A Kecskeméti Kosárlabda Akadémia nyerte a fiú serdülő B döntőt
05
2018
2018. június 5.  |  15:30
Május 25. és 27. között, Pécsett rendezték a fiú serdülő országos bajnokság B döntőjét, méghozzá egyenes kieséses rendszerben.

Az első napon lejátszott négy negyeddöntő közül a Szolnoki Sportcentrum és a PVSK Nemzeti Akadémia összecsapása volt a legszorosabb. A hazaiak az első három negyedben megszerzett előnyüket eleinte tartották a negyedik felvonásban is, ám a Molnár Milos Nesztor (21 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda) vezette Szolnok Dundler Ferenc kosarával az utolsó előtti percben átvette a vezetést (89-88). A hátralévő bő egy percben a PVSK két büntetővel és egy duplával újra előnybe került, és meg is nyerte a meccset (89-92). A Dávid Kornél KA Bata Olivér (30 pont, 5 pattanó) és Simon Benedek (19 pont, 4 pattanó) vezetésével már a félidőben 27 pontos előnyben volt a Ságodi Róbert (33 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) vezette Vásárhelyi Kobrákkal szemben, végül 25-tel nyert (83-108).

A nem mindennapi dupla-duplát szállító Kőházi Bence (21 pont, 5 gólpassz, 10 szerzett labda) mellett több jó egyéni teljesítményre építő Kecskeméti KA a második felvonást leszámítva sokkal jobban játszott a Kaszások Akadémiánál, itt 35 pont lett a végén a differencia (82-47). A Szabadfi Márk (19 pont, 6 gólpassz) és Árva-File Balázs (11 pont, 11 pattanó, 4 blokk) vezette OSE Lions pedig három negyed után még jobban állt a Kosárlabda Akadémia Pécs csapatánál, egyetlen pont volt a különbség a két gárda között, de a Merkl Barna Márton (23 pont, 8 pattanó), Németh Benedek (21 pont, 6 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Pifkó Bálint (23 pont, 6 pattanó, 7 szerzett és 8 eladott labda) trió vezette hazaiak a végjátékban ellenfelük fölé kerekedtek, és végül 8 ponttal nyertek - 76-74-nál még az Oroszlánynál volt az előny a 38. percben, utána lett a vége 85-77 a Pécsnek.

A negyeddöntők eredményei

Szolnoki Sportcentrum/A - PVSK Nemzeti Akadémia/A   89-92
Vásárhelyi Kobrák - Dávid Kornél KA/A   83-108
Kecskeméti KA/A - Kaszások Akadémia   82-47
Kosárlabda Akadémia Pécs/A - OSE Lions/A   85-77

Szombaton a keresztjáték küzdelmei következtek. Az 5-8. helyekért rendezett első összecsapáson a Szolnok 16 ponttal bukta el a második felvonást a Ságodi Róbert (24 pont, 7 pattanó) vezette Vásárhelyi Kobrák ellen, de a másik három negyedet megnyerte, az utolsó játékrészt 33-7-re, így Vincze Roland (26 pont) vezetésével végül nagyobb izgalmak nélkül győzött (81-64). Az Orbán Patrik (23 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) vezette Kaszások Akadémia egyetlen negyedben sem tudott 10 ponton belül maradni a leginkább a Szabadfi Márk (25 pont), Kicsák Miklós (20 pont, 4 szerzett labda), Linczmaier Gergő Máté (19 pont, 9 pattanó) trióra építő OSE Lionsszal szemben, 47 pontos különbség lett a vége az oroszlányiak javára (72-119).

Az első elődöntőben a Dávid Kornél KA a fordulás után, a 17 ponttal megnyert harmadik negyedével döntöttel el a PVSK Nemzeti Akadémia elleni találkozóját, pont ennyivel bizonyult végül jobbnak a Simon Benedek (23 pont, 5-5 pattanó és eladott labda), Bundik Bálint (10 pont, 8 pattanó) és Bata Olivér (20 pont, 5 pattanó) vezette székesfehérvári alakulat (74-91). A második elődöntőben pedig a Kecskeméti KA 14 pontos előnyre tett szert az első félidőben a Kosárlabda Akadémia Péccsel szemben, ezt pedig meg is őrizte a második 20 perc során, 64-50 lett a végeredmény.

Kecskeméti KA/A - Kosárlabda Akadémia Pécs/A   64-50

A vasárnapi helyosztók közül a hetedik helyért rendezett összecsapáson a Kaszások Akadémia a 22 pontos Vasali Mátyás és a 17 pontos Dobossy Pál vezetésével kettő ponttal múlta felül a Vásárhelyi Kobrákat, akiknél újfent az a Ságodi Róbert emelkedett ki, aki ezúttal 39 pontig jutott. Az ötödik helyért rendezett mérkőzést szinte végig a kezében tartotta a Kicsák Miklós (25 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda), Mester Ákos (14 pont, 4 pattanó), Szabadfi Márk (11 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz) és Árva-File Balázs (13 pont, 12 pattanó) vezette OSE Lions, amely 21 ponttal verte a leginkább Molnár Bálint (16 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda) játékára építő Szolnoki Sportcentrumot.

A harmadik helyért a két pécsi gárda csapott össze egymással, de a találkozó gyorsan eldőlt az első negyedet 31-7-re megnyerő Kosárlabda Akadémia Pécs javára, amelynél hatan értek el legalább 16 VAL-t és öten 12 pontot, ezzel pedig a PVSK Nemzeti Akadémia nem tudta felvenni a lépést - a végére 38 pont lett a differencia (59-97). A fináléban a Salánki Fülöp (11 pont, 6 pattanó), Mári György József (6 pont, 12 pattanó), Rácz Dávid (9 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), illetve Kőházi Bence (17 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) vezette Kecskeméti KA 15 ponttal nyerte a Dávid Kornél KA elleni második felvonást, innen pedig már nem volt visszaút. A Kertész Dávid (12 pont, 14 pattanó) vezette székesfehérváriak egyszer, a 35. percben még visszakapaszkodtak 6 pontra (54-60), de ennél közelebb már nem értek, így a kecskemétiek lettek az országos kilencedikek a B döntő megnyerésével (64-74).