A MAFC és a rendező Szolnok is szépen zárta az EYBL-tornát
29
2018
2018. január 29.  |  07:00
KK Mladost Zemun - MAFC 74-81

Az 1-1-gyel álló MAFC a nyeretlen Mladost Zemun ellen kezdte a napot. Az első pár perc kiegyenlített játékát követően Herló György és Réti Géza vezetésével meglépett a magyar együttes az első negyed második felében, és a 12. percben már 16 pontos előnyben volt 14-30-nál. A belgrádi alakulat megpróbált visszajönni a meccsbe még az első félidőben, és a nagyszünetre meg is felezte a hátrányát (33-41). A fordulás után Srdan Popovic kosaraival egyetlen pontra csökkent a távolság 44-45-nél, a MAFC azonban Szombati Tamás és Turi Gergely révén újra 10 pontra növelte előnyét, és a befejező szakasz előtt 17-tel ment. A Popovic (15 pont, 5 gólpassz) és Nikola Mircic (13 pont, 8 pattanó) vezette szerbek kozmetikázni tudtak ugyan a végeredményen, de fordítani nem volt esélyük, 81-74-re győzött a MAFC. A magyar alakulatból Herló (20 pont, 6 pattanó, 6 gólpassz) és Turi (13 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) voltak a legjobbak.

Stellazzurra Basketball Academy - Szolnoki Sportcentrum 68-39

A rendező szolnokiak legnehezebb fellépésük elé néztek, hiszen az egész sorozatban hibátlan Stellazzurra Roma ellen kellett pályára lépniük. Az olaszok eléggé kiemelkedtek a mezőnyből, így az, hogy csak 10 pont volt a különbség egy negyed után, egyáltalán nem tűnt rossz eredménynek, a második felvonásban pedig, 28-10 és egy időkérést követően volt egy kifejezetten jó szakasza is a magyar csapatnak, amelyben Abraham Arabo, Bella Ádám és Csornai Bence vezetésével jobban is teljesítettek ellenfelüknél, mindössze 11 pont volt a hátrányuk a félidőben (35-24). A fordulás után aztán gyorsan 20 pontosra növelte előnyét a Stellazzurra Academy, és bár a végén 29 pontos vereséget szenvedett Honti Viktor csapata (68-39), jó erőfelmérő volt ez a szolnokiaknak, és kimondottan ez volt az egyik céljuk ezen a megmérettetésen. A Szolnoknál Arabo (8 pont, 14 pattanó) főleg a legpattanózásával tudta magára felhívni a figyelmet, a győztes legjobbja pedig Yannick Nzosa volt (15 pont, 11 pattanó, 3-3 gólpassz, blokk, szerzett és eladott labda).

Sykky - Bayern München 66-116

Nem történt meglepetés a harmadik találkozón, miután a Bayern nagyon könnyedén győzte le a nyeretlen Sykky együttesét. Az első negyed első felében még kiválóan játszottak a finnek, tapadtak ellenfelükre, és az első félidő végét is megnyomták a 21 pontot és 9 pattanót szerző Mikko Savolainen vezetésével, csak 14 pontos volt ekkor a hátrányuk. A fordulás után azonban egyértelműen a bajorok akarata érvényesült, végig növelni tudták fórjukat, amely végül kerek 50-nél állt meg (66-116). A németeknél rengeteg jó teljesítmény volt, Darian Djukic (23 pont, 9 pattanó) és Arian Culum (23 pont) voltak a legeredményesebbek.

MBA Prievidza - USK Praha 70-60

Az 1-2-vel álló Prievidza a 2-1-es prágaiakkal nézett farkasszemet, de úgy tűnt, hogy ez a találkozó simán a szlovákoké lesz, miután a 22. percre 21 pontos fórt építettek ki maguknak (41-20). A csehek ezt követően ébredtek, és előbb feljöttek 10 pontra, majd 49-36 után elkezdtek még tovább zárkózni, egészen 5 pontig megközelítették ellenfelüket a 33. percre (55-50). Itt kapcsoltak megint egy kicsit feljebb a szlovákok, akik végül 10 ponttal nyertek (70-60) a statisztikai lapot rendesen megtöltő Patrik Lukac (29 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 7 szerzett, 8 eladott labda) és a 18 pontos Dominik Mojzis vezetésével. A túloldalon messze kiemelkedett Kristian Kocab, aki 14 pontja mellett 34 pattanót is jegyzett, amiből 15 a támadópalánk alatt született.

Szolnoki Sportcentrum - KK Mladost Zemun 69-48

A Rómától vereséget szenvedő házigazda a nyeretlen belgrádiak ellen zárta a tornát, és bár az első negyed második felében vezetett már a magyar alakulat, 10 perc játék után 2 pont volt mindössze a két fél közötti differencia (20-18). A második felvonástól, annak is leginkább a második felétől kezdve kezdett egyre jobban ellépni Honti Viktor együttese - a félidőbeli 11 pontos előnyük gyorsan 20 pont környékére nőtt, onnantól kezdve pedig már végig kézben tartotta a meccset a Bella Ádám (17 pont, 8 pattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Abraham Arabo (5 pont, 11 pattanó), Csornai Bence (17 pont) és Verba Szabolcs (10 pont, 8 pattanó) vezette Szolnok, amely végül sima, 21 pontos diadalt aratott, így 3-1-gyel zárta ezt a tornát is. A belgrádiaknál Dario Radojcic (11 pont, 7 pattanó) volt a legeredményesebb.

MAFC - Soproni Sportiskola 70-65

Két magyar csapat kifejezetten jó és hullámzó ütközete zárta a szolnoki tornát. A MAFC és a Sopron pillanatokra sem tudta teljes mértékben uralni a találkozót, mert hol az egyik csapatnak volt 4-5 jobb perce (vagy akár hosszabb periódusa is), hol a másiknak, döntő csapást azonban nem tudtak egymásra mérni. A végjátékra még a Sopron fordult 60-59-es vezetéssel, ezt követően azonban jött az utolsó percekben nagyot játszó Szombati Tamás (12 pont) és az egész mérkőzés legeredményesebb játékosa, Herló György (24 pont), az itt megszerzett minimális fórt pedig végig tudta vinni Szombati vezetésével a MAFC (70-65). A győztesnél Frey Hunor (12 pont, 8 pattanó) és a mezőnyben nagy munkát végző Réti Géza (6 pont, 11 pattanó, 3 gólpassz, 5 szerzett labda) voltak még a legjobbak között, míg a Sopronnál Csátaljay Barna majdnem tripla-duplát szállított (15 pont, 12 pattanó, 9 gólpassz, 7 eladott labda), de Tabajdi Tege (10 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda), Schöll Richárd (13 pont) és Simon Balázs (13 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) is jól játszottak.

Az EYBL szolnoki állomásán tehát a Stellazurra Basketball Academy nyerte 4-0-s összesítéssel, az olaszok pedig a két helyszín alapján 8-0-val hozták le az . A Szolnoki Sportcentrum 3-1-gyel zárta a hazai rendezésű eseményt és 6-2-t tud felmutatni összességében, a MAFC pedig ugyanilyen mutatókat tud felmutatni. A Bayern München is 3-1-et hozott Szolnokon, de nekik összesítésben ez 4-4-hez elég, és a két torna eredményét összeadva ennyivel áll a most 2-2-t hozó MBA Prievidza is. Az USK Praha hazai pályán egyetlen meccset sem nyert, így a mostani 2-2-vel 2-6-ra módosult a mérlegük, a Soproni Sportiskola pedig a mostani 1-3-mal ugyanilyen mérleggel áll. A Sykky és a KK Mladost Zemun nem tudtak egyetlen mérkőzést sem behúzni - a finnek így összesen 1-7-es mutatót hoztak, a belgrádiak viszont egy 3-1-es torna után így végül 3-5-tel végeztek.