Meglepetések a női másodosztályban
08
2016
2016. november 8.  |  00:31

Több meglepő eredmény született az elmúlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A Diósgyőr fiataljai "elkapták" a DEAC-ot, a PINKK-éi pedig a Tatabányát, a Nagykanizsa pedig Szigetszentmiklóson tudott nyerni.

KELETI CSOPORT

Szegedi KE - Kecskeméti KC 87-46 (21-8, 19-19, 25-8, 25-11)

Rangadónak tűnt, mégis nagyon egyoldalú lett a Szeged-Kecskemét összecsapás. A vendégektől  csak Burján Bianka (19/3 pont, 8 lepattanó, de 7 eladott labda) és Kálló Dóra (11 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett, 5 eladott labda) nyújtott egy rangadón elvárható teljesítményt, s a KKC csupán egyetlen - a második - negyedben nőtt fel a feladathoz. A lepattanóharcot fölényesen, 46-29-re nyerő szegedieknél Vári Zita 20/6 ponttal, 5-5 lepattanóval és szerzett labdával zárt, Radócz Fanni 18/3 ponttal és 7 lepattanóval vette ki részét a magabiztos hazai sikerből. Jáhni Zsófia (15 pont, 9 lepattanó, 8 szerzett labda) közel került a tripla-duplához, s a tapasztalt Földi Alexandra is dicsérhető (12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz).

MTK Budapest - Nyíregyházi Kosársuli 48-74 (9-22, 15-18, 8-22, 16-10)

Az előző évad döntőjének "visszavágóján" - erőltetett megfogalmazás, hiszen az MTK feljutott, s jelentősen átalakult, második csapatának pedig nem igazán megy - a páratlan negyedekben páratlanul jól játszva, Farkasinszki Orsolya nélkül is magabiztosan nyert a Nyíregyháza. Papp Klaudia (24/3 pont, 10 lepattanó, 9 szerzett labda) egyértelműen vezére volt a  szabolcsi együttesnek, amelynek sikeréért Popenko Karolina (14 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda) és Hidas Réka (13 pont,  5 lepattanó) is sokat tett. Az összesen 36 (!) labdát eladó hazaiaktól Aradi Zsanett (12 pont, 4 lepattanó - de 6 eladott labda), Tarnai Kata (10/3 pont, 3 lepattanó, de 8 eladott labda) és Gróf Tímea (9/3 pont, 3 lepattanó) voltak a legredményesebbek.

Vasas Akadémia - MAFC 70-59 (18-13, 17-18, 24-13, 11-15)

Váratlanul kemény ellenállásba ütközött a Vasas második csapata az Abaházy Anna (16 pont, 14 lepattanó) és Tápai Andrea (11/3 pont, 7 lepattanó, de 5 eladott labda) vezette, tartalékos MAFC ellen. Az is igaz ugyan, hogy a Kokavecz Kata (14/3 pont, 6 lepattanó), Tóth Orsolya (12 pont - 22 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 4 szerzett labda), Tóth Dorina (12 pont, - 16 mezőnykísérlet - 4 gólpassz), Solymosi Noémi (10 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette pasaréti együttesnek egyetlen - a harmadik - igazán jó negyed elég volt a biztos győzelemhez.

Szolnoki MÁV SE - NKE SE 44-47 (15-9, 3-7, 5-20, 21-11)

Küzdelmes, fordulatos volt a - találkozó előtt nyeretlen - két együttes összecsapása. Az Imre Nóra (9 pont, 21 (!) lepattanó), Bozsó Katica (9/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Baczuk Virág (9/3 pont) trió vezette  hazaiak kezdtek jobban. Az összesen - írd és mondd - 10 (!) pontot hozó második 10 percben közelítettek a fővárosiak, a harmadik negyedben pedig gyakorlatilag átrohanva vendéglátóikon a mezőny egyetlen 10 pont fölé jutó játékosa, Kulcsár Bianka (17/6 pont, 24 mezőnykísérlet, 5 lepattanó) és a  hasznosan játszó, az utolsó percben 2 pontos vendég vezetésnél mindkét büntetőjét értékesítő Kokavecz Anna (6-6 pont és lepattanó, 5 gólpassz) és Varga Zsófia (4 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével eldöntötte a meccset. A hazaiakat a tartásukért dicséret illeti, mert a számukra katasztrofális harmadik negyed után sem estek szét, volt tartásuk, s kiélezetté tudták tenni a végjátékot.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - DEAC 63-58 (13-9, 15-15, 21-15, 14-19)

Meglepetés, még akkor is, ha egyik legjobbját, Foltin Biankát nélkülözte a találkozó előtt veretlen DEAC. A végig vezető miskolci fiatalok az óriásit játszó Sikora Emőke (27/3 pont, 12/16 mezőnyből, 14 lepattanó, 3 gólpassz), a hatalmas mezőnymunkát végző Kalocsai Dorina  (10/3 pont, 9 gólpassz, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint Andjela Vukicsevics (10 pont) vezérletével végig vezetve győztek. A DEAC-ból Jávor Petra (15/6 pont, 4 lepattanó) és Új Eszter (11/6 pont) dobóteljesítménye dicsérhető, Gál Annamária (11/3 pont) is 10 fölé jutott, de nem tudta úgy szervezni a DEAC játékát, ahogy általában. A miskolci fiatalok sikerének egyik kulcsa az volt, hogy 7 ponton tartották Göttlinger Annát, a másik pedig, hogy a lepattanó csatát  42-28-ra megnyerték.

NYUGATI CSOPORT

Tatai SE - Ajka 52-62 (19-12, 9-25, 10-18, 14-7)

A fordulatos, változatos meccs eleje és vége a Lendér Lilla (12 pont - 18 mezőnykísérlet - 21 (!) lepattanó), Sudár Eszter (12/9 pont, 5 lepattanó), Somkúti Janka (10 pont, 9 lepattanó) trió húzta hazaiaké volt. A két középső negyedben azonban abszolút az Ajka dominált, a 10. és a 30. perc közötti időszakot 43-18-ra nyerte a Zólyomi Karina (19/6 pont - 22 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 6 gólpassz), Balsay Anna (15 pont - 16 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Róth Judit ( 12/3 pont, -15 mezőnykísérlet -  5 gólpassz) hármas vezette vendég együttes, így győzni tudott Tatán. A lepattanó harcban ritkán van olyan végeredmény, mint ezen a meccsen  volt, e tekintetben 56-53-ra a hazaiak bizonyultak jobbaknak.

PINKK SE - Tatabányai KC 68-62 (22-17, 10-16, 20-12, 16-17)

Színvonalas, fordulatos mérkőzést nyert meg a remekül triplázó (12/22 54,5%) hazai csapat a lepattanózást 44-35-re nyerő Tatabánya ellen. A vendégek távolról csupán 20%-os pontossággal - 4/20 - céloztak, így  Benke Sára (25/15 pont, - 5/6 tripla - 6 lepattanó, 5 eladott labda) és Szabó Dóra (21/12 pont - 4/7 tripla - 5-5 lepattanó és gólpassz) vezérletével legyőzték a Hevesi Mercédesz (21 pont 9 lepattanó)- Sipos Mirjam (13/9 pont) vezette rutinos játékosok alkotta Tatabányát.

ELTE-BEAC Újbuda - Szombathelyi Egyetem 104-30 (25-5, 27-11, 20-6, 32-8)

Várható volt, hogy fölényes hazai sikerrel zárul a meccs, de ennyire egyoldalú találkozóra talán még a BEAC háza táján sem számítottak. A második negyed közepén 44-5-re vezettek a BEAC fiataljai. Gocsman Ágota 18 ponttal, 6-6 lepattanóval és gólpasszal zárt, Lelik Réka közel volt a tripla-duplához (17/3 pont, 9 gólpassz, 8 lepattanó), Suppán Anna 12 pontot, 7 lepattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe, Pusztai Petra 11/3 ponttal 5-5 lepattanóval és gólpasszal zárt. Boros Dorka 11 pontot dobott. A 39 labdát eladó vendégektől Simon Cintia és Jakubovics Dóra 8-8 ponttal zárt.

Dávid Kornél KA - TFSE 48-104 (12-25, 14-22, 13-27, 9-30)

A TFSE végig dominált a meccsen, 5 játékosa is 10 pont fölé jutott. Németh Alma (23 pont, 4 lepattanó), a jó dobóformát kifogó Mányoky Judit (22/18 pont, 6/12 tripla, 6 gólpassz), Szeli Dorina (16 pont), Varga Barbara (15/3 pont, 5 lepattanó), és a hatalmas mezőnymunkát végző Karlócai Julianna (13/3 pont, 15 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével 100 pont fölé jutva fölényes győzelmet aratott. A hazaiaktól Rozsics Teodóra 17/6, Pap Regina 13 ponttal zárt.

BKG DSE - Kanizsai Vadmacskák 55-61 (15-18, 12-16, 20-16, 8-11)

Hiába nyerte döntő fölénnyel, 49-26-ra a lepattanózást a közelmúltban a BEAC-ot is megszorongató BKG, gyenge dobóteljesítménye miatt alulmaradt. Hazai pályán 0/11-es triplamutatóval zártak a szigetszentmiklósiak, s a teljes mezőnymutatójuk 36% volt (22/61). A nem extra vendégek 4/14-es (28,57%) triplamutatóval és 23/58, 39,6%-os mezőnymutatóval kerekedtek felül. Ez önmagában nem lett volna elég a kanizsai bravúrhoz, a vendégek jobban megbecsülték a labdát, mindössze 10-szer adták el, szemben a hazai 16-tal.

Az egész mezőnyből kiemelkedett Shirian Fatime (20 pont, 15 lepattanó) és Ruttner Réka (10 pont, 14 lepattanó) is dupla-duplát ért el, Gundel-Takács Anna pedig 13 ponttal és 7 lepattanóval zárt hazai részről. A vendégektől Hegyi Vivien 18/6 pontot és 4 labdát szerzett, Fekete Csilla 15/3 ponttal és 7 lepattanóval, Fuisz Viktória pedig 11/3 ponttal, 6 lepattanóval, valamint 4-4 szerzett labdával és gólpasszal vette ki részét a Nagykanizsa sikeréből.