Női Amatőr Nemzeti bajnokság
24
2016
2016. március 24.  |  03:59
Lassan a végéhez közeledik a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság alapszakasza. A hajrában mind keleten, mind pedig nyugaton született meglepetés - az uóbbi volt a jóval nagyobb. Nézzük a részleteket!

Keleti csoport:

MTK-Budapest - Kecskeméti Kosárlabda Club 103-35 (29-12, 32-8, 22-6, 20-9)

A papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott a már szünetre 30 pont fölötti előnyt szerző MTK. Nagy-Bujdosó Nóra 22/3 ponttal és 9 lepattanóval, Suppán Anna 9/10-es mezőnymutatóval 18 ponttal, 5 lepattanóval és 7 szerzett labdval vette ki részét az MTK fölényes sikeréből. Kecskeméti részről a legeredményesebb játékos Kovács Adrienn volt a maga 6 pontjával.

NKE KTK DSE - DEAC 60-78 (21-22, 10-8, 13-20, 16-28)

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második közepére Göttlinger Anna (25 pont, 14 lepattanó) vezetésével egy 6-0-lal 7 pontos előnyt szerzett a DEAC. A félidőt azonban Urbán Vanda (15/9 pont) vezérletével egy 8-0-s rohammal, s minimális előnnyel zárta az NKE.

A vendéglátók a harmadik negyed közepéig bírták erővel, akkor még 41-37-re vezettek. A döntő fordulatot a negyed második felében a Gál Annamária (17 pont, 5 lepattanó)-Földvári Andrea kettős révén "elővezetett"  13-3-as DEAC roham jelentette. A záró szakasz már egyértelműen a vendégek fölényét hozta, miként a lepattanózás is (45-15). Végül közel 20 pontos DEAC siker született, de a történtek ismeretében a különbség csalóka.

Kiss Lenke Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 84-74 (21-22, 20-17, 18-17, 27-18)

A végén dőlt el az alsóházi rangadó. Kányási Veronika (29/6 pont, 13 lepattanó), valaint Imre Nóra (12-12 pont és lepattanó) a vendég Szolnok az utolsó percekig a hazaiakkal. Három negyeden át fej-fej mellett haladt a két együttes, majd a záró szakasz elején 59-58-as vezetése után Básti Gabriella (13 pont, 9 lepattanó) és Szabó Enikő (23/15 pont, 6 lepattanó) jóvoltából egy 7-0-lal megugrott a KLKS csapata. A Szolnok azonban szívósan küzdve Kányási két triplájára építve felzárkózott, s másfél perccel a befejezás előtt egyetlen pontra faragta hátrányát. A végjátékra azonban a vendégek, Nagy Andrea (17/3 pont, 11 lepattanó) duplája egy 9-0-s hazai véghajrá kezdetét jelentette.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Szeged KEA 70-60 (25-10, 21-19, 11-14, 13-17)

Egy az előző összecsapáshoz képest homlokegyenest ellenkező koreográfiájú összecsapás, egyetlen kapcsolódási pont: itt is 10 pontos hazai siker született. A 6-5-ös szegedi vezetés után a nyitó negyed közepén egy 9-0-s száguldással 8 pontos előnyt szerző diósgyőri fiatalok a negyed utolsó 3 percében még egy 11-1 es futást is bemutattak, s 15 pontos előnyt szereztek a negyed végére. Ettől kezdve Arad Zsófia (26/3 pont, 9 lepattanó), valamint Kalocsai Dorina (17/3 pont, 7 lepattanó) tett róla, hogy ne legyen igazán szoros a meccs. Nem is lett, volt már 20 pont fölötti is a diósgyőri fiatalok előnye. A Szeged Földi Alexandra (15/3 pont, 7 lepattanó), valamint Soós Réka (11 pont, 5/5 mezőnyből) jóvoltából a végén "kozmetikázta" 10 pontosra vereségét.

Nyíregyházi Kosársuli -  MTK Budapest 58-78 (12-16, 14-24, 12-25, 20-13)

Bár 3-0-ra még a hazaiak vezettek, ezt követően a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság egyetlen makulátlan mérleggel álló csapata Nagy-Bujdosó Nóra (18/6 pont, 12 lepattanó) vezetésével egy 13-2-es rohammal próbálta vendéglátója tudtára adni: nem adja veretlenségét. A nyitó szakasz végén még Farkasinszki Orsolya (17 pont, 11 lepattanó) pontjaival még 4 pontra feljött a hazai együttes, sőt a második negyed elején 2-re hozta föl a hazaiakat. Ez a különbség maradt a szakasz közepéig. A félidő utolsó 5 percében a remek napot, s dobóformát kifogó Ambrus Szandra (28/12 pont, 4/4 tripla) eredményességére alapozva egy 18-6-os futást bemutatva 10 pont fölötti előnnyel térhetett szüntre az MTK.

Ambrus és a fővárosi együttes lendületben maradt a második félidő elején, s 10-2-es 3 percet repesztve hamar 20 pont fölé nőtt előnye. Ez a negyed végéig közel 30-ra nőtt, hazai részről ekkor jórészt csak Papp Klaudia (24/6 pont, 3 gólpassz) jelentett veszélyt a vendégek kosarára. A befejező 10 percben jórészt már a cseresor játszott a fővárosiaknál, s a hazaiak ellenük 20 pontra jöttek föl.

DEAC - Vasas Akadémia 63-61 (18-16, 11-18, 18-13, 16-14)

Meglepetés!  A második negyed elején a DEAC Göttlinger Anna (21/9 pont, 11 lepattanó) eredményessége révén 6 ponttal ellépett. Ekkor azonban nagyon "leült" a hazai együttes játéka, a Vasas Zsilinszky Lilla (13 pont, 5 lepattanó), valamint Markó Dorina (17/12 pont, 4/5 tripla) eredményessége révén egy 18-0-s "száguldással" tetemes előnyt kovácsolt a 6 pontos hátrányából. Göttlinger, valamint Földvári Andrea (13 pont, 9 lepattanó) révén egy 7-0-lal szünetig 5 pontra "visszajött" a DEAC.  Térfélcsere után sokáig tartotta szűk előnyét a Vasas, majd a negyed hajrájában Szabó Réka (9/9 pont, 6 gólpassz) és Papp Alexandra (6/6 pont) egy-egy triplájával fordított a DEAC. A szakasz végén 47-47-es döntetlent mutatott az eredményjelző. A záró szakaszban nem eresztették egymást, végig fej-fej mellett haladtak a felek, végül Gál Annamária (14 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) duplájára a Vasasnak már nem vplt válasza, így a DEAC szerezte meg a számára a négy közé jutást érő győzelmet.

Nyugati csoport

PINKK SE - Bajai NKK 60-56 (11-3, 17-18, 16-13, 16-22)

Bár a nyitó 10 percben a PINKK sem sziporkázott, ekkor a Bajától egy Kucsora Réka-tripla formájában mindössze 3 pontra futotta. A két középső szakasz kiegyenlített játékot hozott, a hazai együttes időnként erősen egyemberes csapat benyomását keltette, de Nagy Dorottya (26 pont, 8 lepattanó) vezérletével tartotta, sőt növelni tudta előnyét, a záró negyed előtt 10 ponttal vezetett a PINKK. Biztos győztesnek látszott a vendéglátó, hiszen a 4. negyed közepén 54-43-ra vezetett. Talán a PINKK játékosok is elhitték ezt, a bajaiak viszont nem!  Egységes csapatmunkával Kovács Dóra (15 pont 4 lepattanó) és Pénzes Kitti (7-7 pont és lepattanó) büntetőivel, valamint Szöllősy Boglárka (12/12 pont, 5 lepattanó) és Ferencz Andrea (13/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) egy-egy triplájával egy 12-2-es 3 percet ledolgozta hátrányát. Az utolsó percben aztán a lepattanózást 47-34-re nyerő PINKK győzelmét Sánta Petra 2 büntetővel, Nagy pedig egy duplával biztosította be.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - SzoESE 81-42 (20-11, 29-12, 9-14, 23-5)

Az első félidőben eldöntötték a meccset a maguk javára a BEAC fiataljai, akik szünetig Barnai Judit (25 pont, 16 lepattanó) és Zana Klaudia (18/12 pont, 4/5 tripla, 7 gólpassz) vezérletével szünetre közel 30 pontos előnyt szereztek. Térfélcsere után Guszafik Lilla (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Simon Cintia (11/3 pont), valamint Molnár Anna (7 pont, 8 lepattanó) jóvoltából a vendégek is vezettek néhány szép, ügyes támadást, s a 3. szakaszt meg is nyerték. A befejező negyedben Király Lili (18 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint a nagy mezőnymunkát végző Pusztai Petra (8-8 pont és lepattanó, 6 gólpassz) jóvoltából fölényessé tette győzelmét a hazai együttes.

Kanizsai Vadmacskák - MAFC 74-72 (29-22, 18-18, 16-24, 11-8)

A vártnál jóval nehezebben "húzta be" a két csapat tabellán elfolglalt helyezése elapján elvben kötelező győzelmet a Vadmacskák együttese. A "gólzáporos" első negyed közepén, 13-11-es vezetésük után  Kardos Réka (20 pont,5 lepattanó) és Fekete Csilla (13/3 pont - 18 mezőnykísérletből - 5 szerzett labda, 7 gólpassz) eredményességére alapozva egy 11-2-es rohammal szerzett megnyugtató előnyét a második negyed közepéig tartották a hazaiak. Ekkor 35-26 után Rozsics Teodóra (18 pont, 8 lepattanó), vezetésével egy 6-0-s "részhajrával" szorossá tette a meccset a MAFC. A negyed végén azonban Kardos, valamint Fuisz Viktória (18 pont, 7 lepattanó) villanásainak köszönhetően 7 pontos hazai vezetést mutatott az eredméyjelző.

A második félidőt 8-2-vel kezdve gyorsan 13 pontra nőtt a hazai előny. A MAFC azonban nem adta olcsón a bőrét,. A harmadik negyed közepéhez közeledve, 57-44 után Fülep Csilla (13/3 pont, 4 lepattanó) triplája egy szédületes, 20-4-es, fordítást jelentő vendég "száguldás" kezdetét jelentette. A negyed Fekete duplájával, s 1 pontos vendégvezetéssel zárult. A befejező negyed elején váltva vezettek a csapatok.  A szakasz közepén 3-mal "ellépett" a MAFC, ám a végjátékban Fuisz hatból 5 büntető értékesítve, és egy duplát dobva szinte egymaga vezette egy 7-2-es, győzelmet jelentő rohamra a hazai együttest.

Tatai SE - Tatabányai KC 71-61 (20-12, 25-22, 14-13, 12-14)

Bombameglepetés! Az egy csapatra való meghatározó játékosát - Horváth Bianka, Kaluha-Guti Alexandra, Szamosi Rita, Sonyák Zita, Kovács Vanessza - is nélkülöző Tatabánya végig futott az eredmény, s ellenfele után Tatán.  Bár Fülöp Lídia révén a Tatabánya szerzett vezetést, erre egy 14-2-vel feleltek a hazaiak. A második negyed közepén egy Dömötör Renáta (8 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) )és Csicsai Kata (14 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) vezette 9-2-vel 2 pontra feljöttelk a vendégek. A Tata csapatát Takács Emese  (24/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) lendítette át a holtponton egy triplával s egy duplával, a félidő végén pedig az eredményesség mellett óriási mezőnymunkát is végző Lendér Lilla (14 pont, 20 lepattanó) kosarával 10 pont fölötti előnnyel térhetett pihenőre a hazai együttes.

Szünet után bár Brixel Mónika (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) révén próbáltak felzárkózni a vendégek, ám Sudár Eszter (13 pont), valamint Strupka Renáta (15/3 pont, 8 gólpassz) vezetésével e kísérleteket rendre visszaverték a tataiak, sőt a 3. negyed hajrájában már 14 ponttal is vezettek.

A befejező negyedet 7-0-lal kezdve még 5 pontra feljött a Tatabánya, ám ekkor előbb Lendér, majd Takács szerzett duplát, így a végig vezető Tata meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott az erősen tartalékos Tatabánya ellen.

TFSE - BKG DSE 61-43 (24-11, 14-13, 13-10, 10-9)

Karlócai Julianna (11/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) duplájára Katona Bianka (10/6 pont, 4 szerzett labda) révén triplával felelt, ekkor vezetett először és utoljára a BKG. A TF egy Karlócai, valamint Varga Barbara (13 pont, 11 lepattanó) vezette 17-3-mal - a 3 Katona második triplája volt - lényegében el is döntötte a meccset. A második negyedtől  hazai részről minden hadra fogható játékos kapott legalább egy negyednyi lehetőséget. Kiegyenlített volt a játék, a vendégek részéről Várnai Katalin (10 pont, 12 lepattanó) tett ezért sokat, ám a meccs már az első negyedben eldőlt, a nyugati éllovas TF sikerét egy pillanatig sem fenyegette veszély.