BAJNOK A SZOLNOKI OLAJ!
10
2016
2016. június 10.  |  19:57

A férfi NB I-ben a bajnoki aranyról döntő párharc a negyedik összecsapásához érkezett. Az első három mérkőzés után a szolnokiak 2-1-es vezetéséről folytatódótt a csata, ezúttal az Alba otthonában.

Eddig minden találkozón az aktuális hazai gárda kerekedett felül, de ezúttal a meccs eleje nem a fehérváriak szája íze szerint alakult. Már az sem volt jó előjel, hogy Cherry sérülés miatt nem vállalhatta a játékot, de aztán a pályán még borúsabbá váltak a dolgok. Az Alba idegesen, kapkodva játszott, a Szolnok fokozatosan el is húzott, az első negyed második felére már 9 ponttal (10-19). Ekkor Lóránt 5 pontjával próbált zárkózni az Alba, de Vojvoda a dudaszó pillanatában 8 egységre növelte a vendégelőnyt (15-23).

A második etapban is hasonló mederben folytatódott a csata, a vendégek jól dobtak, a hazaiak szenvedtek, Boriszov triplája után már 15 volt közte (20-35). A félidő előtt Spurlock és Pearson révén kissé közelebb került ellenfeléhez az Alba, de így is egy tucatnyi pont megmaradt a címvédő előnyéből (37-49).

A fordulás után Spurlock hármasára a tiszapartiak három triplával feleltek, így nemhogy csökkent, hanem tovább nőtt a vendégelőny, amely Boriszov újabb triplája után több, mint 20 pontosra nőtt (40-62). Kilátástalannak tűnt az Alba helyzete, de ekkor varázsütésre minden megváltozott. Egy 17-4-es rohammal látótávolságon belülre került a Dzunics-legénység (57-66).

A záró játékrész elején tovább folytatódott a nagy feltámadás, Spurlock vezérletével a 34. percre már csak 4 volt közte (67-71). Ekkor egy maratoni kosárcsend vette kezdetét, a fehérváriak többször is az egyenlítés küszöbére érhettek volna, de ekkor rendre pontatlanul céloztak.  22 másodperccel a vége előtt 70-75-nél Supola triplája az utolsó reményt adta vissza hazai oldalon. Két jó Szolnok-büntető után Pearson 2+1-ével már csak 1 pont volt közte. Vojvoda ekkor a két büntetőjéből csak egyet dobott be, így az utolsó néhány másodpercben a fehérváriak az egyenlítésért (hármassal a győzelemért) támadhattak. Simonnal szemben Vojvoda szabálytalankodott, a hazai irányító előtt adódott tehát a lehetőség a hosszabbítás kiharcolására. ám már az első büntető kimaradt. A második utáni lepattanóból még Supola próbálkozhatott kintről, de ez sem ment be, így a Szolnoki Olaj megvédte a bajnoki címét!

Fantasztikusat küzdött az Alba, kis híján csodával határos fordítást bemutatva, de a kiélezett helyzetekben higgadtabb szolnokiak idegenben tudták elhódítani a bajnoki címet.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR - SZOLNOKI OLAJ KK 76-78 (15-23, 22-26, 20-17, 19-12)

Alba Regia Sportcsarnok, 2000 néző

V.: Cziffra Cs., Papp P., Frányó P. (Hartyáni Zs.)

Alba: Simon B. -, Myles 8/6, SPURLOCK 15/12, Pearson 12, LÓRÁNT 16/3. Csere: Wright 2, Supola 9/6, Tóth P. 7/3, Csorvási 2, Markovics 5.

Szolnok: VOJVODA 20/6, Vrbanc 11/6, Kovács P. -, MILOSEVICS 11, Keller 9. Csere: BORISZOV 20/12, Jones 5/3, Gregory 2.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6-2. 6. p.: 6-11. 8. p.: 10-19. 13. p.: 20-35. 16. p.: 26-44. 19. p.: 36-46. 24.p.: 40-62. 27. p.: 47-62. 32. p.: 63-68. 34. p.: 67-71. 37. p.: 67-73. 40. p.: 73-75.

Kipontozódott: Vojvoda (40. p.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1, a Szolnok javára