Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 18. forduló
01
2017
2017. március 1.  |  04:02

A múlt hét végi forduló szenzációját a Szeged szolgáltatta a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban a keleti éllovas Nyíregyháza magabiztos, 25 pontos legyőzésével. A nyugati csoportban a Tatabánya nagy különbségű győzelmet aratott a BEAC fiataljai ellen, ám az egyetemiek erősen tartalékos összeállításban léptek pályára.

Az óriásölő PINKK SE a BEAC fiataljai elleni korábbi bravúrja után a múlt hét végén Benke Sára vezérletével (képünkön) a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság egyetlen veretlen csapatát, a TFSE együttesét is elkapta.

Keleti csoport

Szegedi Kosárlabda Egylet - Nyíregyházi Kosársuli 79-54 (18-13, 23-14, 14-12, 24-15)

Minden negyedet megnyerve aratott a rangadón váratlanul magabiztos győzelmet a Szeged, amely elsősorban annak köszönhette fölényes sikerét, hogy 30 ponton tartotta a Papp Kaludia (19 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda)-Farkasinszki Orsolya (11-11 pont és lepattanó) duót. Szegedi részről kiemelkedett Jáhni Zsófia (21 pont - 10/13 mezőnyből - 16 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz, 4 blokk) játéka, de Tóth Cecília (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth Zsanett (10/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Radócz Fanni (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) is sokat tett a magabiztos hazai sikerért. Lepattanózás tekintetében 51-30-ra, gólpasszok vonatkozásában pedig 23-4-re múlta fölül az éllovast a Szeged.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - MAFC 72-48 (13-10, 16-9, 20-11, 23-18)

Különösen a két középső negyedben domináltak a minden negyedet megnyerő miskolci fiatalok, akik Sikora Emőke (16 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Vasas Orsolya (13 pont, 5 lepattanó) és Schmidt Gréta (12/3 pont) vezérletével magabiztos győzelmet arattak. A  vendégektől Fülep Csilla 11/9 ponttal és 4 lepattanóval, Horváth Enikő pedig 10 ponttal, 2-2 lepattanóval és szerzett, valamint 4 eladott labdával zárta a találkozót.

Kiss Lenke KS - DEAC 52-65 (16-18, 5-19, 12-15, 19-13)

Magassági és a palánkok alatti erőfölényét fölényét kihasználva a második negyedben Földvári Andrea (22 pont, 16 lepattanó), Foltin Bianka (13 pont, 11 lepattanó) és Szendrei Fruzsina (10/3 pont), valamint a nagy mezőnymunkát végző Gál Annamária (3 pont, 8-8 lepattanó, gólpassz és eladott labda) vezérletével eldöntötte az összecsapást a maga javára az erősen tartalékos, a lepattanó harcot 55-34-re megnyerő debreceni együttes. A fővárosiak közül egyedül Szabó Enikő (14/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 53-85 (21-22, 7-17, 12-27, 13-19)

Bár a lepattanózást 58-42-re megnyerte, a gyenge dobóformát kifogó, 38 labdát eladó Szolnok Munkácsi Éva (13/3 pont, 9-9 lepattanó és eladott labda) és Bozsó Katica (11/9 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) vezérletével csupán az első negyedben volt partiban a kecskemétiekkel. A vendégek a második negyedtől Farkas Petra (28/3 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Murár Fanni (17/9 pont), Burján Bianka (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz) és Pogány Vivien (10 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) jó és eredményes játéka jóvoltából egyértelműen irányították a játékot, s végül fölényes győzelmet arattak.

MTK - NKE SE 92-58 (22-19, 24-12, 17-6, 29-21)

Ez a mérkőzés is csupán az első negyedben volt szoros, a második szakasztól a Jankó Flóra (19 pont, 6 lepattanó), Horváth Anna (18 pont, 5 lepattanó) Aradi Zsanett (13 pont), Tarnai Kata (12 /3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz. 4 szerzett labda) kvartett vezetésével rákényszerítette akaratát a Vágvölgyi Fanni (12/3 pont), Hercze Szandra  (11 pont), Gaál Edina (8 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) vezette NKE együttesére.

Nyugati csoport

PINKK SE - TFSE 71-60 (7-19, 23-16, 18-15, 23-10)

Esélyeshez méltó, magabiztos játékkal 12 pontos előnyt szerzett az első negyedben a Mányoky Judit (16/12 pont - 19 mezőnykísérlet, 7 eladott labda), Németh Alma (13 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda), Varga Barbara (10 pont, 15 lepattanó), Miháczi Diána (9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett által vezérelt TFSE. Aztán fokozatosan kezdett kicsúszni a veretlen éllovas kezéből a meccs, a PINKK pedig vérszemet kapott, s Benke Sára (22/6 pont - 10/10 büntető), Szabó Dóra (16/12 pont, 7 gólpassz) és Sánta Petra (14 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) vezetésével a 3. negyed végére 1 pontra feljött, a záró negyedben pedig szinte állva hagyta a széteső, gyengén dobó TFSE csapatát, talán az egész bajnokság legnagyobb meglepetését okozva.

Tatai SE - BKG DSE 46-54 (16-12, 9-11, 9-11, 12-20)

Jobban kezdett a Lendér Lilla (19/9 pont, 7 lepattanó)-Takács Emese (12 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz) duó vezette Tata, ám a záró szakaszra döntetlen állással fordultak a felek. A hajrát a vendég szigetszentmiklósiak bírták jobban, akik Ódry Anita (11/3 pont, 4 gólpassz, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Majsai Melinda (9/3 pont, 7 lepattanó) és Ruttner Réka (8 pont, 15 lepattanó) vezérletével - köszönhetően többek között annak, hogy a lepattanó harcot 58-31-re nyerték - felülkerekedtek, s győztek.

Dávid Kornél KA-Szombathelyi Egyetem 73-67 (15-18, 23-7, 20-17, 15-25)

Egy nagyon jó negyed - jelesül a második - elég volt ahhoz a Balsay Dalma (17 pont, 11 lepattanó), Müller Melinda (13 pont, - 17 mezőnykísérlet- 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Pap Regina (12 pont, - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) négyes fogat húzta fehérvári együttesnek hogy nyerjen. A remekül küzdő szombathelyiek a végén Gusztafik Lilla (19/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 6 eladott labda), Szabó-Haklits Zsuzsa (16/6 pont, 5 eladott labda) és Simon Cintia (12 pont, 6-6 szerzett és eladott labda) vezérletével a hajrában 4 pontra felzárkóztak, de fordítani nem tudtak.

Bajai NKK - Ajka 62-71 (16-19, 16-14, 4-20, 26-18)

Ezt a találkozót is egy egyoldalú negyed döntötte el. A félidőben 1 ponttal vezető, Zólyomi Karina (24 pont - 26 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Balsay Anna (13 pont,- 14 mezőnykísérlet -  23 (!)  lepattanó, 8 szerzett labda) Fabini Borbála (10 pont, - 16 mezőnykísérlet - 13 lepattanó), Balsay Rita (9 pont, 20 mezőnykísérlet - 19 lepattanó) kvartett vezérelte vendég ajkaiak a harmadik negyedben szinte levegőt sem engedtek a házigazda bajaiaknak, akik a végén Ferencz Andrea (27/12 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda), Szöllösy Boglárka (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint Mojzes Gina (8 pont, 14 lepattanó) jóvoltából 10 ponton belülre kerültek, de szorossá tenni nem tudták a találkozót. 50 lepattanóval egy csapat többnyire nyerni szokta - nem ritkán fölényesen - a lepattanóharcot. Ezen a meccsen a hazaiak éppen félszáz a gyűrűről lecsorgó labdát kaparintottak meg, viszont a vendégek 76-ig jutottak, s a remek lepattanózásra nagy szükségük volt az ajkaiaknak az újabb győzelemhez.

Tatabánya - ELTE-BEAC 79-25 (25-6, 18-8, 17-4, 19-7)

Végig nagy fölényben játszott a Hevesi Mercédesz (20 pont, 6 lepattanó), Tolnai Kinga (12/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Szamosi Rita (11/9 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 9 gólpassz), Pénzes Kitti (11/3 pont, 12 gólpassz) és Csicsai Kata (10 pont, 5 eladott labda) vezette Tatabánya, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a BEAC második csapata ezúttal - 1-2 kosaras hölgyet leszámítva - nem az NB I-es kerettel készülő játékosaival állt fel, hanem több 15-16 éves ifjú kosarassal, akik nem tudták megakadályozni az erősebb, tapasztaltabb játékosok alkotta Tatabánya fölényes sikerét. A vendégek legeredményesebb játékosa, Tarnai Klára 6 ponttal, 4 lepattanóval, 3-3 szerzett és eladott labdával zárta a mérkőzést.