Férfi NB I. A-csoport: a 18. forduló beszámolója
11
2016
2016. február 11.  |  22:20
A Kaposvár megtörte az Alba lendületét

Mindkét gárda jó formában, három győzelemmel a háta mögött érkezett a rangadóra. Az első negyed után a somogyiak, a második után viszont a vendég fehérváriak jártak előbbre. A szünet után is folytatódott az „öldöklő” csata, melyből Zorán Kmézics együttese került ki jobban. A somogyiak újabb nagy lépést tettek a play-off felé.

Kaposvári KK - TLI-Alba Fehérvár 88-83 (26-17, 17-28, 23-20, 22-18)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Benczur, Hegedűs, Gorka
Kaposvár: UBILLA 21/9, PULJKO 20/12, Baki 8/6, HENDLEIN 11, SPICA 15 Csere: Benke 3/3, Jazvin 8, Fodor 2
Alba Fehérvár: Chery 12, Myles 10/6, Pearson 14, SPURLOCK 18/3, LÓRÁNT 13/3 Csere: Supola 5, Simon 4, Markovic 5, Csorvási 2

A Szeged és a Paks is ott folytatta, ahol abbahagyta

A Szeged arra készült, hogy hazai pályán feledteti szurkolóival a Sopron ellen elszenvedett nagyaranyú vereséget, a Paks viszont nem akart leadni a Falco ellen szerzett lendületéből. Végül utóbbi teljesült, pedig egy félidőig semmi nem utalt erre. Mindkét csapat tartalékosan állt fel, a Szedeákot sokáig Andrija Csirics pontjai tartották életben, ám a végére elfáradt Nikola Lazics együttese, és kiütközött a két csapat közti különbség.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 71-90 (20-21, 19-23, 14-24, 18-22)
Újszegedi Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Pálla Z., Minár L., Vida B. (dr. Valovics I.)
Szedeák: Moravcsik -, Armelin 13/3, CSIRICS 27/18, Juhos -, Vette 13 Csere: Molnár 11, Révész 7/3, Kiss -, Meleg -
ASE: KOVÁCS ÁK. 15/9, ROBINSON 15/3, BARNIES 20/9, EILINGSFELD 14/9, WATKINS 14 Csere: Will 2, Tóth Á. 8, Illés 2

Könnyedén verte a Falco a Nyíregyházát

A szokottnál gyérebb érdeklődés mellett fogadta a Falco a kiesés ellen harcoló Nyíregyházát. Az első pontokat a vendégek szerezték, de aztán hamar fordítottak a vasiak, akik az idő múlásával egyre nagyobb előnyre tettek szert. A találkozó gyakorlatilag már az első negyed után eldőlt, Kálmán László együttesére nem jelentett igazán nagy veszélyt az alföldi gárda.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - MARSO Nyíregyháza 94-74 (23-15, 25-18, 23-19, 23-22)
Aréna Savaria, 1000 néző
Vezette: Papp P., Boros T., Gyuris P. (Major Gy.)
Falco: Rundles 11, BUTORAC 20/6, VÁRADI 13, Hallik 11/3, WRIGHT 15 Csere: CSOMAGICS 13, BOGNÁR 6, Bazsó 3/3, Hódi -, Kovács -, Durázi 2, Bagó -
Nyíregyháza: Bus 6/3, Kósa T. 2, UNRUH 19/15, MILLER 18, Krisztanovics 13 Csere: Lajsz 4, Molnár 4, Nagy 5/3, Davis 3, Fazekas -

Hosszabbítás után örülhetett a JKSE

Nagy csatára lehetett számítani a Jászberény-Kecskemét mérkőzésen, nem is kellett csalódniuk a kilátogatóknak. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első és a második negyed is 18-18-as eredményt hozott. A szünet után sem változott semmit a játék képe: a harmadik etapot eggyel a KTE, az utolsót pedig eggyel a JKSE hozta, így jöhetett a hosszabbítás. Az extra öt percet a hazaiak bírták jobban, így Szrecsko Szekulovics gárdája újabb fontos győzelmet aratott, a lila-fehérek viszont egyre nagyobb hátrányba kerülnek a nyolcért folytatott küzdelemben.

JP-TOP COP Jászberény - KTE-Duna Aszfalt 95-88 (18-18, 18-18, 22-23, 21-20, 16-9)
Belvárosi Általános Iskola
Vezette: Földházi T., Török R., Tőzsér D. (Bukta B.)
JKSE: COHN 18/12, Soós 16/12, HORVÁTH Á. 17/6, Dramicsanin 7, SHERMAN 23 Csere: Caffey 14, Cseh -, Blaskovits -
KTE: Pongó Ma. 2, Pongó Má. 12/6, DJERASZIMOVICS 23/6, IVOSEV 16, KARAHODZSICS 23 Csere: Mészáros 4/3, Harris 8/6, Hegedűs -

Kipontozódott: Sherman, illetve Pongó Ma.

Megvan az első hazai a MAFC-nak

Sihota, Smith és Misek remek teljesítményének köszönhetően teljesen megérdemelten győzte le a MAFC a Pécset. A fővárosiaknak ez volt az első sikerük a felújított Gabányi Sportcsarnokban. Garai Péter együttese okos, fegyelmezett, taktikus játékkal rukkolt elő, melynek köszönhetően végig kézben tartotta a mérkőzést. Nagy lökést adhat ez a piros-feketéknek a play out elkerüléséhez.

MAFC - PVSK-PANNONPOWER 87-71 (24-24, 20-16, 20-15, 23-16)
Gabányi László Sportcsarnok
V.: Cziffra, Gál, Makovsky (Balogh)
MAFC: SMITH 19/9, Mócsán 10/6, MISEK 14/6, Kovács Ád. 10, SIHOTA 31/18. Csere: Debreceni 3.
PVSK: NELSON 4, Popadics 14, Bíró -, Budimir 14/6, Horti 6. Csere: HARAZIN 18, Antóni 10/6, Czukor 5/3.

A Körmend megállította a Sopron nagy menetelését

Nyolc győztes mérkőzés után várta a Körmend elleni nyugati rangadót a Sopron. Sabáli Balázs edző dolgát nehezítette azonban, hogy centerére, Edin Bavcic-ra ezúttal sem számíthatott. A vasiak már az első etapban magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a vezetést nem is engedték ki a kezükből a folytatásban. A piros-feketéknél mind az öt légiós extra teljesítményt nyújtott.

Sopron KC - Egis Körmend 61-80 (20-28, 13-13, 16-22, 12-17)
Novomatic Aréna
V.: Györffy P. A., Farkas G., Szabó G. (Várhalmi Zs.)
Sopron: Laroche 7/3, TIGGS 13, Rancic 1, Dénes 5/3, Tóth G. 5 Csere: TAKÁCS 17/15, Ruják 11, Molnár 2
Körmend: PETTY 21/9, MCKINNEY 8, CHANNELS 13/6, DICKERSON 17/3, DUINKER 13/3 Csere: Tóth 5/3, Ferencz 3/3, Lakosa -, Molnár -, Németh -

Kipontózódott: Tiggs

A Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olaj KK rangadót a vendégek Európa Kupa mérkőzése miatt a Magyar Kupa nyolcas döntője után rendezik.