Női Amatőr NB: Szigetszentmiklósi siker a piros csoport csúcsrangadóján
19
Nov
2019
2019. november 19.  |  20:00
A Csata otthonában diadalmaskodva a BKG nyerte a csúcsrangadót a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Meglepetésre a MAFC simán győzött Debrecenben, a csoport többi találkozóján érvényesült a papírforma. A zöld csoportban a szekszárdi fiatalok 150 pont fölött dobtak Tatán, a Baja pedig izgalmas csatában "gyűrte le" a diósgyőri fiatalokat. Nagykanizsán Fuisz Viktória tripla-duplával vezette fölényes győzelemre csapatát a Kiss Lenke KA ellen.

Vasas Akadémia - Csata DSE 48-77

A vendég Csata három negyeden át egyértelműen kézben tartva az irányítást Rakita Lili (18/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Boros Júlia (16/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Várszegi Réka (10 pont, 6 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett labda), valamint Horváth Fruzsina (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével simán győzött a Budácsik Dorottya (12 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Madár Eszter (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) duó vezette Vasas otthonában.

Kecskeméti KC - ELTE-BEAC Újbuda 57-64

Mérész Beatrix (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Vincze Virág (10 pont, 3 lepattanó) és Zsámár Lili (9 pont, 6 lepattanó) vezérletével a harmadik negyed végére előnyét apránként, fokozatosan növelve 12 ponttal elhúztak a BEAC a pattanózást "döntő fölénnyel", 59-32-re megnyerő fiataljai. A záró etapban a Burján nővérek, Bianka (12/3 pont, 4 lepattanó) és Laura (12 pont - 18 mezőnykísérlet) vezette hazaiak ugyan 10 ponton belülre kerültek, de a fővárosi győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

PINKK SE - Széchenyi KA Győr 92-41

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban már-már nyomasztó fölényben játszva, a tripla-duplához közel járó Jáhni Zsófia (19/6 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda), valamint Tenyér Zsófia (16/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Szűcs Lilla (13 pont), Horváth Zsanett (11 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Kovács Kitti (10 pont, 8 lepattanó) hatékony játéka jóvoltából győzte le fölényesen a PINKK azt a győri együttest, amelynek legeredményesebb játékosa Dombai Réka (16/6 pont, 6 lepattanó) volt, Baffy Fanni 10/6 ponttal - 15 mezőnykísérletből - zárt. A hazaiak kétszer annyi (62) lepattanót szereztek, mint a győriek (31).

Csata DSE - BKG Príma Akadémia 50-63

A kiegyenlített első félidő után a 14-4-re megnyert harmadik szakasznak, a 49-36-ra nyert pattanózásnak, valamint nagyrészt Camesha Davis (24/3 pont, 18 lepattanó, 5 szerzett labda), Laura Aldazabal (16 pont, 12 lepattanó) és Lakatos Dóra (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően nyerte meg a forduló rangadóját a BKG annak a Csatának az otthonában, amelyből egyedül Radócz Fanni (15/3 pont, 8 lepattanó) jutott 10 pont fölé, a második legeredményesebb hazai játékos Boros Júlia (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) volt.

DEAC DSI - MAFC 61-81

A 24-7-re megnyert harmadik etapra, valamint az Aradi Zsanett (22 pont, 17 lepattanó)-Horváth Enikő (21/15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Hercze Szandra (13/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) trió tagjainak ponterős, hatékony játékára építve győzött váratlanul biztosan a MAFC a főleg Gál Annamária (16/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Göttlinger Anna (13/3 pont, 4 lepattanó), Bognár-Szabó Réka (12/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Nagy Lili (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira építő debreceni együttes otthonában.

NKA-PEAC-Pécs - Ajka 47-90

Varga Eszter (19 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda), valamint Hegedűs Rebeka (9 pont, 4 lepattanó) vezérletével a hazaiak csupán a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz és az Ajka szintjére, így a Szabó Petra (21/3 pont, 15 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kulcsár Bianka (15/9 pont - 3/4 dupla, 3/3 tripla - 4 gólpassz), Székely-Horváth Zsuzsanna (12/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Lendér Lilla (11/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Balsay Rita (10 pont, 4 lepattanó) vezette vendégek fölényes győzelmet arattak.

MTK-Budapest - Tatabányai KC 54-38

A 20-5-re megnyert nyitó szakasznak, valamint elsősorban Gróf Tímea (15/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Pál Szandra (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) és Koch Dóra (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően nyerte biztosan a küzdelmes találkozót az MTK. A vendég Tatabányából egyedül Kaluha-Guti Alexandra (14 pont - 19 mezőnykísérlet) jutott 10 pont fölé.

Nyíregyházi Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 41-37

A két tartalékos csapat összesen 78 pontot hozott össze, több volt a lepattanó, mint a pont ezen a találkozón. Elsősorban annak köszönhették a győzelmet a Borza Laura (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) vezette, egyik legjobbjukat, Farkasinszki Orsolyát nélkülöző nyíregyháziak, hogy 57-39-re megnyerték a lepattanócsatát az ellen a Baczuk Virág nélkül felálló Szolnok ellen, amelyből egyedül Munkácsi Adél (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 szerzett, 6 eladott labda) érte el a 10 pontot.

Bajai NKK - Aluinvent DVTK Miskolc U23 69-66

A mérkőzésnek szinte végig "üldözőverseny-jellege" volt. Az első percek váltott vezetése után többnyire a jórészt Kucsora Réka (21 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Szöllősi Boglárka (11/6 pont, 10 lepattanó), Pap Regina (11 pont - 20 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó) és Tamás Gréta (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira építő Bajánál volt az előny. A diósgyőri fiatalok azonban elsősorban Frindt Nikolett (17/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Szegeczki Nóra (17 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) jóvoltából végig "tapadtak" a hazaiakra. A 34. percben 9 ponttal megléptek a bajaiak, de egy 12-3-as 5 percet "kivágva" nagyjából másfél perccel a befejezés előtt ledolgozták hátrányukat a miskolci lányok. A végjátékban azonban Pap egy duplát, Kucsora pedig egy büntetőt dobott be, s minderre nem érkezett válasz, így hazai siker született.

Kanizsai Vadmacskák SE - Kiss Lenke KA 105-60

Végig kézben tartva az irányítást, jórészt Baa Dominika (26 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), a tripla-duplát elérő Fuisz Viktória (25 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 gólpassz), Kovács Rebeka (16 pont, 3 lepattanó, 9 eladott labda) és Budai Dorina (12 pont, 7 lepattanó) eredményessége, no meg az 52-23-ra megnyert pattanózás révén a Nagykanizsa fölényes győzelmet aratott a Lutche Klaudia (19 pont)-Tóth Fruzsina (18 pont) kettős vezette fővárosiak ellen.

Tatai SE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 39-154

A szekszárdiak végig űzve-hajtva a Morcz Viktória (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda) vezette Tatát, elsősorban Andi Hanna (39/9 pont, 3 eladott labda), Sinka Noémi (24/18 pont, 6/6 tripla) és Istókovics Adél (24 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda) ponterős játéka révén 115 pont különbségű győzelmet arattak.

Törekvés SE - Szegedi KE 75-43

Minden negyedet megnyerve úgy aratott sima, magabiztos győzelmet a Törekvés, hogy játékosai közül csupán Czintos Boglárka (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé, de mind a 12 hazai kosaras hölgy szerzett kosarat, a pattanózást pedig 63-32-re nyerték a vendéglátók. Szegedi részről is csupán 1 játékos, Perényi Lídia (12/3 pont, 6 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Pilis Basket - TFSE II 58-85

A páratlan negyedekben nagy, már-már nyomasztó fölényben játszva aratott a Szeli Dorina (22 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda, 4 blokk)-Vörösházi Jázmin (19/12 pont - 3/4 dupla, 4/5 tripla -, 5 lepattanó)-Arin Agic (15/9 pont, 4 lepattanó) trió vezetésével magabiztos győzelmet a TF II annak a tartalékos Pilisnek az otthonában, amelyből egyedül Farkas Fanni (22/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé.