Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 21. forduló
29
2017
2017. március 29.  |  01:43
A Szeged fölényesen verte a DEAC együttesét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjának rangadóján. A Nyíregyházának egy igazán jó negyed elég volt a MAFC otthonában a magabiztos győzelemhez. A nyugati csoportban a BKG lefagyott a negyedik negyedre, amelyben mindössze 2 pontot dobott, így kikapott Tatabányán, a BEAC fiataljai pedig megizzadtak az Ajka ellen.

KELETI CSOPORT

NKE SE - Kiss Lenke KS 38-81 (7-21, 10-17, 10-22, 11-21)

A Nagy Andrea (18/6 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda), Orosz Anett (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) Szabó Enikő (12/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) trió vezette vendégek végig irányítva a játékot fölényes győzelmet arattak a hazai együttes ellen, a vendéglátó NKE csapatában Varga Zsófia (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) időnkét magára maradt a kosárszerzésben, egyedül ő jutott 10 pont fölé.

MAFC - Nyíregyházi Kosársuli 61-78 (11-16, 13-27, 19-16, 18-19)

Csupán a második negyedben játszott nagy fölényben a favorit Nyíregyháza, ám ez is elég volt a Papp Klaudia (28/15 pont, 7 lepattanó, 9 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), az ezúttal aránylag féken tartott Farkasinszki Orsolya (11 pont, 8 lepattanó), valamint Hidas Réka (10/6 pont, 12 lepattanó) vezette vendégeknek a biztos győzelemhez. A jól küzdő, s helyenként jól is játszó hazaiaktól Abaházy Anna (14 pont, 4-4 lepattanó és blokk), valamint Tápai Andrea (13/9 pont, 3 lepattanó) játéka emelkedett ki.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KS 76-71 (12-19, 24-14, 23-21, 17-17)

Fordulatos, színvonalas játékot hozott az alsóházi rangadó, amelyet elsősorban Szabó Enikő (18/15 pont, 5 lepattanó, 7-7 szerzett labda és gólpassz), Nagy Andrea (14 pont - 19 mezőnykísérlet - 18 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Básti Gabriella (11/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 8 lepattanó), valamint Nagy Zsófia (10 pont, - 15 mezőnykísérlet - 11 lepattanó) eredményessége révén a vendégek kezdtek jobban. Lehet, később kijött rajtuk a hétközi NKE elleni összecsapás fáradtsága, Baczuk Virág (20/6 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Munkácsi Éva (17 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Dávid Dóra (13/3 pont) és Bozsó Katica (10/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) vezérletével átvette az irányítást s remek második negyedével fordított a Szolnok. A 3. negyedben ,ár 10 ponttal is vezettek a hazaiak, de a fővárosiaknak volt tartásuk, a hajrában 3 pontra feljöttek, de a kritikus pillanatokban a hazaiak újítani tudtak, s egy élvezetes mérkőzésen tudtak győzni. Hiába nyerte a lepattanó csatát 61-49-re a Kiss Lenke KS, osztottak ki több gólpasszt (23-12), s adtak el kevesebb labdát (16-28) játékosai, mint a hazaiak, a Szolnok jobb dobóteljesítményével (23/50, 46% ill. 24/91, 26,37%) ezt ellensúlyozni tudta.

Szegedi KE - DEAC 67-44 (17-11, 16-7, 15-8, 19-18)

Az első három negyedben a Tóth Cecília (18 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Radócz Fanni (17 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) egyértelműen a vendéglátó szegedi együttes akarata érvényesült a rangadón a tartalékos debreceniekkel szemben, akiktől egyedül  Vida Anna (11/3 pont, 4 lepattanó) nőtt föl a feladathoz, így váratlanul nagy különbségű, de teljesen megérdemelt szegedi siker született.

NKE SE - Vasas Akadémia 56-96 (11-18, 17-29, 10-27, 18-22)

A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszott a Tóth Orsolya (22/6 pont, 11 gólpassz), Farkas Fanni (20/6 pont, 13 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Solymosi Noémi (19 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Bernáth Réka (19/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz) négyesfogat által húzott vendég Vasas, amely ennek köszönhetően a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott.  Hazai részről két Vasas kötődésű játékos emelkedett ki, Kulcsár Bianka 18/12 ponttal - 23 mezőnykísérletből - 4 lepattanóval és 3 eladott labdával, Martina Aho pedig 14 ponttal, 5 lepattanóval, 4-4 gólpasszal és szerzett, valamint 3 eladott labdával zárt.

MTK - Aluinvent DVTK Miskolc U23 49-65 (14-17, 13-13, 7-22, 15-13)

A szoros első félidő után a 3. negyedben Bach Boglárka (16/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kalocsai Dorina (16 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) és Sikora Emőke (10 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével a diósgyőri fiatalok eldöntötték a maguk javára a két utánpótlás csapat összecsapását.  Hazai részről Wéber Fruzsina (12/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és szerzett labda) játéka emelkedett ki.

NYUGATI CSOPORT

Szombathelyi Egyetem - Bajai Női Kosárlabda Klub 57-88 (16-23, 14-23, 14-23, 13-19)

A vendég bajaiak a Ferencz Andrea (31/15 pont, 11 lepattanó, 6-6 szerzett labda és gólpassz)-Kovács Dóra (25/ 3 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda) duó vezérletével - Kajtár Dóra 12/3, Hilcz Alexa 10/6, Kucsora Réka 10 pontig jutott - végig kontrollálták a találkozót és magabiztos győzelmet arattak a  Gusztafik Lilla (21/9 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) és Uszkai Dóra (12 pont, 7 lepattanó) vezette vendéglátó szombathelyiek ellen.

Ajka - BKG DSE 62-59 (17-9, 12-15, 15-21, 18-14)

Fordulatos mérkőzésen a jobban kezdő, csapatként jobban működő Ajka Fabini Borbála (14 pont, 6 lepattanó), Zólyomi Karina (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 eladott labda), Csikász Anna (12 pont, - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Balsay Anna (11/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) és Balsay Rita (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményességére építve legyűrte az extra teljesítményt nyújtó Ruttner Réka (18 pont, 22 lepattanó, 3 eladott labda) és Majsai Melinda ( 15/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) vezette, három negyed után még előnyben lévő szigetszentmiklósiakat.

TFSE - Kanizsai Vadmacskák 84-50 (16-16, 12-10, 20-12, 26-12)

A Fuisz Viktória (24/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Fekete Csilla (9/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda 5 gólpassz) vezette vendég kanizsaiak az első félidőben tudták tartani a lépést az éllovassal. Szünet után Mányoky Judit (23/21 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Német Alma (12 pont 3 eladott labda) és Varga Barbara (10 pont, - 14 mezőnykísérlet - 15 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével már egyértelműen a TF akarata érvényesült, s végül fölényes hazai siker született.

Tatabányai KC - BKG DSE 52-43 (13-12, 15-15, 13-14, 11-2)

Három negyeden át fej-fej mellett haladt a Sipos Mirjam (20/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 6 eladott labda)  és Hevesi Mercédesz (13-13 pont és lepattanó) vezette Tatabánya, valamint az inkább a csapatmunkára, azon belül pedig Németh Nóra (9/3 pont, 11 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Majsai Melinda (9/6 pont, - 13 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) eredményességére építő BKG csapata.  A záró szakaszban a vendégek - írd és mondd - két pontot dobtak, így a jobban hajrázó Tatabánya győzött.

Tatai SE - PINKK SE 54-88 (19-21, 19-28, 12-19, 13-20)

Az első negyedben a Lendér Lilla (22/6 pont, 10 lepattanó)-Kiss Judit (10/6 pont, - 15 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezérletével a hazai együttes még tartotta a lépést a PINKK csapatával, a második negyedtől azonban Benke Sára (25/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda), Szabó Dóra (22/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), a tripla-dupla közelében teljesítő Sánta Petra (17/3 pont, 10 lepattanó,  4 szerzett, 3 eladott labda, 9 gólpassz) és Zsilinszky Lilla (17/6 pont, 12 lepattanó) révén fölénybe került a baranyai társulat és biztosan nyert.

ELTE-BEAC Újbuda - Ajka 72-64 (20-15, 24-22, 15-12, 13-15)

Gocsmann Ágota (25/6 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda) és Lelik Réka (16 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) ponterősségére alapozva szinte végig vezettek a BEAC fiataljai, ám az ajkaiak Csikász Anna (18 pont, 7 lepattanó), Zólyomi Karina (17/3 pont - 22 mezőnykísérlet - 6 eladott labda) és Fabini Borbála (10 pont, - 17 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével nem adták olcsón a bőrüket, végig  tapadtak a hazaiakra, és alaposan megnehezítették a dolgukat, ami dicséretes, de az igazán nagy bravúrra nem volt esélyük.