Férfi NB I B: A SMAFC elkapta a Vásárhelyi Kosársulit
15
2018
2018. október 15.  |  16:20
A zöld csoportban született a múlt heti forduló legnagyobb meglepetése a férfi második vonalban: az alsóházban szerénykedő, idegenben nagy vereségekbe belefutó SMAFC elkapta a fordulót megelőzően még veretlen Vásárhelyi Kosársuli csapatát. Ugyanitt a Baja küzdelmes meccsen Pápán is megőrizte veretlenségét, az Óbuda a második félidőt remekül kezdve biztosan verte a Salgótarjánt, a Győr pedig a Tiszaújváros ellen javított. A piros csoportban újabb magabiztos győzelmet aratott a Veszprém és az Oroszlány, a MAFC pedig Miskolcon őrizte meg veretlenségét. A legtöbb izgalom a Nagykőrös-Budafok mérkőzésen adódott: a végén a hazaiak a csapatnál ügyvezetői tisztet is betöltő Molnár Miklós triplájával győztek.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Budapesti Honvéd SE 70-80

Csapatként hatékonyan működve a szünetben még a Tömösváry Máté (14 pont, 13 lepattanó)-Baki Sándor (12 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda)-Buday-Sántha Attila (11/3 pont)-Dorogi Gergő (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett tagjainak eredményességére alapozó Bonyhád vezetett 4 ponttal. A csütörtöki csata előtt három nappal a Vasassal fővárosi derbit játszó Honvéd játéka nagyot javult szünet után. A vendégek a két Ákos, Szalay (16/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és a rutinos Horváth (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz), valamint Mucza Tamás (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Vincent Valerio (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) vezérletével már a harmadik negyedben megfordították az állást, s végül 10 ponttal győztek. Érdekesség, hogy teljesítmény-indexek tekintetében a vesztes hazai gárda bizonyult jobbnak (79-76).

MEAFC-Miskolc - MAFC 75-90

Az első negyed közepén volt egy 6-0-s, majd a szakasz hajrájában egy 7-1-es futása az ekkor Lippai Szabolcs (20 pont, 6 lepattanó) és Takács Dániel (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) vezette MEAFC-nak, s bár a MAFC mindkettőből "felállt", 7 pontos hazai vezetéssel zárult a nyitó etap. A második szakasz elején 10 pontosra nőtt a MEAFC előnye, ám a második negyed közepén egy 17-4-es rohamot , főként Garamvölgyi Ákos (15/3 pont, 10 lepattanó) és Nagy Krisztián (13/9 pont, 6 lepattanó) eredményessége révén fordított, s 2 pontos előnnyel térhetett pihenőre a MAFC. A harmadik negyed üldözőversenyt hozott. A szakasz közepén a MAFC - amelyben Bordács Soma (23 pont, 4 lepattanó) és Eric Washington (18/9 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz) lépett elő - ugrott meg 10 ponttal, de a szakasz végére a nyáron éppen a MAFC-tól Miskolcra igazoló Szanyi Róbert (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), valamint Béres Dávid (11 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Tóth Bence (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) vezetésével 3 pontra zárkóztak fel a  vendéglátók. A záró etap első felét 13-4-re hozva, 10 pont fölötti előnyt szerezve "lerázta" magáról a MAFC a MEAFC-ot, és megőrizte veretlenségét.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Omnia Pub&Food Békés 127-65

A hazaiak remek védekezésükkel az első 30 percben valósággal megfojtották az előző fordulóban hátrányból felállva hosszabbításos győzelmet arató Békés játékát, összesen 12 ponton tartva a Koma-Krsztics duót. Támadásban egységes csapatjátékkal kiütéses győzelmet aratott a Veszprém. Hazai részről 7 (!) játékos - Kovács Ádám (23/3 pont, 5 lepattanó), Körtélyesi Gergely (22/18 pont - 8/8 mezőnyből -, 3 lepattanó), Nebojsa Palovic (14/3 pont, 9 lepattanó), Völgyi Marcell (14 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Helmeczi András (13/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Szabó Péter (12/6 pont, 7 gólpassz) és Madár András (11/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) jutott 10 pont fölé. A viharsarkiaktól sokáig csak Boinitzer Dávid (21/3 pont, 3 lepattanó) jelentett érdemi veszélyt a hazai gyűrűre. A záró etap nagy dobópárbajában még Nagy Balázs (12/9 pont) is 10 fölé jutott, Kertész Dániel pedig 8 ponttal - 9 mezőnykísérletből - és 7 gólpasszal zárt.

BGK-Príma SE - MTK Törökbálint 96-61

Az első negyedben még tartotta a lépést egyetlen a hazai kosárra folyamatosan veszélyes játékosa, Jakab Péter (24/6 pont, 4 lepattanó) jóvoltából az MTK a zöld csoportot veretlenül megnyerő, 34 sikerrel megvívott bajnoki után a múlt héten vereséget szenvedő szigetszentmiklósiakkal. A BKG egy szinte hihetetlen 31-2-es 7 percet "repesztve" Nagy Botond (25/9 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Nagy Benedek (15/9 pont, 3 lepattanó, 7-7 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Tanács Attila (14 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Szeleczki István (11 pont, 3 lepattanó), Kovács Soma (10/6 pont, 3 gólpassz) és Halász Ákos (10 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) vezérletével, már az első félidőben eldöntve a találkozót a maga javára fölényesen nyert.

PVSK-Kronosz Kiadó - OSE Lions 71-102

A pécsi fiatalok Olasz Ádám (15 pont, 3 lepattanó), Bíró Levente (12/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 5 eladott labda), Rosic Uros (11/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Demeter Attila (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével a páratlan negyedekben ugyan felnőttek a feladathoz, azaz a veretlen Oroszlányhoz, de a páros szakaszokban egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. Az OSE ismét egységes csapatjátékkal, a pontokat egyenletesen elosztva, elsősorban Sömenek Martin (17/9 pont, 4 lepattanó), az éppen Pécsről Oroszlányba igazoló Dragasevic Veljko (14/6 pont, 4 lepattanó), Hegedűs Gergely (13/9 pont, 3 lepattanó), Kiss Kornél (12/6 pont, 4 gólpassz), Zsíros Péter (12/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Illés Máté (11/6 pont, 4 lepattanó, 9 gólpassz) eredményessége révén jutott ismét 100 pont fölé, a lepattanóharcot 44-27-re megnyerve.

Nagykőrösi Sólymok KE - Budafok 82-80

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben a Puszta Dávid (21/9 pont, 5 lepattanó)-Lados Erik (16/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Siklós Olivér (11 pont, 6 lepattanó)-Tóth Szabolcs (11 pont, 3 lepattanó, 2 blokk) kvartett vezetésével roppant hatékony támadójátékot bemutató vendégek 8 pontos előnyt szereztek. Térfélcsere után feljavult a hazaiak védekezése, a záró etapban pedig a támadójátéka is. Fokozatosan csökkent a vendégek előnye. A nagykőrösiek az amúgy a klubnál az ügyvezetői posztot is betöltő Molnár Miklós (19/15 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), a most debütáló légiós, Cristopher Viqueira (15/6 pont, 3 lepattanó), Mácsai Károly (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Fehér Péter (12/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) és Candido Fulvio (11 pont, 4 lepattanó, 3 blokk) vezérletével felzárkóztak, sőt a végén ügyvezetőjük triplájával a maguk javára fordították a találkozót.

Alba Fehérvár - DEAC U23 83-79

Végig kiélezett, nagy iramú, izgalmas összecsapást játszott egymással a két utánpótlás együttes. Szünetben még a rendkívül hatékonyan kosarazó Godwin Omenaka (31 pont - 15/17 mezőnyből -, 12 lepattanó, 2 blokk), Kozák Márton (19/3 pont, 4 eladott labda) és Tóth Bence (16/3 pont, 7 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően a vendég debreceni együttes vezetett. Szünet után, a harmadik negyedben egységesen, csapatként jól játszva, hatékony támadójátékot nyújtva, Polster Attila (24/15 pont, 8 lepattanó), Lukács Norbert (16/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Peringer Balázs (14 pont, 9 lepattanó), Lévi Kevin (12 pont - 2/2 dupla, tripla és büntető) és Papp Iván (10/3 pont, 4 gólpassz) vezérletével fordítottak a fehérvári fiatalok. Pár perccel a vége előtt visszaszerezte a vezetést a DEAC U23-as együttese, de a végjáték a hazaiaknak sikerült jobban.

Concordia Motax KC Pápa - Bajai Bácska FKE 55-62

Az első félidőben végig szoros volt az állás, nem eresztették egymást a felek, fej-fej mellett haladt a két együttes. A harmadik negyedben a Baja a Jakab Péter (15/9 pont, 7 lepattanó)-Pongó Martin (14/6 pont, 7 lepattanó)-Milos Vukicsevics (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) trió vezetésével valósággal "állva hagyta" a harmadik negyedben írd és mondd mindössze 3 pontra képes hazai csapatot. A lepattanózást amúgy 44-27-re megnyerő hazaiak elsősorban Ryan Cook (12 pont, 19 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Sonyák Béla (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó), Grebenár Péter (10 pont, 5 lepattanó), valamint a dupla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Murai Gábor (9 pont, 10 lepattanó) jóvoltából a záró etap közepén 1 pontra feljöttek. A felzárkózás azonban a jelek szerint túl sokat kivett a pápai játékosokból, így az utolsó 4 percet 6-0 nyerte és veretlen maradt a Baja.

SMAFC - Vásárhelyi Kosársuli 80-76

A fordulatos, kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően úgy vezetett 1 ponttal a Füzi Róbert (25/9 pont, 7 lepattanó), Kovács Benedek (16 pont, 18 lepattanó)-Czukor Bence (15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda)-Soós Bence (11/3 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) kvartett tagjainak eredményességére alapozó hazai együttes, hogy a félidő végén egy 6-0-lal jött föl 1 pontra a vásárhelyi együttes. A harmadik negyedben egyértelműen a SMAFC játszott fölényben, s 11 pontos előnnyel várhatta a záró etapot, ebben azonban érvényesülni látszott a vendégek "hosszabb" kispadja. A Hódmezővásárhely Béres Nándor (16/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Pavlovics Vuk (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Vas Péter (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet) vezérletével a 37. percben átvette a vezetést. A hazaiakban azonban volt még annyi lelkierő, hogy izgalmas végjátékban, az utolsó percben 6-ból 5 büntetőt értékesítve ellenfele fölé kerekedjenek, s elvegyék a vásárhelyi gárda veretlenségét.

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE 81-64

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Ekkor még partiban volt a hazaiakkal a meccs legértékesebb játékosa, Nárai Bence (24 pont, 13 lepattanó), Ivan Cubela (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), valamint Joó Tamás (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) ponterősségére építő, ezúttal a csapat előző meccsén remeklő horvát Dominik Herendic nélkül felálló nógrádi legénység. A második félidő elején "robbantott" az Óbuda, amely szédületes, 18-3-as "száguldást" bemutatva a Molnár Levente (16/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Takács András (14/3 pont, 8 lepattanó)-Keresztesi Dávid (12/6 pont, 4 lepattanó)-Ondima Olivér (10 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kvartett vezérletével eldöntötte a maga javára a találkozót, s ebbe az is "belefért" a hazaiaknak, hogy az utolsó 15 perc kiegyenlített játékot hozzon.

KTE-Duna Aszfalt - Újpest-MT 82-64

Az első 10 perc után távolról sem tűnt úgy, hogy biztos hazai sikerrel zárul az összecsapás. A nyitó etap közepén a Takács Gergely (15 pont, 3 szerzett labda)- Vida Zoltán (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) kettős vezette újonc újpesti együttes egy 15-2-es rohanást bemutatva tetemes előnyre tett szert. A folytatás azonban már egyértelműen a hazai gárda elképzelése szerint alakult. A tartalékos, a Surmann-fivéreket nélkülöző újpestiek képtelenek voltak megállítani Nikola Vukicsevicset (26/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), valamint Molnár Dánielt (25/9 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz), s a hazaiak kettejük eredményességére építve végül gond nélkül fektették kétvállra remekül kezdő ellenfelüket.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Tiszaújvárosi Phoenix KK 98-91

Látványos, kosarakban gazdag összecsapáson győztek a győriek, akik az első negyedben hatékony támadójátékuk, s jó dobóformájuk révén Gáll Dominik (28/21 pont, 3 gólpassz, 2 blokk), a két dupla-duplát elérő magas játékosuk, a frissen igazolt Rátvay Balázs (20 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Marton Domsitz (14 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), illetve Csaba György (10 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével 10 perc alatt 30 pontig jutva 9 pontos előnyt szereztek. A második etapban rendezte védekezését a Tiszaújváros, amely elsősorban Szabó Norbert (26/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), Gáspár Balázs (23 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk), Pongrácz Gergely (16/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kovács Zoltán (11/3 pont) jóvoltából szünetig 2 pontra feljött. A második félidő óriási dobópárbajt hozott, amelyből végül a hazaiak jöttek ki jobban. Rengeteg büntetőt dobhattak a játékosok, a hazaiak 10 (18/28, 64%), a vendégek pedig 15 (28/43, 65%) alkalommal hibáztak a vonalról. Amiben a legnagyobb különbség volt a felek között, az a triplamutató. Míg a hazaiak kifejezetten jól (12/27, 44%), a Tiszaújváros játékosai gyengén (3/19, 16%) dobtak távolról.