Női Amatőr NB: Nehezen, de Sopronban is nyert a BKG
12
2019
2019. december 12.  |  16:10
A vártnál jóval nehezebben, de az újonc Sportdarázs otthonában is megőrizte veretlenségét a BKG együttese a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Rangadót nyert az Ajka a Vasas otthonában, a BEAC a DEAC-ot, az NKA-Pécs-PEAC a MAFC-ot verte fölényesen, a Kecskemét pedig simán verte a Győrt az alsóházi csapatok csatájában. A zöld csoport rangadóján remek kezdésükkel biztosan nyertek a szekszárdi fiatalok a Baja ellen, a TF II tartalékosan "gyűrte le" a jól küzdő Szegedet, a Törekvés simán nyerte a Kiss Lenke KA elleni fővárosi derbit, a Pilis pedig nagy különbséggel verte a Tata együttesét.

Kecskeméti KC - Széchenyi KA Győr 72-48

Az erősen tartalékos összeállításban pályára lépő győriek Ferenczi Kata (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Milkovics Réka (11 pont, 5 eladott labda) kosaraira építve az első félidőben még tudták tartani a lépést a Kecskeméttel az alsóházi rangadón, de szünet után már nagy fölényben játszottak a hazaiak, akik Burján Bianka (14 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Schlégl Odett (11/3 pont, 5 lepattanó) és Burján Laura (10/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) vezérletével végül biztos, 24 pont különbségű győzelmet arattak.

Vasas Akadémia - Ajka 53-71

Minden negyedet megnyerve győzött összességében biztosan, leginkább Mányoky Judit (13/3 pont, 8 lepattanó), Szabó Petra (11-11 pont és lepattanó), valamint Szabó Bettina (11/3 pont) jóvoltából a lepattanócsatát 53-35-re nyerő Ajka a Budácsik Dorottya (12 pont, 6 lepattanó) és Nadija Smailbegovic (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) vezette Vasas otthonában.

Sportdarázs - BKG Príma Akadémia 41-48

A vártnál jóval nehezebben, a kiegyenlített első félidő után a 11-4-re megnyert harmadik negyedre, valamint főleg Camesha Davis (15/3 pont, 23 lepattanó, 3 eladott labda) és Katona Bianka (11/9 pont, 5 lepattanó) eredményességére építve őrizte meg veretlenségét a lepattanócsatát 58-37-re nyerő BKG annak a Sportdarázsnak az otthonában, amelyből egyedül a 15 esztendős Pfeiffer Virág (11/3 pont, 5 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

NKA-Pécs-PEAC - MAFC 91-54

Minden negyedet megnyerve, a záró etapban gyakorlatilag "hengerelve" aratott fölényes győzelmet a pécsi együttes a Habling Lara (18/6 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda)-Milica Vojnovics (17/3 pont, 6 lepattanó)-Hegedűs Rebeka (13/3 pont, 9 lepattanó)-Varga Eszter (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Ilina Selcova (12/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) ötösfogat vezetésével a Horváth Enikő (12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 8 eladott labda) és Szabó Vivien (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) találataira alapozó MAFC ellen.

Csata DSE - MTK-Budapest 69-45

Koch Dóra (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével ráijesztett a nyitó etap hajrájában 17-11-re ellépő MTK a Csata csapatára, ám az esélyes hazaiak a két középső negyedben egyértelműen magukhoz ragadva az irányítást, elsősorban Rakita Lili (16/12 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda), Várszegi Réka (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Horváth Fruzsina (10/3 pont, 3 lepattanó) révén végül biztosan győztek.

ELTE-BEAC Újbuda - DEAC DSI 93-43

Végig nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva, a pattanózást 53-21-re nyerve verte kerek 50 ponttal Tóth Franka (16 pont, 8 lepattanó), Dénes Diána (16 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Zsámár Lili (15/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Mérész Beatrix (15 pont, 9 lepattanó) és György Tímea (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős játékával a BEAC a tartalékos DEAC-ot, amelyből csak Nagy Lili (13 pont, 7 eladott labda) és Göttlinger Anna (13/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

PINKK SE - Tatabányai KC 84-76

Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott a 13-0-s "repülőrajttal" indító, nagyrészt Horváth Zsanett (13/3 pont, 4 gólpassz), Jáhni Zsófia (13/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Szűcs Lilla (12 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Séra Nikolett (10 pont, 5 lepattanó) találataira építő PINKK. A vendég tatabányaiak ettől kezdve Pusztai Sára (26/6 pont - 27 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Mojzes Gina (13/3 pont, 4 lepattanó), Göbölös Réka (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) és Bódi Bettina (11/9 pont, 3 lepattanó) vezetésével üldözőbe vették a baranyai együttest. A harmadik negyed közepén 5 pontra, a 39. percben pedig 6-ra közelítették meg a PINKK csapatát, de ennél nem tudtak közelebb kerülni a vendéglátókhoz.

ELTE Fortis - Aluinvent DVTK Miskolc U23 57-70

A Szakolczi Dorka (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Stekler Kamilla (12-12 pont és pattanó - 14 mezőnykísérlet -, 3 blokk)-Kiss Anna (11 pont, 6 eladott labda) trió tagjainak találataira építve a hazai csapat egy félidőn át tudta tartani a lépést a diósgyőri fiatalokkal. Szünet után elsősorban Szegeczki Nóra (22/6 pont, 3 lepattanó), Frindt Nikolett (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Kababik Bianka (11 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) és Peitl Fruzsina (10/3 pont) jóvoltából a vendégek magukhoz ragadták a játék irányítását, és végül úgy nyertek 13 ponttal, hogy a záró etapban már 17-tel is vezettek.

Szombathelyi Egyetem - Szolnoki MÁV SE 68-54

A 24-13-ra megnyert első negyedre, a 49-39-re "behúzott" pattanózásra, valamint Jakubivics Dóra (18/3 pont, 6 lepattanó) és a tripla-dupla közelében járó Püspöki Lotti (14 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) ponterős, jó játékára építve győzte le a Szombathely a Baczuk Virág (24/9 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Donkó Anna (10/6 pont, 5 lepattanó) kettős vezette Szolnokot.

TFSE II - Szeged KE 59-44

Küzdelmes mérkőzésen, elsősorban a második negyedben mutatott jó játéka, valamint Angyal Nikolett (16 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk), Révész Sára (11/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Arin Agic (11/9 pont, 3 gólpassz) eredményessége révén győzte le az ezúttal tartalékos TF II a jól küzdő, Ódry Krisztina (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Horváth Gréta pontjaira alapozó Szegedet.

Törekvés SE - Kiss Lenke KA 73-58

A két középső - különösen a második - szakaszban helyenként nyomasztó fölényben játszva, a lepattanócsatát 56-44-re nyerve győzött simán Dobos Kira (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 szerzett labda), Mohos Eszter (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Czintos Boglárka (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) vezérletével a Törekvés, amelynek mind a 12 játékosa pályára került, közülük 11-en pontot is szereztek, s mindenki játszott legalább 12 percet, de 23-nál senki nem töltött több időt a pályán. A vereségén a záró etapban "kozmetikázó" KLKA csapatából Gedó Luca 9/3 ponttal és 3 eladott labdával, Opitz Petra 9-9 ponttal - 11 mezőnykísérletből -, és lepattanóval, valamint 3 eladott labdával, Bodnár Virág pedig 9 ponttal, 8 lepattanóval és 4 blokkal zárta a találkozót.

Pilis Basket - Tatai SE 98-45

Minden negyedet megnyerve, végig fölényben játszva, lepattanózásban 76-28-ra felülmúlva a vendégeket, jórészt Imre Nóra (19 pont, 10 lepattanó), Farkas Fanni (18/6 pont, 3 gólpassz), Hegyi Hanna (16 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Szammer Anett (14 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Galba Eszter (13/3 pont, 3 gólpassz) eredményessége révén 53 pontos verést a Pilis a Morcz Viktória (14/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó)-Czompó Cintia (13 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) kettős vezette Tata együttesére.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Bajai NKK 73-56

Előzetesen rangadó jellegűnek tűnt a csoport második és a harmadik helyén egyaránt 1-1 vereséggel álló két együttes összecsapása, ám az Annamaria Pop (16/3 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Miklós Melinda (15/6 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Horváth Dóra (12 pont, 3 eladott labda) trió vezetésével lehengerlően kezdő hazaiak a második etap közepére - amikor is 42-19-re vezettek - gyakorlatilag eldöntötték a találkozót a maguk javára. A folytatásban ugyan rendezte sorait, és magára talált a Baja, a záró etapban elsősorban Pap Regina (25/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 blokk), Raus Vivien (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda) és Szöllősi Boglárka (10/6 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) jóvoltából 10 pontra megközelítette a vendéglátókat, de a szekszárdi fiataloknak "adott" másfél negyedes előny után nem tudta szorossá tenni a mérkőzést.