Török Flóris-Törekvés SE – Kecskeméti KA 46-38
29
2016
2016. május 29.  |  15:11
Török Flóris-Törekvés SE - Kecskeméti KA 46-38 (11-15, 11-7, 22-22, 11-6)

A kisdöntő két résztvevője háromszor is találkozott egymással a bajnokság korábbi szakaszában, kétszer a Kecskemét nyert (80-60, 66-45), egy alkalommal a Törekvés diadalmaskodott (70-54).

Itt Miskolcon mindkét gárda két-két győzelemmel és vereséggel jutott el a bronzmeccsig. A nyolcas döntő előtt a Kecskemét csapatát várták legtöbben a harmadik helyre, ezeket a várakozásokat igyekezett megcáfolni a torna meglepetéscsapata, a Törekvés.

Hazai pályán érezhették magukat a fővárosiak az őket elkísérő jelentős hangerőt felvonultató szurkolótáboruknak köszönhetően. Sváb Gréta egy ponttal igyekezett a drukkerek kedvébe járni, megnyitva ezzel a kisdöntő ponttermelését. A meccs harmadik percében a Kecskémét válogatott kiválósága, Révész Luca kapott a lábához egy szerencsétlen ütközés után, nagy fájdalmak közepette, ölben vitték le, és már nem is tért vissza. Schlégl Odett három ponttal vigasztalta csapatát, de a Törökök közben négyet szereztek (5-3). A Kecskemétnek időre volt szüksége, kért és kapott is egy percet. Schlégl egalizált (5-5), kevés volt a pont, és negyedből is már csak három perc volt hátra. A töredezett játékot, Török időkérés törte meg. A végén Wentzel Nóra három pontja is kellett a Török-Flóris hatpontos vezetéséhez (11-5).

A második felvonás Kurtz Kamilla sikeres büntetőivel indult, Bakos Blanka ugyanilyeneket tett hozzá a Kecskemét pontjaihoz (11-9). Sőt Kurtz triplájával már a piros mezesek vezettek (12-14). De hárompontos dobás volt a Törökök készletében is, Sváb vett elő belőle egyet, miután Dobos Kíra egy duplát hintett (17-14). Három perccel a vége előtt a kecskeméti Polyák Petra jelezte, hogy ő is hasznára van csapatának (19-18). Sok mozgással, nagy lendülettel játszott mindkét alakulat. Gelányi Panna néhány másodpercre visszaszerezte a vezetést a pirosaknak, de Dobos egalizált (22-22).

A nagy szünetet követően Burján Laura juttatta minimális előnyhöz övéit (22-23). Károlyi Lilla okos gólpassza után Altmann Anna fordított (24-23). Burján bemutatta, hogy a triplához is ért (24-26). A negyed felénél Károlyi két extra betörésével újra a Török vezetett (30-26), de Schlégl 2x2 ponttal gyorsan egyenlített (30-30). Sváb utolsó percben bemutatott még egy parádét, értékesített két büntetőt és egy hajított egy príma triplát (35-32).

A mindent eldöntő utolsó tíz perc sok-sok izgalmat tartogatott. Bakos triplája ült a gyűrűben és ezzel egál lett (35-35). Eddig is és innen is óriásit küzdött mindkét csapat. Kelemen Barbara első pontjaival 39-36-ra ment a Törekvés. 41-36-nál, öt perccel a vége előtt ifj. Tóth Viktor kért időt. Két perc gólcsend következett, aminek Dobos vetett véget (42-36). 60 másodperccel a lefújás előtt Wentzel bámulatos gólpassza után Dobos volt eredményes (44-38), érni látszott a nem kis meglepetés. Végül Altmann Anna adta meg a kegyelemdöfést (46-38). Hatalmas Török örömmámor, pityergő piros mezes lányok, bronzérmes lett a Törekvés, negyedik a Kecskemét.

Legjobb pontszerzők: Sváb 14, Dobos 8, illetve Schlégl 9, Bakos 9, Burján 8.

Szilaski Tamás (Törekvés): - Révész Luca sajnálatos sérülésével sanszunk lett a győzelemre, melyet nem túl jó játékkal, de sikerült kiharcolnunk. Lucának mihamarabbi felépülést kívánunk!

ifj. Tóth Viktor (Kecskemét): - Révész Luca elvesztését a csapat nem élte túl, annak ellenére, hogy a lányok szívüket-lelküket kitették a pályán. Ebből a helyzetből ennyit tudtunk kihozni.