12 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Pap Regina (19/6 pont, 9 lepattanó - 8 támadó -, 3 gólpassz), Tamás Gréta (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Renkus Eugénia (10/6 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira, valamint az 57-41-re megnyert pattanózásra építő Baja. Hazai részről egyedül Czintos Boglárka (18/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) tudott érdemben felnőni a feladathoz, csak ő jutott 10 pont fölé.

Nyíregyházi Kosársuli - Szegedi KE 72-36

A hazaiak 44-12-es első félidőt produkálva Karakó Dorina (24 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Kovács Orsolya (14/6 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Borza Laura (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) vezérletével szünetig eldöntötték a találkozót. A játékot a második félidőben kiegyenlítetté tevő szegediek legjobbjai Finsztál Zsófia (9/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda), Vér Violetta (7 pont, 5 lepattanó) és Váradi Nóra (6 pont, 10 lepattanó) voltak. Gólpasszok tekintetében 26-6-ra múlták fölül ellenfelüket a nyíregyházi hölgyek.

Pilis Basket - Szombathelyi Egyetem 70-84

Kiegyenlítettnek mondható első félidőt követően a 30-19-re megnyert harmadik etapnak, valamint a remek dobóformát kifogó Szabó-Haklits Zsuzsanna (28/21 pont - 7/10 tripla -, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), továbbá Püspöki Lotti (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Plózer Petra (16 pont, 9 lepattanó) és Jakubovics Dóra (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően tudtak nyerni a szombathelyiek a Galba Eszter (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda), Hegyi Hanna (10/3 pont, 4 gólpassz) és Szabó Berta (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaira, valamint Imre Nóra (4 pont - 5 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 9 gólpassz) mezőnymunkájára támaszkodó Pilis otthonában. A vendégek sikerüket elsősorban - főleg idegenben - kitűnőnek mondható (9/20, 45%) triplázásuknak köszönhették, a hazaiaké sem volt rossz, inkább átlagosnak mondható (5/14, 35,7%).

Atomerőmű KSC Szekszárd II. - Szolnoki MÁV SE 94-57

A Baczuk Virág (21/6 pont, 6 eladott labda)-Lovrity Dóra (16/6 pont, 5 lepattanó) duó vezette szolnokiak csupán a harmadik negyedben tudtak felnőni a feladathoz és ellenfelükhöz - azt a szakaszt meg is nyerték. A mérkőzés többi részében azonban a helyenként nagy fölényben játszó szekszárdi fiatalok főként Liszkai Rebeka (21/9 pont - 3/3 tripla -, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Annamaria Pop (15/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Miklós Melinda (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 8 szerzett labda, 5 gólpassz) hatékony, ponterős játékának jóvoltából simán, közel 40 ponttal nyertek.