Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 16. forduló
14
2017
2017. február 14.  |  00:28

Papírforma fordulón jutott túl a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság mezőnye. Az esélyes együttesek többnyire könnyedén nyertek - kivéve a BEAC fiataljai, akik alaposan megszenvedtek a sikerért a BKG DSE ellen.

KELETI CSOPORT

Szolnoki MÁV SE - DEAC 47-71 (7-20, 13-17, 11-14, 16-20)

Az előző fordulóban súlyos sérülést szenvedő, a debreceni együttesből vélhetően hosszú hetekre kieső Göttlinger Anna nélkül sem okozott különösebb nehézséget a DEAC-nak a Foltin Bianka (19 pont, 6 lepattnó), Földvári Andrea (14 pont, 11 lepattanó), Vida Anna (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet - , 11 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Gál Annamária (9 pont,10 lepattanó) kvartett vezérletével magabiztos rajt-cél győzelmet aratni Szolnokon. Hazai részről Dávid Dóra volt a legeredményesebb, 14 pontjával, Bódi Bettina 8/6 pontig jutott, Ratkay Kitti pedig 6 pontja mellé 11 lepattanót szerzett.

Kecskeméti KC - Vasas Akadémia 72-96 (22-27, 20-22, 12-24, 18-23)

A látványos, kosarakban igen gazdag első félidőben még Pogány Vivien (27 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), a roppant sokoldalúan játszó Kálló Dóra (17/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Révész Boróka (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 3-3 szerzett és eladott labda és gólpassz), valamint Gaál Mercédesz (10 pont) eredményes játéka révén kitűnően tartotta magát az erősen tartalékos hazai együttes. Az összecsapás a 3. negyedben dőlt el, Solymosi Noémi (24 pont, 7 lepattan), Dombai Réka (20 pont, 6 lepattanó), Tóth Franka (13/3 pont, 8 lepattanó), Dobos Ágnes (10 pont, 8 lepattanó) és Bernáth Réka (10 pont) vezérletével elhúzott, s végül biztos győzelmet aratott a lepattanózást nagy fölénnyel, 49-29-re nyerő Vasas.

Szegedi KE - MAFC 83-50 (24-9, 24-14, 21-12, 14-15)

Radócz Fanni (21/3 pont, 7 lepattanó) vezérletével, a nagy mezőnymunkát végző Vári Zita (11 pont, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Horváth Zsanett (11 pont, 4 szerzett labda) és Jáhni Zsófia (11 pont, 6 lepattanó) hatékony segítségével már az első félidőben eldöntötte a találkozót a Szeged, az Abaházy Anna (14 pont, 12 lepattanó) és Horváth Enikő (14 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette MAFC csak a záró szakaszban - amikor már régen eldőlt a meccs - tudott felnőni a feladathoz.

Aluinvent DVTK Miskolc - NKE SE 71-27 (25-6, 15-8, 15-7, 16-6)

Végig egyoldalú mérkőzésen Sikora Emőke (12 pont, 9 lepattanó), Bach Boglárka (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kalocsai Dorina (11/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Vörösházi Jázmin (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezérletével a diósgyőri fiatalok kiütéses győzelmet arattak. A betegségek, sérülések sújtotta vendégek elég vérszegény támadójátékkal rukkoltak ki, Galli-Hirling Borbála 8-8 ponttal és lepattanóval, Varga Zsófia pedig 8 ponttal és 7 lepattanóval zárta az összecsapást, amelyen a vendégek 27 labdát adtak el.

Kiss Lenke KS - Nyíegyházi Kosársuli 61-86 (16-23, 20-22, 16-24, 9-17)

Nem adta olcsón a bőrét a Szabó Enikő (13/9 pont, 6 lepattanó)-Kozma Renáta (10/6 pont) kettős vezette KLKS, de igazán szoros meccset játszani nem volt esélye a hihetetlen dupla-duplát szállító Farkasinszki Orsolya (31 pont, 28 lepattanó, 4 gólpassz), Páll Vivien (15 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 9 eladott labda, 4 gólpassz), Papp Klaudia (14/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Takács Anna (12 pont), valamint Fekete Dóra (10 pont, 7 gólpassz) vezette éllovas nyíregyháziak ellen.

NYUGATI CSOPORT

Kanizsai Vadmacskák Szombathelyi Egyetem 88-43 (16-5, 21-13, 28-12, 23-13)

7 perc alatt eldőlt a nyugati derbi, ekkor 16-3-ra vezetett a Zsámár Lili (19 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Fuisz Viktória (17/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Fekete Csilla (16/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda,9 gólpassz), Baa Dominika (14 pont) négyesfogat által húzott nagykanizsai együttes. A vendégek a folytatásban is csupán rövid időszakokra nőttek fel ellenfelük szintjére, kosárra egyedül igazán veszélyesen csak Plózer Petra (16 pont, 9 lepattanó) játszott a szombathelyieknél. A csapatjáték sokkal gördülékenyebb, folyamatosabb volt a hazaiaknál, s ezt jól jelzi, hogy a Vadmacskák gólpasszok tekintetébe 26-8-ra múlta fölül ellenfelét.

A 10. fordulóból elhalasztott mékőzésen:

PINKK SE - Tatai SE 88-68 (19-20, 25-15, 20-16, 24-17)

Egy negyed után még a lepattanózást  46-37-re megnyerő, a Kiss Judit (21/15 pont, 8 gólpassz), Takács Emese (16/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), Sudár Eszter (11/6 pont, 6 lepattanó) trió által vezérelt tatai együttes vezetett. A második negyedtől azonban az igen jó dobóformát kifogó Szabó Dóra (30/18 pont, - 6/10 tripla, 8 lepattanó),  az eredményesen és hasznosan kosarazó Benke Sára (28/9 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 4 eladott labda), valamint Zsilinszky Lilla (20 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) vezérletével a PINKK átvette az irányítást, s végül biztos győzelmet aratott.

Dávid Kornél KA - Ajka 74-85 (23-13, 17-23, 21-25, 13-24)

Pap Regina (19 pont, 6 lepattanó), Balsay Dalma (15 pont, 9 lepattanó), Rozsics Teodóra (13 pont - 16 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Laufer Gabriella (12 pont, 9 lepattanó) vezérletével a jól kezdő hazaiak 10 pontos előnyt szereztek az első negyedben. A folytatás azonban az ajkai együttesé volt. A vendégek Zólyomi Karina (27/3 pont, 5 lepattanó), Fabini Borbála (20 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Balsay Anna (17 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Balsay Rita (15 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) révén szívós munkával a 3. negyed végére ledolgozták hátrányukat, s a záró szakaszban lendületben maradva végül a maguk javára fordították a színvonalas összecsapást.

Tatabányai KC - Bajai NKK 83-50 (14-11, 27-4, 16-21, 26-14)

A második negyed lehengerlő játékának köszönhetően Csicsai Kata (22/9 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Sipos Mirjam (18/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Hevesi Mercédesz (15 pont, 5 lepattanó) és Pénzes Kitti (13/3 pont, 16 lepattanó) vezérletével könnyed, magabiztos győzelmet aratott a Tatabánya a Kovács Dóra (13 pont, 5 lepattanó), Mojzes Gina (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) és Ferencz Andrea (9 pont - 12 mezőnykísérlet) vezette, gyenge dobóformát kifogó bajaiak ellen.

ELTE-BEAC Újbuda - BKG DSE 53-50 (13-9, 12-11, 14-14, 14-16)

Ahogy pár hete a TFSE, most a BEAC-fiatalok dolgát is alaposan megnehezítette a szigetszentmiklósi együttes. A találkozó előtti napon Miskolcon az élvonalban hősiesen helytálló, a Magyar Kupa győztes otthonában 37 percig partiban lévő egyetemi együttes játékosai nem igazán tudtak felpörögni erre a találkozóra. A jól küzdő vendégek Majsai Melinda (18/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Ruttner Réka (11 pont, 14 lepattanó) révén végig szorossá, kiegyenlítetté tudták tenni az összecsapást,  az utolsó percben 1 pontra feljöttek, de a végén Suppán Anna és a legjobb BEAC-játékos, Lelik Réka (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) büntetői bebiztosították a hazai sikert.