Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 11. forduló
23
2016
2016. december 23.  |  02:37

Több meccsen is valóságos kosáreső esett a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság idei utolsó játékhetén. A Vasas rangadót nyert a Szeged ellen, a Kecskemét-MAFC találkozó kosarakban és fordulatokban gazdag volt. Nyugaton a TF folytatta menetelését, egyre markánsabbak a fehérvári fiatalok, valamint az ajkaiak.

KELETI CSOPORT

Vasas Akadémia - Szegedi Kosárlabda Egylet 78-62 (23-18, 15-22, 24-8, 16-14)

Félidőben még a Jáhni Zsófia (21 pont, 10 lepattanó)-Tóth Cecília (13 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) duó vezette Szegednél volt az előny. Szünet után előbb megduplázta félidőbeli 2 pontos előnyét a Szeged, 44-40-es vendég vezetés után azonban robbantottak a Vasas fiataljai. Mérész Beatrix (17/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda), Dúl Panka (15 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz, eladott, 3 szerzett labda), Bernáth Réka (12/6 pont, 10 szerzett labda) és Tóth Dorina (12 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) vezetésével egy 16-0-lal fordítottak, s jelentős előnyt szereztek.

Kiss Lenke KS - MTK-Budapest 91-62 (24-17, 19-12, 31-12, 17-21)

Bár a pazar dobóformát kifogó Szabó Enikő (24/18 pont, 6/8 tripla, 6 gólpassz) és Nagy Andrea (23 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével már az első félidőben is a hazai csapat akarata érvényesült a tartalékos, az első csapat keretében is szereplő játékosait ezúttal nélkülöző, Tarnai Kata (15/3 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Aradi Zsanett (13 pont, 4 lepattanó 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda),  Budai Zsófia (12 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) és Gróf Tímea (11 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) vezette MTK ellen, de sikerét a szünet utáni 10 percben tette fölényessé.

DEAC-NKE SE 92-52 (24-14, 17-13, 22-10, 29-15)

Az első félidőben még úgy-ahogy próbálta tartani magát Kokavecz Anna (14/3 pont, 6 szerzett labda) és Kulcsár Bianka (14 pont) vezérletével a fővárosi együttes, de ekkor is látszott: sok esélye nincs. Szünet után pedig a hazaiak Gál Annamária (19 pont, 5 eladott labda), Göttlinger Anna (16/3 pont), Foltin Bianka (16 pont, 7 lepattanó) és Földvári Andrea (10 pont, 13 lepattanó) vezérletével fölényessé, igen nagy különbségűvé tették sikerüket.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Szolnoki MÁV Sportegyesület 55-43 (20-8, 7-14, 15-5, 13-16)

Küzdelmes mérkőzésen a félidőben csupán 5 pont volt a Bach Boglárka (16/6 pont, 9 lepattanó, 7-7 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Vasas Orsolya (14 pont, 7 lepattanó) Sikora Emőke (12 pont, 14 lepattanó) trió vezette diósgyőri fiatalok előnye. A harmadik negyedben aztán a vendéglátók 5 ponton tudták tartani a szolnoki lányokat, akik közül ezúttal egyedül Baczuk Virág (16/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé. A lepattanózást 42-29-re nyerték a hazaiak.

Kecskeméti KC - MAFC 87-82 (26-17, 16-19, 20-19, 25-27)

A valóságos kosáresőt hozó találkozó egyik fontos időszaka elég korán, a 4.és a 8. perc között lezajlott. Ekkor, 13-10-es vendég vezetés után a Burján Bianka (27/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Murár Fanni (13/3 pont, 6 eladott labda), Pogány Vivien (13 pont), Farkas Petra (12 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) és Kálló Dóra (12/3 pont, 7 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette hazaiak egy 12-0-t repesztettek.

Az első félidőben az ekkor szerzett előnyéből élt a Kecskemét, a második félidő azonban nem várt fordulatokat tartogatott. Ennek első felét 16-2-re nyerte Abaházy Anna (21 pont, 11 lepattanó, 2 blokk), Tillmann Dóra ( 17/9 pont, 7 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Jásza Kata (12 pont, 15 lepattanó) és Horváth Enikő (12/3 pont, 4 eladott labda) vezette, a lepattanó csatát 40-26-ra nyerő MAFC, s 8 pont előnyt szerzett. A szakasz második felében azonban a hazaiak szárnyaltak, s egy 18-3-as roham révén 7 pont előnnyel várhatták a befejező 10 percet, amelyben már nem adták ki a vezetést a kezükből ezen a remek mérkőzésen.

NYUGATI CSOPORT

Ajka - Bajai Női Kosárlabda Klub 94-73 (19-22, 29-21, 33-6, 13-24)

Fölényes hazai győzelmet és több remek egyéni teljesítményt hozott a találkozó. Egy negyed után Kovács Dóra (27/6 pont, 15 lepattanó) és Ferencz Andrea (19/6 pont - 20 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) vezérletével még a vendégek vezettek. Sőt, a második negyed közepén 35-29-es bajai vezetést mutatott az eredményjelző. Az második negyed második felétől a harmadik negyed végéig, ahogy mondani szokták csak egy csapat volt a pályán. Ezt a 15. és a 30. perc közötti időszakot Zólyomi Karina (25/6 pont, 5 lepattanó), Balsay Rita (23 pont, 18 lepattanó, 6 gólpassz), Balsay Anna (22/9 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz) és Csikász Anna (10 pont, 11 lepattanó) vezetésével 52-14-re nyerve fölényes győzelmet arattak az ajkai lányok.

Bajai Női Kosárlabda Klub - TFSE 42-85 (9-24, 14-29, 7-13, 12-19)

Úgy tűnik, a bajai lányok lábaiban még bennük voltak a két nappal korábbi ajkai összecsapás fáradalmai. Bár Ferencz Anna (11-11 pont és lepattanó, 3/14 mezőnyből) ismét dupla-duplát ért el, a hazaiak nem tudtak túl nagy ellenállást kifejteni a Németh Alma (17 pont, 9 lepattanó), Miháczi Diána (13/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Bodnár Fanni (13 pont, 9 lepattanó), Sándorfi Dóra (12 pont, 13 lepattanó), Szeli Dorina (10 pont, 5 lepattanó), Magyar Bianka (9 pont) és Karlócai Julianna (8 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével, egységes csapatjátékot nyújtva magabiztos győzelmet arató listavezető TF ellen.

Szombathelyi Egyetem - BKG DSE 47-66 (14-16, 12-19, 8-14, 13-17)

A távolról meglehetősen gyengén (tripla: 3/14, 21%), Czinder Adrien (11 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda 3 gólpassz) és Gusztafik Lilla (9/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezette hazaiak hol szűken, hol jobban, de minden  negyedet elveszítettek. A Ruttner Réka (13 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Shirian Fatime (12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Katona Bianka ( 8 pont, 5 szerzett labda), Baliga Barbara (8 pont, 7 lepattanó), valamint Gundel-Takács Anna (6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) vezette BKG magabiztos rajt-cél győzelemmel zárta az évet.

Tatai SE - Dávid Kornél KA 50-66 (11-19, 14-10, 16-17, 9-20)

Jól kezdett, de igazán biztossá a záró szakaszban tudta tenni sikerét Pap Regina (24 pont, 10 lepattanó), Balsay Dalma (15 pont, 14 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda) és Müller Melinda (13 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével a fehérvári együttes a Lendér Lilla (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 8 lepattanó), Strupka Renáta (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Takács Emese (10 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda) vezette tatai csapattal szemben.

PINKK SE - Bajai Női Kosárlabda Klub 88-75 (22-22, 19-18, 24-16, 23-19)

Ahhoz képest, hogy 6 nap alatt a 3. meccsét játszotta nagyon összekapta magát az egyik legjobbját, Kovács Dórát ezúttal nélkülöző, Ferencz Andrea (30/6 pont, 7-7 lepattanó és szerzett labda) és Kucsora Réka (19/12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezette Baja. A PINKK-nak, ahhoz, hogy nyerjen, óriási szüksége volt Benke Sára (28/3 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) remeklésére, valamint Séra Nikolett (18 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Szabó Dóra (15/9 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős, jó játékára, valamint Sánta Petra (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) és Seri Éva (10 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) nagy mezőnymunkájára.

Tatai Sportegyesület - Tatabányai Kosárlabda Club 63-90 (15-26, 24-25, 7-20, 17-19)

Az első és a harmadik negyedben egyértelműen dominálva Hevesi Mercédesz (26 pont, 7 lepattanó), Csicsai Kata (21/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Török Barbara (11 pont, 5 lepattanó) és Sipos Mirjam (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) magabiztos győzelmet aratott a Tatabánya. A vendéglátó tatai csapatból Kiss Judit remek dobóformát kifogva 19/15 ponttal - 5/8 tripla), Lendér Lilla és Sudár Eszter 11/3 ponttal zárt, előbbinek volt még 9 lepattanója és 3 gólpassza.

Fotó: Hegedűs Hunor