Női Amatőr NB I. Keleti csoport
17
2015
2015. december 17.  |  14:14
Újabb rangadót nyert magabiztosan az MTK, az alsóházban pedig az NKE KTK megszerezte első idegenbeli győzelmét keleten.

Szolnoki MÁV Sportegyesület - NKE KTK-DSE 48-73 (13-22, 7-24, 17-11, 11-16)

Az alsóházi rangadó az első félidőben eldőlt, ám nem úgy, ahogy arra a hazai csapat háza táján számítottak. Kányási Veronika és Imre Nóra nem fogott ki jó dobóformát, így hiába hozott egy pattanó híján dupla-duplát Rátkay Kitti (13 pont, 9 lepattanó) mivel egyedül ő nyújtott átlagon felüli teljesítményt, nem volt esélye csapatának. A meccs az első negyed végén, s a második elején dőlt el: a fővárosiak  a 7. percben 12-11-re, a 13. percben viszont már 34-13-ra vezettek, tehát ezen időszak alatt egy 22-2-es "száguldással" vitték döntésre a dolgot. Az NKE csapatában Tarnai Kata 14 kísérletből, a mezőnyből 50%-os pontossággal célozva  jutott el 19/9 pontig, mellé 4 gólpasszt is kiosztott. Glavinics Judit 14 ponttal, 5 lepattanóval és 8 kiharcolt faulttal, Aradi Zsanett 12 ponttal, 5 lepattanóval zárt, Szabó Anna pedig 9 pontja mellé 6 lepattanót, 5 szerzett labdát - igaz ugyanennyit el is adott - és 4 gólpasszt tett a közösbe az NKE első idegenbeli sikere alkalmából (képünkön).

MTK-Budapest - Szolnoki MÁV Sportegyesület 118-49 (26-18, 36-5, 20-11, 36-15)

Egy nappal az alsóházi rangadón elszenvedett fájó hazai veresége után a veretlen listavezető otthonában lépett pályára a szolnoki együttes, amely ha azt a játékát nyújtotta volna az NKE ellen, mint az MTK otthonába az első negyedben, biztos nem kapott volna ki, csak hát nyilván az NKE ellen volt tét, nyomás a játékosokon, az MTK pályáján pedig nem. Bár 8-2-re az MTK vezetett, a szakasz közepén egy 10-2-es rohammal fordítottak a szolnoki lányok. Itt is az első negyed vége és a második eleje volt kritikus számukra. A 7. percben még 14-14 volt az állás, s innen az MTK egy 22-4-es rohammal elhúzott, úgy látszik sokat kivett a Szolnokból az első percek jó, koncentrált játéka, mert az első negyed hajrájától végig igen egyoldalú volt a játék.. A vendégeknél Kányási ezúttal jobban játszott, mint egy napja, 24 kísérletből 26 ponttal zárt. Hazai részről a hetek óta remeklő Suppán Anna 28 ponttal és 9 lepattanóval fejezte be a találkozót, Szabó Bettina 5/9-es triplamutatóval jutott 23/15 pontig, Túróczi Nikolett pedig 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el.

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke KS 85-66 (25-16, 16-13, 27-17, 17-20)

Bár a Nyíregyháza gond nélkül hozta a kötelező győzelmet, a Kiss Lenke KS a vártnál jóval nagyobb ellenállást tanúsított. Persze ebben az is közrejátszott, hogy a hazai csapat , Papp Klaudia a találkozó elején megsérült, s bár a jelek szerint szerencsére nincs túl nagy baj, az 5 perce alatt 6 pontig jutó kosaras a folytatásban már nem tért vissza a pályára. Farkasinszki Orsolya egyértelműen vezére lett a nyíregyházi együttesnek (28 pont, 9/11 mezőnyből, 11 lepattanó). Nyíregyházi oldalon "belefért", hogy nem dobott triplát az együttes (0/8 a triplamutató), míg a Kiss Lenke KS éppen az aránylag jó triplázásának (8/21) köszönhette, hogy a vártnál nagyobb ellenállást tudott kifejteni a csoport egyik élcsapatának otthonában. Ki kell emelni Szabó Enikőt, aki 13/9 ponttal (3/7 tripla) és 5 gólpasszal fejezte be a találkozót.

MTK - Vasas Akadémia 72-60 (26-10, 18-22, 16-16, 12-12)

Azon túlmenően is volt némi pikantériája a két szomszédos együttes összecsapásának, hogy mindkettő élcsapatnak számít. Az előző évad végén - némi meglepetésre - az élvonalban való bentmaradásért vívott párharcban a Vasas felülmúlta az MTK-t, s most újra összecsapott Csupics és a Vasasnál az amatőr bajnokságban szereplő együttest irányító Krivacsevics. Az MTK-n érződött, hogy szeretne - ha visszavágni nem is, de - valamit törleszteni a Vasasnak az előző évad végi párharc elveszéséért. Túróczi rögtön triplával köszönt be, majd Baksa volt eredményes. A Vasas persze akit tudott "mozgósított" erre a meccsre, így Dobos Ágnest is, akinek kosarával 6-4-re jöttek föl a pasarétiek. Ekkor azonban - többek között Túróczi két, valamint Ambrus Szandra és Szabó Bettina egy-egy tripljára építve  egy 18-2-es "száguldással - jelentős előnyre tett szert az MTK.

A Vasasnak azonban volt tartása. A második negyed közepén 34-16-os hazai vezetést követően Zsilinszky Lilla vezetésével egy 10-1-es "részhajrával" 10 ponton belülre került a látogató. A félidő végén elsősorban Túróczi és Ambrus jóvoltából 12 pontosra nőtt a hazai előny. Szünet után többször is 15 pont fölé nőtt a különbség, a Vasas, bár nem esett szét, volt tartása és jól küzdött, még egyszer nem tudott felzárkózni. Az MTK ezzel a győzelemmel megőrizte veretlenségét. Túróczi 22/9 ponttal (3/4 tripla), az MTK-ban eddigi talán legjobb játékát nyújtó Ambrus pedig 14 ponttal és 9 lepattanóval zárt. A Vasasból elsősorban Tóth Tímea (10 pont, 7 lepattanó) játéka dicsérhető.

Fotó:  facebook/NKE KTK DSE Női Kosárlabda Csapat