Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 12. forduló
11
2017
2017. január 11.  |  02:24

Hamar beindult a nagyüzem 2017-ben a női másodosztályban. A Kinizsi utcában remek házi rangadót vívott egymással a Kiss Lenke KS és a MAFC, a TF-pályán pedig kétszeri hosszabbítás után őrizték meg veretlenségüket Németh Almáék.

KELETI CSOPORT

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Szegedi KE 46-40 (12-9, 15-8, 8-8, 11-15)

Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben szerzett 10 pontos előnyéből a végére hatot megtartottak Bach Boglárka (12/3 pont, 9 lepattanó), Sikora Emőke (12 pont, 11 lepattanó) és Kalocsai Dorina (10/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezérletével a diósgyőri fiatalok. A vendégektől egyedül Mészáros Vivien (14/6 pont, 14 mezőnykísérlet, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Horváth Zsanett 8 ponttal, 5 lepattanóval, 3-3 gólpasszal, szerzett és eladott labdával zárt.

Kiss Lenke KS - MAFC 79-75 (20-22, 18-22, 16-16, 25-15)

Ellentétes félidőket hozott a Kinizsi utcai házi rangadó. Szünetben még az Abaházy Anna (19 pont, 14 lepattanó, 3 blokk), Fülep Csilla (15 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth Enikő (15/9 pont - 19 mezőnykísérlet, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Gorácz Eszter (12 pont, 10 lepattanó) négyes húzta MAFC 6 ponttal vezetett, sőt s 3. negyed után is ez volt a helyzet. Érdekesen alakult a záró etap, amelynek elején egy 7-0-lal fordított a Szabó Enikő (20/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Nagy Andrea (18 pont - 17 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 5 szerzett 4 eladott labda) és Mészáros Anna (12 pont, 3 lepattanó) vezette Kiss Lenke KS. Ezt követően izgalmas hajrá vette kezdetét. Új erőre kapott, visszaszerezte a vezetést a MAFC, a negyed közepén 3 ponttal ismét a vendégek vezettek, majd a 37. és a 39. perc között egy újabb 7-0-t bemutatva a maga javára fordította a fordulatos, izgalmas, színvonalas meccset a KLKS.

Szolnoki MÁV - Vasas Akadémia 68-87 (11-29, 15-21, 19-20, 23-17)

Dobos Ágnes (25 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz),  Bernáth Réka ( 22/6 pont, 4 gólpassz) és Mérész Beatrix (15 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével lényegében az első negyedben eldöntötte a meccset a Vasas. A Munkácsi Éva (13 pont), Dávid Dóra (12/3 pont), Bódi Bettina (9/3 pont 4 lepatanó) és Ratkay Kitti (8 pont, 9 lepattanó) vezette vendéglátóknak volt tartásuk, s a következő 3 negyedet kiegyenlítetté tették.

NKE SE - Nyíregyházi Kosársuli 44-68 (11-21, 11-20, 10-16, 12-11)

Az első félidőben eldöntötte a meccset a Farkasinszki Orsolya (22 pont, 13 lepattanó), Fekeze Dóra (14/6 pont) és Papp Klaudia (10/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz) vezette esélyes Nyíregyháza. Szünet után elsősorban Galli-Hirling Borbála és Varga Zsófia (mindkettő 12 pont, 5 lepattanó) és  Kulcsár Bianka (12 pont - 18 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) révén kiegyenlítetté tette a játékot a hazai együttes, de a biztos nyíregyházi siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

NYUGATI CSOPORT

TFSE - Tatabányai KC 68-67 (14-21, 9-14, 22-13, 16-13, 3-3, 4-3)

Gyengén kezdett a különböző okok miatt több meghatározó játékosát, Bodnár Fannit, Mányoky Juditot és Varga Barbarát is nélkülöző TF. A Tatabánya Sipos Mirjam (24/12 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), valamint Hevesi Mercédesz (22 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével szünetig 12 pontos előnyt szerzett. Szünet után elsősirban Németh Alma (20 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Karlócai Julianna (13/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 3 gólpassz), Gereben Dorka (12/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett, eladott labda és gólpassz) és Miháczi Dia (11/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 9 gólpassz) révén fokozatosan csökkentette hátrányát a TF, sőt a hajrában Gereben triplájával fordított is. Utána azonban Hevesi 4-ből 4 büntetőjével - a két utolsót 2 másodperccel a rendes játékidő vége előtt dobta be - 3 ponttal vezetett, s győztesnek látszott a Tatabánya, ám hazai időkérés után Karlócai triplája - némi szerencsével - behullott, jöhetett a hosszabbítás. A túlórára mindkét csapat elkészült erejével, az első ráadás eredménye 3-3 lett, úgy, hogy közben a feszült légkörben a hazai csapat technikait kapott, ám ekkor kimaradt a tatabánya büntető. A második ráadás elején büntetőkkel 3 ponttal ellépett a Tatabánya, ám az összesen 6 pontig jutó, s minden pontját a hosszabbításokra tartogató, nyerőemberré előlépő Kováts Gabriella két duplájával fordított, s végül megnyerte a meccset, s drámai küzdelemben megőrizte veretlenségét a TF.

Tatai SE - ELTE-BEAC Újbuda 64-89 (21-24, 21-23, 9-29, 13-13)

25 percig Lendér Lilla (22/9 pont, 10 lepattanó, 8 eladott labda), Takács Emese (19 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Somkúti Janka (12 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével remekül tartotta magát a Tata. Ekkor, 57-49-es vezetése után a harmadik negyed második felében Lelik Réka (22/3 pont - 21 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 szerzett labda), László Boróka (15 pont, 10 lepattanó) és Pusztai Petra (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz)  révén döntő csapást mértek vendéglátóikra  egy 18-0-s roham formájában a BEAC fiataljai, s végül biztosan nyertek.

Dávid Kornél KA - Kanizsai Vadmacskák 75-79 (19-19, 23-20, 19-19, 15-21)

Pap Regina (33 pont, 10 lepattanó) időnként magára maradt a kosárszerzésben, bár Laufer Gabriella (11 pont, 12 lepattanó) is próbált sokat tenni a fehérvári sikerért és Müller Melinda (6-6 pont és lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz) is hasznosan játszott, a pontszerzés terhei jobban eloszlottak a vendégeknél ezen a színvonalas, végig kiélezett, szoros találkozón. A kanizsaiaktól Fuisz Viktória és Fekete Csilla egyaránt 22/3 ponttal zárt, előbbinek még 6-6 lepattanó és szerzett labda, utóbbinak pedig 9 lepattanó, 5 szerzett labda és 10 gólpassz került a statisztikai lapjára. Hegyi Vivien 13/9 pontot, 7 lepattanót és 3 labdaszerzést tett a közösbe kanizsai részről, Bánhegyi Beatrix pedig 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt. 2 perccel a befejezés előtt még 3 ponttal a hazaiak vezettek, ám a végjátékban 7 büntetőből ötöt bedobó, talán valamivel tapasztaltabb  vendégek egy 9-2-vel fordítottak és nyerni tudtak.

Bajai NKK - BKG DSE 47-57 (20-15, 11-15, 13-12, 3-15)

Az inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzésen az első három negyed kiegyenlített játékot hozott. 30 perc után a Ferencz Andrea (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) - Szöllösy Boglárka (12/12 pont, 6 lepattanó) duó által vezérelt Baja vezetett 2 ponttal. A záró szakaszra azonban lefagytak a hazaiak, a vendég szigetszentmiklósi együttes Lakatos Dóra (14/9 pont - 3/3 tripla - 4 lepattanó, 7 eladott labda), Shirian Fatime (13 pont, 11 lepattanó) és Ruttner Réka (9 pont - 12 mezőnykísérlet - 13 lepattanó) vezérletével a lepattanózást 51-38-ra megnyerve fordított, s győzött a BKG.